Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Klima ve kalorifer

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

Standart Klima ve kalorifer

yeni üye oldum.hekese merhaba.1.3 multijet dynm. grande puntom var.ben problemlerle uğraşmaktan arabamın keyfini bir türlü süremedim.
    kaloriferim ve klimam -derece aynı olmasına rağmen- farklı ısıtıyor.ve bu öyle az bir fark değil.dört aya yakın bir süredir bu problemim var.bir türlü çözemedik.
    böyle bir problem yaşayan varmı ?
    ayrıca frene hafif sert basınca elektronik bir ses duyuyorum.. böyle sorunlar yaşayan varmı?

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Öncelikle hoş geldin,hayırlı olsun aracın.
    Nevşehir de bir arkadaş da aynı dertten muzdaripdi,parça değiştirerek çözdüler olayı.Bir taraf hep soğuk üflüyordu...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

bendede aynı sorun vardı sağ tarafa soğuk sıcak verebilirken sol tarafa sadece soguk verıyordu sorun ise otomatık klıma hava ventil motor arızası motor değişti olay düzeldi

Can Gökçe
    ComfortablyDumb lithium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 9

sağ sol farklı sorunu değil bu ya.. "kaloriferim ve klimam -derece aynı olmasına rağmen- farklı ısıtıyor" demiş... evet ısıtır. klima açarsan nemsiz hava üfler, kalorifer açarsan direk dışardan/içeriden aldığı havayı üfler. aslında derece olarak aynı ama his olarak farklı olabilir.. (bu bir ihtimaldir)
    daha çok ihtimal vardır. kullanma kılavuzunun klima kısmını iyice okumak lazım.

frene sert basarsan ebd ve abs devreye girer, pompa vs sesi olabilir o yüzden. aracın yeniyse ses papuçlardan da geliyor olabilir.
    Evo MultiAIR!

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. araç ile ilgili servis dört aydır uğraşıyor sorunu halledemediler. şu an araç ile ilgili veriler genel müdürlüğe fakslanıyor.halen sonuç yok.
    fren ile ilgili elektronik ses ise balatalardan gelmediğini ustalar söyledi.
    ve halen aranızada problemli grande punto ile dolaşıyorum. selamlar

Ulvi Kericoglu
    Morkoyun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 EE 2632
    Edilen teşekkür: 1

Klima konusunda bi fikrim yok ama frenlerle ilgili sunu soyleyebilirim bu GP lerin orjinal fren balatalari cok dandik hemen bitiyor ve deli gibi balata tozu yapiyor. Bendede frene basinca arabanin durmasina yakin bole kalinca bir ses cikiyordu balatayi degistirdim gecti ama suan ustundeki balatalarda fiat servisinde degisti ben yakin bi zamanda onlarida degistircem kaliteli SERT balata alicam...

Hansi balata en iyi performans veriyor bunu ogrenince sizleride haberdar edecem.
    Icki icip araba kullanmayin. Ickiyi arabaya dokebilirsiniz..

yunus gündüz
    alobar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar 2004 model Punto var bende. Dijital klima var. sürücü tarafı hep soğuk üflüyor. hem klimada hem de kaloriferde. üst, orta ve alt konumların hepsinde sürücü tarafı soğuk. yolcu tarafında hiçbir sorun yok.

birkaç yere sordum göğüsün sökülmesi lazım, bi kapak kapalı kalmıştır, motoru yanmıştır gibi yorumlar yaptılar.

bu sorunu yaşayan ve çözebilen arkadaşlardan ne yapmam gerektiği ile ilgili bilgi rica ediyorum.

Bugün bi özel servise sordum ön göğüsün sökülmesi 150 YTL dediler.
    Konu alobar tarafından (19/12/2008 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.

cevdet durmaz
    paliocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok

Alıntı alobar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2004 model Punto var bende. Dijital klima var. sürücü tarafı hep soğuk üflüyor. hem klimada hem de kaloriferde. üst, orta ve alt konumların hepsinde sürücü tarafı soğuk. yolcu tarafında hiçbir sorun yok.

birkaç yere sordum göğüsün sökülmesi lazım, bi kapak kapalı kalmıştır, motoru yanmıştır gibi yorumlar yaptılar.

bu sorunu yaşayan ve çözebilen arkadaşlardan ne yapmam gerektiği ile ilgili bilgi rica ediyorum.

Bugün bi özel servise sordum ön göğüsün sökülmesi 150 YTL dediler.

bu sorunu bende yaşadım halada uğraşıyorum 2005 model aracım sol bölümü hareket ettiren motorun önündeki dişli kırılmış sorunu göğüsü sökmeden çözdüm ama dijital klimanında kalibrasyonu gerekiyor yarın onu yaptırıp ortalığı toplayıp deneyeceğim

vedat arslan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. vedatarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 23

araçlarınız eskidikçe hepiniz bu problemlerden muzdarip olacaksın çünkü bir motorun bir dişli karşısında geçtiği yer var klape kaplaıyke bile örneğin 5 dk bir tık tık die motor çalışır ve klapenin kapalı olup olmadığını kontrol eder....tabikide bu sebepten dolayı zaman la dişli sıyırır......
    çözüme elelim klapeyi sdabitlersiniz bir sac vidası ile bir daha motor arıza yapmacaktır....tabi buda bilmem kaç milyar verip aldığınız arabaya yakıştabilirmisinz oda size kalmış....

zavaz egoln
    ulassor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Yok
    Plaka
    ty

punto marka aracım var 1 ay önce aldım 2007 model 1.4 dyn kliması bouk cıktı sağ taraf sıcak sol taraf soğuk veriyordu .elektirkciye götürdüm direksiyon altından soktu baktıki sıcak soğuk ayarlamasını yapan bir aletin dişlilerininin bir tanesi yok yani motor gibi bişey ağız kısmında bir dişli takımı daha varmış o yok heralde benden önceki sokup takmamıştır. sıcaktan soğuga geçmiyor. acaba bu motor bulunur mu hava puskurten motorun dişlisinin karşılığı olan dişli set ne olur yardım edin bayide bulamadım. sadece şimdi soğuğa verdik öle duruyor sıcak için tekrardan altan sokulup ayarının yapılması çözümmü fikrinizi alayım dedim şimdiden sağolun

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

konu hortlamış
    EVOEVOEVOEVOEVO

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı lithium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağ sol farklı sorunu değil bu ya.. "kaloriferim ve klimam -derece aynı olmasına rağmen- farklı ısıtıyor" demiş... Evet ısıtır. Klima açarsan nemsiz hava üfler, kalorifer açarsan direk dışardan/içeriden aldığı havayı üfler. Aslında derece olarak aynı ama his olarak farklı olabilir.. (bu bir ihtimaldir)
    daha çok ihtimal vardır. Kullanma kılavuzunun klima kısmını iyice okumak lazım.

Frene sert basarsan ebd ve abs devreye girer, pompa vs sesi olabilir o yüzden. Aracın yeniyse ses papuçlardan da geliyor olabilir.
    +1000

cevdet durmaz
    paliocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok

Alıntı ulassor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    punto marka aracım var 1 ay önce aldım 2007 model 1.4 dyn kliması bouk cıktı sağ taraf sıcak sol taraf soğuk veriyordu .elektirkciye götürdüm direksiyon altından soktu baktıki sıcak soğuk ayarlamasını yapan bir aletin dişlilerininin bir tanesi yok yani motor gibi bişey ağız kısmında bir dişli takımı daha varmış o yok heralde benden önceki sokup takmamıştır. sıcaktan soğuga geçmiyor. acaba bu motor bulunur mu hava puskurten motorun dişlisinin karşılığı olan dişli set ne olur yardım edin bayide bulamadım. sadece şimdi soğuğa verdik öle duruyor sıcak için tekrardan altan sokulup ayarının yapılması çözümmü fikrinizi alayım dedim şimdiden sağolun

aracınızın şase numarasına göre parça kataloğuna bakarak istemiş olduğunuz parçayı resimlerinden tanımlayıp OEM kodu ile ben size buradan servisden istek yapabilirim ama nasıl görüşebiliriz ona siz karar verin.benim aracım eski kasa punto ve dijital klimanın her parçasını servis temin edebiliyor bunu bilin işlerine gelmezse uğraşmıyorlar sizin aracınız yeni modelki haydi haydi onu temin ederler mutlaka. ama klimanın o parçası takıldıkdan sonra sıfırlanması şart

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Alıntı PuNTo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede aynı sorun vardı sağ tarafa soğuk sıcak verebilirken sol tarafa sadece soguk verıyordu sorun ise otomatık klıma hava ventil motor arızası motor değişti olay düzeldi
    Benim de Bravo'mda aynı sorun çıktı şimdi. Isıtmada soğutmada üflemede sorun yok ama kapaklarda arıza çıktı. Servise götürdüm yazılımda sorun yok ama kapaklar yazılımın emrine uymuyor. O motor değişecek dediler. Allah'tan tofaşın elinde varmış. 2 gün sonra gelecek.

Sorum şu:

Bu işle ne kadar sürüyor. Göğsü sökmeden klimayı söküp yapabiliyorlar mı?

Yardımcı olabilecek arkadaş var ise çok sevinirim.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Yok mu bilgisi olan?

Ufuk ATA
    ufukata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok

Bu sorunu çözüme ulaştıran varsa ne kadar mal olduğunu yazabilir mi?

hakan sert
    iris19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

arkadaşlar bu fiat ınkesinlikle digital klimasını almıyacaksın bendede stilo var onunda sorunu aynı maalesef fiat bu konuda yazık ediyor

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

arkadaslar sızın arabalrda bı sorun avr bence ben hıc bır sıkıntı yasamadım ya cok az ufluyrdu servıse getırdım ılk aldıgımda bakımlarını yaptırdım mazot fılıtresı dahı hepsını degısı dedım meger polenı degısmemısler abı bı acar bakarım fılıtrelıkten cıkmıs degıstım on numara ufluyor

hüseyin koç
    kochuso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

slm.arkadaslar bende de aynı sorun vardı servis ve 2 elektrıkcı klima değişecek birisi sağ tarafın motoru değişecek dedi.son usta sağ tarafta bi tane sigara gibi 4 köşeli bişey vardı bana da gösterdi kırılmış fiatlarda çok oluyor dedi vidayla kaportacıda bişeyler yaptırdı taktı.şimdi allah nazardan saklasın tıkır tıkır çeviriyor.20 tl aldı helal hoş olsun.içime dert olmustu sorun yasayanları çok iyi anlıyorum.usta klima sökme gereğii bileduymadı.servis bile çözemedi.yoksa klimadan motora kadar göğüse kadar neleri değiştirecektik allah bilir

A.Tolga Cengiz
    Molermo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35***10

Bemdede aynı sorun parça dişli olarak değişmiyor servis takım olarak değiştiriyor ve şu anda TR de yok İtalyadan getirttiriyorlar işçilik hariç 1400 TL ben ne yaptım sıcak konumda vidayla sabitledim 10TL

Sayfa 1/2 12 SonSon