Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto dualogic (triptonic) vites sorunu

a a
    swoosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Dikkat Punto dualogic (triptonic) vites sorunu

Arkadaşlar başka başlıklarda görmüştüm sitede ama yazıyım dedim burda ayrıca. "Check transmission see handbook" uyarısı ile karşılaşan arkadaşların hepsi şanslıymış şu ana kadar. Benim aracım 2007 model Grande Punto 1.4 Fire 77 BG dualogic vites ve ilk başlarda "Gear Unavalaible" uyarısı alıyordum ki açıklamak gerekirse vitesi tanımıyordu ve vites değişimini gerçekleştiremiyordum hiçbir türlü ancak aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra bu sorun geçiyordu ta ki aracı stop ettikten 2 saat sonra aracı çalıştırmaya çalışırken aracı boşa alamaması ve hemen ardından "Check transmission see handbook" yazmasının ardından aracımın marşına basmama rağmen tık diye bile ses gelmez oldu. servis geldi makineyi bağlayıp arızayı silince araba çalıştı fakat 2 gün sonra arıza tekrarladı, yine arızayı sildirttim ve servise gittiğimde aracın robotunun değişmesi gerektiğini söyledir (ki sorunu yaşayan diğer arkadaşlarım fren sensörünün değişmesiyle ucuz yırtmışlar allahtan) ve bu değişimin ücreti garantisi 2 ay önce bittiğinden (yoksa garantide değişçekmiş 1 kuruş vermeden) 2750 parça + 250 işçilik olmak suretiyle toplam 3000 e patlıcakmış şu anda parçanın gelmesini bekliyorum, bu sırada da arabamı kullanmaya devam ediyorum fakat aracı stop etmeden önce vitesi boşa alıp stop ediyorum arıza tekrarlamadı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara inşallah yardımı olur bu yazının....

2. Bu mesajı için 2 kişi swoosh'ye teşekkür etti:

Engin Yılancı
    xcoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Garantiyi uzatıp garantiden yaptırma şansın varmı acaba, istersen bir araştır.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bana yazılımsal bi hata gibi geldi arızayı sildikten sonra bir sürede olsa sorunsuz çalışıyosa enazından değişimini gerektircek bi arıza yoktur diye düşünüyorum.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Yılancı
    xcoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Ayrıca Check transmission see handbook hatası fren ve gaza aynı anda basıldığında oluşuyordu. Farklı bir servisle gösterilebilir.

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

sizin arızanızda fren müşürnden olabilir hangi servise gittiniz bilmiyorum ama başka bir servise de gitmenizde fayda var konu hakkında biraz bilgi verebilirseniz yardımcı olabiliriz belki

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Gercekten buyuk talihsizlik, arkadaslarin belirttigi gibi baska bir servise de gostermeniz en mantiklisi gibi gorunuyor. Bir Dualogic kullanicisi olarak sonuclarinizi merakla bekliyorum.

Herkese selamlar

ahmet

ilker kara
    ik77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 AD3862
    Edilen teşekkür: 137

Alıntı swoosh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başka başlıklarda görmüştüm sitede ama yazıyım dedim burda ayrıca. "Check transmission see handbook" uyarısı ile karşılaşan arkadaşların hepsi şanslıymış şu ana kadar. Benim aracım 2007 model Grande Punto 1.4 Fire 77 BG dualogic vites ve ilk başlarda "Gear Unavalaible" uyarısı alıyordum ki açıklamak gerekirse vitesi tanımıyordu ve vites değişimini gerçekleştiremiyordum hiçbir türlü ancak aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra bu sorun geçiyordu ta ki aracı stop ettikten 2 saat sonra aracı çalıştırmaya çalışırken aracı boşa alamaması ve hemen ardından "Check transmission see handbook" yazmasının ardından aracımın marşına basmama rağmen tık diye bile ses gelmez oldu. servis geldi makineyi bağlayıp arızayı silince araba çalıştı fakat 2 gün sonra arıza tekrarladı, yine arızayı sildirttim ve servise gittiğimde aracın robotunun değişmesi gerektiğini söyledir (ki sorunu yaşayan diğer arkadaşlarım fren sensörünün değişmesiyle ucuz yırtmışlar allahtan) ve bu değişimin ücreti garantisi 2 ay önce bittiğinden (yoksa garantide değişçekmiş 1 kuruş vermeden) 2750 parça + 250 işçilik olmak suretiyle toplam 3000 e patlıcakmış şu anda parçanın gelmesini bekliyorum, bu sırada da arabamı kullanmaya devam ediyorum fakat aracı stop etmeden önce vitesi boşa alıp stop ediyorum arıza tekrarlamadı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara inşallah yardımı olur bu yazının....
    arkadaşlar benim 1 ay öncesine kadar 2005 model opel corsa tiptronik arabam vardı.geçen yıl temmuz ayında tiptronik şanzuman beyni arızalandı.tam 1500 ytl ödedim.bu tiptronik mereti arıza yapmaya çok müsait bir parça onun için sattım ve uzak durulmasını tavsiye ediyorum.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Allahtan araç kullanmaya düz vitesle başlamışım hayatımda 1 kere otomatik hyundai accent 1.3 kullandım onun dışında da otomatik araç kullanmadım herhalde kullanmam da bir daha çünkü aracınız mercedes bile olsa 2. elde şüpheli ve değeri düşük oluyor galericiler triptoonik araç alırken çok tedirgin oluyorlar ve ince eleyip sıkı dokuyorlar eğer araç alınacaksa bence satmayı da düşünmek gerekir. Konuyu açan arkadaşa geçmiş olsun diliyorum aracınızın garantisi bitse bile 6 ay içerisinde uzatılmış garanti satın alabilirsiniz ancak her gittiğiniz servis de servis ücreti haricinde ayrıca periyodik bakım adı altında 100 ytl haksız ücret talep edecektir. Periyodik bakıma gitmezseniz aracınızın uzatılmış garantisi geçersiz sayılacaktır.

can coskun
    dragon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    47
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşım eğer istanbuldaysan bostancı oto sanayadi avni usta var ona götür. bozuk denilen robotun bir parçası bozuk maliyeti aşağı yukarı 200 tl birdahada üzülmezsir istanbulda değilsen nerede olduğunu söyle sanan en yakın doktoru söyliyeyim

hayri öztürk
    opn21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 15

arkadaşlar bende son 3 gündür , 2 kez karşılaştım bu problemle ama yazıyı okumadım, aracı stop ettim anahtarı çıkarıp tekrar taktım çalıştırınca düzeliyor.
    ne tavsiye edersiniz garantisi de büyük ihtimalle bitmek üzere araç 2007 model. ? çok problem yaşarmıyım ?

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı opn21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende son 3 gündür , 2 kez karşılaştım bu problemle ama yazıyı okumadım, aracı stop ettim anahtarı çıkarıp tekrar taktım çalıştırınca düzeliyor.
    ne tavsiye edersiniz garantisi de büyük ihtimalle bitmek üzere araç 2007 model. ? çok problem yaşarmıyım ?
    Akliniz kalmasin, bence biran önce garantinizi uzatin. Bakarsiniz bir daha hic sorun olmaz, ama olabilir de. Ben araci aldigim ilk aylarda geri vites ile ilgili sorun yasamistim, ama garanti dahilinde cozulmustu. Yaklasik 1-1,5 yildir sorun yasamiyorum, garantimi de uzattim.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Alıntı swoosh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yuh, sıfır alırken komple dualogic kit bile bu kadar pahalı değil diye hatırlıyorum. (yanlışsa düzeltin.)

Sadece şanzıman içindeki vitez değiştiren meknizma robotmu neyse, onun 3000tl'ya malolması biraz abartılı geldi bana.

a a
    swoosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar öncelikle ilginize teşekkür ederim. Garantinin bitmesi 1 ayı geçmediğinden + garanti yaptırdım ve böylelikle robot değişti tek kuruş ödemeden fakat sonra şanzımanla uyum sağlamadı yeni robot ve şanzıman dişlilerini falan değiştirdiler içini açıp ama sorun kesilmeyince (ki bahsettiğim sorun kalkışta vitesten atma oluyor) komple şanzımanı değiştirdiler yine garanti kapsamında. Ama 6 ay önce sattım puntomu bütün sorunları giderilmiş bir şekilde, şu an çok rahatım fakat manuel vites olsaydı kesinlikle satmazdım hala daha özlediğim zamanlar oluyor yolda yanımdan geçtiğinde vs. Ama artık tövbe ettim bu arabaya kadarki tüm araçlarım manuel vitesti şu ankide manuel vites ve benden size bir dost tavsiyesi asla ve asla manuel vites dışında bir araç almayın. Aldınız diyelim kesinlikle +2 yıl daha garanti uzatın ya da en fazla ne kadar uzatabiliyorsanız. Böylece en azından kafanız rahat olur bi nebze. Saygılar...

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

gecmis olsun.ben de ayni dertten muzdariptim ve sattim.yari otomatik tip debriyajli sanzimanlardan dualogic,easytronic,2tronic,i shift,amt,mmt vs..kesinlikle uzak durulmasi gereken sanzimanlar.otomatik tam otomatik olmali..bizim ailede 15 yildan beri otomatik sanzimanli arac var ve hic bir sorun yoktu.sadece punto dualogic sorun cikardi.robot arizasi cikardi.

Erothias DeAndalucia
    erothias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Benim GP'yu da aynı sorun yüzünden servise verdim sabah. Az önce çıktı ve uzun uzun test ettik Ankara Kartaş'tan Sedat Bey ile. Gayet iyi durumda şu anda. Sorun "Fren sensörü" arkadaşlar. Değişti ve düzeldi. Garanti kapsamında hallettim

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

fren sensörü bencede mantıklı.sıfır 2009 model aracımı aldıktan bikaç ay sonra yolda kalmıştım.vites sürekli boşa düşüyordu.önce yazılım güncellemesi yaptılar.1 hafta sonra tekrar aynı arıza yapınca robot değiştiler.sorun düzeldi. bugün kadıköy trafiğinde hafif yokuş aşağı yolda,sıkışık trafikte 20 dakka hafif frenle ilerlerken "şanzıman arızası, lütfen kitapcığa bakın" diye mesaj yazdı.ve arıza ışığı yandı.durup kontağı kapatmadan vitesleri kurcaladım. sonra düzeldi ve bir daha yapmadı.
    bu arada garanti sürecince(uzatma hariç) 3 defa aynı arızayı yapınca aracı değişiyorlarmış.2 defa yaptı 3.yü sabırsızlıkla beklemelimiyim diye düşünmeden edemiyorum. saygılar.

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Alıntı erosistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fren sensörü bencede mantıklı.sıfır 2009 model aracımı aldıktan bikaç ay sonra yolda kalmıştım.vites sürekli boşa düşüyordu.önce yazılım güncellemesi yaptılar.1 hafta sonra tekrar aynı arıza yapınca robot değiştiler.sorun düzeldi. bugün kadıköy trafiğinde hafif yokuş aşağı yolda,sıkışık trafikte 20 dakka hafif frenle ilerlerken "şanzıman arızası, lütfen kitapcığa bakın" diye mesaj yazdı.ve arıza ışığı yandı.durup kontağı kapatmadan vitesleri kurcaladım. sonra düzeldi ve bir daha yapmadı.
    bu arada garanti sürecince(uzatma hariç) 3 defa aynı arızayı yapınca aracı değişiyorlarmış.2 defa yaptı 3.yü sabırsızlıkla beklemelimiyim diye düşünmeden edemiyorum. saygılar.
    ayni sorun bendede vardi.guncelleme vs fayda etmedi.3bin kusur +iscilik masrafi vardi.bende ucuza verip kurtuldum.insallah bir daha sorun cikarmaz..

Zeynep Usta
    ZBG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Haftasonu aracımız ilk önce "Check transmission see handbook" arızası verdi. Ertesi gün ise "Gear Unavailable" yazdı ve birinci vitesten yukarı çıkamadık.
    Dönüş yolunda yaklaşık 2 saat hiçbir hata vermedi yalnızca eve yakın tekrar check transmission yazdı.
    Ertesi gün Fırat otoya götürdük aracı bilgisayara bağladılar fakat bir hata görünmüyor hata olunca gelin dediler. Aksam üstü tekrar oldu fakat herdakka fırat oto civarında dolaşamayacağımıza göre götüremedik.
    Aynı problem başına gelen arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

swoosh servıste makıne ye baglandıgı zaman bır hata verır o hata kaydını bana alıp söleyebılırsen yardımcı olabılrıım sana

Zeynep Usta
    ZBG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

swoosh servis ne oluyor ? yol gösterirmisin ? Fırat oto ya götürdük hatayı kaydetmemiş diyolar ? böyle bişey olabilirmi ?

Sayfa 1/3 123 SonSon