Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
51 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto dualogic (triptonic) vites sorunu

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

evet hata kaydetmıyor.arıza yazısını verınce kontagı kapatmadan servıse gıdıp bılgısayara baglatmanız lazım yoksa hata kodu vermıyor.

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

eger bır arac arıza vermıyor sa ya akude ya yazılımla alaka lı yada tesısatla alakalı sıkıntısı vardır

MEHMET ÇELEBİ
    FC feciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FC 4990
    Edilen teşekkür: 2

Dikkat

Alıntı dragon99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım eğer istanbuldaysan bostancı oto sanayadi avni usta var ona götür. bozuk denilen robotun bir parçası bozuk maliyeti aşağı yukarı 200 tl birdahada üzülmezsir istanbulda değilsen nerede olduğunu söyle sanan en yakın doktoru söyliyeyim

merhaba arkadaşım aynı sorun bende olmaya başladı... baskı balatayı değiştirdim... benzin otomatiğini temizlettim... beyinsel bir sorun olduğunu düşünüyorum bende... eğer dediğin gibi ise tam olarak yeri nerede yoksa aracımı çok seviyorum...servis 3000-5000 arası bir maliyeti var dedi direkt parçayı değiştirmek istiyorlar... yardımcı olursan sevinirim.. teşekkürler...

Melih Özgül
    mozgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Standart geri vites arızası

2007 model dualogic aracım bir hafta tatilden sonra dönüşümüzde çalıştı lakşn geri vitese geçmedi. sonra kapattım bu seferde marş basmadı 1-2 dk kadar. sonra çalıştı yine vites geçmede sorun oldu sonra yine dedk ve bu sefer çalıştı da evimize gidebildik. bazen de yolda giderken bazen herhalde 1-2 kere başımıa gelmiştir. kendi kendine yolda boş vitese geçiyor. bu araba işlerinden de pek anlamam geçen temmuzda bakıma girdi bu geri vites ile ilgili bazen geçmediğini söyledim servistekilerde bu durum bu modellerde yaşanıyor dediler. bu konuda yardımlarınızı rica edicem. ne yapmalı nereye gitmeli ?

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Dualogic vites kutusu biraz nazik oldugu icin bu sekilde maalesef kullanirken cok dikkatli kullanmak gerekiyor. Problemi olan arkadaslar kesin cozum icin bir yer onerebilirim.
    Oz Büyücüsü

Melih Özgül
    mozgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualogic vites kutusu biraz nazik oldugu icin bu sekilde maalesef kullanirken cok dikkatli kullanmak gerekiyor. Problemi olan arkadaslar kesin cozum icin bir yer onerebilirim.
    Büyük bir sorun çıkmadan gösterelim belirttiğiniz yer nerede acaba ?

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı mozgul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük bir sorun çıkmadan gösterelim belirttiğiniz yer nerede acaba ?
    Pm attim.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Oz Büyücüsü

Okan Kaya
    Kanky kanky54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    54 ZE 344
    Edilen teşekkür: 21

USTA FENA Bİ HORT OLACAK AMA ŞU PM DEN BANA DA ATSANIZ. imanım gevredi araçla uğraşmaktan. 1.viteste geri gidiyor araç. ustanızı öğrenebilir miyim
    Sakalım çok , sözüm yok !

2008 Fiat Grande Punto 1.3 multijet dynamic 90 hp Dualogic
    2007 Seat Altea 1.6 Staylance 102 hp

yeşim koçak
    yasemin72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart ustanın iletişim

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pm attim.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    merhaba ben de ustanın iletişim bilgilerini alabilir miyim sizden. teşekkür ederim

Yasin KARPINAR
    tikirti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Titanyum Gri

Mümkünse bende rica edebilirmiyim? Resmen yolda kaldı bizimki.

doktor doktor
    doktorr22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arkadaşlar aynı sorun bende de var şuan aracımı servise bıraktım ancak hala bi çözüm bulunmadı Ustanın iletişim bilgilerini bana da gönderirmisiniz

Şamil Ş
    shameel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Selamlar, dualogic vites kutusunun maalesef böyle enteresan arızaları (geri vitese geçmeme, yolda boşa atma vb.) olabiliyor. Şayet fren müşürü ile ilgili bir arıza değilse veya elektrik tesisatında filan kaynaklanmıyorsa, genellikle robot değişmeden de bir çözüm bulunamıyor. Nitekim bende de benzeri oldu. İlk fren müşürü değişti; robotun yağ basıncının yükseltilerek çalışmasının rahatlatılması için yağ haznesi yetkili servis tarafından tornaya gönderildi; birkaç kez yazılım güncellendi filan ama hiçbiri çözüm olmadı. Nihayetinde artık sürüş güvenliği ciddi şekilde tehlikeye girmeye başlayınca en son robotu değiştirmek zorunda kaldık. Tabi yaklaşık 1500-2000 euro arası bir parça olduğu için, garanti süresi dışında bu değişim çok pahalıya patlıyor. Neyse ki benzer arızalar sık yaşandığı için İstanbul ve Ankara'da, özellikle İtalya'dan iyi durumda çıkma robot getiren yerler var. 1000-1250 lira civarında robotu temin edebiliyorlar. Değişim için ben yetkili servise 150 lira civarı bir de işçilik ödemiştim zannediyorum.

cuevas cuevas
    cuevas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Standart selamlar

hocam bendede 2007 garnde punto yarıotomatık var arada bir check transmıssıon uyarısı verıor sanzıman ısıgı yanıp sonuyor bı şey fark ettım ayagımı frenden cektıgım halde fren ısıgı bır sure yanmaya dewam edıor daha sonra sonuyor buyuk ıhtımalle yoldada aynısını yapıordur acaba buından dolayı bu uyarıyı verebılırmı die dusunuyorum sız ne dersınız .

mail:cuevas2.9@icloud.com ...

mail atabilirseniz çok sevinirim

kazım baydar
    oytuneymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    45 KS 370
    Edilen teşekkür: 11

Ayağınızı frenden çektiğiniz halde fren ışıkları yanıyorsa fren müsürü Arızalı daha once benimde basıma gelmişti arac Boşta çalışırken bile fren lambası yanıp sönüyordu kendiliğinden fren müşürü değişince sorun geçecektir

NİLAY URAZEL
    Wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Standart Ce: Punto dualogic (triptonic) vites sorunu

Alıntı shameel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, dualogic vites kutusunun maalesef böyle enteresan arızaları (geri vitese geçmeme, yolda boşa atma vb.) olabiliyor. Şayet fren müşürü ile ilgili bir arıza değilse veya elektrik tesisatında filan kaynaklanmıyorsa, genellikle robot değişmeden de bir çözüm bulunamıyor. Nitekim bende de benzeri oldu. İlk fren müşürü değişti; robotun yağ basıncının yükseltilerek çalışmasının rahatlatılması için yağ haznesi yetkili servis tarafından tornaya gönderildi; birkaç kez yazılım güncellendi filan ama hiçbiri çözüm olmadı. Nihayetinde artık sürüş güvenliği ciddi şekilde tehlikeye girmeye başlayınca en son robotu değiştirmek zorunda kaldık. Tabi yaklaşık 1500-2000 euro arası bir parça olduğu için, garanti süresi dışında bu değişim çok pahalıya patlıyor. Neyse ki benzer arızalar sık yaşandığı için İstanbul ve Ankara'da, özellikle İtalya'dan iyi durumda çıkma robot getiren yerler var. 1000-1250 lira civarında robotu temin edebiliyorlar. Değişim için ben yetkili servise 150 lira civarı bir de işçilik ödemiştim zannediyorum.
    Merhaba, bende de 2008 model punto evo (dualogic vites) var. ve vites kutusu arızası (araç viteste iken direk boşa geçiyor) verdi. Servisi götürdüğümüzde robotun değiştirilmesi gerektiği ve parçanın İtalya'dan tedarik edileceği belirtildi. 4600tl lik bir masraftan söz ediliyor.

Bu bahsettiğiniz İstanbul ve Ankara'daki yerler neresidir ucuza parçayı mal edebileceğimiz? İrtibat bilgisi , isim vermeniz mümkün mü? Başka servisleri de araştırdım 5000-6000 tl masraflardan bahsediliyor.

Desteklerinizi rica ederim

Şamil Ş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Wind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende de 2008 model punto evo (dualogic vites) var. ve vites kutusu arızası (araç viteste iken direk boşa geçiyor) verdi. Servisi götürdüğümüzde robotun değiştirilmesi gerektiği ve parçanın İtalya'dan tedarik edileceği belirtildi. 4600tl lik bir masraftan söz ediliyor.

Bu bahsettiğiniz İstanbul ve Ankara'daki yerler neresidir ucuza parçayı mal edebileceğimiz? İrtibat bilgisi , isim vermeniz mümkün mü? Başka servisleri de araştırdım 5000-6000 tl masraflardan bahsediliyor.

Desteklerinizi rica ederim
    PM attım size. Umarım sorununuz en kısa zamanda ve en uygun şekilde çözülür.

Ramazan AKSU
    raxu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 4

merhaba arkadaşlar benimde 2009 1.4 fire 77 puntom var aracı ikinci el aldığımdan bir iki hafta içerisinde aynı sorun bende de vardı vites kutusu arızası diyip başlangıçta çalıştırmamda vitese geçmiyordu bir kaç kere kontak kapatıp açtığımda ancak öyle geçiyordu. Baskı balata ve volan değişimi yaptırdım bunun yanında akü ve fren müşürünüde değiştirdim bir kaç aç sorunsuz bindim ara ara çalıştırdığımda vitese geçmeme sorunu yaşıyorum boşta uyarı verip duruyor kontak kapatmadan 30 saniye bekleyince kendine geliyor sürüş esnasında değil sadece ilk çalıştırmada bu hatayı yapıyordu. Geçenlerde yaptırdığım yere götürdüm usta inceledi makineye bağladı robot pompasında sıkıntı var basıncı az basıyor dedi normal servisler bu parçayı değiştirir ama ben parça değiştirmeden tamir ederim yalnız aracı bırakman lazım dedi ücreti sorduğumda çok fazla bişey tutmayacak dedi ama kesin bir fiyat söylemedi( sadece işçilik alacakmış) yaptırmazsam nolur diye sorduğumda basıncı hiç vermemeye başlarsa araç vitese geçmez dedi bir kaç aydır böyle kullanıyorum sürüşte bi sıkıntı yok sadece 30 saniye kadar sinir bozucu uyarı sesine maruz kalıyorum. Yukarıda özelden ustanın iletişimini vericek arkadaşım bana mesaj atarmısın bi de senin ustanın görüşünü almak isterim.

Şamil Ş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı raxu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benimde 2009 1.4 fire 77 puntom var aracı ikinci el aldığımdan bir iki hafta içerisinde aynı sorun bende de vardı vites kutusu arızası diyip başlangıçta çalıştırmamda vitese geçmiyordu bir kaç kere kontak kapatıp açtığımda ancak öyle geçiyordu. Baskı balata ve volan değişimi yaptırdım bunun yanında akü ve fren müşürünüde değiştirdim bir kaç aç sorunsuz bindim ara ara çalıştırdığımda vitese geçmeme sorunu yaşıyorum boşta uyarı verip duruyor kontak kapatmadan 30 saniye bekleyince kendine geliyor sürüş esnasında değil sadece ilk çalıştırmada bu hatayı yapıyordu. Geçenlerde yaptırdığım yere götürdüm usta inceledi makineye bağladı robot pompasında sıkıntı var basıncı az basıyor dedi normal servisler bu parçayı değiştirir ama ben parça değiştirmeden tamir ederim yalnız aracı bırakman lazım dedi ücreti sorduğumda çok fazla bişey tutmayacak dedi ama kesin bir fiyat söylemedi( sadece işçilik alacakmış) yaptırmazsam nolur diye sorduğumda basıncı hiç vermemeye başlarsa araç vitese geçmez dedi bir kaç aydır böyle kullanıyorum sürüşte bi sıkıntı yok sadece 30 saniye kadar sinir bozucu uyarı sesine maruz kalıyorum. Yukarıda özelden ustanın iletişimini vericek arkadaşım bana mesaj atarmısın bi de senin ustanın görüşünü almak isterim.
    Arkadaşım, PM de attım size ancak orada yazmadığımı buraya uzun uzun yazayım ki belki başkalarına da yardımı dokunur:

Yağ basıncı bildiğim kadarıyla hem otomatik hem de yarı otomatik viteslerin hayat kaynağı. Şayet vites mekanizması düşük yağ basıncında çalışırsa, çok ciddi sorunlara yol açabiliyor. Hatta tam otomatikler için bir başka forumda bir ustanın "tecrübelerime göre bir otomatik şanzıman düşük yağ basıncı hatası veriyorsa, en sağlıklı yol temiz bir çıkma şanzıman bulup değiştirmek, zira tamir edilerek düzelmesi çok zor" yazdığını hatırlıyorum.

Bizim dualogic yarı otomatiklerde de robotun bozulmasının önemli nedenlerinden biri, yağ haznesinin bir şekilde kaçak yapıp yağ sızdırması ve bunun sonucunda oluşan düşük basınç nedeniyle robotun vites değiştirmede zorlanması. Şayet uzun süre bu şekilde kullanılırsa, kalıcı hasara neden oluyor ve robot değişmeden de kesin bir çözüm bulunamıyor. Nitekim benim arabamda da aynısı olmuştu. Benden önceki sahibi, robotta oluşan yağ kaçağını son derece ilkel bir şekilde, hiç olmadık bir yerde (sözde) tamir ettirmiş. Ben sorunu, arabayı aldıktan sonra soğuk havalarda geri vitese geçmemeye başlayıp da Ankara'da Kavaklıdere'ye (yetkili servis) götürdüğümde öğrenmiştim. Dediklerine göre yağ kaçağını sözde tamir eden usta(!) kaçağın olduğu yere keçe benzeri bir madde sarmış sadece. Tabi bu kaçağın devamına engel olmamış. O dönem bu tür yağ kaçağı ve vitese geçmeme sorunlarında yağ haznesinin çıkışını tornaya gönderdiklerini, böylelikle robot daha yüksek bir basınçta ve daha rahat çalıştığı için, çözüm olabildiğini söylemişlerdi. (Muhtemelen sizin ustanız da aynı çözümü düşünüyor.)

Ancak anlaşılan araba benden önce epey bir süre o şekilde kullanıldığı için robot tamamen bozulmuş. O nedenle bu çözüm benim arabamda malesef işe yaramadı. Nihayetinde de robot değişmek zorunda kaldı. Hatta robotun değişimi çok pahalıya geleceği için bu şekilde biraz daha kullanayım dediğimde, birkaç ay sonra komple şanzımanın değişmesine neden olan daha ciddi bir arıza başıma geldi. Dolayısıyla robotu ve şanzımanı birlikte değiştirmek durumunda kaldım.

O nedenle siz siz olun, vakit geçirmeden ustanızdan veya forumda daha önce benzer sorunlar yaşayan arkadaşların referans verdiği ustalardan/servislerden yardım alın. Zira şuanda sabahları ilk çalışmada vitese geçirmeyen robot, bir bakmışsınız E5'in tam ortasında 100 ile giderken yapacağınız ani bir frenleme sonrası vitesi boşa atmış!

Unutmadan, aşağıda yağ kaçağından kaynaklı sorunların çözümüne ilişkin bir başlık var. Belki oradaki isimleri de değerlendirebilirsiniz.

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...-mumkunmu.html

Selamlar,

Murat İpek
    Muratipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

merhaba Shameel arkadaşım

şu ustanın numarasını banada yazabilirmisin? belki henüz çok vakit kaybetmemişimdir
    zira avcılardaki servis beni öpmek için kolları sıvadı bile
    bu arada kendimi tanıtma bölümünde tanıtmam gerekirdi özür dilerim ancak bu zamana kadar bu vitesin yolda giderken boşa atmasıyla ilgili nasıl başa çıkabilirim onu araştırıyordum. araç evo 2010 80 bin km 1,4 dualogic
    dün avcılar serviste arıza tespiti yaptırdım 3000 tl çıkarttı. baskı balata, volan,suport,potansiyometre, vs
    bugünde şişlideki gürsoy otoda Bünyamin ustayı aradım. forumda araştırma yaparken bu ustanın iyi işler çıkarttığını gördüm. oda bayramdan sonra ara bakalım dedi. ancak bayrama kadar daha kötü olmasından korkuyorum. hakkımızda hayırlısı diyorum ve yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum

mehmet alibaba
    MEYMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

arıza MTA robot parçanın üzerinde bulunan potansiyometre orinklerinin sertleşerek yağ kaçırmasından kaynaklı.yağı üst hidrolİk grubun yatağına fazla dolduğu için yedek depoya giden kanal yetersiz kalıyor.sistemde bulunan yağ depoya gitmediği için ön kısımda bulunan potansiyometreden dışa akıyor ve yağsız kalıyor. geçici çözüm yağın geri dönüş kanalını genişleterek depoya gitmesini sağlaya bilirsin. yağ sistemde kaldığı için araç problem yaratmaz. birde serviste iyi niyet garantisi denettire bilirsin aracının garantisi yeni bitmiş % 50 karşılama ihtimali olabilir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon