Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Direksiyon motoru bozuk araç kullanımı

okan erguzer
    oaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 sy 713
    Edilen teşekkür: 0

Standart Direksiyon motoru bozuk araç kullanımı

meraba arkadaslar benım 2006 model 1.4 actıve orleans mavı 3 kapı puntom var ve dıreksıyon motorum arızalandı ve su an dıreksıyonum cok agır hıdrolık hıc devrede deıl acaba boyle bır sure aracı kullanmanın vır sakıncası var mı deıstırene kadar bılgısı olan varsa yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekkurler....

ilker sezgin
    ilkersezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 17

merhaba kardeşim. öncelikle geçmiş olsun. bu şekilde araba kullanman doğru değil . hidrolik sistem de devreden çıktıysa ( ki öyle olduğunu yazmışsın) direksiyon çok ağırlaşmıştır ani manevra gerektiren durumlarda ALLAH korusun kaza yaparsın. fiyatı çok yüksek bir parça fakat benim duyumlarıma göre benim TÜRK oto elektrikçilerim bu olaya el atıp tamir edebiliyorlarmış. İzmir 'de sanayiyi bir dolaş mutlaka bulursun SAYGILAR.....

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Umarım garantisi vardır.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Aracınızda halen uzatılmış garanti devam ediyorsa servisinize gidip garanti kapsamında değiştirebilirsiniz..

T.Talip ÖZDEMİR
    djtalip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01TT
    Edilen teşekkür: 20

geçmiş olsun.eğer aracında modifikasyon varsa, yani 17'' jant veya yayları düşürtmüşsen o şekilde gitme servise, garantili ise aracın garanti kapsamında yapmamak için serviste çamura yatıyolar yani yok aracı düşürtmüşsün yok city modunda çok kullanmışsın die.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

city modunda çok kullanmışsın bu yüzden bozulmuştur diyen servise kafa göz dalarım ben
    Öyle saçma şey olurmu city fazla kullanmak kullanmamak gibi böyle bir uyarımı varki acaba benim blmediğim ,Hiç bir servis bu şekilde bir tavır takınamaz . Öyle ise araç bozulduğu zmanda aracı çok kullanmışsınız bozulmuş desinler

Hüseyin Kiremitçi
    hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

merhabalar;
    benim de başımda benzer bir sorun var.aracım çok düşük bir hızda giderken mesela ışıkta durdum ve bir miktar araç akmaya başladı, bu sırada direksiyonum kendi kendine sola dönmeye başlıyor. Bunun nedeninin direksiyon motoru olduğunu söylediler. Fakat yüksek hızlarda özellikle gaza yüklenmelerde direksiyonu bıraktığınızda araç kendini sert bir biçimde sağa atıyor. Bunun nedenini ve çözümünü bilen var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

okan erguzer
    oaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 sy 713
    Edilen teşekkür: 0

aracım 2006 model ve sanıyorum 2 yıllıktı garantısı yanı 2008 mayıs ta sona erdı parcasıda pahalı bu sekılde kullanmanın yuruyen aksam la ılgılı bı sorun cıkaracagını bılen varmı acaba yanı daha buyuk masraflara yol acarmı cevaplaar ıcın sımdıden cok tesekkurler ayrıca aacımda 17 jant ve dıger hıc bır sey yok orjıonal hıc bırseyını deıstırmedım ...

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

Bence servisinizle bir görüşün belki yardımcı olurlar. Fakat bu arızadan mağdur olan herkes tüketici mahkemelerine gitseydi problem resmi hale gelebilirdi. Her arızayada kullanıcı hatası diyemezler. Üstelik aracınızın lastikleri ve jantları orjinalmiş.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Jant ve lastiklerin orjinal garantinde varsa serviste hallederler. Yoksa şimdiden kolay gelsin.
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

city motorunu dışarda yapılabilse de tekrar takmak zor olsa gerek.. takıldıktan sonra cihaza bağlayıp test yapıyorlar diye biliyorum..

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Öncelikle geçmiş olsun.

Benimde pek çok kez hata verip elektrik kısmı devrede çıktı ancak biri hariç geneli ilk çalıştırma sonrasında olduğu için stop edip tekrar çalıştırmıştım. Tekrar çalıştırınca da hata gidiyordu. Bir kez ise yola çıktıktan sonra hata verip devreden çıktı , bende inat edip stop etmedim ve o şekilde 20 km kadar kullandım. Manevra yapmak zor olsada kullanmak mümkün olmuştu. Gideceğim yere varıp stop edip daha sonra tekrar çalıştırdığımda ise elektrik motoru yine devreye girdi ve normal çalışmaya başladı hatta bu 20 kmlik kullanımdan sonra direksiyondan gelen seslerde kayboldu bir haftadır bu şekilde kullanıyorum.

Şimdi sorunuza gelirsek yürüyen aksama zarar vereceğini zannetmiyorum , ha direksiyonu elektrik motoru döndürmüş ha siz döndürmüşsünüz bir tek direksiyon üst mili dışında etkilenen parça olmayabilir. üst milde zorlanma kaynaklı bozulabilir belki. (bunlar tahmin tabi bir uzman cevap verebilir bu konuya ama tofaşta elektrikli direksiyon uzmanı yok ne yazıkki alayı sök takçı)

Ben piyasada bir kaç yere sordum ama henüz tamir eden birini bulamadım , araştırırken 2006 model hyundai accentlerde de bu sorunun kronik olduğunu gördüm ancak hyundai sattığı ürünün arkasında durarak 2006 model araçların direksiyonlarına ömür boyu garanti verermiş ne zaman bozulursa bozulsun yenilemeye gidiyormuş , zaten daha sonraki modellerde de eps yi kaldırmışlar.
    araştırmaya devam ediyorum mutlaka tamir eden birilerini bulacağım , olmazsa kendim tamir edeceğim.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

13. Bu mesajı için 3 kişi h k'ye teşekkür etti:

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Benimde pek çok kez hata verip elektrik kısmı devrede çıktı ancak biri hariç geneli ilk çalıştırma sonrasında olduğu için stop edip tekrar çalıştırmıştım. Tekrar çalıştırınca da hata gidiyordu. Bir kez ise yola çıktıktan sonra hata verip devreden çıktı , bende inat edip stop etmedim ve o şekilde 20 km kadar kullandım. Manevra yapmak zor olsada kullanmak mümkün olmuştu. Gideceğim yere varıp stop edip daha sonra tekrar çalıştırdığımda ise elektrik motoru yine devreye girdi ve normal çalışmaya başladı hatta bu 20 kmlik kullanımdan sonra direksiyondan gelen seslerde kayboldu bir haftadır bu şekilde kullanıyorum.

Şimdi sorunuza gelirsek yürüyen aksama zarar vereceğini zannetmiyorum , ha direksiyonu elektrik motoru döndürmüş ha siz döndürmüşsünüz bir tek direksiyon üst mili dışında etkilenen parça olmayabilir. üst milde zorlanma kaynaklı bozulabilir belki. (bunlar tahmin tabi bir uzman cevap verebilir bu konuya ama tofaşta elektrikli direksiyon uzmanı yok ne yazıkki alayı sök takçı)

Ben piyasada bir kaç yere sordum ama henüz tamir eden birini bulamadım , araştırırken 2006 model hyundai accentlerde de bu sorunun kronik olduğunu gördüm ancak hyundai sattığı ürünün arkasında durarak 2006 model araçların direksiyonlarına ömür boyu garanti verermiş ne zaman bozulursa bozulsun yenilemeye gidiyormuş , zaten daha sonraki modellerde de eps yi kaldırmışlar.
    araştırmaya devam ediyorum mutlaka tamir eden birilerini bulacağım , olmazsa kendim tamir edeceğim.
    Helal olsun hyundai ye...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Helal olsun hyundai ye...
    Katılıyorum... Bu arada benim eski 2006 dizel getz imde eps vardı, ama tabiki Puntodaki kadar değil hatta GP yi aldıktan sonra kayınçonun getzine bindim kullanamamıştım, direksiyon kamyon direksinundan daha sert gelmişti ve ben bu aracı 2 sene nasıl kullanmışm diye hayret etiim kendime...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

T.Talip ÖZDEMİR
    djtalip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01TT
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar;
    benim de başımda benzer bir sorun var.aracım çok düşük bir hızda giderken mesela ışıkta durdum ve bir miktar araç akmaya başladı, bu sırada direksiyonum kendi kendine sola dönmeye başlıyor. Bunun nedeninin direksiyon motoru olduğunu söylediler. Fakat yüksek hızlarda özellikle gaza yüklenmelerde direksiyonu bıraktığınızda araç kendini sert bir biçimde sağa atıyor. Bunun nedenini ve çözümünü bilen var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    balans ayarı yaptır derim, ama durduğu yerde de direksiyon dönüyosa direksiyon motorundan, aynı şey bende de oluyordu.

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun. aynı problem benim aracımda da mevcut. ara ara kitliyor direksiyonu. servis 1500 tl yi bulur diyince korktum.
    sağlam i elektronıkçı arıyorum konyada bu işi yapabilecek

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

Alıntı yakupca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. aynı problem benim aracımda da mevcut. ara ara kitliyor direksiyonu. servis 1500 tl yi bulur diyince korktum.
    sağlam i elektronıkçı arıyorum konyada bu işi yapabilecek
    Aracınızda lastik ebadları orjinalmi? Sizede geçmiş olsun...

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Dikkat Sayın Puntocular

Dreksiyonlarınız bozuldugunda ki bu ergeç bozulacaktır kaçınılmaz son tamir için gittiğiniz servisten muhakkak parçayı taktırırken paranoya yapın illa orjinal seri nolarını barkordunu ve barkorda işlenmiş faturasını görün (servisin size verdiği fatura değil) Çıkmacı işi yapan tanıdıklarım var fiat servislerinin pert olmuş araçların esp abs dizel pompalarını 4/1 fiyatla kendilerinden aldıklarını ve bunları müşterilerine kullandıklarını söyleyenler de var bunu herhangi bir tamirci ye sorsanız zaten onlar da aynını söylerler dahası benim başıma geldi aracım önceki aracım seat ibizadan bahsediyorum küçük bir kaza yaptı kayadibi seat serviste ön kaputumu komple değiştirdiler (sıfır diye çıkması ile elbette ki. (tespit ettirdim ancak mahkeme faslınla uğraşamadım)
    Bu yüzden servislerin çoğu pahalı olan bu parçayı çıkmacılarda arayarak taktırıyorbilginiz olsun. orjinal italyadan aracınıza uygun siparişini verirseniz bile gelen cihazın bozuk olması olası.
    Bu durumda yukarıda tavsiyemi muhakkak kullanın. ayrıca yetkili serviste 1700 ytl ye değiştirilen bu parçaya muhakkak 2 yıl garanti isteyin ve bunu belgeletmeye çalışın fatura üzerinde elektronik parçaların değişmesi ne yazık ki fiat da garanti kapsamı dışında tutuluyor ayrıca uzatılmış garanti de birçok şey kapsam dışı bunlardan biri de elektronik devrelerle ilgili bu da esp abs ve hidrolik elektro servo dreksiyon dahil oluyor.
    Yanlışım varsa düzeltin araştırmalarım ve yetkililerle görüşmelerdeki izlenimlerimi yazdım.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dikkat Sayın Puntocular

Dreksiyonlarınız bozuldugunda ki bu ergeç bozulacaktır kaçınılmaz son tamir için gittiğiniz servisten muhakkak parçayı taktırırken paranoya yapın illa orjinal seri nolarını barkordunu ve barkorda işlenmiş faturasını görün (servisin size verdiği fatura değil) Çıkmacı işi yapan tanıdıklarım var fiat servislerinin pert olmuş araçların esp abs dizel pompalarını 4/1 fiyatla kendilerinden aldıklarını ve bunları müşterilerine kullandıklarını söyleyenler de var bunu herhangi bir tamirci ye sorsanız zaten onlar da aynını söylerler dahası benim başıma geldi aracım önceki aracım seat ibizadan bahsediyorum küçük bir kaza yaptı kayadibi seat serviste ön kaputumu komple değiştirdiler (sıfır diye çıkması ile elbette ki. (tespit ettirdim ancak mahkeme faslınla uğraşamadım)
    Bu yüzden servislerin çoğu pahalı olan bu parçayı çıkmacılarda arayarak taktırıyorbilginiz olsun. orjinal italyadan aracınıza uygun siparişini verirseniz bile gelen cihazın bozuk olması olası.
    Bu durumda yukarıda tavsiyemi muhakkak kullanın. ayrıca yetkili serviste 1700 ytl ye değiştirilen bu parçaya muhakkak 2 yıl garanti isteyin ve bunu belgeletmeye çalışın fatura üzerinde elektronik parçaların değişmesi ne yazık ki fiat da garanti kapsamı dışında tutuluyor ayrıca uzatılmış garanti de birçok şey kapsam dışı bunlardan biri de elektronik devrelerle ilgili bu da esp abs ve hidrolik elektro servo dreksiyon dahil oluyor.
    Yanlışım varsa düzeltin araştırmalarım ve yetkililerle görüşmelerdeki izlenimlerimi yazdım.
    yanlış, ben uzatılmış garantiden değiştirttim, ayrıca farlarım değişti komple uzatılmış garantiden.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

Aracınızın garantisi olmasa bile yapılan bir işlemde yedek parça ve işçilik garantisi var diye biliyorum. Ancak bir yılmı iki yılmı bilmiyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon