Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Çözülemeyen City Motor Sorunum

xxx çetin
    xborsaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 118

Standart Çözülemeyen City Motor Sorunum

2005 model FİAT PUNTO 1,2 dualogic aracımı sıfır olarak BANOTO’dan aldım.Plakam 16 EZ 016.Fakat aracı aldığım ilk günden beri aracımla ve aldığım yer olan BANOTO’nun servisiyle problemler yaşıyorum.Aracımda vitesleri ayarlayamama(çekiş),saatin geri kalmasıyla ilgili, direksiyonumun ağırlaşması ve bir tarafa çekmesiyle ilgili problemler oluştu.Bende bu şikayetlerimi yetkili servisiniz olan BANOTO’ya bildirdim.Bir çok defa aracımı işyerime gelerek,servis yetkilileri alıp servise götürdüler.Her defasında saati göstergeden ayarlayarak bana geri verdiler.Çekişinde de bir problem olmağını direksiyonunda normal olduğunu belirttiler. Bir defasında saati göstergeden kendileri de ayarlayamadılar.Arızayı da görerek aracımı bir yerinden bilgisayara bağlayarak saatini ayarladılar.Fakat bir türlü aracımın saati verimli bir şekilde çalışmadı sürekli geri kalıyordu.Aracımın vitesleri de ya devrinde geçmiyor yada devrinden fazla geçerek araç boğulup stop ediyordu.Örnek;ben namazgah yokuşunu normalde 1 yada 2.vitesle cıkmam gerekiyorken vitesler devrinde atmıyor 4 ile çıkarak araç boğulup ve stop ediyor yada o yokuşu inerken bir türlü araç 2. vitese geçmiyor motor sürekli bağırıyordu.
    Bende bu şikayetler üzerine BANOTO’nun eski yerine defalarca giderek sorunlarımın giderilmesini istedim. Tekrardan saat problemimi çözmek için bilgisayara bağlayarak oradan müdahale ettiler.
    Çekiş problemimi anlattığımda öyle bir problemin olmadığını ve beraber test sürüsü yapalım dediler. Test sürüsüne çıktığımızda direksiyonun CİTY modunda olmasına rağmen çok ağır olduğunu belirterek benim direksiyonumda bir problem olduğunu bizzat sürüşte görerek aracımı tekrardan servise alınmasına karar verdiler.Aracımın bazı yerleri resetlediklerini belirterek bana aracımı geri verdiler.
    Fakat bir türlü benim bu şikayetlerim giderilmedi.Ben saat bozuk diyorum bunlar bana saati ayarlayarak geri gönderiyorlar.Bu arada direksiyonum sürekli kitlenmeye başladı ve ekranda arıza lambası yanmaya başladı.Servise götürdüğümde arızayı CİTY MOTOR’unu resetleyerek giderdiklerini bundan sonra tekrar etmeyeceğini belirterek bana aracımı geri verdiler.Fakat bu arıza sürekli olmaya başladı.Haftada bir araç seyir halindeyken 1-2 dk aracın direksiyonu inanılmaz derecede ağırlaşıyordu.Servise götürdüğümde de bir arıza bulamıyorlardı ve resetledik diyerek bana aracı geri gönderiyordu.Aracın arızasını bir türlü ispat edemiyorduk.Bu arada bu reset olayını da defalarca yaptık ve bir türlü çözüm bulamadık.Böyle bir olayla ilk defa karşı karşıya kaldım.Servise bir türlü derdimi anlatamadığımı bende FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni arayarak ve mail atarak bu durumu oradaki yetkililere izah ettim.
    Bu olaydan sonra İstanbul’a gidiyorduk.Aracı eşim kullanıyordu ve hızı ortalama 90 km hızla aracımın direksiyonu ağırlaşmaya çekmeye başladı.Bende cep telefonumdan aracın giderken (km saatleride görülecek bir şekilde) arıza ışığının yandığını cep telefonuma çekerek belgeledim ve araç bu arızayı düz yolda yapmayıp virajda yapsaydı kesin takla atardık.Bu çektiğim foto ile servise gitmeden öncede FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni arayarak veya mail atarak bildirip aracı servise götürdük.Servis müdürü İsmail Bey’e durumu anlattık ve resmimizi gösterdik..İsmail Bey aracımızı yaparak bize geri verdi.
    Fakat 1 ay içinde tekrardan bozuldu.Ben tekrardan servise götürdüm ve siz FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni aradım.Bu arada bana başka bir yetkili aracın garanti kapsamından çıktığını garantiden yapamayacaklarını söylediler. Bu durumu servis müdürü İsmail Bey’e aktardık.Servis müdürü bizi haklı görerek tekrardan ücretsiz olarak yaptılar.Servis direksiyonu resetledi ve saati ayarladı.2 hafta sonra tekrar bozuldu tekrar yaptılar.araçla 80 giderken direksiyonun ağırlaşması sonucu kaza atlattım ve siz FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni aradım.Durumu şikayetimi mail ve telefon aracılığıyla bildirdim.Müşteri hizmetlerinden aracınız oldu mu? diye sürekli bana geri döndüler,olmuştu o an için fakat 1 ay için de araç problemi tekrarladı.Eşimin bir tanıdığı BANOTO’nun sahibini tanıyormuş.Arkadaşından BANOTO’nun sahibini aradı ve durumu kendisine bildirdik.Eşime;
    -bir problem olduğunda direk kendisinin yanına gelmesini söyledi….

Fakat araçla tekrardan kaza atlatınca aracı bu sefer Eşim ,Kardeşim ve Babam götürdü. BANOTO’nun sahibiyle görüşmek istediler.Oradaki görevli arkadaşta sahibinin burada olmadığını oğlunun burada olduğunu belirtince ailem ismini hatırlayamadığımız bu kişi ile görüştüler.Eşim kendisine;
    -Aracımızı bir türlü yapamadıklarını,bu durumu FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ne bildirdiğimizi aracımızı bir daha bozulmayacak bir şekilde yapılmasını istedi
    eşim o kişiye böyle söyleyince de eşimin üzerine yürümüşler ve;
    -Sen kim oluyorsun da servisimi kötülersin,bizi suçlayıcı konuşursun diye eşimi,babam ve kardeşimin önünde dövmeye kalkmış.
    Bu sırada İsmail Bey’i telefonla arayarak yapın bu adamın arabasını demiş ve eşime bağırmış çağırmış …Bu durum karşısında oradaki yöneticinin eşimi dövmek istediğini;eşim ve ben tarafından FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ne defalarca bildirdik.İsmail Bey serviste bana o parçayı değiştireceklerini ama fakat parçayı garantiye sokmalarına rağmen isçilik alacaklarını belirterek bizden işçilik parası aldılar ve bende işçilik parasını kredi kartımdan çekerek verdim.
    Daha sonra FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ bana dönerek arızanın giderilip giderilmediğini sordu.Bende yapmışlar dedim.Daha 2 hafta geçmeden bu araç gene arıza yaptı .Bende tekrar götürdüm.Bu aracı böyle istemediğimi yapılması gerektiğini söyledim.Bu arada bana ve eşime yeni punto verelim bunlar İtalyan değil.Bu yeni çıkanlar Türkiye’de yapıldı bunlarda sorun yaşamazsınız dediler.Pazarlığa oturduk fakat anlaşamadık .İsmail Bey’de aracımı yeniden yaptıklarını söylediler.Bende İsmail beye;
    -İsmail bey araç sizde kalsın 1 hafta kullanın eşimle de haftaya Cumartesi bir test sürüsü yaparsınız öyle alırız dedim.İsmail bey aracımı 1 hafta kullandı eşimle test sürüşüne cıktı ve aracı teslim etti.Aradan 1-1.5 ay geçti direksiyon tekrardan bozuldu ve siz FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni gene aradım.Servisede size son defa getiriyorum aksi halde mahkemeye vereceğim sizi dedim.Aracımı yine restetlediler.Daha sonra servise gidip iş kağılarımı buradaya kaç defa geşdiğimi belirten bir kağıt istedim avukatıma verecektim.Fakat bana;
    -Yeni yerlerine geçerken bilgisayarlarında bir problem olduğunu bütün eski bilgilerin yok olduğunu söylediler.Hatta beni aradıklarını,bana garanti süresinin uzatalım demişler bende uzatmayalım demişim.Bende böyle bir şey olmadığını belirttim.Bana bilgilerimi gösterdiklerinde telefon numaralarının yanlış olduğunu benle alakasız telefonların orda olduğunu gördüm ve siz FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni arayarak bunuda belirttim.
    Müşteri hizmetlerini tekrar aradım bu durumun ne olacağını sürekli ben gidip gelecek miyim? diye sordum.Bana aracta bir daha sorun çıktığında BİRMOT’a gitmemi söylediler.Bende bunun üzerine BİRMOT’a gittim.Aracımı gösterdim.Merkezden de BİRMOT’u aramışlar.Konuyu bildikleri için hemen benle ilgilendiler.
    Servisten bir yetkili bana;
    -Aracın şu an BANOTO tarafından yapılmış olduğunu,bir daha problem olduğunda direk bize gelin biz gerekenleri yaparız dediler.
    -Bende araç sizde kalabilir bir hafta siz kullanın,araç ara sıra arız a yapıyor ve bilgisayarda da çıkmıyormuş dedim.
    -Yetkilide servislerinde şuan tadilat olduğunu aracın burada kalmasına gerek olmadığını araç arızayı yaptığı gibi gelin ben yardımcı olacağım dedi.
    Aracımı artık gönül rahatlığıyla kullanamaz oldum.Araç ara sıra arıza yaptı.Tam servise götüreceğim araç düzeliyor yada gece kitliyor aracı bırakıyorum sabah birsey yok.
    En son olarak aracımı Yalova yolunda iken direksiyon kitledi ve BİRMOT yakın olduğu için hemen servise götürerek arızayı gösterdim.Yetkili arkadaşta arabayı ve beni tanıdı ilgilendi ve arızaları buldu.
    BİRMOT’a göre araçta;
    1-CİTY MOTORU
    2-ELEKTRİK DESTEK ÜNİTESİ
    3-KOMPLE GÖSTERGE bozukmuş.

Şimdi lütfen soruyorum size……Ben bu durumda ne yapabilirdim.Yetkili servisinize defalarca gittim siz FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni defalarca aradım ve mail attım.Söyleyin lütfen ne yapabilirim.

Aracımın km 18,000.. 3 senede doğru dürüst kullanamadım bile.Sürekli serviste.Diyorum ki kendi kendime bunlar arızayı biliyordu garantiden çıkmamı beklediler,oyaladılar beni şimdi masrafları cıkartıyorlar.Çünkü kayıtlarımın olmaması da bir garip?Benle aynı bu aracı alan bir arkadaşımın başına gelenlerin aynısı da benim başıma geliyor.O kişide punto aldı garantideyken BANOTO’ya bildirdi.Garanti sonunda arızalar çıktı.Kaza yapıp aracı pert oldu.BANOTO’yu mahkemeye verecekken kayıtlarının olmadığını gördü.Bu kişi defalarca siz FİAT MÜŞTERİ HİZMETLERİ’ni aramasına rağmen ve BANOTO’ya gitmesine rağmen bir sonuç alamadı.Gerekirse isim ve plaka verebilirim.
    Fakat ben bir finans kurulusunda çalışıyorum ve sizler gibi telefonlarımız kayıt altına alınıyor.Elimde konuşmalarım mevcut.Benim ne kadar şikayetlerimi yazmasalarda ben bunları ispat edebilirim.
    BİRMOT’ta arıza kesin olarak bulunmasına rağmen niye Banoto sürekli reset olayına gitti garantide değiştirme olayına gitmedi.Saati sürekli ayarladı niye göstergeleri değiştirmedi.Artı bana parçayı değiştirdik diye benden para aldılar.Bunun değişmediği de suan Birmot tarafından ortaya cıktı.Yeni yerlerindeki sikayetlerimi sisteme girmişler ama yinede hepsini değil.Bunlar neden girilmemiş.

Ben şu an BANOTO’ya gitsem gene ücret alınmadan aracımızı yapacaklarını belirttiler ama nereye kadar.Ben artık aracıma gönül rahatlığıyla binmek istiyorum.Hem aracımızı kullanamıyoruz km den de anlaşılacağı gibi hem de servise gittiğimizde üzerimize yürünüyor.

Bu sebeple;haklarımı sonuna kadar kullanacağımı bildirip, garanti kapsamında yapılamayan aracımın aldığımdan beri olan bu arızasını garanti kapsamına alınarak yapılmasını rica ederim.Saygılarımla…

----------------------------------------------------
    Yukarıdaki bu maili defalarca Fiat Müşteri Hizmetlerine eşimle gönderdik ve en az 20 defada saatlerce görüştük.Hatta özetle İngilizceye çevirip italyada fabrikasına mail attım.Buda olmadı arkadasımın arkadası TOFAŞ ta çalışıyordu ve İtalya’da eğitime gidecekti.Ona mektubu vererek İtalyadan fabrikaya posta ile gönderttim.ama hersey nafile….Bende Bursa’da özel bir servise gittim.Bana verilen Birmot tarafından ekspertis raporunu sundum.Usta bu parçalar değişecek başka yolu yok dedi.Bende dışarıdan
    City motorunu ve City destek ünitesini getirtdim.Fabrikadan bu parçaları parçacıya çektirttim.yaklaşık 1,200 ytl ye mal oldu.Faturaları ve çıkan parçalar hala elimde.Fakat sonuç…ÇOK KOMİKKK:….çünkü değişen hiçbirsey yok arıza gene eski arıza…Bende Fiat Müşteri hizmetlerini tekrar aradım.Bana dedikleri şu….
    Yetkili servisimize takdırsaydınız sorun çıkmazdı.yanlış takmışlar belli ki…yaa kardeşim ben gördüm üç vida bir soket bunun nesini yanlış takacaksın.sonrada bosh arıza tespit cihazından adaptasyon olay bu…
    Büyük bir maduriyet yaşadık ve biz hala bu cahil laftan anlamaz dolandırıcı Fiat Müşteri hizmetleriyle hala görüşüyoruz…Bize araba demeye şahit isteyen bu hurdayı sattılar ve ortadan kayboldular…
    Birde kafa yapar gibi 6 ayda bir arayıp müşteri memnuniyeti anketini yapıyorlar..bizde her zamanki gibi maili gönderiyoruz 1-2 ay yazışmalar sürüyor sonrada olumsuz kayıdınız yok deyip kapatıyorlar…Hayır elimde ses kayıtlarda var servisin ama mahkemelik olsak ne olur.5 sene mahkeme harç parası avukat parası parçayı al daha iyi.Bu çakallarda bunu bildikleri için mahkemeye başvurabilirsiniz deyip geçiştiriyorlar…Suan bile yetkililerle göruyorum.(19/02/2009)..Her defasında ilginç ilginç tekliflerle geliyorlar…Bugünkü teklifleri %30 işçilik indirimi…..%20 de parçada indirim….

Sonuç…Kimseye servis sonrası hizmetten dolayı FİAT ı tavsiye etmiyorum..Allah özellikle Punto alanın yardımcısı olsun..2005 de 24.500 ytl verilen para 20,000 km de otoparkta yatan pislik içinde bir araba…..Aslında bunlara yazılacak çok şey varda …form kuralları ve ailemden aldığım terbiye nedeniyle yazamıyorum….

Peugeot’a dava açan arkadaşım ve yaşadıkları davanın 7 sene sürmesi gibi etkenleri göz önünde aldığım için mahkeme açmıyorum ama onlara çok güzel bir süprizim olacak…Ben F-1’i Paddock te izliyorum.Geçen sene anneler gününe denk geldiğinden ve yeni evli oluşumuzdan dolayı Paddock a fiatla ilgili İngilizce olarak (FİAT-TOFAŞ DOLANDIRIILIĞI BIRAK!!!) afişimi asamamıştım.Bu sene görürseniz afişimi bilinki o benim… Çünkü bu ve bunun gibi Türk halkının sırtından sülük gibi kanını emen kuruluşları uluslararası arenada rezil etmedin mi akılları başlarına gelmiyor…saygılarımla…
    Konu xborsaci tarafından (26/06/2009 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 3 kişi xborsaci'ye teşekkür etti:

ilker sezgin
    ilkersezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 17

merhabalar. benim anlayamadığım olay şu: önceki puntolarda da baş gösteren cıty motor fantazisini fıat yeni puntolardada devam ettiriyor. yenilerindede çok proplem yaşayan arkadaşlarımız oldu ben dahil servis bir şekilde halletti. durumunuza bir tüketici olarak çok üzüldüm heleki eşinizi dövmeye kalkmaları çok terbiyesizlik. fıat ın kendini bazı yönlerden geliştirmesi gerekiyor artık kullanıcı profili seski şahin ,doğan kullanıcısı değil punto kullanıcıları benim forumdan takip ettiğim kadarıyla bilimsel araştırmayı seven, sorgulayıcı,çözüm yollarını gösteren bir kitle fakat bazen servisler bizden daha ağır kalıyor yada o şaekilde işlerine geliyor ben kendi arabamın bazı sorunlarını servise fikir vererek yaptırdım. 'bu arabalar böyle, bunlar mecedes yada bmw değil ki ' gibi sözler le fıat şirket olarak bir yere varamaz yazacak çok şey var ama başka konularda da görüşmek dileğiyle demeden önce selam ediyorum çetin kardeşim sana allah kaza bela vermesin selamlar saygılar

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

inanın cok üzüldüm...ne diyecegımı bılemıyorum bır servıs sahıbı olarak...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Yazıyı baştan sona soluksuz okudum. Gerçekten tüylerim ürperdi. Ama hata sizde de var. Keşke aracı bir de başka servise gösterseydiniz. Çünkü tofaşta servisten servise inanın çok büyük değişiklikler var. Araç garanti içindeyken bir şekilde sorunlarınızı çözecektiniz. Dediğiniz gibi garanti dışına çıkana kadar geçici çözümlerle servis sizi oyalamış. Kolay gelsin size. Umarım sorununuz geç de olsa çözülür.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun, gerçekten talihsiz bir durum.Fiat-Tofaş ın bununla ilgilenmesi gerekiyor.Garanti kapsamında iken sorunların olduğu belli ve servis beceriksizliğinden hiçbir şey yapamamış.Umarım tüm sorunlarınız garanti kapsamında çözülür...

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Geçmiş olsun. Ne yazık ki, Fatih'in dediğine katılıyorum. Artık sizin için bir anlamı olmasa bile, hala garantisi devam eden ve aracındaki çeşitli problemler belli bir servis tarafından halledilemeyen arkadaşlara, başka servisleri denemelerini tavsiye ediyorum. Cidden farklı bir şekilde yaklaşabiliyorlar duruma.

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inanın cok üzüldüm...ne diyecegımı bılemıyorum bır servıs sahıbı olarak...
    sagolun artık burda bir çözüm yolu üreteceğiz...

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıyı baştan sona soluksuz okudum. Gerçekten tüylerim ürperdi. Ama hata sizde de var. Keşke aracı bir de başka servise gösterseydiniz. Çünkü tofaşta servisten servise inanın çok büyük değişiklikler var. Araç garanti içindeyken bir şekilde sorunlarınızı çözecektiniz. Dediğiniz gibi garanti dışına çıkana kadar geçici çözümlerle servis sizi oyalamış. Kolay gelsin size. Umarım sorununuz geç de olsa çözülür.
    Aslında başka servise götürmeyi çok düşündük.BİRMOT bursanın biraz dışında.araç bırakıldıgında dönüş çok problemli ve trafik yoğun oldugundan açıkcası uzak geldiğinden oraya götürmedik.aracı hem BAN OTO dan aldığımızdan hemde yakın olmasından dolayı tercih ettik.Araçta problem çıktığında kendileri gelip alıp kendileri bırakıyordu.ben iş yerimde çalışırken işlemlerin olduğunu zannediyordum.nerden bilebilirdim BANOTO nun böyle bir düzenbazlık yapacağını..
    Konu ABNEW tarafından (24/02/2009 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, gerçekten talihsiz bir durum.Fiat-Tofaş ın bununla ilgilenmesi gerekiyor.Garanti kapsamında iken sorunların olduğu belli ve servis beceriksizliğinden hiçbir şey yapamamış.Umarım tüm sorunlarınız garanti kapsamında çözülür...
    sadece garantide bir girişim gözüküyor.diğer şikayetlerimin bilgisayara kayıdı yapılmamış.yani fıat müşteri hizmetlerine şikayette bulunduğumda bana girişiniz yok dendi.nasıl olur serviste herkes tanıyor arabayı.ben bir borsa şirketinde çalıştığım için telefonlarımızın ses kayıt özelliği mevcut.bu sebeple orda bulunan kişiye soruyorum aracım oldumu diye karsımdaki sahıs oldu diyor.bende ses kayıtı mevcut sistemim de var.fakat onlarda giriş yok..yani bir aracı kaç kere yapamadıklarının beceriksizliğini kanıtlamak için kayıt almamıslar.
    tabi bu belgeleri sunduğumda fiat musteri hizmeteleri tık yok...hemen yönetime gönderiyoruz dosyanızı diyerek oyalayıp sonrada kalkıp garanti kapsam dışı diyorlar....
    mahkemeye vereceğim dedim sizi.resmen buyrun verin dediler..çünkü biliyorlar ses kayıtlar sadece noter huzurunda alınırsa yada savcılık tarafında ozaman delil olarak sayılıyor....

artı bu kadar terbiyesiz bir müşteri hiz.ilede karsılasmadım.23 subat 2009 da saat 16:02 de 16 ez 016 plakalı arac için aradım.telefonu açan HASAN BEY benle ilgilendi fakat yaptıkları tek sey sikayeti almak üst birime bildirmek..ben dedim bu olayları 3 senedir anlatıyorum bunu bana tekrarlatmayın beni üst birime baglarmısınız diye sorunca olumsuz yanıtlar verdi ve sanki birdaha aramamam konusunda beni uyarır gibi konusmaya basladı.haliyle bende sinirlendim.sesimi biraz yükselttim ve karsı tarafın son sözü
    -alo alo sesim gliyormu? deyip kapattı.

hiç yılmadan bir daha aradım hemen.bu seferde karsıma çıkan ERTURUL BEY hemen konuya bakıyorum falanca arkadasım konusmus sizle bir dk dedi.bekledim sonra bana aynı soruları sordu.bende anlatmaya baslayınca arkadan gülme sesleri.....adam resmen benle dalga geçiyor gülüyor.o güldükce ben kızdım en sonunda gül gül....bende olsam bende gülerim diye kapattım....

olay sinir savasına gördü...bu arabayı inanın o kadar hevesle almıştık kii...fakat inanın servis sonrası o kadar pisman olduk ki..ellerimiz kırılsaydıda almasaydık...
    Konu xborsaci tarafından (24/02/2009 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Peki sizin elinizde bir belge yok mu bilgisayar kaydı yapılmamış işlemlerle ilgili? Servis şikayet esnasında bunu kaydedip size de bir nüshasını vermek zorunda bildiğim kadarıyla.Bence mahkeme ve basın yolu etkili bir yöntem.Bu davalarda mahkemeler mağdur müşteri odaklı hareket etmekteler.Bence ne söylenirse söylensin yine de mahkemeye intikal etmesi gereken bir durum, geçmiş olsun...

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sizin elinizde bir belge yok mu bilgisayar kaydı yapılmamış işlemlerle ilgili? Servis şikayet esnasında bunu kaydedip size de bir nüshasını vermek zorunda bildiğim kadarıyla.Bence mahkeme ve basın yolu etkili bir yöntem.Bu davalarda mahkemeler mağdur müşteri odaklı hareket etmekteler.Bence ne söylenirse söylensin yine de mahkemeye intikal etmesi gereken bir durum, geçmiş olsun...
    ewet açmışlar ama birtane onun haricinde işçilik faturaları var ve üzerinde city motoru temizlendi yazıyor...sadece bu.örnek:araçı bırakmısım demişimki çekişinde-saatinde-direksiyonunda problem var
    iş kayıtına yazmışlar...vites kutusu arızası yapıldı diye not tutmuşlar.şu ana kadar bütün kayıtlarımı istiyorum dedim.bilgisayarlarda problem oldu bazı bilgiler silindi dediler...
    dedim siz beni garantiyi uzatmak için neden aramadınız.diyorlar bana aradık siz kabul etmediniz.ya kardesim dedim yalanmı söyliyeceğiz aramadınız dedim bizmi yalan söyleyeceğiz dediler....sonra bana ben sizin eşinizle su numaradan konustum kendisi kabul etmedi dedi.bende orda hangi numara diye sordum.baktı numarayı söyledi.fakat o numaralar bize ait değildi...yani gülermisin ağlarmısın hersen bastan bozuk...

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

müşteri hizmetleri ile telefon konuşma kayıtlarım

09-04-2007 aygül hn
    12-04-2007 aygül
    23-08-2007 aygül
    03-09-2007 aygül
    16-04-2008 ergin
    16-04-2008 çiğdem
    18-04-2008 ergün
    18-04-2008 tuğba
    24-04-2008 tuğba
    26-04-2008 ahmet
    29-04-2008 çiğdem
    30-04-2008 çiğdem
    12-02-2009 burcu
    13-02-2009 eda
    13-02-2009 burcu
    18-02-2009 filiz
    23-02-2009 hasan
    23-02-2009 ertuğrul
    24-02-2009 hasan
    bunlar konuşma tarihlerim.aralıklı şikayetlerimin sebebi arızanın aralıklarla yapmış olması.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Sayin ercetin, basiniza gelen son derece trajik hadiseler gercekten hayret verici. Ancak, anlayisiniza siginarak sizin de musteri tarafinda bulunarak olaylarin gelisimi esnasinda zincirleme hatalar yapmis olmaniz; dolayisiyla hakli iken hakkinizi arayamayacak konuma suruklenmenizin soz konusu oldugunu vurgulamak istiyorum. Bu tip olaylar kullanicilar icin ibret olmali. Ornegin, siz aracinizi her defasinda sahsen kendiniz servise teslim etmis olsaydiniz, her defasinda teslim ederken is kayit formu actirsaydiniz ve bunlari saklasaydiniz, ayni ariza 3. defa tekrarladiginda muhattap oldugunuz servise ihtarname gonderseydiniz, esinize zor kullanmaya curet ettiklerinde konuyu adli makamlara tasisaydiniz, vb...vb... saniyorum cok farkli bir noktada da olabilirdiniz. Olaylar zincirleme olarak örtbas etme stratejisiyle ilerledigi icin, sinir bozucu bir durum ortaya cikmis ki gecmis olsun demekten öte akla pek birsey gelmiyor.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayin ercetin, basiniza gelen son derece trajik hadiseler gercekten hayret verici. Ancak, anlayisiniza siginarak sizin de musteri tarafinda bulunarak olaylarin gelisimi esnasinda zincirleme hatalar yapmis olmaniz; dolayisiyla hakli iken hakkinizi arayamayacak konuma suruklenmenizin soz konusu oldugunu vurgulamak istiyorum. Bu tip olaylar kullanicilar icin ibret olmali. Ornegin, siz aracinizi her defasinda sahsen kendiniz servise teslim etmis olsaydiniz, her defasinda teslim ederken is kayit formu actirsaydiniz ve bunlari saklasaydiniz, ayni ariza 3. defa tekrarladiginda muhattap oldugunuz servise ihtarname gonderseydiniz, esinize zor kullanmaya curet ettiklerinde konuyu adli makamlara tasisaydiniz, vb...vb... saniyorum cok farkli bir noktada da olabilirdiniz. Olaylar zincirleme olarak örtbas etme stratejisiyle ilerledigi icin, sinir bozucu bir durum ortaya cikmis ki gecmis olsun demekten öte akla pek birsey gelmiyor.
    ewet haklısınız hatalarım çok...kimseye güvenmemem gerekirdi...

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Geçmiş olsun.
    Birmot zincirli kuyuda servise girdim o sırada yanımda bir kadın bitti ve aracının kitlendiğinden bahsediyordu benimle görüşen servis müdürüne adam daha baştan aracınızda bişey görünmüyor dedi ben baktım yan kapı ve çamurluk komple darbe almış kadın diyor ki aracım kitlendi ya daha nasıl anlatabilirim kaza geçirdim.
    Sıkı durun yetkilinin verdiği cevap yokuş aşşağı giderken vitesi boşa almak çok tehlikelidir. Ben hiçbirşey anlamadım fazla yorum yapmıyorum sadece başıma geldi Allahtan city motorum yeni değişmişti aldığımda ha bu arada bugün itibari ile 90 000 km deyim.

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aynı problem benım aracımda mevcut durumda .
    kazalı bir araç bulabilirsem çıkma alıp taktırmayı düşünüyorum . yenisi çok pahalı.

erhan öztürk
    erhan0677 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06m0392
    Edilen teşekkür: 28

çok geçmiş olsun ailenize bu sekilde davranmaları cok çirkin ben sizin yerinizde olsam kesinlikle telofon kayıtlarıyla bereber mahkemeye başvururum su an bu gibi davalar en geç 4 ayda sonuçlanıyor

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

cok üzücü ve sinir bozucu bir olay,
    bu arada city motora reset atma diye bir sistemin olacagını sanmıyorum..
    belki bunu söyledigimde tuhaf gelebilir ama bilinen bir gercek....
    bir arkadasım olan servis elemanı fiat merkezden servislere garantiden parca degiştirme kotası koydugunu söylemişti...
    mesela her servis yılda garantiden 10 adet city motoru degiştirebilir gibi...
    eger servis fazla degişim yaparsa problem yasıyormus fiatla...

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bence kesinlikle mahkeme kanılıyla uğraşılması gerekli.Her ne olursa olsun kullanıcı mağduriyeti var.

Daha dün tüketici mahkemesi Vectra sahibi bir arkadaşım lehine karar verdi.Vectradaki standart yol bilgisayarı hatasını keşfedip video kaydını bile çekip Almanya ya yollayan arkadaşım Opel i mahkemeye vermişti.Dün ise dava lehine sonuçlandı.Ben de kendisine verirsin kötü Vectranı yerine Insignia alırsın dedim

Dediğim gibi bence kesinlikle mahkemeye verilmesi gereken bir olay bu.Her ne kadar elde yeterli belgeler yoksa da telefon kaydı bile belki kullanılabilir bu olayda.Sonuçta tüketici mahkemeleri kesinlikle mağdur tüketiciyi kollamakta...

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Mühendis06'nın yazdıklarına katılıyorum...
    Başınıza daha önce böyle bir olay gelmediyse ya da buna benzer şeyler duymadıysanız bu şekide davranmamış olmanız da normal aslında...
    Bizler çok zeki olduğumuz için kullanma kılavuzu okumayan insanlar olarak tanıdıkla ya da güvenerek bu şekildeki işlemleri yapan insanlarız...

Ama bahsettiğiniz gibi eşinizin üzerine yürümeleri olayı apayrı bir boyuta taşımış...
    Hala efendiliğinizi korumaya çalışıp sorunun çözümüne uğraşıyorsunuz...
    Bunun için ayrıca tebrik ederim...İsterse 70 sene sürsün ben olsam bu olayı hem mahkemeye hem medyaya taşırdım...

Burası muz cumhuriyeti değil...Tüketici hakları diye basbas bağırıyor tvlerde ve Erman Toroğlu'na reklam yaptırıyorlarken ayıplı mala çözüm bulamayan ama daha da önemlisi ''Tehdit ve korkutma'' yöntemi uygulamaya kalkanlara cezaları kesinlikle çektirilmeli...

Ben olsam bu tehdit olayından sonra Ayıplı mal için Fiat'a, tehdit için servise, böyle bir servise yetki verdiği için Tofaş-fiat'a dava açardım...İsteyen ''Keçi sarhoş olunca dağa kurt aramaya çıkarmış'' desin...Benim canımı bilinçli yakan ve yakmaya çalışanın bende canını yakardım...

Geçmiş olsun...Umarım sorun çözülür ve yaptıkları terbiyesizlik için gerçekten üzülürler...

ERCAN ugu
    ansaid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

Bulcum city sorununun çözümünü buldum arkadaşlar ucuz yollu bir çözümünü

Sayfa 1/3 123 SonSon