14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Bagaj kapağı

derya abdikoglu
    abyss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart Bagaj kapağı

Arkadaşlar, bu sabah arabamın bagaj kapağını açmak istediğimde bir sorunla karşılaştım. Ne kumandadan, ne de aracın içinden bagajı açamadım. Açmak istediğimde dörtlüler kısa aralıklarla 2 kez yanıp sönüyor. Soğuktan donmuştur diye düşündüm ancak 3-4 gündür havalar gayet normal, ben de en son pazartesi günü bagajı kullanmıştım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı? Ne yapmam gerekiyor Arka koltukları yatırıp mandala müdahale etmek haricinde bir çözüm var mıdır?

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz böyle bir sorunu ben ilk defa duydum sorun devam ediyorsa servise götürmeniz gerekebilir.

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Ben de de 1 -2 defa tutukluk yapar gibi oldu ama sonradan bi daha yapmadı. Bi kaç gün dene bakalım olmazsa servise götürürsün.

derya abdikoglu
    abyss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Bagaj kapağındaki sorunu çözmek için yetkili servise gittim. Aküyü sökmeye kadar her şeyi denediler. Bir sürü kontrol yaptılar. En sonunda kilidin bozulduğunu, bunu da garanti kapsamında değiştirdiklerini söylediler. 1–2 hafta sorunsuz kullandıktan sonra, dün yine açılmayan bagaj kapağımla başbaşaydım. Arabayı yine servise götürdüm. Yaptıkları incelemede ıslak olan kablolardan şüphelendiler. Araba arka camdan bir yerlerden su aldığı için, kilit mekanizması etkilenmiş. Sorunu giderdiklerini söylediler. Bekleyip göreceğiz

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

geçmiş olsun

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı abyss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bagaj kapağındaki sorunu çözmek için yetkili servise gittim. Aküyü sökmeye kadar her şeyi denediler. Bir sürü kontrol yaptılar. En sonunda kilidin bozulduğunu, bunu da garanti kapsamında değiştirdiklerini söylediler. 1–2 hafta sorunsuz kullandıktan sonra, dün yine açılmayan bagaj kapağımla başbaşaydım. Arabayı yine servise götürdüm. Yaptıkları incelemede ıslak olan kablolardan şüphelendiler. Araba arka camdan bir yerlerden su aldığı için, kilit mekanizması etkilenmiş. Sorunu giderdiklerini söylediler. Bekleyip göreceğiz
    Enteresan geçmiş olsun umarım düzelmiştir..

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

geçmiş olsun inş bidaha böyle bi sorunla karsılasmassınız
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

hasan ali korkmaz
    bad cat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Plaka
    20 YE 338
    Edilen teşekkür: 26

geçmiş olsun

çağatay bayraktar
    cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 BC 2556
    Edilen teşekkür: 63

bagaj kapagında bir problem oldugundan değüilde, aracın bagaj kısmının su alma olayı geldi bir arkadaşımın başınada, bizim arka camlara giden cam suyu hortumu delinip su sızdırıyor, orayıuda kotrol ettirin derim... ayrıca hazır servise gitmişken bagaj kapagının arkasını ve alt kısmını söktürüp içine süngeri bali le yapşıtrın arkadan gelebilecek tıkırtıları önlersiniz.. ben böyle yaptım ve ses çok azaldı...

ÖZCAN YILDIRIM
    onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 LY 848
    Edilen teşekkür: 59

kilit mekanizmasına bi şekilde su gitmiş olabilir kiliti yağlamak çözüm olabilir normalde su gitmemesi lazım su alabilecek yerleri tesbit edip sorunu çözmek lazım değilse tekrarlar.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

geçmiş olsun...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yay veya kablo yerinden çıkmıştır. Serviste halledilir.

Ercan ERKÜ
    eerku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

tıpa tıp aynı sorunla karşılaştım hatta buraya da yazmıştım sanırsam.

arabanın arka sileceğinin camla birleştiği noktada aslında bir kauçuk gibi madde olması lazımken yok. (en azından bende yok) bu da ortalama 2-4 mm lik bir boşluk anlamına geliyorki burdan içeri giren yağmur ya da sizin suyu çalıştırdığınızdaki aşağıya akan su direk arka kaputun içine giriyor ve tamda kilidin içine doğru akıyor. bu sebeple de kapılarda kimi zaman problem yaşıyoruz. herkese tavsiyem bu arka sileceğin tam camdan çıktığı noktadaki boşluğa bir çare düşünmesidir.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Alıntı eerku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tıpa tıp aynı sorunla karşılaştım hatta buraya da yazmıştım sanırsam.

arabanın arka sileceğinin camla birleştiği noktada aslında bir kauçuk gibi madde olması lazımken yok. (en azından bende yok) bu da ortalama 2-4 mm lik bir boşluk anlamına geliyorki burdan içeri giren yağmur ya da sizin suyu çalıştırdığınızdaki aşağıya akan su direk arka kaputun içine giriyor ve tamda kilidin içine doğru akıyor. bu sebeple de kapılarda kimi zaman problem yaşıyoruz. herkese tavsiyem bu arka sileceğin tam camdan çıktığı noktadaki boşluğa bir çare düşünmesidir.
    bagaj kapağının su alma olayı ne yazıkkı sizin yazdığınız sorundan kaynaklanmıyorr.. bağaj kapagını kaldırdığmızda bagaj sacının içeriye kıvrıldığı yerde her iki tarafdada ikidelik varr..arac bagaj içine suyu burdan alıyor arkadaşlar..özellikle araclar basınç lı suylan yıkandığında..o ufak iki delikten bagaj kapagının içine az mktarda olsa su giriyorrr.zaten aracın arka camını içten silmek için kaldırdığımızda hatta arka camı silidikten sonra her iki taraftanda camın içine su akıyoo yani cam ile sileceğin birleçtiği noktaylan alakası yokk..o kaucuk malzemenın su aldığnı zannetmıyorumm..bu arada o iki kucuk del,k için siyah siilıkon yetrelı seffafta olur benım aracım siyah olduğu için siyah kullandım..çokta guzel olduu artık arka camından su akmıyorr..

onrky
    1.4 starjet 95hp