16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: merhaba arkadaşlar :)

ali aali
    winleonidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart merhaba arkadaşlar :)

merhaba arkadaşlar/abilerim adana'da yaşıyorum özel bir şirkette çalışıyorum. ve ilk arabamı aldım herkese kazasız belasız günler diliyorum

hem sizinle tanışıp hem de birkaç soru sormak istiyorum

aracım 2011 model grande punto 1,3 multijet
    1.aracım hangi paket (ruhsatta yazan g.punto 5p 1.3 s5 std
    2.beklediğimden fazla yakıyor (alır almaz tüm filtrelerini ve yağını değiştirdim) şehir içi 6,3lt gösteriyor şehir dışı niyeyse 5,5 gösteriyor
    3.üzerindeki lastikler 205*40*17 stepme 175*65*15 sanırım bu orjinal lastiği
    4. çok zıplıyor muhtemelen helezon yay takmış önceki sahibi.

herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Cevap: merhaba arkadaşlar :)

Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.

2011 multijetler genelde 1.3 mulitijet paket diye geçiyor,boşun boşu diye tabir ettiğimiz,active in daha da altı.Benim araç ta sizinkinden, yalnız "std" yazmıyor ruhsatta,ilk defa gördüm ne anlama geldiğini bilmiyorum.Belki stil paket falandır,aynalar kapı kolları boyalı mı?gösterge 3 satır mı?ya da siz en iyisi içten dıştan birer foto paylaşın,benden daha iyi bilen arkadaşlar yorum yaparlar.
    175/65/15 genelde sac jantlarla birlikte satılan araçların ölçüsü,ben ayrıca dinamik paket jant alıp lastikleri 185/65/15 e döndürdüm.175 lastik bulmak biraz zor oluyor piyasada.
    Fazla yakmasının sebebi geniş lastikler ,jantlar olabilir ayrıca aracın genel durumuna bakmak lazım.İlk defa dizel kullanıyosanız,belki alışma sürecinden sonra daha az yaktırabilirsiniz.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

Kardeşim hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali aali
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

çok teşekkür ederim sağulun

ali aali
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.

2011 multijetler genelde 1.3 mulitijet paket diye geçiyor,boşun boşu diye tabir ettiğimiz,active in daha da altı.Benim araç ta sizinkinden, yalnız "std" yazmıyor ruhsatta,ilk defa gördüm ne anlama geldiğini bilmiyorum.Belki stil paket falandır,aynalar kapı kolları boyalı mı?gösterge 3 satır mı?ya da siz en iyisi içten dıştan birer foto paylaşın,benden daha iyi bilen arkadaşlar yorum yaparlar.
    175/65/15 genelde sac jantlarla birlikte satılan araçların ölçüsü,ben ayrıca dinamik paket jant alıp lastikleri 185/65/15 e döndürdüm.175 lastik bulmak biraz zor oluyor piyasada.
    Fazla yakmasının sebebi geniş lastikler ,jantlar olabilir ayrıca aracın genel durumuna bakmak lazım.İlk defa dizel kullanıyosanız,belki alışma sürecinden sonra daha az yaktırabilirsiniz.

cevaplarınız için teşekkür ederim resimleri inceledikten sonra yorumlarınızı bekliyorum
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-untitled2.jpg   -untitled4.jpg   -untitled6.jpg  

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı winleonidas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplarınız için teşekkür ederim resimleri inceledikten sonra yorumlarınızı bekliyorum
    Rica ederim.

Bence benimkiyle aynı,2011 grande punto,donanım ismi 1.3 multijet.Evo stopları ve kırmızı dikişli dinamik vites topuzu önceki sahibi tarafından eklenmiş muhtemelen.

Güle güle kullanın,ben de 2012 de aldım,6 yıl/70bin km dir kullanıyorum.Ufak tefek sıkıntıları olmasına rağmen,biniyoruz işte bakımlarını düzenli yaptırarak,eksik donanımları tamamlamaya çalışarak.

Yakıt tüketimi olarak,benimki şu an yaz lastikleri,15 inç jantlar,istanbul trafiği,ortalama hız 22 km/s tüketim 7.0lt/100km de.Araba soğuk motorla 7km sabah,7 km akşam yol yapıyor.Multijetin 5. km de ısındığını düşünürsek,benim kısa mesafede tüketimim yüksek maalesef.

ali aali
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.

Bence benimkiyle aynı,2011 grande punto,donanım ismi 1.3 multijet.Evo stopları ve kırmızı dikişli dinamik vites topuzu önceki sahibi tarafından eklenmiş muhtemelen.

Güle güle kullanın,ben de 2012 de aldım,6 yıl/70bin km dir kullanıyorum.Ufak tefek sıkıntıları olmasına rağmen,biniyoruz işte bakımlarını düzenli yaptırarak,eksik donanımları tamamlamaya çalışarak.

Yakıt tüketimi olarak,benimki şu an yaz lastikleri,15 inç jantlar,istanbul trafiği,ortalama hız 22 km/s tüketim 7.0lt/100km de.Araba soğuk motorla 7km sabah,7 km akşam yol yapıyor.Multijetin 5. km de ısındığını düşünürsek,benim kısa mesafede tüketimim yüksek maalesef.

Maalesef genel bir sorun bu o zaman çünkü Doblo 1.6 kullanıyorum ve yakıtları hemen hemen aynı artık yapacak birşey böyle devam edecegiz. Chip falan olayları var diyorlar ama sıcak bakmıyorum o işlerede. Orjinalinde yerini başka bir şeyin tutacağını sanmıyorum. Ancak gözümle görecem ve aynı marka aynı motor bir arabayı sürüp öyle tatmin olurum ancak

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

hayırlı olsun aracınız. arenas kardeşimiz tam anlamıyla olayı özetlemiş. sağdan soldan şukadar yakıyorum ben sen niye bukadar yakıyorsun gibi şeylere bakmayıp masraf edeyim deme. araca alıştıkça daha iyi daha net sonuçlar çıkar ortaya. bu arada benimde aynı boş paket. doldur doldur bitmiyor

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Aracınız hayırlı olsun. Lastik konusunda 185/65 r15 ölçüleri oldukça konforludur. 17 jant görsellik açısından güzel duruyor ancak aracın konforundan çok fazla taviz verdiriyor. Lastik yanakları ince, amortisörler sert dolayısıyla hoplama zıplama yapar.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali aali
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun aracınız. arenas kardeşimiz tam anlamıyla olayı özetlemiş. sağdan soldan şukadar yakıyorum ben sen niye bukadar yakıyorsun gibi şeylere bakmayıp masraf edeyim deme. araca alıştıkça daha iyi daha net sonuçlar çıkar ortaya. bu arada benimde aynı boş paket. doldur doldur bitmiyor
    Teşekkür ederim. Aynen öyle doldur doldur bitmiyor

ali aali
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız hayırlı olsun. Lastik konusunda 185/65 r15 ölçüleri oldukça konforludur. 17 jant görsellik açısından güzel duruyor ancak aracın konforundan çok fazla taviz verdiriyor. Lastik yanakları ince, amortisörler sert dolayısıyla hoplama zıplama yapar.
    Aynen öyle güzel gözüküyor fakat lastiklerde yanak olmadığı için zıplıyor hatta helezon yay takmışlar diye düşündüm gerçi o düşüncem hale var. Lastiklere gelince orijinalini 175*65*15 bulmak biraz zor. Sizin dediğiniz gibi 185*65*15 takacağım biraz zaman geçtikten sonra

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

175/65/15 zor bulunuyor densede bende internet üzerinden alıyorum ve bulunduğum ildeki servisine yönlendirilip ücretsiz sökme takma ve balans ayarlarını yaptırıyorum. kargoda ücretsiz. sizlerde bir fikir olması için çok fazlada araştırmadan şunlar gözüme çarptı.

https://www.gittigidiyor.com/arama/?...&krg=1&sra=hpa

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan Yildirim
    kingmortal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    59 AAD 538
    Edilen teşekkür: 2

Benim arac ta 2008 grande punto sehir ici 6.8 gosteriyo yol bilgisayari bu oran banada yuksek geldi bazen sehir disina cikiyorum 120 130 sabit gidiyorum bu orani gosteriyor

ali aali
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Evet internetten bulunabiliyir teşekkürler . Ama Adana'daki lastikcilere sorduğumda 185 i öneriyorlar kafan rahat olur gibisine elirinde olmadığından
    Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    175/65/15 zor bulunuyor densede bende internet üzerinden alıyorum ve bulunduğum ildeki servisine yönlendirilip ücretsiz sökme takma ve balans ayarlarını yaptırıyorum. kargoda ücretsiz. sizlerde bir fikir olması için çok fazlada araştırmadan şunlar gözüme çarptı.

https://www.gittigidiyor.com/arama/?...&krg=1&sra=hpa
    Redmi Note 4 cihazımdan gönderildi

ali aali
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Aynen öyle şehir içi de dışı da pek farketmiyor niyeyse artık lastikleri degistirecem bir süre sonra bakalım ne olacak
    Alıntı kingmortal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arac ta 2008 grande punto sehir ici 6.8 gosteriyo yol bilgisayari bu oran banada yuksek geldi bazen sehir disina cikiyorum 120 130 sabit gidiyorum bu orani gosteriyor
    Redmi Note 4 cihazımdan gönderildi

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı kingmortal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 km yi geçince bizim araçlar yakmaya başlar. o yüzden sizin değerde normal. 100 de hatta 90 km sabit hızda giderseniz değerleriniz anlamlı şekilde düşecektir. motoru fazla zorlamaya gemez eğer yakıt tasarrufu isteniyorsa.