Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto 6 Lounge 1.3. MJET 95 HP Dualogic

Ali Can
    hickimseherkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Punto 6 Lounge 1.3. MJET 95 HP Dualogic

Merhabalar,

Otomatik araclara bakarken, fiyat - performans arastırmasında bahsi gecen dizel otomatik puntoyu buldum; test surusu de trafik yogunluguna ragmen iyiydi, atak bir arac. Lakin bir de bazı musteriler benzinli otomatik alıp garanti bozulmadan lpg taktırıyormus.
    Bildigim kadarıyla torkundaki farktan dolayı dizelin performansı daha iyi, lakin bakımı daha maliyetli. Zaten aracın bagajı kucuk.
    Siz degerli forum uyulerinin bu konu hakkında fikri nedir?
    Ayrıca baska bir sorun, punto 6 lounge almaya deger bir arac mı, kullanan uyeler varsa fikirlerini beyan edebilirler mi? Fiattan uzak dur diyenler cogunlukta olsa da Punto iyidir diyenler de var.
    Simdiden cevaplarınız icin tesekkur ederim.

Barış Çekkin
    yengecbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06 BC 1907
    Edilen teşekkür: 94

Punto %100 italyadan yapılarak geliyor. Türkiyede montajı yapılan Fiat,2ın araçlarından değil. Yengemde evo 2011 otomatik dizel var o çok memnun o kadar sevdik ki aracı mayıs 2012 de manuel vitesli olanı da kendime aldım Ben çok memnunum 10 bin bakımını geçen hafta 200 tl ye yaptırdım. Ben şu an alacak olsam gene punto alırım. Sizede alın derim tabiki tercih sizin.

Ali Can
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Tesekkur ederim.

Peki dizel / benzinli otomatik konusunda ne dersiniz? Garanti kapsamında LPG dahil arada 4000 TL fark var, net bir sey diyemem ama 15 bin giderim gibi geliyor. İlk yıl daha dusuk olabilir. Dizelin masraf konusu biraz kafamı karıstırıyor.

Yusuf Bilal Kara
    yubika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

ben de iki aydır, bahsettiğiniz arabayı kullanıyorum. kendi segmentinde değerlendirildiğinde çok iyi bir araba. performans, yakıt tüketimi, ses yalıtımı, konfor, iç mekan genişliği, fonksiyonellik bunların hepsinde kendi sınıfının ya iyisidir veya ortalamayı tutturur. ben arabayı alırken içime çok sinmişti. (test sürüşü bile yapmadım o derece yani) tabiki arabam daha çok yeni ama şimdiye kadar hiç bir "garip"lik yapmadı.

Ali Can
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Hayırlı olsun Yusuf bey, 'Garip' lik yapmamasının yanında sizi memnun da etmiş anlaşılan. Umarım benzer durumda ben de kalırım. Öncesinde kararlaştırmam gerekiyor.
    Konu hickimseherkes tarafından (20/10/2012 Saat 02:57 ) değiştirilmiştir.

Yusuf Bilal Kara
    yubika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

evet memnun olduğum söylenebilir. siz de inşallah kendi adınıza doğru kararı verirsiniz. forumda dolaştıysanız görmüşsünüzdür. genelde 2 veya 3 araba arasında kalınır ve biri tercih edilmek zorunda kalınır. umarım pişmanlık yaşatmayacak kararı verirsiniz.

Ali Can
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

İlginize tesekkur ederim Yusuf bey. Lakin dizel ya da garanti kapsamında LGP secimi icin gorusleriniz ne olur?

Burak İman
    posee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 14

bnde iki hafta önce 1,3 lounge dualogic aldım, genel anlamda aractan memnunum tabi burda sizin beklentilerinizde önemli

benimde pek cok kişi o arac cekmez yürümez ve o vites cok kötü sarsıntılı falan diye korkutmuştu almadan önce fakat gönül rahatlıgıyla söyleyebilirim ki aracın motoru ve cekisi gayet iyi, eco modu acıkken cok atik olmasını beklememelisiniz tabi ama özellik triptonicte hızlanması bence cok iyi memnunum ayrıca vites gecislerinde bi sarsılma yıgılmada yok özellik biraz zaman gecip alısınca cok rahat oluyor (tabi bi otomatik sanzıman konforu da yok)

diger konuda da bende acaba benzinli alıp garantili lpg mi taktırsam diye cok düsünmüstüm fakat pek te icime sinmemisti süren arkadaslar daha iyi bilirler tabi ama 77hp motora tüp takmak cok icime sinmedi birde benim sahsi fikrim lpg'nin araca zarar verdigi ve motorun ömrünü azalttıgı yönünde.

burda asıl önemli soru sizin kac km yapacagınız sanırım ona göre karar vermek mantıklı olacaktır.

Kaan AYYILDIZ
    LorDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 UZ 5058
    Edilen teşekkür: 105

arkadasım bugun clio 4 test ettim sende bir test et ve iki aracı kıyasla ben sürdüm görünüş için araba almam dedim içi rezalet geldi dışa fevkalade punto evo var bende segmentinin en iyisi herşeyiyle ama genede sen git bak incele kararı sen vereceksin için rahat olursa daha güzelini bile sonradan görsen bunada baksamıydım demessin içinin rahat ve farah olması gerekli

Anıl Yavuz
    quick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı posee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnde iki hafta önce 1,3 lounge dualogic aldım, genel anlamda aractan memnunum tabi burda sizin beklentilerinizde önemli

benimde pek cok kişi o arac cekmez yürümez ve o vites cok kötü sarsıntılı falan diye korkutmuştu almadan önce fakat gönül rahatlıgıyla söyleyebilirim ki aracın motoru ve cekisi gayet iyi, eco modu acıkken cok atik olmasını beklememelisiniz tabi ama özellik triptonicte hızlanması bence cok iyi memnunum ayrıca vites gecislerinde bi sarsılma yıgılmada yok özellik biraz zaman gecip alısınca cok rahat oluyor (tabi bi otomatik sanzıman konforu da yok)

diger konuda da bende acaba benzinli alıp garantili lpg mi taktırsam diye cok düsünmüstüm fakat pek te icime sinmemisti süren arkadaslar daha iyi bilirler tabi ama 77hp motora tüp takmak cok icime sinmedi birde benim sahsi fikrim lpg'nin araca zarar verdigi ve motorun ömrünü azalttıgı yönünde.

burda asıl önemli soru sizin kac km yapacagınız sanırım ona göre karar vermek mantıklı olacaktır.
    ben o bahsettiğiniz aracın 77 beygirliğini kullanıyorum... performans konusunda çok birşey beklenmemesi gerekir ancak sakin kullanımda emin olun benzinli olmasına rağmen sıkıntı yaşatmaz. bence tüp taktırmaya hiç gerek yok eğer sakin kullanım söz konusu ise

Barış Çekkin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06 BC 1907

Tercih olarak otomatik dizel öneririm. Çünkü şu anda hem o moda hemde (şahsım için) rahatlık daha önem kazanmaya başladı. Şehir içinde artık sıkılıyorum dur kalktan. Serviste de en fazla 10 bin kmde dizelle benzinli arasında 100 lira fark olur. Arabayı 100 bine kadar kullansanız ortalama 1000 - 1500 lira fazla verseniz ne olur? Kesinlikle dizel, bakımını düşünmeyin iyi düşünün iyi olsun

Ali Can
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Cevaplarınız için teşekkür ederim. 4000 TL farktan ötürü lpg yi öneren arkadaşlarım da olsa, dediğiniz gibi motoru yıpratabilir. Bir de başkentte lpg li araçlar coğu yere alınmıyor, bu da park sorununu doğuruyor. Test sürüşünde gazı geç algılaması tuhafıma gitse de çabuk toparlıyor. Clio için bu form olsa gerek, yürüyen teneke atıfını okumuştum. Fransız araçtansa italyan daha mantıklı geliyor, megane' ı hariç tutarsak.

Muhtemelen yılda 15-20 bin bandında yol alırım. Lakin aracın ort. 4.1 yakması bu rakamı ilk yıl olmasa da sonrasında yılda 30 bine kadar arttırabilir. Muhtemelen 4-5 yıl kullanırım.

Söz konusu aracı kullanan arkadaşlarım hangi rengi önerirler? Test sürüşünü petrol yeşiliyle yapmıştım oldukça şık durduğunu fark ettim. Fakat bayi bulamayız dedi.

İlginize tekrar teşekkür ederim; keyifli ve kazasız sürüşler...
    Konu hickimseherkes tarafından (21/10/2012 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.

Barış Çekkin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06 BC 1907

Alıntı hickimseherkes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fransız araçtansa italyan daha mantıklı geliyor, megane' ı hariç tutarsak.
    Fransız c4 mü İtalyan Punto mu? Karşılaştırmalarınızı bence araç bazında yapın c3 mü punto mu gibi Petrol yeşili yok diye bişi söz konusu olamaz sipariş verilir ona göre alırsınız - istiyorsanız- petrol yeşilini. Kolaylıklar..

Burak İman
    posee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı hickimseherkes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. 4000 TL farktan ötürü lpg yi öneren arkadaşlarım da olsa, dediğiniz gibi motoru yıpratabilir. Bir de başkentte lpg li araçlar coğu yere alınmıyor, bu da park sorununu doğuruyor. Test sürüşünde gazı geç algılaması tuhafıma gitse de çabuk toparlıyor. Clio için bu form olsa gerek, yürüyen teneke atıfını okumuştum. Fransız araçtansa italyan daha mantıklı geliyor, megane' ı hariç tutarsak.

Muhtemelen yılda 15-20 bin bandında yol alırım. Lakin aracın ort. 4.1 yakması bu rakamı ilk yıl olmasa da sonrasında yılda 30 bine kadar arttırabilir. Muhtemelen 4-5 yıl kullanırım.

Söz konusu aracı kullanan arkadaşlarım hangi rengi önerirler? Test sürüşünü petrol yeşiliyle yapmıştım oldukça şık durduğunu fark ettim. Fakat bayi bulamayız dedi.

İlginize tekrar teşekkür ederim; keyifli ve kazasız sürüşler...

istediginiz rengi bulmak zor gercekten de ben ilk basta beyaz istiyordum ama ekim sonundan önce getircek bi bayi yoktu ( Ekim basında sormustum ) bende en erken gelen gri aracı secmistim acıkcası begeniorum da jantlarla uyumlu hos duruyor. ama bayilerle konusun sizde benim gibi sabırsızsanız renk biraz sıkıntı olabiliyor.

yakıt tüketimini gelirsek su an benim aracım 1000km de ve bilgisayar 6,4lt gösteriyor 4,1 rakamına ulasmak icin sadece sehir dısı kullanım olmalı ve arac rodaj süresini tamamlamalı sanırım

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle dizel ile benzinli arasında su sıralar cok buyuk bir fiyat farkı kalmadı.

Ozellikle senede 20bin yapıyoryasınız dizeli tercih edin derim.

Ben dizel aldım.sonuc olarak multi air lpg montajlı bana 38 bin dediler ben dizel 1.3 39.500 aldım.

Ben memnunum 2 ayda 6500 km oldu.Ve en azından yakıt konusunda benzinle arasında buyuk fark var.

ferhat oto
    feroto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

yaklaşık 1 haftadır 95 dualogic kullanıyorum....genel anlamda beklentilerimi fazlası ile karşıladı...bu segmentin donanım acısından en güzel modeli bence....sadece şu yokuşlarda start stop devrede iken ilk kalkışta geri kaçma olayı canımı sıkıyor...bu genel bir problem mi yoksa benim aractamı terslik var....

Ali Can
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

İlginize ve verdiginiz bilgilere tesekkur ederim.

Bayram oncesi WW haric tum markaları gezme fırsatım oldu. Opel Astra Classic III Otomatik benzinli (easytronic) fiyat olarak iyi lakin net yorumları ozellikle vites icin kotu. Bir de yıllardır aynı tarzda oldugundan sikayetci olanlar da var. Lakin Alman arabası bir adım one cıkartıyor. Gerci dizelde MJet kullanıyor.

İ20 benzinli otomatik e baktım sunroof, arkayı gosteren kamera dahil maksimum paketine 40.500 TL dediler. Lakin test aracı vitesliydi, suspansiyonları iyiydi diyebilirim. Lakin punto 6 lounge 1.3 MJET ' in test surusu daha guzeldi, i20 daha basit geldi.

C3' de rampa destek sistemi yok lakin direksiyondan vites degisimi var ve yakıt tuketimi oldukca dusuk. Sebebini sordugumda, manuel sanzıman uzerine kurulu bir yapısı var dediler.

Yeni Yaris 7 ileri otomatik vites aracı gordum lakin test edemedim, kaputta motorun alt koruması yok, direkt yeri gorebiliyorsunuz. Ama toyota olması avantaj olabilir.

Migrayı da sordum, test edemedim daha basit geliyor.

Fiat' ı one cıkartan sıfır faiz ve dualogic sistemi... Vitesiyle ilgili kotu bir yorum goremedim, fikri olan arkadaslar varsa ifade etmesi iyi olur.

Punto ile Bravo arasında cok bir fark goremiyorum boyutlar haric. Lakin benzer modellerde 10.000 TL fark var.

Soz konusu Punto icin son fiyat olarak 43.400 TL aldım ve 30.000 TL si sıfır faiz lakin 15 ay ki bu biraz az.

Aynı aracın benzinli otomatigi ise 37 bin civarı ve fiat garantisini bozdurmadan kendi servisine lpg taktırıyor, 2000 TL istiyor. Aradaki fark benzinliyi daha mantıklı gibi gosteriyor. Dizelin bakımının ve parcasının pahalı olması da soz konusu. Sizler hangisini onerirsiniz?

Ayrıca benzinlide fire ve multiair secenekleri var; şehir içi rahatlığından otomatik düşündüğümden incelememiştim. Sizce fire 77 Hp Dualogic mi, multiair 105 Hp mi yoksa MJet Dualogic mi mantıklı; hangisinin ne gibi üstünlüğü olabilir?

Simdiden tum yorumlar icin tesekkur eder, bayramınızı kutlarım...
    Konu hickimseherkes tarafından (28/10/2012 Saat 04:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ek Bilgi

Ali Can
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı feroto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1 haftadır 95 dualogic kullanıyorum....genel anlamda beklentilerimi fazlası ile karşıladı...bu segmentin donanım acısından en güzel modeli bence....sadece şu yokuşlarda start stop devrede iken ilk kalkışta geri kaçma olayı canımı sıkıyor...bu genel bir problem mi yoksa benim aractamı terslik var....
    Lounge ise geri kacırmaması lazım, testte ozellikle rampada frenden ayagımı cekince 2-3 sn civarı bekledi. Lakin start/stop devreye girerse degisebilir, fikri olanlar varsa sevinirim.

Kolaylıklar dilerim.

ferhat oto
    feroto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

forumu ayrıntılı inceledikten sonra gördüm ki bu geriye kaçma olayı start stop devrede iken yokuş yukarı kalkışta genel bir problem....bunu aşmak için ya start stop devre dışı bırakılmalı ya da vitesi + duruma getirip motorun çalışması sağlanmalıymış...bu durum önlenemezmiymiş yaw çok can sıkıcı....unutulursa basit kazalara sebebiyet verecek kadar arkaya kaçıyor ciddi yokuşlarda...

Ali Can
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Tekrar merhabalar,

Multiair seçeneğinde, fire motordaki lpg garantisi sunulmuyormuş. Bir de bildiğiniz gibi dualogic seçeneği de yok. Yeni nesil 105 Hp motor tercih edilir mi yoksa diğer seçenekler mi mantıklı? Bir de dış renkte en çok hangi renk tutuluyor? Teşekkürler...

Sayfa 1/3 123 SonSon