14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Punto alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Standart Punto alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Merhaba,

Ben Tarık. İstanbul avrupa yakasında yaşıyorum. Bilgisayar ve Elektronik üzerine çalışıyorum. Yaşım 39.

Kabul ederseniz, aranıza yeni katılmış olacağım

Uzun bir aradan sonra yeniden araba almayı düşünüyorum. Titiz araştırmalarım sonucunda Grandelere karar verdim. Önceleri 16-17 bin seviyelerinde active düşünüyordum ancak Dynamic derken Emotion a kadar işi ilerlettim.

Şu anda 2006 Dizel 90HP Emotion ları araştırıyorum. Forumunuzu bir süredir takip ediyorum. 2006 larda bazı sorunlardan bahsedilmiş ancak sorunların yazıldığı satırları sanırım ben göremedim.

Bu sorunlar nelerdir, kronik midir yoksa servislerde düzeltilmiş olabilirmi ?

Aracı incelerken maslak oto sanayiden arkadaşım ile inceleyeceğim ama bu araçlarda özellikle dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir ?

Aydınlatabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Saygılar...

Not :
    Şu anca incelemekte olduğum 2 ilan var

Sahibinden Satılık "Fiat Punto Grande 1.3 M.jet Emotion"
    ve
    Fiat Punto Grande 1.3 M.jet Emotion 2006 Model

ilk sıradaki az yol yapmış ve hız sabitleyici (sanırım CPK paketi deniyor) de var diyor ancak hayli uzakta (antep) olduğu için gittiğimde sorunla karşılaşma riskim beni düşündürüyor.

Bu araçlar konusunda da tecrübeli arkadaşların yorumları benim için çok değerli olacaktır.

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arabam com daki ilan bana şişirme gibi geldi.o modele göre kilometre çok çok düşük 2011 modellerde o kmler var.Özellikle direksiyon ben daha fazla km yaptım diyor.2 ilan daha mantıklı görünüyor.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabam com daki ilan bana şişirme gibi geldi.o modele göre kilometre çok çok düşük 2011 modellerde o kmler var.Özellikle direksiyon ben daha fazla km yaptım diyor.2 ilan daha mantıklı görünüyor.
    Satan ikinci sahibiymiş. ilk sahibi annesi için almış ve hep garajda durmuş diyor. Satıcının 4 ay önce almış olması ve böyle bir aracı (ihtiyaçtan dolayı diyor) satılığa çıkarması beni de düşündürdü.

Direksiyona dikkat etmemiştim fark etmemi sağladınız, teşekkür ederim.

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

merhaba, öncelikle hayırlısı olsun, umarım gönlünüzdeki aracı bulursunuz, Grande Puntolarda kronik olarak city direksiyon problemi çıkmaktadır, ancak aracınız garantili veya garantisiz dahi olsa bu sorun kronik olması sebebiyle çoğunluk olarak ücretsiz olarak onarımı yapılıyor, benimde forumu takip ettiğim kadarıyla 2008 ve sonrasında city direksiyon arızası pek görülmüyor, onun dışında bir kronik arızası yok araçların, kullanımı keyifli araçlar. sahibinden deki ilan daha mantıklı, diğeri km ile oynanmış olabilir. şimdiden hayırlısı olsun.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

aytek aydın
    Araba Hastası AYTEK AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 171

araç alırken bence önce değişensiz,boyasısız ve düşük km de olmasına dikkat edin. çok km yapacaksanızda dizel almanızda fayda var. sahibindendeki ilan daha mantıklı geldi bana.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

benim tavsiyem 2008 ve sonrası almanız...hem city sorunu olma riskiş daha az...
    Keyif BMW'Dir...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim. Araçta olmasını istediğim en büyük özellik ASR/EPS. Sahibinden deki aracın sahibi, EPS olup olmadığından emin değil, antepteki ise detaylarına olduğunu yazmış ancak her iki aracın göğüs resimlerinde asr off butonunu göremedim. EPS/ASR olup ta kapatma butonunun olmaması ihtimali varmıdır ?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim tavsiyem 2008 ve sonrası almanız...hem city sorunu olma riskiş daha az...
    2006 da City sorunu maxımumda yıllar gectıkce azalıyor ama sıze vurmayacagı gıbı kesın bır durum yok.City arızası olusursa cebınızden 1.000 tl cıkacagını unutmayın önceden ucret almıyordu Fiat ama su an alıyor almaması ıcınde yasal yollara basvuruyorsunuz canınız sıkılıyor bayagı ugrasıyorsunuz su anda ıkı kısı ugrasıyor fıatla bu sorun nedenıyle bırısnden 500 tl ıstendı dıgerınden 1000 tl 500 ıstenılen arkadas mecbur kaldı odemeye arcı servıste cıyt den dolayı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bagaj lambası olup olmadığına tutamaçların olup olmadığına mutlaka bakın komik ama gerçek

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bagaj lambası olup olmadığına tutamaçların olup olmadığına mutlaka bakın komik ama gerçek
    Bagaj lambası ve tutamaçlar benim için ön planda gelmiyor aslında, özellikle bagaj lambası olmasa bile bir çözüm bulurum diye düşünüyorum ancak bagaj lambası ve tutamaç olmaması gözle fark edilmeyen başka özelliklerinde eksik olduğunu gösteriyorsa mutlaka dikkat ederim.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bagaj lambası ve tutamaçlar benim için ön planda gelmiyor aslında, özellikle bagaj lambası olmasa bile bir çözüm bulurum diye düşünüyorum ancak bagaj lambası ve tutamaç olmaması gözle fark edilmeyen başka özelliklerinde eksik olduğunu gösteriyorsa mutlaka dikkat ederim.
    benim içinde ön planda değil ama yinede uyuz oluyorum benim arabayailfdefa binenler tutamaçı tutacak havayı tutuyor "aaa nerde bunun tutamaçı allah allah sen yeni almadınmı bunu"
    ben ne diyim şimdi
    Konu Misafir047 tarafından (29/11/2011 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim içinde ön planda değil ama yinede uyuz oluyorum benim arabayailfdefa binenler tutamaçı tutacak havayı tutuyor "aaa nerde bunun tutamaçı allah allah sen yeni almadınmı bunu"
    ben ne diyim şimdi
    Arka koltuğa oturanların tutamaçları kullandığını düşünmemiştim veya dikkat etmemiştim. Teşekkürler..

Tevfik SER
    tserce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Standart merhaba

öncelikle umarım gönlüne göre bir gp bulursun... kazasının omaması ve ne kadar az boyalı olursa senin için iyi olur, keyfli bir araç. bagaj aydınlatması, tutamaçların olmaması, sağ koltuk güneşliğinde ayna olmamasını çok önemsemiyorsan doğru tercih..... 2011 gp multijetim var ve bu yazdıklarımın olmaması sebebiyle evo dynamic ile değiştirmeyi düşünüyorum..

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

rakamlar çok şişmiş...2006 modele 23.500 istiyor.....ben 1 sene evvel arabayı 0 km. 25.500 e aldım...(2011 gp dualogic)...5 yaşı bitmiş araca o paraları vermeyin...model yükseltin.