Sayfa 1/4 1234 SonSon
62 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Beyaz Eşya Hk. Oneri ve Bilgilerinizi bekliyorum.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Standart Beyaz Eşya Hk. Oneri ve Bilgilerinizi bekliyorum.

Malum arkadaşlar Ekimde düğün var, ufaktan ufaktan eşya almaya baslayacagim. Bu konuda bilgi ve onerilere ihtiyac duyuyorum.

1. Buzdolabi

No frost ve 375-475 LT hacminde buzluk ustte yiyecek kismi altta inox , gri , kırmızı renkte dolap ariyorum.

2. Bulasik Makinasi

Bunda pek bi kriterin yok renk yine inox gri veya kırmızı olmali. Neye dikkat etmeliyim bilmiyorum. 12 programli biseye gerek yok 3-5 programli basit bisey isimi gorur.

3. Camasir makinasi

8-9 kg kapasiteli renk fark etmes.

Arkadaşlar 5-6 arkadasimla gorustum arceligin hem kalite dusuklugu hemde fiyat yuksekliginden oneri gelmedi.

Lg Samsung Siemens Bosch Hotpoint Vestel olarak arastirma yapmak istiyorum. Bunlari kullanan arkadaslarimdan fikir almak isterim. Servis kalitesi ve garantileri ne kadardir hangisi ek garanti veriyor.

Ortalama buzdolabı 2500 digerleri icin 1500er lira butce ayirdim. Neleri onerir tavsiye eder veya alma dersiniz?
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Standart Ce: Beyaz Eşya Hk. Oneri ve Bilgilerinizi bekliyorum.

buzdolabı bence buzluk altta olanı tercih et daha kullanışlı çünkü buzluk pek fazla kullanılmadığı için kesinlikle rahatlığı var bu modeli tavsiye ederim çamaşır makinasında ben bosh aldım yıkaması çok iyi 1.5 senedir memnunuz genel olarak bosh kullanıyoruz evde ancak biraz acele etme tasarruflu olanlar için vergi indirimi gelecek diye haber vardı geçenlerde

kadir yilmaz
    kadir_yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 5

Siemens KG57NP72NE Buzdolabı
    Siemens SN24D830TR Bulaşık Makinesi
    İki ürünüde 1 sene önce aldım. Buzdolabı inox, alttan buzluklu, A+... diğer özellikleri için https://www.siemens-home.com/tr/ürün...G57NP72NE.html.
    İnternet üzerinden alacaksanız 2400 civarı alabilirsiniz.
    Bulaşık makinesi fazlasıyla işinizi görür. Program sayısı falan hikaye. En fazla 3 program kullanırsınız. Bununda internet üzerinden alırsanız 1000 tl altına rahatlıkla düşünebilirsiniz.
    Beyaz eşyada lg, samsung, vestel gibi ürünleri almanızı tavsiye etmem. İyi olsun, uzun süre kullanayım, başım ağrımasın diyorsanız Bosch, Siemens(ikiside aynı fabrikadan çıkıyor) ilk tercihiniz olmalı. Diğer tercihiniz arçelik olabilir.
    Konu kadir_yilmaz tarafından (29/05/2015 Saat 08:41 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı kadir_yilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siemens KG57NP72NE Buzdolabı
    Siemens SN24D830TR Bulaşık Makinesi
    İki ürünüde 1 sene önce aldım. Buzdolabı inox, alttan buzluklu, A+... diğer özellikleri için https://www.siemens-home.com/tr/ürün...G57NP72NE.html.
    İnternet üzerinden alacaksanız 2400 civarı alabilirsiniz.
    Bulaşık makinesi fazlasıyla işinizi görür. Program sayısı falan hikaye. En fazla 3 program kullanırsınız. Bununda internet üzerinden alırsanız 1000 tl altına rahatlıkla düşünebilirsiniz.
    Beyaz eşyada lg, samsung, vestel gibi ürünleri almanızı tavsiye etmem. İyi olsun, uzun süre kullanayım, başım ağrımasın diyorsanız Bosch, Siemens(ikiside aynı fabrikadan çıkıyor) ilk tercihiniz olmalı. Diğer tercihiniz arçelik olabilir.
    Tesekkur ederim bahsettiginiz urunleri inceleyecegim , genel olarak bosch ve siemens ile ilgili olumlu tavsiyeler aliyorum. Bunlarin garantisi ne kadar ve uzatilabiliyor mu?
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Akif Şerifoğlu
    ASerifoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    26 TE 098
    Edilen teşekkür: 47

Hayırlısı olsun inşallah, sıkıntılı bir süreç Allah yardımcın olsun.

Buzdolabı: BOSH tavsiye ederim. Uzun yıllardır belli bir kaliteyi tutturdu marka olarak, buzdolabı özelinde baktığın zamanda sürekli çalışacak önemli bir cihaz.
    * Enerji tasarrufu kesinlikle bütçe olarak ulaşabildğin en iyisi olsun
    * Buzluktaki buz elde etmeyi sağlayan kısım buzdolabının kapağına içine herhangi bir yerine bitişik olmasın, zira su koymak sıkıntılı oluyor.
    * Meyve ve sebze için ayrı bir bölme olması çok kullanışlı tavsiye ederim.
    * Kahvaltılıklarını koyabileceğin ufak ufak kaplar içeren bir çekmecesi var kulandığım cihazın, peynir zeytin reçel v.b. kullanımı çok pratik oluyor.
    * Buzluğun altta olması mantıkta güzel görünsede buzdolabına tencere koyacağını düşürsek daha üst raflara kaldırmak zorunda kalacaksınız. Şahsi görüşüm pek önemli bir kriter değil.

Bulaşık: BOSH - PROFİLO - SIEMENS tavsiye ederim. Hemen hemen hepsi aynı şekilde yıkıyor zaten. Çok büyük teknoloji farkları yok. İşin sırrı sonrasında kullanacağın kapsül, toz v.b. olayda.
    * En üstte çatal kaşık rafı olması büyük avantaj, herhangi bir sepete dizme olayından kurtarıyor.
    * Raflar ne kadar esnek - ergonamik ise o kadar avantajına.
    * Program olayına çok kafa takma bir süre sonra sadece uzun süren eko modunu kullanacaksın at makinaya yıkasın işte

Çamaşır:
    SAMSUNG tavsiye ederim. EcoBubble özellikli bir cihazını kullanıyorum. Gayet ekonomik, gayet sessiz. Yıkama performansı olarakta günlük giysileri 40dk kısa programlarda dahi güzel sonuç veriyor. kapasitesinin büyük olmasında kesinlikle fayda var, yok iki kişiyim küçük aileyim felan laflarına takılma derim, yıkamak isteyipte makinaya sıgdıramagın birşey çıkınca bir kıymeti kalmıyor makinenin

Yetkili servis anlamında Bosh ve Samsung ikisindende memnunum. 2 Senedir herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat şuda bir gerçek Türkiyem de yetkili servis işleri herzaman sıkıntılı olmuştur.
    BeşiktAŞK

2007 Grande Punto Dynamic

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Beyaz eşya dedinmi SIEMENS alacaksın. Samsungun sadece çamaşı makinesi alınabilir. bosch-ARÇELİK-ARISTON falan bana göre hikaye. SIEMENS al için rahat olsun. Eğer SIEMENS çamaşı makinesi alırsan maddi durum varsa direk motorlu al kasnaklı olmasın. Evin içinde caçlışıtğını bile hissetmezsin. Bulaşık makinleride çok iyidir. buzdolabının soylemeye gerek bile duymuyorum.

Birde eğer kredi kartı bulabilirsen bu dediklerimi reklam gibi olacak ama KLİKSA dan al en hesaplısı ordadır. Ben evlenirken ordan aldım. Ücretsiz kargo ve eve kadar teslim. Kargo işlemini en son Horoz Lojistik yapıyordu büyük eşyalar için. Yani normal kargo firması ile gelmiyor nakliye firması getirdiği için kırık dökük çizik sorunun olmuyor.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

samsung ve bosh dışındakileri eleyebilirsin,alımı da kesinlikle internetten yap,ürünü beğen siparişini netten ver.

en indirimli mağazadan en az 200tl altına alırsın
    2007 G.punto 1.4 Fire Dinamic
    2008 G.punto 1.4 tjet Sport
    2011 Bravo 1.6 mjet sport style
    2012 Bravo 1.6 mjet S2 sport dual

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ASerifoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun inşallah, sıkıntılı bir süreç Allah yardımcın olsun.

Buzdolabı: BOSH tavsiye ederim. Uzun yıllardır belli bir kaliteyi tutturdu marka olarak, buzdolabı özelinde baktığın zamanda sürekli çalışacak önemli bir cihaz.
    * Enerji tasarrufu kesinlikle bütçe olarak ulaşabildğin en iyisi olsun
    * Buzluktaki buz elde etmeyi sağlayan kısım buzdolabının kapağına içine herhangi bir yerine bitişik olmasın, zira su koymak sıkıntılı oluyor.
    * Meyve ve sebze için ayrı bir bölme olması çok kullanışlı tavsiye ederim.
    * Kahvaltılıklarını koyabileceğin ufak ufak kaplar içeren bir çekmecesi var kulandığım cihazın, peynir zeytin reçel v.b. kullanımı çok pratik oluyor.
    * Buzluğun altta olması mantıkta güzel görünsede buzdolabına tencere koyacağını düşürsek daha üst raflara kaldırmak zorunda kalacaksınız. Şahsi görüşüm pek önemli bir kriter değil.

Bulaşık: BOSH - PROFİLO - SIEMENS tavsiye ederim. Hemen hemen hepsi aynı şekilde yıkıyor zaten. Çok büyük teknoloji farkları yok. İşin sırrı sonrasında kullanacağın kapsül, toz v.b. olayda.
    * En üstte çatal kaşık rafı olması büyük avantaj, herhangi bir sepete dizme olayından kurtarıyor.
    * Raflar ne kadar esnek - ergonamik ise o kadar avantajına.
    * Program olayına çok kafa takma bir süre sonra sadece uzun süren eko modunu kullanacaksın at makinaya yıkasın işte

Çamaşır:
    SAMSUNG tavsiye ederim. EcoBubble özellikli bir cihazını kullanıyorum. Gayet ekonomik, gayet sessiz. Yıkama performansı olarakta günlük giysileri 40dk kısa programlarda dahi güzel sonuç veriyor. kapasitesinin büyük olmasında kesinlikle fayda var, yok iki kişiyim küçük aileyim felan laflarına takılma derim, yıkamak isteyipte makinaya sıgdıramagın birşey çıkınca bir kıymeti kalmıyor makinenin

Yetkili servis anlamında Bosh ve Samsung ikisindende memnunum. 2 Senedir herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat şuda bir gerçek Türkiyem de yetkili servis işleri herzaman sıkıntılı olmuştur.
    Buzdolabinda hakikaten herkes bosch tavsiye ediyor , altta buzluk olmasin secimimin amaci kucuk cocuklar fln acar diye biraz sicak bakmadim o yuzden aslinda. İc duzenini de guzel tavsiyelerle belirtmissiniz bu acidan hic dusunmemistim

Bulasik makinasi dediginiz gibi at yikasin bi olay ona pek kasmiyorum bende ama ic dizayni onemli pratiklik acisindan haklisiniz

Camasir makinasinda ayni fikirdeyiz az ses yapsn ve fazla kapasiteli olsun amacim bu aslinda

Ama enerji tasarrufu hakkinfa arastirma yaptim

Buzdolabinda A ve A+ arasinda yillik tuketim miktari 30-70 tl bandinda oynuyor cok onem vermedim bendr plusmus ++ imis

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyaz eşya dedinmi SIEMENS alacaksın. Samsungun sadece çamaşı makinesi alınabilir. bosch-ARÇELİK-ARISTON falan bana göre hikaye. SIEMENS al için rahat olsun. Eğer SIEMENS çamaşı makinesi alırsan maddi durum varsa direk motorlu al kasnaklı olmasın. Evin içinde caçlışıtğını bile hissetmezsin. Bulaşık makinleride çok iyidir. buzdolabının soylemeye gerek bile duymuyorum.

Birde eğer kredi kartı bulabilirsen bu dediklerimi reklam gibi olacak ama KLİKSA dan al en hesaplısı ordadır. Ben evlenirken ordan aldım. Ücretsiz kargo ve eve kadar teslim. Kargo işlemini en son Horoz Lojistik yapıyordu büyük eşyalar için. Yani normal kargo firması ile gelmiyor nakliye firması getirdiği için kırık dökük çizik sorunun olmuyor.
    Once marka karari vermek istedim sonra modellere bakayim dedim galiba bosch ve siemens e yonelicem ikisi ayni fabrikada uretiliyor sanirim.. Tabi fiyati heryerden arastiririm kliksa danda bakarim nere uygunsa ordan alirim

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı bora.sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    samsung ve bosh dışındakileri eleyebilirsin,alımı da kesinlikle internetten yap,ürünü beğen siparişini netten ver.

en indirimli mağazadan en az 200tl altına alırsın
    Samsung siemens bosch disindakileri eledim fakat bunlarin garantisi kac yil ve uzuyormu acaba?

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samsung siemens bosch disindakileri eledim fakat bunlarin garantisi kac yil ve uzuyormu acaba?

genelde 7 yil olacak sekilde garanti uzatiliyor 3+4 yil gibi
    2007 G.punto 1.4 Fire Dinamic
    2008 G.punto 1.4 tjet Sport
    2011 Bravo 1.6 mjet sport style
    2012 Bravo 1.6 mjet S2 sport dual

tab tab
    tab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

Arçelik marka düşünüyorsanız eğer Anasayfa - Şadırvan Dayanıklı Tüketim Malları, ŞADIRVAN ARÇELİK/GORDİON ARÇELİK/ARCADİUM ARÇELİK/KIZILAY ARÇELİK bu firma Ankara'da en ucuz Arçelik markayı satıyor. Demirtepe şubesi, Arcadium ve Gordion alışveriş merkezlerinde satış mağazası var bir bakınız derim 3+4 yıl garanti uzatmalarını 2012 yılında 85TL ye ile 4 yıl uzatma almıştım.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Once marka karari vermek istedim sonra modellere bakayim dedim galiba bosch ve siemens e yonelicem ikisi ayni fabrikada uretiliyor sanirim.. Tabi fiyati heryerden arastiririm kliksa danda bakarim nere uygunsa ordan alirim

Aynı fabrikadan çıkıyor olması aynı malzeme ve kalitede üretiliyor anlamına gelmiyor.

SIEMENS her zaman tan daha iyidir. Kalitesini zaten görünce anlayabilirsiniz. İnternet fiyatları ile bulunduğunuz yerdeki bayi fiyaları arasında en az 250 tl fark eder.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Bosh siemens profilo bsh grup olarak gecer yani fiat alfaromeo lancia maseratti ferrari iveco new holland powertrain nasil ayni grup.sirketleriyse bsh grupta ayni sirketler

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı fabrikadan çıkıyor olması aynı malzeme ve kalitede üretiliyor anlamına gelmiyor.

SIEMENS her zaman tan daha iyidir. Kalitesini zaten görünce anlayabilirsiniz. İnternet fiyatları ile bulunduğunuz yerdeki bayi fiyaları arasında en az 250 tl fark eder.
    Haklisiniz , siemens ve bosch hakkinda detaylı urun incelemesi yapacagim pazar gunu magazalardan urunleri inceleyip modellerini alip nette de fiyat bakacagim teşekkür ederim
    Alıntı tab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arçelik marka düşünüyorsanız eğer Anasayfa - Şadırvan Dayanıklı Tüketim Malları, ŞADIRVAN ARÇELİK/GORDİON ARÇELİK/ARCADİUM ARÇELİK/KIZILAY ARÇELİK bu firma Ankara'da en ucuz Arçelik markayı satıyor. Demirtepe şubesi, Arcadium ve Gordion alışveriş merkezlerinde satış mağazası var bir bakınız derim 3+4 yıl garanti uzatmalarını 2012 yılında 85TL ye ile 4 yıl uzatma almıştım.
    Teşekkürler goz onunde bulunduracagim arcelige pek sicak bakmiyorum aslında artik yorumlardan sonra
    Alıntı bora.sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genelde 7 yil olacak sekilde garanti uzatiliyor 3+4 yil gibi
    5 yildan asagi garanti varsa veya uzatma ile 5 yili gecmiyorsa yanaşmam markasi ne olursa olsun bakalim arastiricam magazalardan

Selim Gns
    slmgns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 35

Ben geçen sene tüm beyaz eşyalarımı Bosch marka aldım uygun olsun diye hotpoint arçelik vs baktım ama hiç bulaşmamak gerekiyor yorumlar sonrası vazgeçtim ama abimde arçelik almıştı taş gibi beyaz eşya işi biraz şans Bosch aldım arkadaşların dediği gibi Samsung çamaşır makineleri iyi annemler de var yıllardır kullanıyorlar öyle litre olarak da 9-10 lt lere çıkmamak gerek zaten attığınız çamaşır kaç tane olacak ki 8 lt olanını almıştım fazlasıyla yetiyor ama bunda da iki tip var Türkiye üretimi ve Avrupa üretimi diye özellikle çelik kasa olanlara bakın onlarda fiyat 200-300 fazla ama daha uzun ömürlü paslanma kireçlenme olmuyor enerji tüketimine gelirse ben hepsinin +++ olanlarından aldım ama alırken kadın dedi ki bu her + size en fazla yılda 18-20 TL civarı tasarruf sağlatır dedi ama bir + daha fazla olsun diyorsun a++ yerine a+++ almaya kalktığında 250-300 fazla istiyorlar o yüzden yılda fazladan gelecek 18-20 lira bence hiç bir şey değil 10 yılda anca amorti edecek aradaki farkı o zamana kim öle kim kala garanti konusunda benim hepsinde 5 yıl var isterseniz ek ücretle 3 yıl daha ekletebiliyorsunuz. Ayrıca Siemens bosch aynı firmanın ama şimdi alsam tekrar Siemens alırım buzdolapları daha güzel görünüyor ama özellikleri aynı ayrıca buzdolabı olarak no frost aşağıda olsun ha ayrıca kardeşim sana tavsiyem imkanın varsa sipariş ettiğin ürünü hemen getirsinler ben evlenmeme daha 1 yıl var diye beklesin dedim sonra adamlara getirin dedim elimizde sipariş ettiğiniz buz dolabı yok dediler fabrikadan isteyeceğiz dediler fabrikada elimizde yok demesin mi su sebilli istemiştik özellikle kalmamış üretmemişler çok satılmıyor diye fabrikaya genel müdürlüğe bağırdım çağırdım gidin şube ile çözün dediler şube genel müdürlüğe suç attı bizim şubelerle ileri tarihli ürün anlaşmamız yok dedi genel müdürlük yani şubeler diyor ki abi merak etme depomuzda duruyor 1 yıl sonrada göndeririz vs ama depo falan yok fabrikadan istiyorlar fabrikada da yoksa ortada kalıyorsunuz sebilli gelmedi ama iyi ki de gelmemiş kullanım hacminin çoğunu alıyor zaten.

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

biz beyaz eşya ariston kullanıyoruz .evleneli 4yılı geçti .buzdolabı ,bulasık makinesi , ankastre fırın ,ankastre cam ocak ,aspiratör ve çamasır makinesi hepsi aynı marka bir sorun çıkarmadı . çamasır makinesini bekarken kullanmaya baslamıstım 7 sene oldu . bende ne işkenceler gördü . yorgan falan yıkadım . aristonun çamasır makinesi 8-9 yasındaki cocuk bile sorunsuz kullanır . renkliler yazan kısma getiriyosun derece ve deviri kendi ayarlıyo ve yıkıyo . en iyi piyasa bosch ama beyaz esya sans işi .

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı slmgns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene tüm beyaz eşyalarımı Bosch marka aldım uygun olsun diye hotpoint arçelik vs baktım ama hiç bulaşmamak gerekiyor yorumlar sonrası vazgeçtim ama abimde arçelik almıştı taş gibi beyaz eşya işi biraz şans Bosch aldım arkadaşların dediği gibi Samsung çamaşır makineleri iyi annemler de var yıllardır kullanıyorlar öyle litre olarak da 9-10 lt lere çıkmamak gerek zaten attığınız çamaşır kaç tane olacak ki 8 lt olanını almıştım fazlasıyla yetiyor ama bunda da iki tip var Türkiye üretimi ve Avrupa üretimi diye özellikle çelik kasa olanlara bakın onlarda fiyat 200-300 fazla ama daha uzun ömürlü paslanma kireçlenme olmuyor enerji tüketimine gelirse ben hepsinin +++ olanlarından aldım ama alırken kadın dedi ki bu her + size en fazla yılda 18-20 TL civarı tasarruf sağlatır dedi ama bir + daha fazla olsun diyorsun a++ yerine a+++ almaya kalktığında 250-300 fazla istiyorlar o yüzden yılda fazladan gelecek 18-20 lira bence hiç bir şey değil 10 yılda anca amorti edecek aradaki farkı o zamana kim öle kim kala garanti konusunda benim hepsinde 5 yıl var isterseniz ek ücretle 3 yıl daha ekletebiliyorsunuz. Ayrıca Siemens bosch aynı firmanın ama şimdi alsam tekrar Siemens alırım buzdolapları daha güzel görünüyor ama özellikleri aynı ayrıca buzdolabı olarak no frost aşağıda olsun ha ayrıca kardeşim sana tavsiyem imkanın varsa sipariş ettiğin ürünü hemen getirsinler ben evlenmeme daha 1 yıl var diye beklesin dedim sonra adamlara getirin dedim elimizde sipariş ettiğiniz buz dolabı yok dediler fabrikadan isteyeceğiz dediler fabrikada elimizde yok demesin mi su sebilli istemiştik özellikle kalmamış üretmemişler çok satılmıyor diye fabrikaya genel müdürlüğe bağırdım çağırdım gidin şube ile çözün dediler şube genel müdürlüğe suç attı bizim şubelerle ileri tarihli ürün anlaşmamız yok dedi genel müdürlük yani şubeler diyor ki abi merak etme depomuzda duruyor 1 yıl sonrada göndeririz vs ama depo falan yok fabrikadan istiyorlar fabrikada da yoksa ortada kalıyorsunuz sebilli gelmedi ama iyi ki de gelmemiş kullanım hacminin çoğunu alıyor zaten.
    Evet verdiginiz bilgiler guzel , galiba siemens veya bosch ilk tercihin olacak

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz beyaz eşya ariston kullanıyoruz .evleneli 4yılı geçti .buzdolabı ,bulasık makinesi , ankastre fırın ,ankastre cam ocak ,aspiratör ve çamasır makinesi hepsi aynı marka bir sorun çıkarmadı . çamasır makinesini bekarken kullanmaya baslamıstım 7 sene oldu . bende ne işkenceler gördü . yorgan falan yıkadım . aristonun çamasır makinesi 8-9 yasındaki cocuk bile sorunsuz kullanır . renkliler yazan kısma getiriyosun derece ve deviri kendi ayarlıyo ve yıkıyo . en iyi piyasa bosch ama beyaz esya sans işi .
    Ariston ilk oneren sizsiniz.

Ortalama 20 kullanicidan fikir aldim 5 arçelik gerisi bosch siemens onerdi

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

8 yıldır siemens kullanıyoruz,sıkıntısız.
    Hanıma kızmıştım evlenirken,"siemens beyaz eşya mı olur,başka marka mı yok" diye, oluyomuş demekki..bi de biz en ucuz modellerini aldık,maddi sebeplerden.
    3+3 yıl garanti vardı o zamanlar Siemens te

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/4 1234 SonSon