14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Sağ akıs problemi

Hızlı Puntocu
    ape - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 18

Teknik Konu Sağ akıs problemi

Aracımla öncesinde sadece rampalarda biraz yüksek devirle kalkarken sanki lastik çamurluğa sürtüyormuş gibi bir ses alıyordum.Ve arasıra yapıyor herzaman yapmıyordu hatta ustama gittiğimde usta arabamdayken o sesi yapmadı adama rezil oldum.Sonrasında bu sıkıntının ilerlemeye başladığını farkettim.Artık ışıklarda yada normal yolda seri kalkışlarımda sağ taraftan sürtme sesi gibi ses gelmeye devam ediyordu.Rot-balanci ve ustamın ortak yorumu sağ akısta problem olduğu.
    Sıkıntıda burdan sonra başlıyor.Yetkili servisten orjinal fiyatını aldım 1250 tl
    Sanayideki parçacıya sordum 1yıl garantili çin mali dedi 150 tl
    Şimdi kalkıp orjinaline 1250 lira verebilecek durumda değilim çünkü aracıma görsel ve motor bakımı olarak 2binden fazla masraf yaptım yaklaşık 1 ay önce.
    Sizin yorumlarınızı almak istiyorum bu akıs ne işe yarar çin malı değilde onun yerine daha kaliteli ama yerli bir parça baksam fayda sağlar mı ? düşüncelerinize ihtiyacım var.

yaşlanarak değil, yaşayarak öğrenilir...Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır...

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

çin malı olması malın adi olması anlamına gelmez keza 1 yıl garanti vermiş,
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı ape Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımla öncesinde sadece rampalarda biraz yüksek devirle kalkarken sanki lastik çamurluğa sürtüyormuş gibi bir ses alıyordum.Ve arasıra yapıyor herzaman yapmıyordu hatta ustama gittiğimde usta arabamdayken o sesi yapmadı adama rezil oldum.Sonrasında bu sıkıntının ilerlemeye başladığını farkettim.Artık ışıklarda yada normal yolda seri kalkışlarımda sağ taraftan sürtme sesi gibi ses gelmeye devam ediyordu.Rot-balanci ve ustamın ortak yorumu sağ akısta problem olduğu.
    Sıkıntıda burdan sonra başlıyor.Yetkili servisten orjinal fiyatını aldım 1250 tl
    Sanayideki parçacıya sordum 1yıl garantili çin mali dedi 150 tl
    Şimdi kalkıp orjinaline 1250 lira verebilecek durumda değilim çünkü aracıma görsel ve motor bakımı olarak 2binden fazla masraf yaptım yaklaşık 1 ay önce.
    Sizin yorumlarınızı almak istiyorum bu akıs ne işe yarar çin malı değilde onun yerine daha kaliteli ama yerli bir parça baksam fayda sağlar mı ? düşüncelerinize ihtiyacım var.

Aracınızın direksiyonunu tam sağ yapın ani gaza basarak patinajla kalkıyormuş gibi kalkış yapın,bu esnada tak tak tak diye bir kütürtü sesi duyarsanız sağ aks dış kafa boşluk yapmıştır değişmesi gerekir.Ses gelmiyorsa aks değildir boşuna sağlam aksınızı değiştirmeyin !Aşağıda linkini verdiğim parçaları satan firma forumun üyesidir ve foruma açık satışı vardır.İçinizin rahat olması için firmayla telefon görüşmeside yapabilirisiniz.542 532 79 65

https://www.sanalpazar.com/Fiat-Gran...a__isp20550188

https://www.sanalpazar.com/Fiat-Gran...a__isp20550192

https://www.sanalpazar.com/Fiat-Gran...a__isp20550345
    Konu khanunl tarafından (29/04/2014 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

SELİM KIRŞAN
    skirsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı recepseven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinize katılıyorum Ki günümüzde çin malı olmayan ne kaldı, Orjinal diye aldığımız çoğu ürünüz bile üzerinde "Made İn China" yada "Made in PRC" yazıyor.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Korgün Tüyenç
    korguntuyenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000
    Edilen teşekkür: 23

aynı sorunu bende yasadım hatta forumdada yazdım bıraz arastırılırsa bulunabılır yetkılı servıs aynı sekılde fıyat verdı sonuc ne oldu dersen ben gıttım orjınal aks spotu aldım hatta aks rulmanıda ses yapıodu onuda degıstırdım su anda kaymak gıbı ne ses var ne sıkıntı dogru duzgun ıs yapan bır ustaya gotur dırek yapsın zaten aracı lıfte aldıklarında aks spotunu bıraz ılerı gerı oynat bosluk varsa dırek bellı edıyor yenı parca ıle degısımı ıse usta ıcın cok kolay cunku sadece sok tak yapıyorlar bır ayar vs yok gonlun rahat olsun o ıgrenc sesı cekme herkalkısta arac hızlanıp yol sesı bastırana kadar adamı delı edıyor cunku

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Korgün Tüyenç
    korguntuyenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000
    Edilen teşekkür: 23

bu arada muhtemel aks spotu senınde sorunun ınternete punto aks spotu yaz bırsuru yerden fıyat cıkıyor al orjınal parcayı tak hatta benım actıgım konuda asagıda orda resmıde var parcanın

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...p-bir-ses.html

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Hızlı Puntocu
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Mutlu

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın direksiyonunu tam sağ yapın ani gaza basarak patinajla kalkıyormuş gibi kalkış yapın,bu esnada tak tak tak diye bir kütürtü sesi duyarsanız sağ aks dış kafa boşluk yapmıştır değişmesi gerekir.Ses gelmiyorsa aks değildir boşuna sağlam aksınızı değiştirmeyin !Aşağıda linkini verdiğim parçaları satan firma forumun üyesidir ve foruma açık satışı vardır.İçinizin rahat olması için firmayla telefon görüşmeside yapabilirisiniz.542 532 79 65

Fiat Grande Punto 1.3 Sağ Aks Mga 137,50 TL Otomotiv'den 20550188

Fiat Grande Punto 1.3 Aks Kafası Mga 66 TL Otomotiv'den 20550192

Fiat Grande Punto 1.3 75 HP İç Aks Kafası Mga 77 TL Otomotiv'den
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim.İşyerindeyim eve döndüğümde dediğinizi uygulayacağım.

hocam son olarak bahsettiğin gibi eğer sağ aks dış kafa boşluk yapmışsa linkteki 3 parçanında değişmesi mi gerekiyor.
    Konu ape tarafından (29/04/2014 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

yaşlanarak değil, yaşayarak öğrenilir...Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır...

Hızlı Puntocu
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorunu bende yasadım hatta forumdada yazdım bıraz arastırılırsa bulunabılır yetkılı servıs aynı sekılde fıyat verdı sonuc ne oldu dersen ben gıttım orjınal aks spotu aldım hatta aks rulmanıda ses yapıodu onuda degıstırdım su anda kaymak gıbı ne ses var ne sıkıntı dogru duzgun ıs yapan bır ustaya gotur dırek yapsın zaten aracı lıfte aldıklarında aks spotunu bıraz ılerı gerı oynat bosluk varsa dırek bellı edıyor yenı parca ıle degısımı ıse usta ıcın cok kolay cunku sadece sok tak yapıyorlar bır ayar vs yok gonlun rahat olsun o ıgrenc sesı cekme herkalkısta arac hızlanıp yol sesı bastırana kadar adamı delı edıyor cunku

aynen hocam ya arabaya binesim gelmiyor psikolojik olarak her kalkışta kulağım orda kurtulmak istiyorum artık

Hızlı Puntocu
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı recepseven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet çin malını tercih edersem garantisine güvenerek tercih edicem zaten

15. 29/04/2014, 14:47

Hızlı Puntocu
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Kızgın

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada muhtemel aks spotu senınde sorunun ınternete punto aks spotu yaz bırsuru yerden fıyat cıkıyor al orjınal parcayı tak hatta benım actıgım konuda asagıda orda resmıde var parcanın

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...p-bir-ses.html
    benim araçta herhangi bir sarsıntı yada titreme yok şikayetimin sürecide kalkışta 3-5 saniye araliğiyla sürtme sesi gibi o dandik ses geliyor bu hafta sonu sanayideyiz belli oldu

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı ape Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim.İşyerindeyim eve döndüğümde dediğinizi uygulayacağım.

hocam son olarak bahsettiğin gibi eğer sağ aks dış kafa boşluk yapmışsa linkteki 3 parçanında değişmesi mi gerekiyor.

Bozulmuşsa dış aks kafası bozulmuştur.İç aks kafası körüğü yırtılıp yağ kaçırmadıkça arızalanmaz.66 TL lik parça'yı (dış aks kafasını) değiştirmeniz yeterlidir.Temiz iş çıksın diyorsanız usta sadece söküp yeni parçayı taksın diyorsanız 137,50 TL lık komple aksı alıp taktırın.Herhangi birini tercih edeceksiniz.Aks dışında sağ fren pistonlarına baktırın sağlıklı çalışımıyorsa , fren balatalarını hızlı ayırmıyorsa sürtme sesine neden olur !
    Konu khanunl tarafından (29/04/2014 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Hızlı Puntocu
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bozulmuşsa dış aks kafası bozulmuştur.İç aks kafası körüğü yırtılıp yağ kaçırmadıkça arızalanmaz.66 TL lik parça'yı (dış aks kafasını) değiştirmeniz yeterlidir.Temiz iş çıksın diyorsanız usta sadece söküp yeni parçayı taksın diyorsanız 137,50 TL lık komple aksı alıp taktırın.Herhangi birini tercih edeceksiniz.Aks dışında sağ fren pistonlarına baktırın sağlıklı çalışımıyorsa , fren balatalarını hızlı ayırmıyorsa sürtme sesine neden olur !
    Çok teşekkür ediyorum eyvallah

Serhat T.
    Seronet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 132

Eski aracımda aks kafaları bozulmuştu, opar olarak adeti 750tl olduğu için 50tl lik Çin malı aks kafası taktırdım ve satana kadar (4 yıl) sorun yaşamadım. Problemli ürün olsa bayiler satmak istemezler alınacak parçacı büyük ve güvenilirse alınır.

seronet.blogspot.com

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Hızlı Puntocu
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Seronet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski aracımda aks kafaları bozulmuştu, opar olarak adeti 750tl olduğu için 50tl lik Çin malı aks kafası taktırdım ve satana kadar (4 yıl) sorun yaşamadım. Problemli ürün olsa bayiler satmak istemezler alınacak parçacı büyük ve güvenilirse alınır.
    bana gösterilen parçada çin malıydı 1 yıl garantisi varmiş herhangi bir sıkıntıda değişim yaptıkları sürece sıkıntıda çıkarsa değiştirebileceğim için kararımı o yönde kullanıcam forumdaki arkadaşlar karar vermemde çok yardımcı oldu hepinizden Allah razi olsun GP ailesi

23. Bu mesaj için teşekkür edenler: