Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Zaman zaman çalışmayan 1.3 multijet 90 hp grande puntom

Yusuf BÜYÜK
    ysfbyk87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87
    Edilen teşekkür: 5

Standart Zaman zaman çalışmayan 1.3 multijet 90 hp grande puntom

Arkadaşlar herkese iyi pazarlar. Aracim zaman zaman çalışmiyor. Ne zaman calismayacagi belli olmuyor geceb hafta 2.5 gunde bir calismiyordu. Dün sabahtan aksama kadar arabyla oraya buraya gittim.10 kez faan in bin yapmisimdir. 2 kez arabam calismadi ve ekranda asr devre disi hill holder devre disi yazdi, teyp in uzerindeki asr isigi hep yanik kaldi. Iki seferde de akü kutup basi mandalini soktum geri taktim arac calisti ve sadece 20 saniye kizdirma bujisi lambasi yandi ekranda kizdirma bujilerini kontrol et dedi o kadar. Ben zaten 2 gun once 1 adet işlevini yitirmis kizdirna bujisini degistirmistim diger 3 ü calisiyordu. Aku de herhangi bir Oksitlenme yok herhangi bir gevseklik yok. Ne olabilir bu akuden azmi voltaj geliyor mars motorumu mars otomatigimi sarj dinamosu mu nedir yaa bu feci sekilde moralim bozuk ne zaman calismayacagi belli olmayan arabaya biniyorum.
    Konu kadir07 tarafından (09/03/2014 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı ysfbyk87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi pazarlar. Aracim zaman zaman çalışmiyor. Ne zaman calismayacagi belli olmuyor geceb hafta 2.5 gunde bir calismiyordu. Dün sabahtan aksama kadar arabyla oraya buraya gittim.10 kez faan in bin yapmisimdir. 2 kez arabam calismadi ve ekranda asr devre disi hill holder devre disi yazdi, teyp in uzerindeki asr isigi hep yanik kaldi. Iki seferde de akü kutup basi mandalini soktum geri taktim arac calisti ve sadece 20 saniye kizdirma bujisi lambasi yandi ekranda kizdirma bujilerini kontrol et dedi o kadar. Ben zaten 2 gun once 1 adet işlevini yitirmis kizdirna bujisini degistirmistim diger 3 ü calisiyordu. Aku de herhangi bir Oksitlenme yok herhangi bir gevseklik yok. Ne olabilir bu akuden azmi voltaj geliyor mars motorumu mars otomatigimi sarj dinamosu mu nedir yaa bu feci sekilde moralim bozuk ne zaman calismayacagi belli olmayan arabaya biniyorum.
    aküden kaynaklı gibi ama akünüz iyiyse araç şarz etmiyor falan olabilir mi ?
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Yusuf BÜYÜK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87

Bende anlamadim hicbirsey. Ne olabilir mantigim almadi henuz.

Ahmet Kahraman
    000111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 18

Muhtemelen akunuzden kaynaklanan bir sorun voltaj az geldigi icin kizdirma bujisini bozuyor. Genelde gostergedeki uyarilarin asil sebebi akunun zayif olmasindandir.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Repla arkadaşımız gibi sizin de arızanız bodyden sanırım. Konusu daha yeni bir okuyun bence sorunlarınız aynı

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yusuf BÜYÜK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Repla arkadaşımız gibi sizin de arızanız bodyden sanırım. Konusu daha yeni bir okuyun bence sorunlarınız aynı
    Abi, benim araba çalismamazlik yapmiyor aku kutup basini sokup takinca calisiyor. Mesela gecen gun aksam calismadi sabah bi bastim hemen calisti Repla arkadasimizin sorunu sanziman beynindemiymis.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Abi, benim araba çalismamazlik yapmiyor aku kutup basini sokup takinca calisiyor. Mesela gecen gun aksam calismadi sabah bi bastim hemen calisti Repla arkadasimizin sorunu sanziman beynindemiymis.
    Hangi beyin olduğu kesin belli değil ama bu beyinli araçlar böyle tuhaf. Sen akü kutup başını söktüğünde sisteme reset atıyorsun sıfırdan kuruyor kendini sonra çalıştırıyorsun. Akşam çalışmayıp sabah çalışması da aynı. Body ecu ile iletişimi sağlayamazsa araç çalışmaz. Sonra sen aracı kilitlersin eve gidersin sistem kendini kurar basarsın çalışır.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yusuf BÜYÜK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi beyin olduğu kesin belli değil ama bu beyinli araçlar böyle tuhaf. Sen akü kutup başını söktüğünde sisteme reset atıyorsun sıfırdan kuruyor kendini sonra çalıştırıyorsun. Akşam çalışmayıp sabah çalışması da aynı. Body ecu ile iletişimi sağlayamazsa araç çalışmaz. Sonra sen aracı kilitlersin eve gidersin sistem kendini kurar basarsın çalışır.
    Peki replay arkadasimizin ki neden hic calismamis abi? Ayrica body dedigin nedir ben bu konulara cok uzagim aracin neresinde bulunur? Ayrica gecen hafta calismdiginda hic aku kutup baslarini sokmuyordum bi akuye tokat bi sigorta kutusuna calisiyordu

AŞağıdaki uzantida hata videosu vardir.

20140309_170517 - Dailymotion video

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Peki replay arkadasimizin ki neden hic calismamis abi? Ayrica body dedigin nedir ben bu konulara cok uzagim aracin neresinde bulunur? Ayrica gecen hafta calismdiginda hic aku kutup baslarini sokmuyordum bi akuye tokat bi sigorta kutusuna calisiyordu

AŞağıdaki uzantida hata videosu vardir.

20140309_170517 - Dailymotion video
    Valla kardeşim bu işler çok karışık şurası bozuktur ondan yapar diyordun kabloda temassızlık çıkıyor. Repla nın aracı muhtemelen body ya diğer taraflarla haberleşemiyordu ondan çalışmadı ya da kendi içinde prosedürü tamamlayamyordu ondan ama kontak spreyi sıktıklarına göre temassızlık vardı sanırım. Geçen ay benin sinyallerden dolayı body tamire gitti. Sinyaller yapıldı hiç alakası olmayan uzaktan kumanda algılayıcısı bozuldu. Eskiden araç 20 30 m den kapıları açıp kapardı şimdi 1 m den anca çalışıyor mesela. Body aracın ön göğüs üstündeki sis açma kapatma tuşlarının altındaki kapağın altında, üzerinde sigortalar var zaten görürsün. Cihaz o. Araç üstündeki tüm donanımlar body ile can bus ile bağlantılı.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yusuf BÜYÜK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87

Akü yeterli voltu o an icin uretemiyordur yada arac yeterli sarj etmiyordur gibide dusunebilirmiyiz abi.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Akü yeterli voltu o an icin uretemiyordur yada arac yeterli sarj etmiyordur gibide dusunebilirmiyiz abi.
    Şarjdan yana sıkıntı olsa zaten akü lamban yanar, bu elektrik elektronik işi gerçekten acayip bir iş bazen karşılaştığım durumlara ben bile inananmıyorum nasıl olur diye. Haberleşme olayı çok farklı bir şey kablodan geçen 3 5 miliamper mertebesindeki akımlarla 2 cihaz arasında veri transferi oluyor, evinde kullandığın internet gibi. Bizim araçlardaki sistem de bunlara benziyor. Cihazlar içindeki bilgiler 2 kablo aracılığıyla ana beyinde toplanıyor ve aracın yürümesi sağlanıyor. Senin aracın verdiği asr hill holder devre dışı, bujileri kontrol et hataları ecu, abs esp ünitesi ve body arasındaki haberleşme hatasından dolayı alması gereken verileri alamadığından ekrana hata olarak yansıyor. Kendi işimden örnek vereyim: Firmaya son gelen ram makinası profibus haberleşmesiyle çalışıyor. Normalde ekranda sabit 3 arıza var ve bunlar varken de makinanın çalışmasına engel yok. Dün gece yaklaşık 60 tane olan haberleşme noktasından sadece 2 si arasından yani bir noktadan diğer noktaya giden kablo haberleşme soketinin bozuk olmasından dolayı makina ekranında 97 tane arıza vardı hadi gel şimdi 97 arızayı yap. Ama öyle değil işte haberleşmenin sıkıntılı olduğu noktayı bulduktan sonra soketi değiştirdin mi arıza falan kalmıyor. Replanın başına gelenle senin ki benzer ama bu ara forumda okuduğum en popüler arıza cityden sonra body arızaları olmaya başladı. Fiat bu bodylerden iyi para kaldıracak yakında.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yusuf BÜYÜK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87

Vay beee yarin sabahin korunde gidicem sanayiye. Abi biraz akil versende nerelere gitsem. Ilk olarak akucuye gideyim mi olctureyim mi emin olunca hemen elektrikciye mi gideyim yoksa ecu tamiri yapan yerleremi gideyim?

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Vay beee yarin sabahin korunde gidicem sanayiye. Abi biraz akil versende nerelere gitsem. Ilk olarak akucuye gideyim mi olctureyim mi emin olunca hemen elektrikciye mi gideyim yoksa ecu tamiri yapan yerleremi gideyim?
    Buraya kadar bilgi paylaşımında bulunduk, her ne kadar fabrika elektrik elektroniğinde işi bilsem de araç elektrik elektroniği konusunda usta değilim kendimce uğraşıp yaptıklarım, yaptırdıklarım var ama sana kendim bakıp emin olmadığım bir arızadan dolayı hele ki beyin arızası olma ihtimali olan bir arızadan dolayı şurda yaparlar burda yaparlar diye kesin konuşamam kardeşim. Senin ilk yapman gereken aracı bilgisayara bağlatıp arızayı kesin olarak tespit ettirmen. Eğer ki arıza kesin olarak beyinden kaynaklıysa o zaman yapman gereken ya beyni tamir ettireceksin ya da yenisini alacaksın. Benim body sinyal arızasından dolayı tamire gittiğinde bana en uygun 350 tl fiyat verdiler. Serviste yaptırırsam fiyat yaklaşık 600 tl leri bulacaktı. Sağ olsun Haliç otodaki arkadaşlar yardımcı oldular işi onların üzerinden değil direk olarak yaptırarak ucuza mal ettim. Ama maddi durum uygun olsa 1500tl verip yenisini alırdım zira aracımı şu an için satmayacağım ki zaten tamir görüp gelen body uzaktan kumandası yakından kumanda durumuna düştü.
    Sen Ankara'da iyi bir servise git, belki sanayiden 3 5 fazla vereceksin ama en azında arızanın ne olduğunu tam öğrenirsin. Sonra da dediğim gibi ordan çıkacak sonuca göre ne yapman gerektiğini yine konuşuruz. Tamir olacaksa fiyatını öğrenirsin, sıfırının da fiyatını sorarsın hangisi aklına yatıyorsa ona göre adım atarsın.

Yusuf BÜYÜK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87

Abi senin body dedigin yerden dun bilgisayar bagladi fiat ozel servisi ciddi hatalar yok dedi motor yagiyla alakali hata var dedi birde geri vites lambanla alakali var dedi. Onlarida sildin dedi. Body hatasi olsa vermez mi bilgisayarda bir belirti.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Bence sıkıntı şarj dinamosundan. Yakında tamamen bozulacaktır.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Abi senin body dedigin yerden dun bilgisayar bagladi fiat ozel servisi ciddi hatalar yok dedi motor yagiyla alakali hata var dedi birde geri vites lambanla alakali var dedi. Onlarida sildin dedi. Body hatasi olsa vermez mi bilgisayarda bir belirti.
    Vermesi lazım ama verir mi vermez mi bilmiyorum. Yaın zamanda karşılaştığım airbag ünitesini devre dışı bırakmışlar o arızayı ekranda gösteriyordu.

Yusuf BÜYÜK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87

Şimdi arabam sanyide elektrikcide lifte alir almaz usta akunun şaşe kablosuna bakti. Kablonun ucu cikti cikacak pozisyonda emanet duruyordu iste hata burda dedi. Kabloyu cikardi yuvasindan kontaga bir bastik ayni hatayi verdi kabloyu simdi yeniledik guzelce oraya da lehimledi bastik aninda calisti.
    herkese tesekkurler.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Senin adına sevindim ucuz kurtardın geçmiş olsun.

Alper Z
    mezkur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 47

Geçmiş olsun..
    Eski nick: repla

Yusuf BÜYÜK
    Nereden