20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 'Yakıt Güvence Sisitemi' gerçekten güvence veriyor mu?

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Soru 'Yakıt Güvence Sisitemi' gerçekten güvence veriyor mu?

internette bulduğum Opet ile ilgili bir şikayeti sizle paylaşayım dedim. Yakıt güvence sisteminde son 10 depo doldurulacak deniyor. Yani fullenecek. biz ne anladık bu işten?

Arkadaşlar başımdan geçen üzücü durumu hem sizlerle paylaşmak,hem de bu konuda siz değerli araç kullanıcılarını bilinçlendirmek için yazıyorum.

Yeni aracımı 19 Ağustos da Hyundai Tuna bayisinden almıştım.

Araca Tuna'nın hemen yanında E-5 yan yolda Kadıköy istikametine doğru Opet Benzin İstasyonu (Acar Petrol) var, oradan 100 tl. ye parolu kartımla Eurodizel yakıt aldım.100 km. ye kadar bir problem yoktu ondan sonra devir saatinin sol tarafında bir ışık yanıp sönmeye başladı,ben ilk başta pek önemsemedim, ama sonradan yana ışık sönmemeye başladı.3-4 gündür de İst. dışında olduğum için ilgilenmemiştim.

Bugün İş yerime yakın olan Elmas Servisine gittim, belki kısa bir şeydir, hemen yapılır diye ümit ederken,oradaki elaman aracı makinaya bağlayıp,aracın mazotunun sulu olduğunu söyledi.Bana 280-300 tl. gibi bir rakam çıkardı.Aracın deposunu açtılar içinden mazot örneği aldılar,mazotun Eurodizele benzer bir tarafı yoktu tamamen limonata rengindeydi.Aracı toplattım,direk mazotu aldığım Opet (Acar Petrol) istasyonuna gittim.Yanımda götürdüğüm aracın deposundan alınmış sulu mazotu oradaki yetkiliye gösterdim.Karşılığında bir özür beklerken bi küfür yemediğim kaldı.Adam benim bu sulu mazotu oradan aldığıma inanmıyor,beni yalancılıkla suçluyor.En sonunda kamera kayıtlarını inceleyin dedim. 19/08 saat 15:13 bakın dedim.Anca o zaman benim o istasyondan aldığıma kani oldular.Bu seferde başladı nereden yan çizeriz diye iftiralara " ben senin bunun içine su koymadığını nereden bileyim, Tuna'nın sana bu arabayı sattığında içindeki mazot suluymuş gibi ipe sapa gelmez iftiralar sıralamaya başladı.Beni tanımadıkları belli, bunu yanlarıma bırakır mıyım hiç? Aradım Müş. Hiz. ni durumu anlattım:ama şunu öğrendim böyle durumlarda olayı sıca sıcağına halledeceksiniz.Müş.Hiz bekleyin,sıraya aldık,gibi yuvarlak laflar etmekte.Opetin gezici yakıt kalite kontrol birimi var.Onun gelmesi için bu gün tam 5 sefer M.H. aradım.Gelsin ki sulu mazot aracın deposundayken örneğini alsın,sonradan beni zor durumda bırakacak iddialarda bulunmasın.
    M.H. ile görüşürken komiğime giden şey; bana 1 litrelik 6 tane CAM şişe bulmamı, sulu mazotu bunlara koymamı istediler
    Yav bırakın CAM şişeyi ben burada pet şişeyi zor buluyorum,o kadar gerekliyse senin opet istasyonun versin bana dedim.Onlarda da yok ki.

Oranın sahibi sonradan geldi efendi birine benziyor,o zamana kadar benimle muhatap olan oranın müdürü olan yeğeniymiş.
    Opetin hemen yanında Hyundai bayisi Hunko var.Oranın sahibi gösterdiğim örneğe inanmak istemedi ki aracı birde Hunko servisine göstermek istedi.aracı makinaya bağladılar,makina mazotta su var uyarısı verdi,Servis elemanı bunu tanıdığından kem kim etmeye başladı,sonra Mazot filitresini söktük içindeki mazotu bir şişeye boşalttık.Bir görmeliydiniz içindeki suyu.Öylece yağ gibi ama ağır kütle gibi şişenin dibinde bir parmak kalınlığında koyu renkli öylece duruyordu.Amcamın artık diyecek bir şeyi kalmadı,ben M.H. ile görüşürken sessizce sıvışıp gitti.Aracı hemen orada toplattım, adamlar şaşırdı.Aracı yaptıracağımı sanıyorlardı.

Hemen Tuna ya geçtim.Aracın deposunu açtırdım, o sırada opetin gezici kalite kontrol elemanı da geldi.Örnek almak için 1 litrelik 6 tane cam şişeyi çıkardı, aracın deposundaki sulu mazottan örnekleri aldı.2 şişeyi bana bıraktı,diğer 4 şişeyi tahlil için aldı.
    Size 1 hafta içinde dönülür dedi.
    Benim aracım daha 346 km. de içindeki de ilk aldığım yakıt.
    Serviste Yakıt filitresini değiştirdim,aracın yakıt deposundaki sulu mazotu komple boşalttırdım, içine yeni yakıt koydurdum.Yeni yakıt alınırken de küçük bir anlaşmazlık oldu sanırım; ben Shelden alınsın dediğim halde elamanın gönderdiği kişi gidip yakıtı Opetten almasın mı Baktım opet fişi, "kardeş ben o yakıtı aracıma bir daha koymam,6 saattir bunların pisliği ile uğraşıyorum ben size opetin hemen arkasında Shel var oradan alın, gidin ne yaparsanız yapın,benim araca Shelden alın" dedim.Sonara gidip shelden aldılar artık.Ona para vermedim.İlk aldıkları yakıtı naptılar bilmiyorum.Bu bana 202 tl. + 50 lik yakıt 252 tl ye maal oldu.

Siz siz olun Opetten yakıt alırken dikkatli olun derim.Ben opetin her zaman müşteri yanında olduğunu düşünürken böyle bir olayın başıma gelmesi bendeki opet fikrinin değişmesine sebep oldu.

Bunlar olup bittikten sonra yaklaşık 1.5 ay sonra OPET in Müş.Hiz.den aradılar( bir hafta da belli olu demişlerdi 1.5 ay sonra aradılar).Nereden bir bahane uyduracaklarını bilemediler.Laboratuvar sonuçları depodaki sulu yakıtın opetin yakıtı olduğu ve sulu olduğu yönünde çıktığı için bahane olarak aracı satan bayinin sıfır aracı satarken deposundaki mazot suluymuş dediler baktılar olmuyor bu seferde aracın deposundan laboratuar için alına 6 litrelik yakıt örneklerinin konduğu cam şişelerin içinde su olduğunu iddia etti.Onlara dedim ki cam şişeleri sizin kalite kontrol elamanı getirdi, su mu yok içinde sıfır ambalajından çıkardı cam şişeleri( ben bunların başıma geleceğini bildiğim için bizzat kalite kontrol aracının gelip aracın deposundaki sulu yakıttan örnek almasını ısrarla istemiştim ) yukarıda 1.5 ay önce yazmıştım bunu.
    Sonra Müşteri hizmetlerindeki bayana dedim, ben 252 tl ile ne batarım ne çıkarım ama bu OPET in ayıbı olarak daima kalacak ve anılacaktır.
    Şimdi burada OPet belki şöyle düşündü.Sulu yakıtı kabul etsek Opet bayisinin (Opetin) sulu yakıt sattığını kabul etmiş olacakları için gerçeği red edelim, inkar edelim yoluna gidiyorlar.
    Ama bilmiyorlar ki bu gerçek onlara daha çok zarar verecek.Her platformda bunu dile getireceğim.

Bununla ilgili şikayetvar.com a da yazdım.Yazmışken bir bakayım Opet hakkında sulu yakıt ile ilgili başka şikayetler varmı dedim.Birde ne göreyim 3-5 ay içinde 7-8 tane sulu yakıtla ilgili bir sürü şikayet,mağduriyet meydana gelmiş ve Opet hiç biriyle ilgilenmemiş.Hatta bir tane si yanlış hatırlamıyorsam balayına giderken yolda kalmış Opetten aldığı yakıttan dolayı.Ama o büyük diye geçinen OPET kendine toz kondurmamış yine.Onları okuduktan sonra yaşadıklarıma ve OPET e daha farklı bakar oldum.

Artık bütün bunları okuduktan sonra araçlarına değer veren siz araç kullanıcıları gönül rahatlığı ile OPET ten yakıt alabilecek misiniz? Yada bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın mı diyeceksiniz ?

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Bu da birmottaki ygs yazısı

Birmot - Yakıt Güvence Sistemi (YGS)

Geliştirilen Yakıt Güvence Sistemi (YGS) ile, kalitesiz yakıt kullanımına bağlı sorunları önlemeye yönelik çözümler sunuyor. Ayrıca kaliteli yakıt kullanmanızı sağlayarak aracınızın motor ömrünü uzatmak hedeflenmektedir.

Yeni teknoloji ürünü araçların ihtiyacı olan kaliteli yakıt konusunda müşterilerimize ek bir güvence ve alternatif sağlanmasına yönelik hazırlanmış olan bu sistemde müşterilerimiz garanti süresi içerisinde yakıtlarını sürekli Opet istasyonlarından almaları durumunda , yakıt kaynaklı bir sorunla karşılaştıkları taktirde buna bağlı onarım maliyetleri güvence kapsamına girmektedir.

Yapılan istatistikler, araçlarda karşılaşılan yakıt sistemleri ile ilgili sorunların büyük bir bölümünün düşük kaliteli yakıt tüketiminden kaynaklandığını göstermektedir. Üstün verimlilik ve performansı korumanın en önemli şartlarından biri de kaliteli yakıt kullanmaktır.

Düşük kaliteli yakıt :

Enjektör ve silindir içinde kurumlanma sonucu yanma bozuklukları, kurumlanma, katalizör tıkanması, yakıt ve egzoz sisteminde korozyon, performansta düşüş ve yakıt tüketiminde artış, yakıt filtresinde tıkanma gibi önemli sorunlara neden olduğu deneylerle kanıtlanmıştır. Tüm bunlar da sonuçta motorların ömrünü kısaltmakta ve verimini düşürmektedir.

Araç garantisi, malzeme,imalat ve montaj hatalarından dolayı meydana gelebilecek arızalara karşı verilen bir güvencedir. Yakıt kaynaklı oluşabilecek arızalar ise garanti kapsamına alınmamaktadır. Şubelerimizden temin edeceğiniz Yakıt Güvence Sistemi el kitapçıklarında açıklandığı şekliyle akaryakıtınızı Opet istasyonlarından almanız durumunda , bu akaryakıttan kaynaklanan bir sorunla karşılaşıldığı taktirde buna bağlı onarım maliyetleri güvence kapsamına girmektedir.

Yakıt Güvence Sistemi 8 Mart 2005’den itibaren satın alınacak sıfır kilometre Fiat’ların garanti sürelerinin sonuna kadar geçerli olacaktır.

Yakıt Güvence Sisteminden Nasıl Yararlanabilirim ?

Yakıt Güvence Sistemi’ne dahil olmak için yakıt alımını sürekli OPET istasyonlarından yapmanız gerekmektedir. Bu sisteme dahil olmak için aracınızı 8 Mart 2005 tarihinden sonra almış olmanız ve şubelerimiz tarafından size temin edilecek olan ve aracınıza özel tanımlı Yakıt Güvence Sistemi kartınızı herhangi bir OPET istasyonunda yakıt alımı yaparken işletmeniz gerekmektedir.

Yakıt alırken pompa görevlisine Yakıt Güvence Sisteminde olduğunuzu hatırlatıp, akaryakıt alımı bittikten sonra, Yakıt Güvence Sistemi kartınızı POS makinesinden geçirilmesi sonucunda otomatik olarak bilgileriniz bilgisayar sistemimize aktarılmış olacaktır.

Yakıtla ilgili konularda yapmayı düşündüğünüz başvurularda, Yakıt Güvence Sistemi dahilinde yakıtınızın sürekli OPET istasyonlarından aldığınız tespit edildiği taktirde; sorun yakıttan kaynaklanıyorsa buna bağlı onarım maliyetleri güvence kapsamına girerek, uğranılan zarar “Yakıt Güvence Sistemi” kapsamında ücretsiz olarak giderilecektir.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

en ufak şekilde güven vermiyor bence bundan sonra neresi ucuzsa ordan alacağım mazotu...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Yanlıs anlamamıs ısem 2005 te alınan bır aracın 2 yıl (normal arac garantısı) suresıncemı ygs gecerlı.öylesyse ne anladım bu ısten
    Sasmazda calısır ıken sasmaz sanayıı ıcerısınde opet ıstasyonundan alırdı sırket yakıtı kamyonetın bırısının motoru arızalanmıstı yakıttan dolayı sırket muduru ıle sohbetımızde su katmıslar dızele ondan aracın motoru bozlumus servıs oyle rapor vermıs sonra bır hafta falan ugrastılar benzın ıstasyonu odemıstı masrafı oda mecbur kaldı nede olsa 60 arac o ıstasyondan yakıt alıyor boyle musterıyı kacırmamak gerek yoksa normal vatandas olsa umursarlarmı bılmem
    Konu ZAK1980 tarafından (30/01/2011 Saat 13:38 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

TAMAMEN FASAFİSO. 20 KURUŞ PAHALI BENZİN SATIP MİLLETİ KAZIKLIYORLAR. Tüketici kanunu gereği pompa fişinizi alırsanız ve de arızanın yakıt kaynaklı olduğu raporlanırsa zaten her firma ödemek zorunda kalıyor. Bu bir kandırmacadır.
    Gezgin Gp.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

soru?yalnıs yakıt aldım motor durdu..aracımda garantıde... ve yakıtı guvence sıstemı olmayan bp den almıstım o gune kadar... slıplerımı ve faturalarımı yanımda tuttugum surece arabamında plakası bellı oldugu surece opetın bır karta baglayarak yaptıgı bu terbıyesızlıgı bp de yaparmı( yapacagı varsa yapar) o zaman opet bu pet farkedermı? ben vanda 3.50 den opet yerıne artık en ucuz hangısı ona gıdıyorum. en son aldıgım yakıtı erk petrolden 2.70 tl ye aldım... 700 km cıvvarıda kullandım... ne az km gıttı ne cekısten dustu... gıttıgım ıstasyon uckagıtcılık yapsa da ( fatura vermıyor ama slıp verıyor) 104 tl ye depo doldu.. ve yıllardır vanda olup 2005 doblosuna sureklı burdan alısverıs yapan arkadaslardanda teyıt alıp gıttım....bır nevı kacak gıbı bırsey oluyo. adamlar rafınerı yakıtı vergısız satarken ırandan otobusle getırdıklerı mazot uzerıne , rafıner mazotunun vergısını eklıyorlar. yanı opetınde sattıgı rafınerı mazotu 2.70 e satılırken aslında 1.20 tl ye alınan ıran yakıtı da 80 kurus vergı ıle beraber 2.00 tl ye satılıyor... ıkı bıdon yakıt verılecek vergı 1 bıdon . ınanmadım adamlara once depomdakı opet yakıtından 1 sıse cektı adam kendı pompasındanda 1 sıse ben fark goremedım...ve bır labortuvara verdım yakıtı haftaya sonuc gelecek... eger normal cıkarsa dewam..................

Aydin Dalsiz
    aydintap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

valla zaten pinpirikli bir adamımdır. iyice kıl kaptım ama bu yakıt güvence sistemi de var bende. yine alamaya devam edeceğim. en azından sorun çıkarsa öderler zararı.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TAMAMEN FASAFİSO. 20 KURUŞ PAHALI BENZİN SATIP MİLLETİ KAZIKLIYORLAR. Tüketici kanunu gereği pompa fişinizi alırsanız ve de arızanın yakıt kaynaklı olduğu raporlanırsa zaten her firma ödemek zorunda kalıyor. Bu bir kandırmacadır.
    235000 km dekı getz dıesel( ablamın) yakıt cuvencesıde yok enıstem eczacı... yakıtı sureklı balıkesır adnan menderes opetten alıyordu... motor arızası sonucu... kredı kartı ekstrelerınden son 2 yılda tum yakıtı opetten aldıgını ıspat ettı... 4700 tl masraf sessız sedasız karsılandı.......

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

sız aynı ıstasyondan almaya calısın sureklı en ıyı yakıt guvence sıstemı bu... bırde arkadaslarınızla beraber alırsanız sureklı o daha ıyı guvence sıstemı.......

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pompa fişini alıp saklamak çok önemli

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben bıraktım yakıt güvence sistemini....aracım az kilometre yapıyordu gözle görülür şekilde en az 200 kilometre kadar farkediyor şu anda...Aldığım yerde pompacıya açık açık sordum...başta kabul etmedi sonra ana depoya katkı koyuyoruz dedi biraz üsteleyincede abi koymayan yer yokki gibi bir laf etme hatasında bulundu... O gün bu gündür Shell'den alıyorum aldığım istasyonda hep aynı eğer bir problem çıkartırsa sonuçta Shell den aldığımda ispatlanacak Shell de karşılamak mecburiyetinde kalacak....

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı berkeraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bıraktım yakıt güvence sistemini....aracım az kilometre yapıyordu gözle görülür şekilde en az 200 kilometre kadar farkediyor şu anda...Aldığım yerde pompacıya açık açık sordum...başta kabul etmedi sonra ana depoya katkı koyuyoruz dedi biraz üsteleyincede abi koymayan yer yokki gibi bir laf etme hatasında bulundu... O gün bu gündür Shell'den alıyorum aldığım istasyonda hep aynı eğer bir problem çıkartırsa sonuçta Shell den aldığımda ispatlanacak Shell de karşılamak mecburiyetinde kalacak....
    Nerdekinden alıyorsunuz?

Emre Sahin
    emresahin83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

dayım bir total bayisinden alıyordu oradaki birisi ile iyice samimi olunca çocuk arada abi bu hafta gelme filan diyordu. benim eski araç dizel fiesta idi. sürekli ist. yolu 7. km'deki Acity yanında olan totalden aldım bir kere bile gık dememişti üstüne performansı da fena değildi.şehir dışında ise Shell GTL arıyordum.

Ayrıca TEB'in Total card'ı %5 indirim veriyordu.

Bu arada Full Ankara iskitlerde açılacakmış, %25 indirim olursa kaçırmayın derim

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Ben de Shell'den alıyorum.Burada Ford sahibi birisi sürekli Opet'ten yakıt aldığı halde motoru bozulan aracını yakıt güvence sistemi ödememiş,adam kendi cebinden ödemiş ve Shell'den alıyor şimdi.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerdekinden alıyorsunuz?
    Ümitköy Galleria nın karşısındaki Shell'den alıyorum...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Puntogül
    Vulpius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar merhaba, 2011 evo aracımdan önce 97 civic im için hep bp den benzini alırdım ve opet hep bir soru işaretiydi benim için, şimdi Fiatın da dayatmasıyla mecburen opet alıyorum, ancak içime sinmiyor, bir de yukarıdaki şikayetleri duyunca iyice çekinir oldum, varsa dizel için PO hakkındaki görüş ve teceübelerinizi ve yakıt konusundaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Altun
    car_audio96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 21

valla ben petrol ofisinden alıyorum. aracımda hiç bir sorun çıkmadı 250.000 kmde ) uzpet petrol

22. Bu mesajı için 2 kişi car_audio96'ye teşekkür etti:

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

Bu tamamen pazarlama stratejisi.Oyunlara gelmiyelim bilinçli tüketici olalım.Yıllardır PO dan alıyorum yakıtımı ve hiç sorun yaşamadım.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

24. Bu mesajı için 2 kişi GRDEDE'ye teşekkür etti:

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

bızım tıcarı taksımız bızde 370.000 kmden berı P.O dan alıyoruz dızel yakıtı 250 bın kmde enjektorlerı sokturduk km cok oldu dıye bakım ıcın temız cıktılar hem yagı hem yakıtı p.o dan alıyoruz bende evoma p.o dan alıcam

davut doğrucu
    haldun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart opet hakkında iyi bi şi

ben izmir birmottan 2010 yılı temmuz da doblo aldım ,42 binde manifolt deldi, total den mazot alıyordum, ücretsiz değiştirdiler manifoltu ama opetten yakıt almamı rica ettiler .72 binde tekrar delindi manifolt , mazot alımların hepsi opetten bu sefer, yine yakıt garantisinden değiştirdiler Şimdi bomba geliyor, 150700 de tekrar delindi manifolt. 150 bin garantisi bitmişti, fakat alımların hepsi opet ten ,opet sağolsun yine yaptı büyüklüğünü, 800 tl yi geçen ft yı iptal edip geri ödeme yaptı izmir birmot ta kayıtlıdır iyi şeylerde oluyor yani opette