Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yokuşta gp tıkanıp kalıyor

tolga işlek
    bigbosstolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Kızgın Yokuşta gp tıkanıp kalıyor

dün 2006 model 1.4 77 beygir gp aldım. şuan aklımdan bir türlü atamadığım araca karşı bir isteksizlik var..evime giderken çok dik bir yokuş var.orayı arabanın 2. vitesle rahat rahat tırmanacağını sanırken 1. vitese düşmek zorunda kaldım.. gp dan önce tempra motorlu 1.6 16v lık 98 model Şahin S im vardı ve ben şahinimle o yokuşu zorlanmadan 2 viteste çıkıyordum.şuan çok düşünceliyim.benim arabamdamı bir sorun var.yoksa dik yokuşlarda bu araç pek başarılı değilmi.beni bilgilendirirseniz çok sevinirim..ayrıca araçta yanlız ben vardım ve araçta yükte yoktu

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

lpg varmı araçda ? var ise ayar yaptırmak veya lpg beynini kontrol ettirmek lazım nekadar dik olursa olsun süper çekiş var araçlarda. örnek olarak aracı benzine al bide öyle çıkışına bak ama lpgli ise açıklama yapmamışsın
    Konu burhankutlu tarafından (22/03/2010 Saat 03:28 ) değiştirilmiştir.

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

tolga arabayı yeni almışsın hayırlı olsun, dün aldığın gp ye biraz zaman tanı, hem yokuş çok dikmiş 1. vitesle çıksan ne olur. arabaya alışınca 3. vitesle niye çıkmıyor diye tekrar yazacaksın hadi güle güle kullan....

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

1.6 Tempradan sonra 1.4 Fire da bana biraz zayıf gelmişti, sonuçta GP daha küçük bir araba gibi görünüyor ama hiç de hafif değil, Tempra ile aynı ağırlıkta neredeyse. Şahin daha hafif, bir de motor güçlü olduğu için 1.4 Fire motoru zayıf algılamanız normal.
    Yokuşlarda ve yüksek devirde araba sollamada Tempra daha iyiydi, ama düz yolda ilk kalkışta Fire daha iyi geldi bana.

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Alıntı bigbosstolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün 2006 model 1.4 77 beygir gp aldım. şuan aklımdan bir türlü atamadığım araca karşı bir isteksizlik var..evime giderken çok dik bir yokuş var.orayı arabanın 2. vitesle rahat rahat tırmanacağını sanırken 1. vitese düşmek zorunda kaldım.. gp dan önce tempra motorlu 1.6 16v lık 98 model Şahin S im vardı ve ben şahinimle o yokuşu zorlanmadan 2 viteste çıkıyordum.şuan çok düşünceliyim.benim arabamdamı bir sorun var.yoksa dik yokuşlarda bu araç pek başarılı değilmi.beni bilgilendirirseniz çok sevinirim..ayrıca araçta yanlız ben vardım ve araçta yükte yoktu
    Tolga öncelikle hayırlı olsun. Bendeki Gp Active 77beygir 8 v . Aynı sorun bende de var ,Annemlerin evi çok dik bir yokuş şayet yokuşun başından kaptırırsam 2.viteste rahat çıkıyor ama kaptırmazsam 1.vitese talim. Bence sen yokuş başında hızlı girmiyorsun , çokta kafaya takılacak bir sorun değil aldığın araç 8 v mıydı. Tadını çıkarsan iyi olur derim

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sorun 1,6 araçtan inip 1,4 araca binmenden kaynaklanıyor
    aynı yokuşu aracını yokuşu çıkmadan devirlendrip çıkmayı denersen
    göreceksin rahatlıkla çıkacaktır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Soğuk motorla cıkmış olabılırmısın ben o dedıgın rampalkarı 3.vitesle cıkıyorum ama tabıkı multijet farkı
    I ' m c a p u l i n g . . .

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Bir de araca alışınca çok fark ediyor. ilk kullandığım zamanlar aman dikkat edeyim aman dvir bakayım. Sonra sanki hızlanamıyormuşum gibi geliyordu. ama şimdi asfalt ağlıyo
    Artık Fiorinolu

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Öncelikle aramıza hoşgeldin Tolga. Bence arabana biraz zaman tanı hemen soğuma. Şahsen ben 1.3 m.jet aracımla Halilrıfat yokuşlarını 3. hatta bazen 4. viteste bile çıkıyorum. Şu ana kadar farklı marka araç sahibi olan arkadaşlarımın aracıma bindiğinde hayran kaldıkları bir özellik bu

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

kesinlikle katılıyorum fiatin en büük avantajlarından bir tanesi yüksek tork değerleri yani yokuş çok dik olmadıkça ikinci viteste zorlanmadan hatta ivmeli bir şekilde sürat arttırarak tırmanabilirsiniz
    Konu JASMINE tarafından (22/03/2010 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazı karakteri düzeltilmiştir.

12. 22/03/2010, 15:10

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

ben küçükken örümcek adamın hayranıydım. apartmanlara duvarlara tırmanıyor filan. sonra öğrendim ki o tırmandığı apartmanlar , duvarlar film setinde özel hazırlanmış zemine kurulmuş stantlarmış sanırım sizin duvarda böyle bişi

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

aynı olay dünde benim başıma geldi,araba rampaya geldiği anda yığıldı,acaba yanlışlıkla 4. vitesemi attım diye kontrol ettim ama vites ikideydi,valla ne yalan sölim kısa süreli bi şok yaşadım.

15. 22/03/2010, 15:33

Yasemin ŞENŞATIR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585

Alıntı 35kaplan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben küçükken örümcek adamın hayranıydım. Apartmanlara duvarlara tırmanıyor filan. Sonra öğrendim ki o tırmandığı apartmanlar , duvarlar film setinde özel hazırlanmış zemine kurulmuş stantlarmış sanırım sizin duvarda böyle bişi

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

benzinlilerde bu sorun yokuşta mutlaka vites küçültmen gerekiyor. ayrıca dik yokuşta 1 e kadar düşüyorum bende.

18. 22/03/2010, 16:09

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Hakancım hemen gaza gelıyosun sende..Senın aracınla bızımkı bırmı...

Bigun gosterırsın marıfetlerını o zaman ınanır herkes.....Ben bılıyorum

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

Alıntı Hakan_vectra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğal olarak sız o yokusları benım 3 te bır oranımda guç ile çıkıyorsunuz..o kadar dık yokuslara yasemın hanım 3 ile cıktıysa ben 3 ile duz duvara tırmanırım dedım...
    Bunda konık olan ne anlayamadım dogrusu ama yınede guldurebıldıysem ne mutlu bana..
    Saygılarımla
    hakikaten güldük sayende Allahta seni güldürsün Hakan kardeş.

Alıntı denizasil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

iyi olur denizcim. Bizde birgün aramıza katılıp meşhur arabanın marifetlerini göstermenizi isteriz. düz duvar meselesini merak ediyorum. yoksa 2.0 bir opelle kimse arabasını karşılaştırmıyor, 1,3 mjet ile aynı viteslerde çıkması zaten komik olurdu demi ? yoksa ben yanlışmı okuyorum yorumları ?

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

2.0 degil murat 2.5 gibi dev bır motora sahıp ben kullandım cok kez fakat inşan işi degıl...Gösterır ben bıle goremıyorum bu aralar onu...
    Hafife alındıgını hıssetmek gülünç olur gercekten..Neyse burası opel forumu deıl keyfımıze bakalım

Yasemin ŞENŞATIR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585

Doğal olarak sız o yokusları benım 3 te bır oranımda guç ile çıkıyorsunuz..o kadar dık yokuslara yasemın hanım 3 ile cıktıysa ben 3 ile duz duvara tırmanırım dedım...
    Bunda konık olan ne anlayamadım dogrusu ama yınede guldurebıldıysem ne mutlu bana..
    Saygılarımla
    Benim aracım çıkıyor Hakan bey. Arkadaş ile aynı araçtan bahsettiğim içinde bir sorunum yok. Araç kıyaslaması yapıyor olsak neyse. Biz arkadaşa GP'nin neler yapabileceğini anlatmak istedik. Siz benim yorumumu dikkate alıp bu tarz bir yorum yaparsanız bende gülerim. Ayrıca benim ilk aracım Opel'di ve şu ana kadar da Opel'in bir çok aracını kullandım. Performanslarını sizden çoookkk daha fazla biliyorum. Ancak dediğim gibi burdada GP-Vectra kıyaslaması yapmıyoruz.

Deniz kimsenin kimseyi gaza getirdiği falan yok. Oradan öyle algılandıysa söyleyecek bir şey yok. Dediğim gibi Hakan beyin arabasının marifetlerini göstermesine gerek yok. Çok daha iyi performansa sahip araçların sahibi de oldum kullandım da...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

24. 22/03/2010, 16:41

25. 22/03/2010, 16:45

Yasemin ŞENŞATIR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585

Yasemın hanım herseyı neden uzerınıze alınıp komplex turlarına cıkıyorsunuz anlayamıyorum..Madem aileyiz madem bıseylerı paylasıyoruz guzel guzel bunda ne var bu kadar buyutulecek...
    İstersen ferrari kullanmıs ol kime ne dimi ...Biz bişeyler katmaya calısırken bişeyleri yoketmenın anlamı ne...
    Erkekler sever boyle seylerı sız yabancı kaldıysanız bızım sucumuz olmasa gerek..Yıllardır opel kullanmak usta olmak veya arabayı tanımak anlamına gelmez.Tigra ile 225 beygırlık bı aracı tartısmak ise anlamsız...
    Eger her cevabımızda bıze bu sekılde davranacaksanız forumu kendı ıstegımızle terketmeye hazırız..

Deniz bey, eğer Hakan bey cevabında direkt olarak benim adımı kullanıyor ise benim üzerime almam çok doğal. Ayrıca kompleks turlarına ben değil nedense siz çıkıyorsunuz benim bu tarz oyunlara ihtiyacım yok. Aileyiz birşeyleri paylaşıyoruz ancak arkadaşın sorusu GP yokuşta tıkanıyor farklı araçlar nasıl diye değil. Paylaşımları yaparken ego tatminine girilmesi gereksiz. Ayrıca bir tek Tigra kullanmadım eğer gerçekten okusaydınız yorumumu bir çok modelini kullandığımı belirtmiştim ki bunların ne olduğu gerçekten sizi ilgilendirmez, sizinkilerde beni. Eğer cevaplarınızda bu şekilde kırıcı olacaksanız ben sizinle hiç bir şekilde diyaloğa girmek istemiyorum. Bu saatten sonra şahsıma yorum yapmamınızı rica ediyorum. Forumda kalıp kalmama konusuna gelince de bu benim forumumun değil o nedenle ister kalın ister gidin kesinlikle beni ilgilendirmez. O sizin kendi kararınızdır.

Yasemin ŞENŞATIR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585

Performanslarını sizden çoookkk daha fazla biliyorum.

demisiniz peki eminmisiniz?

Neden benım her yazdıgım mesaj sorun oluyor ve dışlanma politikası işliyorsunuz..Sorun polis olmamsa açıkça belirtebilirsiniz..!!!

Sizin yazdığınız yorumlarda nedense hep bir art niyet seziyor olabilirmiyim? Bence yazdıklarını bir okuyun. Ayrıca Polis olmanız nedeniyle dışlanıyor gibi düşünmeniz bence çok gereksiz ve saçma. Burada bir çok meslekten arkadaş var ve emin olun sizin dışınızda hiç kimse konuya bu şekilde bakmadı. Demek ki siz kişileri sosyal statü ve mesleklerine göre değerlendiriyorsunuz ki böyle bir soru sormuşsunuz.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon