Sayfa 1/4 1234 SonSon
71 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Frenlerden Gelen Ses

BORA ALACALI
    BRACAL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart Frenlerden Gelen Ses

arkadaşlar merhaba öncelikle ,
    Şubattan beri sizi izliyorum teamgrandepunto sitesinin başına gelenler ve bu siteyi acmanız için gerekli yardımlar ve dayanışma konusu takdire şayan bugün üye oldum aracım dıalogıc 25 kasımda aldım ufak bi sorun var daha doğrusu benim sorun olarak gördüğüm durmaya yakın aracın kendisini hafif öne atması ve frenlerden gelen ses durmaya yakın bu ses oluyor gerek otomatik gerek manuel kullanan arkadaşlarda bu ses durumu var mı ? bana servisin söylediği yeni araclarda fren lerdeki duruş esnasında disklerdeki metal sesini azaltmak için kullanılan apartın tozları kanser yaptığından avrupa da yasaklanmış ve bu neden den dolayı durmaya yakın bu sesin normal olduğu yeni marka ve model avrupa araclarda bu sesin olduğunu ilettiler. ne dersiniz fren sesi karakteristik olmasının sebebi puntolarda bu imiş

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

evet bu ses var ama zamanla azalıyor
    su bı gercek hıc kesımıyecek...

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Arkadaşım öncelikle hoşgeldin!
    Benim aracımda senin bahsettiğin durum yok! Daha önce de arkadaşlardan hiç duymadım! Sanırım servistekiler biraz sallamış!

Multijet Dynamic 1.3 16V 90Bg. breakerman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Bende de var malesef ilk zamana göre azaldı gerçekten ama durma noktalarında yapıyor belirgin bi şekilde ve çok canımı sıkıyor..
    1.3 Multijet 90 Hp Dynamic 3K Rock Siyahı GP + 15"

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

evet hoş geldın kardeş
    bu ses zaman zaman oluyor ancak fazla takmıyorum artık bazı şeylerı 1 yıl oldu nerdeyse araba eskıdı dıye açıyorum müziği bakıyorum sürüşüme
    arabayı dinlemıyorum (benım tabırımle arabayla konuşmuyorum ) artık eskısı gıbı valla

BORA ALACALI
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

hoş bulduk arkadaşlar ..
    puntoyu ilk cıktığı zamandan bu yana yakından takip ediyorum otohaber ve auto show dergilerinde testleri olsun forumlarda cıkan sorunlar olsun her şekilde ama yeni araba da problemlerin cıkması normal olduğunu düşünen bi insan olarak aracın sorunla başlaması canımı cok sıktı bugün dıalogıc vitesle ilgili bi konu daha actım üzgünüm ama aracımı seviyorum ona isim bile verdim ''ateş'' burger kıng den etkilenmedim ) ama çağırmasa da yanındayım
    1.3 Multijet 90 Hp Dynamic + Dualogic + Ekzotik Kırmızı -Çengelköy/İST.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Frenlerle ilgili sesi biraz daha net tanimlamaniz faydali olabilir. Bu ses nasil bir ses? Eger sürtme sesi gibi bir sesten bahsediyorsaniz, cok sessiz ve ozellikle beton duvarlarin yanindan gecerken duydugunuz bir ses ise, eger viyaklama olarak nitelendiremiyorsaniz, anormal bir ses oldugunu dusunmuyorum. Ama bu saydiklarimin disinda bir ses ise tarifler misiniz?
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

benim araç 3 aylık ve 2007 model bende böyle bişey yok..
    geçenlerde birkaç defa yaptı ama sadece o zaman yaptı bir iki gün sürdü sanırım.. ama bu anlatılanlar bana pek normal gelmiyor.. bencede servis sallamış biraz teknoloji o kadar ilerlediki muhakkak mudail bir madde her zaman vardır.. bu sesler olmamalı
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

cıyk seklınde otme yapıoyo bazen
    balataları temızleyınce gecıyor ama
    sonra tekrar yapıyor..

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Abi tozdur o toz nekadar temizletirsen temizlet yapıyor yine. Arabayı bakıma aldıklarında oraya not aldır balatalarıda silsinler ses mes kalmaz ama ilerde gene yapar. Şimdi gitsen bmv bile alsan onda bile o sesi yapar.

BORA ALACALI
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

sesin tanımlanması exenjıu nun dediği gibi cıyk şekline oluyor , disk bitmeye yakın öter , özellikle belediye otobüslerinde durmaya yakın cızz diye öter o tür bi ses metal metal e değdiğinde ince bi ses cıkarır onun gibi , frene bastığmda arka kampanalardan gacırt tarzında bi ses geldi gacırdama baya yüksek oldu hatta arkamdaki kamyondan geliyo zannettim meğer benim aractanmış , zincirlikuyu birmota gittim arka kampanaların içine bi sıvı ve yağ sıktılar şimdilik sorun yok , ama cızz sesi exenjıu nun dediği gibi temizlendikten sonra ötüyor ön disklerden geliyor bu ses

Serkan SAĞIR
    34 TS 2156 grande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 TS 2156

aaa ewt ya benimde aynı şey başıma geldi kamyondan geliyor zannettim baktım kamyon falan yok.
    Birde geri geri yarım debriyaj yaptığımda ön taraftan gelen uğultulu bir sürtünme sesi var.
    Ne olabilir?
    Fren Balatası mı? acaba.
    Serkan SAĞIR

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

ses balata ve disk yüzeyi birbirine alışınca geçecektir. servisin dedikleri kısmen doğru assiz balatada ses ve toz problemi daha fazladır. benim punto da stokta fazlasıyla beklediğinden bu problem başta vardı. bir kaç kere sert frenden sonra ses geçti .
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

BORA ALACALI
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

mkaksoyer çok güzel ifade etmiş benim aklıma gelmedi bahsederken ama serviste de asbetsiz olduğu için bu ses geldiğini avrupa da asbet tozlarının kanser yaptığı için yasaklandığını , 2007 otomobillerde bu yaşandığını iletti , bende ilk başta bu ses olur zamanla gecer diye bişey yapmıyorum şimdilik

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

o sesi arabayı ilk aldığım zamanlar bende yaşıyordum ama şimdi çok nadir duyuyorum o gıcık sesi

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Araba neredeyse yaşına girmek üzere,fakat bende yağmur-yaş olmadığı zamanlarda o ses hep var,araba yıkandığında-yağmur-kar yağdığında,balatalar ıslandığında ses yok...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

balatalarda boşluğun biraz fazla olabilir microab. boşluğu kaliperdeki kademeli keçeler veriyor. bir kaç kere kızaklama seviyesinde sert fren dene ve uzun rampa inerken bi müddet fren üstünde in. ben kamyonda kullandığım için dediklerim bana da ters geliyor ama balata - disk alıştırma denen şey başka türlü olmuyor maalesef.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

AliCan Baycan
    maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 DT 3205

wallahi bende 2 gün önce Beylikdüzü Birmotta fren balatalarını temizlettim ve bu sefer servisten dahada menun ayrıldım (burdan Erhan beyede teşekkür edeyim).
    Ani fren yapıp frenden ayağımı cekip tekrar fren pedalına bastıgımda sağ arka kampananın ordan ses geliyordu simdilik bir problem yok.
    Birde arabayı sık kullanmıyorsanız ve aksamları çok soğuk olduğundan el frenini çekili bırakmadan arabanızı viteste bırakmanız sanırım bu tarz sesleri bir kısım azaltacaktır. Benim maviş sadece haftasonları kullanıldığından, kullanmamadan kaynaklanan garip seyler duyabiliyor insan

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

mavis sen memnun musun beylikduzunden ? bnmde frenlerden gelen ses fazlalastı

ilgilenemiyorum arabayla bu aralar

AliCan Baycan
    maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 DT 3205

Alıntı Bgrays Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mavis sen memnun musun beylikduzunden ? bnmde frenlerden gelen ses fazlalastı

ilgilenemiyorum arabayla bu aralar
    Selamlar Bgrays
    ben memnunum biraz bazı seylerin yapılması icin diretmek gerekiyor ama en azından çözmek için uğraştıklarını düşünüyorum. Ben senin kırmızı canavarı servis liftinde görmüştüm hatta servistekilerde söyledim buradamıdır sahibi diye. arabalar yanyanaydı ama seninle karsılasamadık .
    Dedigim gibi frenlerdeki sesi hallettiler ve acıkcası baska servisede daha arabamı götürmedim o yüzden kıyaslayacak kadar bilgi sahibi degilim.
    Serviste Erhan bey var gecen servisin önünde düsen dersen tanır (acayip bir buz olmuştuda ) )
    Kısaca Beylikdüzü Birmot ilgili ve islerinin takibi açısından begeniyor ve tavsiye ediyorum
    görüsmek üzere
    hoşçakalın
    Hata Yapmaktan Korkma...

Sayfa 1/4 1234 SonSon