12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Herşey Tamam, Bir Kaldı Amfi..??

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

Orta halli bi ses sistemi kurmak istiyordum arabaya ve parçaların bir çoğunu tamamladım;

Ön Takım : Pioneer TS-A172C
    Arka Takım : Pioneer TS-A172C
    Bass : Alpin AP-130 (30 cm 1000W 120 Rms ve dahili amfili)

Aplin bass çok iyi bişey çıkmıcaktır zannedersem ama yine de beni keser diye umut ediyorum.. Pioneer mid bass takımları için tweeter ları kötü diyorlar ben de çözüm olarak setin içindeki tizleri çıkartıp yeriye NİLESTREM diye bi markanın tizlerini koymayı düşünüyorum iki takım 15 Ytl gibi bi fiyatı var bi kaç yerde iyi diye okudum. Sizin de yorumlarınız varsa memnun olurum.

Tek eksik amfi kaldı aklımda üç dört model var;
    JBL 75.4
    Edison Ed 505 A
    Osawa 4100
    Pioneer GMX 334..

Sizin öneriniz nedir ? Sadece bu amfiler içinden olması şart değil iki takım mid bass ı beslicek hepsi olur. Bir de muadil olarak düşündüğüm tiz leri kullanan var mı ? Saygılar..

Bekliyorum Arkadaşlar.. : )
    Konu erdiyilmaz tarafından (29/10/2008 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

hocam en başta kalite mi istiyosun güçlü bi ses mi istiyosun...

Engin Berk
    GrandePunto Fan EnginBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 43

sierra marka kullaniyorum 3 senedir, sorunsuz problemsiz.

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Amfi sesin berrak olmasına katkıda bulunr mu yoksa sadece teybin eksik kaldığı gücü mü verir ? İstediğim net temiz bir ses almak.. çok yüksek desibele ihtiyacım yok ama orjinal ses sistemi kadar da düşük olsun istemiyorum. : ) çok mu şey istiyorum : )

bir de bu pioneer mid bass setinin bizim kapılara sığmama ihtimali var mı ?

son bişey daha : )

bass a güç vermek için arkaya kablo uzatmak gerekicek mi ? yoksa spor paket seçeneğindeki hi-fi ses sisteminin bass ı için düşünülmüş bi güç kablosu va rmı bagajda?

Yok mu kimseden yanıt : (
    Konu erdiyilmaz tarafından (29/10/2008 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesajLarınız birLeştiriLmiştir.

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Anfi için mütevazi bi 4 kanal cadence önerebilirim.Anfiden sub kontrolunu elle yapabilirsiniz hem.

Sub için de adam gibi ses almak istiyorsanız Alpine derim.Gerisi genellikle Kicker Soundstream vs üst seviye hariç genellikle basları uzatarak tonu bozuyor.

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Teşekkürler.. Sorunum sadece midler için amfi : )

bir de midlerin kapılara sığıp sığmayacağını bilmiyorum ? camlara değme ihtimali va rmı ? aracım 5 kapı

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Okan derinliği sorun etme,kolonla kapı saçı arasına hiç olmazsa genel uygulama olan ara bir parça koyarsınız.Mdf'den olur,silikon'dan,birçok seçeneğin var.Çap olaraksa TSA172c'ler 17cm.bizim kapılarsa 16cm bildiğim kadarıyla ama o da sorun olmuyor.
    Temiz ses istiyorsan bence senin seçeneklerinde Pioneer kesinlikle uygun.Eski aracımda 8 senede 2 amfisini kullandım.Tüm sistemim Pioneer'dı,ne bir kesme(aşırı sıcaklarda max.seslerde uzun süreler dinlememe rağmen)ne de vurgularda düşüklük.Mali durumumu biraz toplayayım ben de hemen girişicem inşallah.Kolay gelsin.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Dün kadıkoydeki Cacence bayiisine gittim.. benim comp. un tiz sorunu ile ilgili soru sordum, tizlere direnç taktıklarını ve yanma sorununu ortadan kaldırdıklarını söyledi.. sağlıklı bi işlem midir bu ?

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Orda kimse var mı : )?
    Arkadaşlar yarın doğubakna taraf geçiçem sormak istediğiniz bişeyler varsa not alim..

şuan da iki takım Pioneer Ts a172c setim var..
    1 bunlar kapılara sığar mı ?
    2 tizleri yanmasıyla meşhurmuş bi modelin.. nilestrem in tizlerini mi alsam 2 takım yoksa bunları infinity ile mi değişsem.. ama pioneerin 17 cm lik bass ı daha kaliteli duruyor ve övülüyor.. siz olsanız ne yapardınız kafam karman çorman oldu.. ayrıca amfi olarak 175 liraya JBL 75.4 buldum çok temiz sanırım onu alıcam..

sinan sarı
    sarisinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    :(
    Edilen teşekkür: 19

bence tiz almana hic gerek yok.complardaki tizler tatmin eder eger yanarsa ozaman hertz tweeterlardan alırsın 1 takım 2 adet.anfi secimin gayet güsel abi almanı tawsiye ederim ben. ama bass olarakda birasdaha paraya kıyıp jbl gt-4 alsan daha ii olur sonradan cünkü söledigin sistem seni cünkü bi zaman sonra tatmin etmiyecek.hic degilse jbl gt-4 250rms hayli hayli tatmin eder.su anda baya bi ucuzladı kabiniyle beraber mediamarkt de 160 ytl ye alırsın. yani senin suan kurucan sistem on numara sistem olur. jbl gto 75.4 anfi 4x104 watt rms deger verir bunu birbirne paralel baglayarak.2 girisini bass iki girisinide complara verir tesisatcı on numara olur.bence dedigim gibi yaparsan
    pisman olmassın! kablo parası falan filan derken bi 100ytlde tesisatcıya cıkarırsın. 400 500 lira arası cıkar.ama on numarada ses cıkar hem db olarak yükses olur hem net ses alırsın.sacma sapanda bi sistem olmaz.

Mehmet ÖZ
    ozmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    42DM100
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı CesSpOoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orda kimse var mı : )?
    Arkadaşlar yarın doğubakna taraf geçiçem sormak istediğiniz bişeyler varsa not alim..

şuan da iki takım Pioneer Ts a172c setim var..
    1 bunlar kapılara sığar mı ?
    2 tizleri yanmasıyla meşhurmuş bi modelin.. nilestrem in tizlerini mi alsam 2 takım yoksa bunları infinity ile mi değişsem.. ama pioneerin 17 cm lik bass ı daha kaliteli duruyor ve övülüyor.. siz olsanız ne yapardınız kafam karman çorman oldu.. ayrıca amfi olarak 175 liraya JBL 75.4 buldum çok temiz sanırım onu alıcam..
    1: ön kapılar 16 arkalar 13 cm
    elinizdeki takımın birini önlere takabilirsiniz, diğerini 13 cm'le değiştirmeniz gerekecek
    2: eğer ses takıntınız yoksa anfi veya compenentlere gerek yok, kaliteli koaksiyel hoparlörler işinizi görecektir ama bizim arabaların ses sistemi fena değil, böyle bir değişiklik nasıl etkiler bilmiyorum
    ses takıntınız varsa amfili bir sistem alırsınız, teybin açık kaldığı sürenin yaklaşık % 95' ı düşük seviyede dinlersiniz sadece % 5 lik bir zaman diliminde anfi'yi aktif kullanırsınız, bunun için anfi almaya, arabanın her tarafını açtırmaya, deldirmeye, bir sürü kablo, aracın fazladan elektrik harcamasına göz yummaya gerek varmı bilmiyorum
    ana ünitenin anfi çıkışı yok, araya aparat atacaksınız, istediğiniz sesi alamazsanız fatura ana üniteye kesilecek, bitmez bu

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Doğubanka gidince gidince tiz almak yerine bi değişiklik yaptım linkteki konudan devam ediyorum : )

https://forum.grandepuntotr.com/ses-...tml#post194430