17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Teybimde aux var mi ? Ve bir kac soru

szgnpnt
    Ziyaretçi szgnpnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Teybimde aux var mi ? Ve bir kac soru

Merhaba dostlarim forumda atastridim konulari okudum ama kafam iyice karisti. Cd tusuna iki defa basinca aux yazisi gelmiyor acaba bunun bir yolu var mi kisa devre gibi bir seylerden bahsediliyor
    Teybimin fotografini paylasiyorum aux isini hallettikten sonra asagida fotograflarini paylastigim urunleri alsam bluetooth kullanmam mumkun mu ?

FİAT PUNTO 2013 1.3 MULTİJET 75 HP POP

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

Standart Cevap: Teybimde aux var mi ? Ve bir kac soru

Üyeler daha iyi cevap verecektir ama bence aracına olur ben bi elektronikçide Leh’im le bağlatmıştım kabloyu, sonra aux yazısı çıkmıştı şu anda da gayet iyi kullanıyorum . Bluetooth u bende düşünüyorum ama bunun içinde şu kabloyu bir yerlere güzelce sabitlemem gerekiyor ki bu yerde çakmaklının yakınında olmalı Bluetooth cihazını şarj edebileyim

szgnpnt

Alıntı Melankolistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üyeler daha iyi cevap verecektir ama bence aracına olur ben bi elektronikçide Leh’im le bağlatmıştım kabloyu, sonra aux yazısı çıkmıştı şu anda da gayet iyi kullanıyorum . Bluetooth u bende düşünüyorum ama bunun içinde şu kabloyu bir yerlere güzelce sabitlemem gerekiyor ki bu yerde çakmaklının yakınında olmalı Bluetooth cihazını şarj edebileyim
    Cakmakliktan ya da aracin baska bir yerinden 12 v cekip blietooth u torpidoya saklasak da olur galiba

szgnpnt

Az once şemadaki d in ve d out pinlerini emanet birbirine bagladim ve aux menusu altif oldu sira aux kablosunu kendim yapmakta

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Aux kablosu kolay. İnternetten kablo siparişi yapabilirsiniz. Hazır soketli teyp sökme aparatıyla birlikte geliyor. Fişi taktığınızda aux hazır. El beceriniz varsa aux kablosunu kendiniz de yapabilirsiniz. Kablo ucunu direksiyon tarafından çıkarıp çakmaklığa çektim ben. Sonra çakmaklık şarjına bluetooth cihazını takıp aux kablosuyla bağlantıyı yaptım. Bluetooth cihazını açtığımda doğrudan bağlantı kuruyor ve teyp çalmaya başlıyor. Toplamda 10 dakikalık iş.

szgnpnt

Aux kablosunu yaptim ama yerine koyunca ses kisildi soketler tam oturmadi soketler buyuk geldi . Bende sikissin diye penseyle basini ezdim. Yine olmadi.3 boyvardi ortanca boyunu aldim ama pimlere buyuk geldi bir de aux tan cikan 3 kabloyu sokelere lehimlesem daha mi iyi olur sanki

Çağrı BALABAN
    balabancagri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 13

https://forum.grandepuntotr.com/ses-...iyet-20tl.html

regülatörüm dandik olduğu için yakında değiştireceğim. o zaman ayrıntılı bir video çekip koyarım diye düşünüyorum.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

szgnpnt

Resimdeki s link Bluetooth cihazını ve 3 metre USB Uzatma kablosunu aldım romoss marka USB şarj aleti zaten vardı aracımda Sürekli takılı halde USB Uzatma kablosunu vites körüğünden içeri sokup torpidoya uzatacağım hazırladığım aux kablosunun da torpidoya uzatacağım teybin arkasından. orada bu Bluetooth cihazını kullanıp müzik dinleyeceğim torpidoya koymanın sebebi bazen aux kablosuna MP3 çalarımı da bağlamak istiyorum .

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı szgnpnt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimdeki s link Bluetooth cihazını ve 3 metre USB Uzatma kablosunu aldım romoss marka USB şarj aleti zaten vardı aracımda Sürekli takılı halde USB Uzatma kablosunu vites körüğünden içeri sokup torpidoya uzatacağım hazırladığım aux kablosunun da torpidoya uzatacağım teybin arkasından. orada bu Bluetooth cihazını kullanıp müzik dinleyeceğim torpidoya koymanın sebebi bazen aux kablosuna MP3 çalarımı da bağlamak istiyorum .

Çok pratik bir çözüm,ben de buna yakın denemiştim zamanında nokia bluetooth kulaklık adaptörüyle.Ancak üç sıkıntılı nokta var bunda,birincisi her kontak aç-kapa yaptığınızda tekrar tekrar bt eşleşmesi yapacaksınız-ki bi yerden sonra üşeniyosunuz-,ikincisi de mp3 çalardan müzik dinlerken bluetooth kullanmamak.Ayrıca torpidoya koyarsanız ,telefon görüşmesinde karşı tarafa sesiniz gitmeyecektir muhtemelen.Aslında bu tip bt cihazların harici mikrofolusunu alıp,mikrofonunu güneşlik ya da dikiz aynasının arkalarına bi yere sabitlemek lazım.
    Çok biliyon da sen ne yaptın dersenizTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru,2.el uygun fiyatlı parrot bt araç kiti aldım yukardaki sorunlardan kurtuldum.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

szgnpnt

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok pratik bir çözüm,ben de buna yakın denemiştim zamanında nokia bluetooth kulaklık adaptörüyle.Ancak üç sıkıntılı nokta var bunda,birincisi her kontak aç-kapa yaptığınızda tekrar tekrar bt eşleşmesi yapacaksınız-ki bi yerden sonra üşeniyosunuz-,ikincisi de mp3 çalardan müzik dinlerken bluetooth kullanmamak.Ayrıca torpidoya koyarsanız ,telefon görüşmesinde karşı tarafa sesiniz gitmeyecektir muhtemelen.Aslında bu tip bt cihazların harici mikrofolusunu alıp,mikrofonunu güneşlik ya da dikiz aynasının arkalarına bi yere sabitlemek lazım.
    Çok biliyon da sen ne yaptın dersenizTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru,2.el uygun fiyatlı parrot bt araç kiti aldım yukardaki sorunlardan kurtuldum.

Hocam butun suc fiat matkasinin. bu kadar basit bir seyi bir usb bir aux baglantisini araca koymamak nedir. Sana maliyeti kac kurus olacak. Ama kredim bitsin ilk isim arabayi degistirmek olacak .

szgnpnt

https://youtu.be/IxXNc5e1C2g

Yaptim simdilik aux baglantisi tamam.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Hazır aux konusu varken ben de bir soru sorayım arkadaşlar;

Arkadaşlar şu aşağıdaki cd changer aux modülünü alsam bizim teyplere göre cd changer kablosu bulabilir miyim?Sahibindencom'da 100-150 arası cihazlar var ama tek sorun cd changer soketlerinin farklı olması.İnternette baktığımda bizim teyplerin soketlerini bulamadım.Galiba 8 pinliymiş soket.Bu cihazın soket girişini sizce nasıl uydururuz?

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...45597391/detay

Soket şu aşağıda olanın aynısı galiba ama bu aux kablosu olduğu için sadece 3 pin dolu ve 3 kablo var.Zannedersem cd changer girişinde 8 kablo ve pin dolu olması gerekiyor.

https://tr.aliexpress.com/item/2016-...E&gclsrc=aw.ds
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı szgnpnt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam butun suc fiat matkasinin. bu kadar basit bir seyi bir usb bir aux baglantisini araca koymamak nedir. Sana maliyeti kac kurus olacak. Ama kredim bitsin ilk isim arabayi degistirmek olacak .

Haklısınız ama hala 2018de bile bu bt araç kiti olmayan araçlar hemen hemen aynı segmentte her markada hala satılıyor.Yine de Fiat bunu 2008de lineada,2011den sonra puntoda koymaya başladı üst donanımlarda. Bt araç kitine gelene kadar daha benim arabada bagaj lambası yokTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru,tesisatı da yok.Babamın 92 model broadwayinde vardı..Alırken baksaydın diyceksiniz ama kimin aklına gelir bagaj lambasının olamayabileceğiTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru.Sağ güneşlikte ayna yok,hanıma "paramız buna yetti"dedimTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soruÇözüm olarak hanımı şöför koltuğuna geçirdim,bütün aynalar onun artık.Kimisi de ekleyebilirsin diyo,elektrikçilere gidiyorum burun kıvırıyolar.2012de 2011 model araba aldım,yıl oldu 2018 tamamla tamamla bitmiyo..........arabasıTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır aux konusu varken ben de bir soru sorayım arkadaşlar;

Arkadaşlar şu aşağıdaki cd changer aux modülünü alsam bizim teyplere göre cd changer kablosu bulabilir miyim?Sahibindencom'da 100-150 arası cihazlar var ama tek sorun cd changer soketlerinin farklı olması.İnternette baktığımda bizim teyplerin soketlerini bulamadım.Galiba 8 pinliymiş soket.Bu cihazın soket girişini sizce nasıl uydururuz?

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...45597391/detay

Soket şu aşağıda olanın aynısı galiba ama bu aux kablosu olduğu için sadece 3 pin dolu ve 3 kablo var.Zannedersem cd changer girişinde 8 kablo ve pin dolu olması gerekiyor.

https://tr.aliexpress.com/item/2016-...E&gclsrc=aw.ds
    Linkler açılmadı mobilde ama şöyle bişey var
    https://s.aliexpress.com/VFJveEBf
    Şırdan teybe giren kasım ayarlanabilir bekki ama asıl digital music changer kutusuna giren genişçe renk renk bi soket var,onu da baya bi deneme yanılma yapmak lazım ya da şemasını felan edinmek gerek.Bir de bunlar farklı farklı markalarda satılıyor,pek sanmasamda(hepsi aynı fabrikadan çıkıyodur yüksek ihtimal) kablo uymama sorunu da olabilir.
    Şimdiki aklım 2012de olsa,hazır döviz de uygunken araca uygun multimedia alırdım.Aux,bt kulaklık,parrot araç kiti,montaj falan derken bi ekranlı teyp parası harcadım.

szgnpnt

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız ama hala 2018de bile bu bt araç kiti olmayan araçlar hemen hemen aynı segmentte her markada hala satılıyor.Yine de Fiat bunu 2008de lineada,2011den sonra puntoda koymaya başladı üst donanımlarda. Bt araç kitine gelene kadar daha benim arabada bagaj lambası yokTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru,tesisatı da yok.Babamın 92 model broadwayinde vardı..Alırken baksaydın diyceksiniz ama kimin aklına gelir bagaj lambasının olamayabileceğiTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru.Sağ güneşlikte ayna yok,hanıma "paramız buna yetti"dedimTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soruÇözüm olarak hanımı şöför koltuğuna geçirdim,bütün aynalar onun artık.Kimisi de ekleyebilirsin diyo,elektrikçilere gidiyorum burun kıvırıyolar.2012de 2011 model araba aldım,yıl oldu 2018 tamamla tamamla bitmiyo..........arabasıTeybimde aux var mi ? Ve bir kac soru

Bagaj lambasina yer acmislar kendisi yok malesed kuresel satis tektikleri bunlar. Devletlerin buna standart getirmesi. Gerekiyor

szgnpnt

Bugun usb uzatma ve bluetooth aparatim geldi baglantiyi yaptim bluetooth cihazini ve usb uzatmasini torpidoya toplayip koydum . Usb uzatmayi sofor tarafindan orta konsolun altindan cakmakligin oraya cektim. Ve super ses veriyor aux kablosna gore cok piratik oldu. Ama ben teypten 5v elektirik cekip bluetooth cihazinin gucunu ona baglamak istiyorum. Cunku kontak acmadan teybi direk acip muzik de dinlemek istiyorum. Ama teypten 12 v elektirik alabiliyoruz onu nasil halledecegim.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Arkadaşlar şu aşağıdaki soketleri sanayide nerede bulurum sizce?Aşağıdaki soket dişi olanı bunun bir de erkek olanları lazım.

Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.