19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Punto evo haporlör tavsiyeleriniz?

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

Karizmatik Punto evo haporlör tavsiyeleriniz?

S.a sayın üyeler 2011 evo aldım ve ses sistemini pek beğenmedim. Forumu bayağa bir gezdim fakat aradığım cevabı bulamadım, her konuda bir şekilde cevaplara amfi ve wofer girmiş, ben kesinlikle bunları düşünmüyorum ki evli adamım çoluk çocukta olacak bir gün nasip olursa yani minik bagajım çok değerli.

Şimdi amfi bass woofer konularına hiç girmeden ana ünite değişmeden sadece 4 kapıya 16cm'lik hoparlör ve tweeter düşünüyorum amacım sesi sağa sola duyurmak değil sadece temiz bir ses alabilmek ileride bir ihtimal kendinden amfili koltuk altı slim bass düşünebilirim ama dediğim gibi şu anda öncelik sadece 4 hoparlör ve tweeter.
    Eğer tavsiyeleriniz varsa en azından 35-40 seviyelerine kadar sesi açtığımda boğmayacak bozmayacak hoparlör alıp taktırmayı düşünüyorum. (marka model tavsiye bekliyorum kullandıklarınız ve memnun olduklarınız varsa)
    Tavsiyelerinize mümkünse başta söylediğim gibi amfi woofer hiç katmayın zaten bu konu hakkında da bilgim yok amacım mesela bir focus 2 de olduğu gibi temiz bir ses alabilmek. Fiyat konusunda 300-400 gibi bir sınırım var.
    Hepinize iyi bayramlar, iyi forumlar

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Standart Cevap: Punto evo haporlör tavsiyeleriniz?

A. S
    Bende aynı şeyden muzdaribim gerçi bir çok kullanıcı muzdarip. Vw deki gibi mesela passattaki gibi dolgun ses verse banada yeterli olacak. Sanırım kaliteli 4 hoparlör bulmak gerekiyor. 16cm hoparlör uyuyor. Arkaya ise basit işlem le uyuyormuş. Üyeler bu şekilde söylüyor. Daha önce başka aracimda alpine ile sony hoparlör dendim memnun kaldim. Bende alacak olsam bu iki markayi almayacağım. Ses memnun etmemişti. Dolgunluk yoktu. Geriye Pioneer ve jbl kalıyor

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Oncelikle hayirli bayramlar. Soyleyeceklerim yanlis anlasilmasin. Hep temiz ses, net ses, dolgun ses isteniyor ama bunu elde etmenin yolu ana ünite amfi ve hoparlörden hatta kablolardan geçiyor. Teybin cikislari guclu degil. En kaliteli hoparloru de alsaniz onu besleyemedikten sonra istediginiz sesi alamazsiniz. Ayrıca bizim kapilar yalitim yonunden zayif zaten. Kapı pandizotunu sokunce malzemenin arkasinda hicbir yalitim malzemesi kullanilmadigini görüyoruz. Bunlar sesin kapı icinde dagilip rahatsiz edici bir yayilma olusturmasina neden oluyor. Kapıdaki hoparlorun yuvasi ile pandizottaki hoparlor kapaginin oldugu yer bile birnirine denk gelmiyor boyle bir muhendislik hatasi olamaz. Sırf goruntu..

Velhasıl amfi ve component hoparlor sesi disardakiler duysun diye degil kaliteli ses almak icindir. Sesi cok acmazsaniz icerde kaliteli muzik dinlersiniz. Ben gerek yalitim gerekse ses sistemi için birkac bin lira para harcadim ama su an değmez diyorum. Passat türü araclarda bahsedilen doygun sesin %70'i yalitimin ve malzeme kalitesinin iyi olmasindan. %30'u hoparlorden bana gore.
    Yani diyecegim onki sadece hoparlor degistirerek beklentinizi karsilamaniz mumkun degil. Ya bu işe birkac bin lira para harcayip hem.yalitim hem.ses sistemi yaptiracaksiniz ya da bu şekilde kullanmaya devam edeceksiniz. Benim deneyimim bu şekilde.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

5. Bu mesajı için 2 kişi fencolic'ye teşekkür etti:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı Melankolistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.a sayın üyeler 2011 evo aldım ve ses sistemini pek beğenmedim. Forumu bayağa bir gezdim fakat aradığım cevabı bulamadım, her konuda bir şekilde cevaplara amfi ve wofer girmiş, ben kesinlikle bunları düşünmüyorum ki evli adamım çoluk çocukta olacak bir gün nasip olursa yani minik bagajım çok değerli.

Şimdi amfi bass woofer konularına hiç girmeden ana ünite değişmeden sadece 4 kapıya 16cm'lik hoparlör ve tweeter düşünüyorum amacım sesi sağa sola duyurmak değil sadece temiz bir ses alabilmek ileride bir ihtimal kendinden amfili koltuk altı slim bass düşünebilirim ama dediğim gibi şu anda öncelik sadece 4 hoparlör ve tweeter.
    Eğer tavsiyeleriniz varsa en azından 35-40 seviyelerine kadar sesi açtığımda boğmayacak bozmayacak hoparlör alıp taktırmayı düşünüyorum. (marka model tavsiye bekliyorum kullandıklarınız ve memnun olduklarınız varsa)
    Tavsiyelerinize mümkünse başta söylediğim gibi amfi woofer hiç katmayın zaten bu konu hakkında da bilgim yok amacım mesela bir focus 2 de olduğu gibi temiz bir ses alabilmek. Fiyat konusunda 300-400 gibi bir sınırım var.
    Hepinize iyi bayramlar, iyi forumlar
    Aynı fikirle yola çıktım,ön kapılara 16 cm arka kapılara 13 cm sony coaxcial hoparlör aldım ve puntonun orjinal tweeterlarına dokunmadan montaj yaptırdım.Evet ses temiz gelmeye başladı ancak bu sefer bu temizlik kulak tırmalamaya,tiz gelmeye başladı.Bas aramaya başladım.En az delme-kesme biçme ve yer kaplama durumundan dolayı Alpine swe815 aldım.Amfisi,kablosu,kumandası kendinden bi alet.Amfi dönüştürücüye falan da ihtiyaç duymuyor.Az da yer kaplıyor,sesi de gayet tatminkar,15-20 den yukarı açamıyorum.2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

Ben de 2013 punto aracımda aynı problemi yaşamıştım.Onlere Pioneer in iyi sayılabilecek component setini takmıştım. Sonuç olarak verdiğim para boşa gitti diyebilirim. Her ne kadar karşı olsam da amfi şart maalesef. Kişisel önerim kolonların değişimi + amfi.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tamer ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA

Cevaplar için çok teşekkür ederim yalıtımı aslında bitüself denen malzemeyle kendim yapmayı ciddi ciddi düşünüyorum basa içinde dediğim gibi önümüzde ki yıl koltuk altı kendinden amfimi slim bas düşünebilirim. Hatta çıkma bir Fiat hifi sunwofer orijinal bagaj için bile bulup alabilirim ki alsam bu direk bağlandığında verimli olur mu acaba? Bir de arenas kardeşim aracına takılı ürünlerin hoparlör olarak aldığın ürünlerin modellerini ve fiyatlarını paylaşırsam en azından benim için de bir fiyat aralığı ılur gidip kazık yemeyelim

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Yalitim konusu haric digerlerine katilmiyorum. Sistemimi kendim taktim bu ise cok para vermeyi sevmiyorum. Berrak bir ses icin kaliteli bir hoparlor lazim dogrudur e bunu besleyecek amfide ama orta duzey bir hoparlerde teybin yeter bir tik altta ses alirsiniz 30 kadarda guzel ses verir. Ben genelde 15 e kadar aciyorum sesi yetiyor. Demek istedigim amfiyle 50 e kadar guzel ses aliyorsaniz bunda 30 a kadar alirsiniz. Tok ve guzel ses icin yalitim sart benim yalitim konum var bituself ve uzerine ses sungeri kullandim. Koaksiyon bir hoparlorde bas zayiftir zaten. Buna ragmen bas alabiliyorum bana yetiyor yani. Kullandigim hoparlorde https://www.hepsiburada.com/pioneer-...üvenelektronik bu ve bunun 13 cm lik olani ikisinin maliyeti bana 120 tl oldu. Birde yalitim beni tatmin etti. Oncelik olarak yalitim sart. Arkalara 16 bakmayin hic cunku teyp besleyemiyor. Normal kullanimda 16 ile 13 arasinda fark yok. Ayarlardan arkaya verirseniz sesi o zaman baska.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tamer ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA

Tweetter konusunda peki o boşlukları doldurdunuz mu hiç? Ben oraya da bir şeyler takmayı düşünüyorum ki bence sese en fazla hava yada kalite algısı veren o küçük parçalar

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

merhabalar

ben bu konuda ciddi araştırmalar yapmıştım ilk anda sizin gibi düşündüm bagaj küçük ailemde var falan ama baktım ki bu işin sonu yok gözümü kapadım 2 amfi 25cm woofer kapasitör derken şuan bagajın yarısında ses sistemi var

size tavsiyem 4 kapıya pioneer ts g172ci yada 173 ci alın derim coax hoparlördür teypten beslenir 45rms olduğundan ilerde teyp çıkışından aldığınız ses tatmin etmezseniz alt sınıf amfiler ile besleyebilirsiniz tizleri hoparlörden ayrıdır bizim araçlara uyumu iyidir
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tamer ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA

Cevap için çok teşekkür ederim yakın zamanda bunları deneyeceğim ve beğenirsem almayı düşünüyorum.

kadir s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Bu arada arkadaşımın punto sunda yalitim yok. Kaliteli mid takimi var sesi çok güzel. Bide woofer var ses gayet iyidende öte ama bana fazla. Ondaki midler çok pahalı ucux olsa alınır tabi birde amfi lazım.

Onur Boz
    Modonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Kapı kolonlarını değiştirmekle kaliteli ses alamazsınız, teybi değiştirmek gerekiyor öncelik olarak.

Tamer ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA

Teyp değiştirmek benim için bir seçenek değil orijinal teybin yerine ne takarsam takayım tam anlamıyla yakışmayacak o yüzden orijinal teyiple daha iyi sonuç nasıl alırım o önemli ve dediği gibi sadece 4 hoparlör 4 tweetter olacak ileriki dönemde sadece slim bas yada orijinal subwoofer olabilir.

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Koaksial hoparlorde tweetter a gerek olmaz kendi icinde var zaten tizler sesleri basar ben kendindeki iki tweeteri bile kapattim. Birde teyp cikisinda en yuksek 55w gordum ben yani teyp degistirmek ses icin yeterli degil. Onun icin guc gerek hoparloru besleyecek bunun icinde guc kaynagi yani amfi gerek. Orjinal teybin cikis 45w siz 45 rms gecmeyen bir hoparlor alirsaniz teyp besleyebilir.
    Konu halilimo tarafından (04/09/2017 Saat 10:14 ) değiştirilmiştir.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koaksial hoparlorde tweetter a gerek olmaz kendi icinde var zaten tizler sesleri basar ben kendindeki iki tweeteri bile kapattim. Birde teyp cikisinda en yuksek 55w gordum ben yani teyp degistirmek ses icin yeterli degil. Onun icin guc gerek hoparloru besleyecek bunun icinde guc kaynagi yani amfi gerek. Orjinal teybin cikis 45w siz 45 rms gecmeyen bir hoparlor alirsaniz teyp besleyebilir.
    3 yollu sony coax hoparlörleri takınca,orjinal tweeterları sökecektik,baktım ses çok boğuldu,tweeterları aynen bıraktık.o zaman sonradan bas takacağım gibi bi düşüncem de yoktu.2-3 ay sonra bu hali kesmemeye bas aramaya başladı kulaklar.
    Yaptığım iyidir kötüdür bilemiyorum ama ses olayı biraz da kişiden kişiye farklıdır.Ben tizli seviyorumdur belki siz daha baslı.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yollu sony coax hoparlörleri takınca,orjinal tweeterları sökecektik,baktım ses çok boğuldu,tweeterları aynen bıraktık.o zaman sonradan bas takacağım gibi bi düşüncem de yoktu.2-3 ay sonra bu hali kesmemeye bas aramaya başladı kulaklar.
    Yaptığım iyidir kötüdür bilemiyorum ama ses olayı biraz da kişiden kişiye farklıdır.Ben tizli seviyorumdur belki siz daha baslı.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aynen ben tizi az seviyorum o yuzden azalttim kisiye gore ayarlancak bir mevzu buda

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

böyle bir ürün var bilen varmı ve bizim araclara olurmu. jameson olunca ucuzuma gitti.

https://urun.n11.com/hoparlor/js-16-...tail_crosssell

kadir s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Orjinalden daha kötü bir marka. Bu yüzden döşemeyi sökmeye değmez

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinalden daha kötü bir marka. Bu yüzden döşemeyi sökmeye değmez
    tşekkür ederim.