10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2006 Palio Aux Bağlantısı

ahmet yücetürk
    palio06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Gülen Yüz 2006 Palio Aux Bağlantısı

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,

CD okumama problemim sonrasında, araştırmam sonucu gördüm ki bu teyplere AUX bağlantısı yapılabiliyormuş.Lakin birebir bu teyp için uygulamalı AUX bağlantısı yapan bir bilgiye ve rehbere rastlayamadım.Hepsi yaptıktan sonra ki paylaşımlarda bulunmuş.Oda youtube'da 3 video. İletişime geçmeyi denedim ama ulaşamadım.

-ynaddn.jpg

Resim de ki teyp birebir benim teybim ile aynıdır.Bu modeller de biliyorsunuz ki 1 ve 6 tuşlarına basıldığında teybin markasını belirtiyor oda aynen; PIONEER-S9 VR dir.
    Bir kaç yere sordum AUX bağlantısı mümkün müdür diye kimisi olumlu kimisi imkansız cevaplarını verdi, olumlu cevap verenlerde haliyle yüksek ücret istediler.Şemasını veya hangi pinlere bağlantı gerektiğini sorduğum da neredeyse dükkandan kovacaklar idi. Yüksek güvenlikli bir sırmış gibi. İşin açığı ya 150TL ver yada bilgi veremem oldu.
    Asıl sorunumuza gelirsek teybin şemasını internette hiçbir yerde bulamadım. Ne yazık ki teybin üstünde de yok. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
    Not:Araç DYNAMIC
    Konu palio06 tarafından (22/01/2017 Saat 14:00 ) değiştirilmiştir.

ahmet yücetürk
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: 2006 Palio Aux Bağlantısı

Bugün forumdan 70TL ye bluetoth cihazı satan arkadaşa yazdım cep telefonundan fakat bedavaya veremeyeceğini belirtti.Ürünü değil ha yanlış anlaşılma olmasın teybin şemasını.Para insanların gözünü kör etmiş bambaşka insan yapmış.. Arkadaş daha genç baya da kıdemli biri forumda 292 mesajı mevcutmuş. İsmini vermek istemiyorum, yaşca büyüğüm ondan rezil olmasın.
    Konu palio06 tarafından (22/01/2017 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

burası yardımlaşma platformu şemayı ücretli satması pek olmamış ama o şahıs adına yorum yapmak bana düşmez kendi fikridir neticede

forum geneli punto üzerine olduğu için bu sorunuzun cevabı biraz aşıyor bizi keşke yardımcı olabilsek

aslına bakarsanız akıl vermek gibi olmasın ama aux size bu kadar meşakkatli olacağa benziyor tavsiyem facebook üzerinde ve sahibinden de ikinci el usb li çok uygun pionner ve benzeri kalitede alt seri güzel cihazlar var alın bi tane derim çokta sorunsuz kullanırsınız diye düşünüyorum
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

ahmet yücetürk
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burası yardımlaşma platformu şemayı ücretli satması pek olmamış ama o şahıs adına yorum yapmak bana düşmez kendi fikridir neticede

forum geneli punto üzerine olduğu için bu sorunuzun cevabı biraz aşıyor bizi keşke yardımcı olabilsek

aslına bakarsanız akıl vermek gibi olmasın ama aux size bu kadar meşakkatli olacağa benziyor tavsiyem facebook üzerinde ve sahibinden de ikinci el usb li çok uygun pionner ve benzeri kalitede alt seri güzel cihazlar var alın bi tane derim çokta sorunsuz kullanırsınız diye düşünüyorum
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yıllardır bende bu tarz forumlarda bulundum, yıllardır da hala da bulunurum. Yardımlaşmak kelimesini bazı insanlar ya bilmiyor yada gerçekten işgüzar insanlar;kendilerine yardım edilince harika ama yardım istenince sonuç felaket. Ne yazık ki palio ile ilgili bir forum bulamadım,teampalio ise kapanmış. İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim.Akıl,akıldan üstündür.Estağfurullah her türlü fikir benim için önemlidir.

Önerinize gelecek olur isek orjinalliği bozma taraftarı değilim pek vede aux bağlar isem tableti bağlamayı düşünüyorum veya olmaz ise doğrudan tableti.FM verici ile bağlamayı düşündüm lakin ses kalitesi beni endişelendiriyor.Ekranlı teyipler ne yazık ki çok pahalı günümüz döviz kurlarından ötürü.Diğer pioneer gibi teyipleri de sevmiyorum açıkcası.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

valla hocam seçenekler az bu konuda başka fikri olan varsa yazar ama daha önce bikaç palio konusunda ses çıkmadı pek

konusunda uzmanlaşmış bi elektronikçi bence bu teybe aux yapabilir ama bu tarz işlemler için ucuz çalışmayabiliyorlar ben puntomu ilk aldığımda teybin içinde cd kalmıştı çıkarıp teyp için yapılabilecek muhtemel bi işçilik için 100 liradan kapı açıyolardı teybi yerinden çıkarıp vidaları açıp cd yi içinden çıkarmak o kadar zor bişeyde değil ki biraz arkadaş yardımıyla uğraşarak kendim yaptım orjinal teybe bağlı digital changer kullanıyorum şuan cd derdim yok fm transmitter çok sorunlu bi sistem zamanında merak edip almıştım kullanamadım hatta ilk aracımdaki navigasyonumdada benzer bi özellik vardı çalışmıyor diye servise götürmüştüm meğerse çalışıyormuş ama bende bi türlü çalışmamıştı

sizin için bi iki teyp ilanı buldum orjinallikten yana olduğunuz için elektronikçiye gideceksiniz sanırım ama yinede bi inceleyin isterseniz fikir olur

bu ilk ilandaki teybin ekran ışıkları sanırım aracınızın iç aydınlatmalarına uyacak şekilde değiştirilebiliyor orjinal olmasa bile orjinal bi hava katabilir

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...90446675/detay

bu teybide eski aracımda kullandım çok memnundum araçla beraber satıldı sesi çok güzeldir

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...90165304/detay
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

ALİ VELİ
    shadowhero55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Hocam ben de 2006 albea için bu günlerde aynı şeyi düşünüyorum. Youtube da bir video buldum ama videodaki teyp mp3 de çalıyor benimki çalmıyor aaynı uygulama yapılabilir mi bilmiyorum siz de bi bakın belki fikir verir.

Video Linki: https://youtu.be/BWgleCxcilo

ALİ VELİ
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Alıntı shadowhero55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de 2006 albea için bu günlerde aynı şeyi düşünüyorum. Youtube da bir video buldum ama videodaki teyp mp3 de çalıyor benimki çalmıyor aaynı uygulama yapılabilir mi bilmiyorum siz de bi bakın belki fikir verir.

Video Linki: https://youtu.be/BWgleCxcilo
    Video linkinde hata olmuş sanırım

Link: https://youtu.be/BWgleCxciIo

ahmet yücetürk
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı shadowhero55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video linkinde hata olmuş sanırım

Link: https://youtu.be/BWgleCxciIo
    Merhabalar,

Videoda ki araç 2011-2012 diye lanse ediliyor ve teypten görebileceğiniz üzre mp3 destekli. 2006 versiyon VİSTEON teyplerde(sizde de büyük ihtimal visteon var) track çalıyor ve bunlara AUX ne yazık ki olmuyor. TMC denilen bağlantı yapılıyor ve yaptım.AUX dan ses aldım fakat çok kalitesizdi ve geri radyoya dönmüyor anahtar yapmak gerekiyor ve çok sağlıklı bir sistem değil açıkcası.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALİ VELİ
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Anladım hocam muhtemelen benim teyp de o dediğinizden hemm 2006 hem track çalıyor. Peki teybin arkasında cd changer için giriş var mı bi bilginiz var mı? Eğer varsa aliexpressten alınacak bi virtual cd changer ile aux usb ve sd kart girişine sahip olabiliriz.

ALİ VELİ
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Hocam benim teybin fotoğraflarını çektim üzerindr videodakine benzer portlar var ve fotodaki parlak yapıştırmanın üstünde blaupunkt yazıyor. Sizce bu teybe nasıl uygulayabilirim?

Foto1: https://oi66.tinypic.com/eqxk4w.jpg
    Foto2: https://oi67.tinypic.com/2ltoiae.jpg
    Foto3: https://oi67.tinypic.com/hsuk5x.jpg