14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Ses sistemi tavsiye

Mert Yılmaz
    puntocu2048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ses sistemi tavsiye

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar selamlar...

Punto orjinal sistem benide tatmin etmedi yalnız sorun en fazla 450 zorlasan 500 e kadar bütcem var

Baslı müzik dinlemeyi çok seviyorum fakat götürdüğüm oto müzikçiler ön 2 hoparlörün durumunun iyi olmadığını(orjinal hoparlör) bu şekilde subwoofer amfi bağlarsak verim elde edemeyeceklerini söylediler ve fiyat 700-800 e vurdu beni aştı

Tabiki herşeyin bir bedeli var ama ben ucuz yollu olduğu kadar ne maximum ne yapabilirim tavsiyelerinize ihtiyacım var öyle ortalığı yıkcak gibi bişey istemiyorum ama basıda hissetmek istiyorum

Not: Ön 2 hoparlör değişcek onun kaçarı yok arka hoparlörler idare eder dedi

Arkadaşımda albea var o 2 hoparlörü(orjinal) verebilceğini söyledi o hoparlörleri taktırıp subwoofer a mı yüklensem yoksa kaliteli hoparlörlerlemi işi çözsem?

Şimdiden teşekkürler

ORHAN GÜL
    ZeMHeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 33

Standart Ce: Ses sistemi tavsiye

Alıntı puntocu2048 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar selamlar...

Punto orjinal sistem benide tatmin etmedi yalnız sorun en fazla 450 zorlasan 500 e kadar bütcem var

Baslı müzik dinlemeyi çok seviyorum fakat götürdüğüm oto müzikçiler ön 2 hoparlörün durumunun iyi olmadığını(orjinal hoparlör) bu şekilde subwoofer amfi bağlarsak verim elde edemeyeceklerini söylediler ve fiyat 700-800 e vurdu beni aştı

Tabiki herşeyin bir bedeli var ama ben ucuz yollu olduğu kadar ne maximum ne yapabilirim tavsiyelerinize ihtiyacım var öyle ortalığı yıkcak gibi bişey istemiyorum ama basıda hissetmek istiyorum

Not: Ön 2 hoparlör değişcek onun kaçarı yok arka hoparlörler idare eder dedi

Arkadaşımda albea var o 2 hoparlörü(orjinal) verebilceğini söyledi o hoparlörleri taktırıp subwoofer a mı yüklensem yoksa kaliteli hoparlörlerlemi işi çözsem?

Şimdiden teşekkürler

Teyp orjinalini kullanırsan verim alamazsın hiç bir türlü.

Ugur Oztekin
    Ugurooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34COB04
    Edilen teşekkür: 10

Ben 4 tane alpine 1725-sxe coax kullaniyorum kesinlikle tavsiye ederim 5 kanalli audison anfi bagaja alpine 30 cm lik bassi var swg modeli bide ozel pandizOtta iki tane oval var sen sadecr 4 kanalli bi amfi alip 2 tane alpine coax bide bass alsan yani amfi 150 bass ikinci el al 200 lira civari alpine coaxin 1 takimi 80 lira 150 lirada montaja versin 530 liraya sistem yapmis olursun

Mert Yılmaz
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim ugurooo kardeşim peki bu alpine hoparlörlerin tek başına bas a katkısı var mı? yani sadece öne iki tane alpine veya pioneer çok kaliteli 2 hoparlör taksam anfiyi ve 1000 lik bassı sallasam ? çok aşırı bişey istemiyorum ben aslında ama vol 17-18 i geçtimi bas die bişey kalmıo en azından 25 e kadar bass bozmasın istiyorum çok da güm güm istemiyorum

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Kapilara bu dediginizi takin. Sub olarak alpine swe815 serisi amfili sub kullanin. Boyutu küçük. Istediginiz gibi olur basslari verir ama cok gumlemez tadinda kullanirsiniz. Kullanan arkadasim var. Konuyu görürse yanitlayacaktir.

Alpine 450 tl civari hoparlorler 100 tl civari. Montajida tanidik birini bulup yaptirabilirseniz uygun rakama cikar. Alpine in icinden tum kablo ve soketler çıkıyor. Ekstra birsey almaniza gerek yok.

Ugur Oztekin
    Ugurooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34COB04
    Edilen teşekkür: 10

Alpine coaxlar tek basina orjinal hoparlorlerden daha tiz ama bozulmayan ses verir siz bunlari bass ve amfiyle desteklerseniz gercek verimini alirsiniz tabi orjinal teypse deck cevirici lazim bide kendinden anfili sublar bizim grup araclarda ise yaramazlar vag grubu araclara goredir onlar orjinal hoparlorlerinizi en azindan ondekileri coax yapip yada butce imkan verirse mid yapip arkaya bass bide amfiyle isi cozersiniz tabi bu maddiyat isi bu isinde sonu yok

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Ben taktım kendinden amfili sub ,gayette iş görüyor.tabi beklenti çok büyükse bilemem.
    Konuyu açan arkadaşa tavsiyem 70-80 liraya öne sony coax 17 cmlik,orjinal tweeterlar dursun,arkaya bişey takmasan da olur (ben taktım 13lük,varla yok arası), bagaja da alpine swe 815 kendinden amfili 20cm bas..520 liraya tesisatın olur,hem de sıfır garantili malzemeyle.ayrıca arkadaşın dediği gibi alpine sub ın içinden tüm ihtiyacın olan malzeme çıkıyor kabloları,kumandası dahil.deck çeviriciye de ihtiyacın yok.bu işlerden biraz anlayan biriini bulursan montajı da bedavaya getirirsin.orjinal teyple kullanıyorum,20 den sonra sesi açamıyorum.fiyatına göre iyi bir kombinasyon.

Mehmet SOVUK
    Mehmet SOVUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 51

Standart Re: Ses sistemi tavsiye

Merhaba. Ben aracımı yeni sattım ve müzik sistemini satıyorum. Malzemelerin hepsi sıfır alındı ve herhangi bir tamir görmedi. Sadece mid takımının birinde kılcal bir kaç noktada çatlama vardı o da siliconla düzeltildi. Amfi Sound Magus vs160.4, subwoofer infinity ref1260, mi takımı infinity ref 6530 16 cm ve philippo deck çeviricim var. Düşünürsen hepsini 600 TL'ye verebilirim. Kabloları da hediye ederim. Ama bu pazarlıksız fiyatımdır. Bu sistem gayet tatminkardır bas yoğunluğu gayet yüksektir. Bas 300 watt ve standart kabinlerin haricinde içten izolasyon malzemesi kullanılmış ve ekstra bir katkı sağlamıştır.
    Avcılar - Istanbul

Mert Yılmaz
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar sayenizde baya bir fikir sahibi oldum elleriniz dert görmesin hepinizin saolun

Mehmet SOVUK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Yukarıdaki yazdığım fiyat yanlış olmuş arkadaşım. Öncelikle onu düzeltmek istiyorum. Oruçlu oruçlu kafa gitmiş Amfi 400 TL mid takım 160 TL subwoofer 170 TL deck çevirici 30 TL yani totalde 760 TL yapıyor. Tekrardan kusura bakma.
    Avcılar - Istanbul

Mehmet SOVUK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Ama yine de sana fiyatta yardımcı olurum hepsini alırsan.
    Avcılar - Istanbul

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Sadece coaxial taktırmak çok tiz bi sonuç verecektir.Piyasadaki ucuz kompenantlardan daha iyi ses veren 4 yollu coaxial hoparlörler alın.Böylece amfinizi düşük voltajda alabilir, sadece bass'ınızı besleyebilirsiniz.

Alpine'ın o seçeneği çok güzel.işçiliği de çok az, sadece teyp arkasından çıkış ve enerji almak gerekiyor.Bunun üzerine pioneer ya da sony'nin coaxial hoparlörlerini tercih edebilirsiniz.

Ben ön tarafta 2 tane coaxial kullanıyorum, ses korkunç bir şekilde tiz kalıyor bass desteksiz.Ayrıca benimkiler sanırım 2 yollu coax..Markası alpine ama memnun etmiyor.Aklınızda bulunsun

t tt
    arpadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 32

hocam yeni taktırdım, on iki pioneer amfi roadstar sup pioneer. teyipi özellikle orjinal bıraktım arka kapılar değişmedi. toplam maliyet 570 tl net. istanbul şişli/ kağıthane tarafına uğrarsan sesi gösterebilirim. ben de senin kafadanım ve beni gayet kesiyor. bas +1 tiz +6 da dinliyorum çok iyi. zaten öbür türlü arabanın dikiz aynasındaki titremeden yolu seçemiyorum

Erkan DÖKMECİ
    dokmeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

merhaba
    2011 punto evo ya ön iki kapıya su sistemi almak istiyorum sizce iş görürmü
    SONY XS-GS1621C GS Serisi Premium 350 W Mid Takımı

iki kapıya bunu taksam yeterli olurmu 4 ünüde değiştirmek mi gerekir