20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bluetooth kiti hakkında

Hakan BARAN
    hknbrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart Bluetooth kiti hakkında

Arkadaşlar araştırmama rağmen forumda bu konuyu bulamadım (Var ise tekrardan açtığım için özür dilerim).
    Aracımda Aux çıkışı var ve mp3 playerimi bağlayarak müziğimi buradan dinliyorum.
    İnternette Aux çıkışlı bir çok Bluetooth Kit buldum. Yalnız benim istediğim ise ister kendi hafızası olsun, ister hafıza kartı, USB ile desteklensin Bluetooth desteği verirken aynı zamanda müzik çalabilmesi. Malum akıllı telefon ile Bluetooth üzerinden devamlı müzik çalması telefon şarjı yönünden dezavantajlı bir durum doğuruyor.
    İstediğim; telefon çalınca kendi bünyesinde çaldığı müziği kessin ve telefonun sesini araç hoparlörlerine aktararak konuşmalarımı gerçekleştirebilecek bir cihaz.
    Bu şekilde bir ürün bilen var mı? Veya başka bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmek mümkün mü?

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı hknbrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar araştırmama rağmen forumda bu konuyu bulamadım (Var ise tekrardan açtığım için özür dilerim).
    Aracımda Aux çıkışı var ve mp3 playerimi bağlayarak müziğimi buradan dinliyorum.
    İnternette Aux çıkışlı bir çok Bluetooth Kit buldum. Yalnız benim istediğim ise ister kendi hafızası olsun, ister hafıza kartı, USB ile desteklensin Bluetooth desteği verirken aynı zamanda müzik çalabilmesi. Malum akıllı telefon ile Bluetooth üzerinden devamlı müzik çalması telefon şarjı yönünden dezavantajlı bir durum doğuruyor.
    İstediğim; telefon çalınca kendi bünyesinde çaldığı müziği kessin ve telefonun sesini araç hoparlörlerine aktararak konuşmalarımı gerçekleştirebilecek bir cihaz.
    Bu şekilde bir ürün bilen var mı? Veya başka bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmek mümkün mü?
    Bu kadar karmaşık bir cihaz bilmiyorum ama en azından kısmen karşılayacak nokia bh-214 kulaklık alırsanız aux üzerinden telefondan müzik dinlersiniz. Çaldığında da aramayı kulaklıktan cevaplayıp konuşabilirsiniz. En azından ben eski ve şimdiki aracımda bu şekilde yapıyorum. Telefonuda tutucu ile cama asıyorum hem arayanı görüyorum hemde işlem yapıyorum. Dediğim kulaklık ile müzikleri ileri geri durdurma ya da devam etme gibi işlemleri de yapabilirsiniz.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Parrot ın ürünlerine bakabilirsiniz.hem usb veya hafıza kartı üzerinden müziği dinler,hem de telefon çaldığında müzik otomatik kesilir,görüşmenizi yaparsınız.fiyatları 500-800 lira arasındaydı.tabi bu fiyatlara çin malı multimedia da alınabilir.
    Uygun çözüm olarak bluetoothlu,hafıza kartı girişli ses bombası diye piyasada satılan ufak hoparlörler var.bardaklığa koyup auxtan teybe bağlarsınız.ama bunu birebir denemedim,şöyle bi sakınca olabilir;bluetoothtan telefonu bağlayınca ,hafıza kartından müzik çalmaya devam eder mi? Bunu denemek lazım,20-30 lira bişeydi fiyatları

Sent from my iPhone using

Hakan BARAN
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok

Araştırmalarım sonucu şöyle bir ürün buldum arkadaşlar
    Multifunction Car Bluetooth Audio Receiver w/ TF / MP3 / FM / U Disk / AUX?Free Shipping?DX
    Dx'ten hiç alışveriş yapmadım ama almayi düşünüyorum. Alinca montajdan sonra paylaşımda bulunacağım. Ilginiz için teşekkürler.

Buğra Kılıçarslan
    bgr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar merhaba, aracımda aux girişi var fakat kablolu kullanım biraz zor oluyor. İçerisnde aux ve bluetooth barındırın ses aktarıcılarını araştırdım fakat karar verememdim ses kalitesi vs. nasıl olur sizin önerileriniz var mıdır?

Benim bulduklarım bunlar:

1- Logilink Kablosuz Bluetooth Ses Alıcısı Bt0022 20227902 - n11.com

2- MINI BLUETOOTH ARAÇ KİTİ !!! - Cep Telefonu Bluetooth Araç Kiti ve Tüm Diğer Cep Telefonu Aksesuarları sahibinden.com'da - 202108524

3- Samsung Hs 3000 Siyah Renk - Bluetooth Kulaklık 30424250 - n11.com

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı bgr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, aracımda aux girişi var fakat kablolu kullanım biraz zor oluyor. İçerisnde aux ve bluetooth barındırın ses aktarıcılarını araştırdım fakat karar verememdim ses kalitesi vs. nasıl olur sizin önerileriniz var mıdır?

Benim bulduklarım bunlar:

1- Logilink Kablosuz Bluetooth Ses Alıcısı Bt0022 20227902 - n11.com

2- MINI BLUETOOTH ARAÇ KİTİ !!! - Cep Telefonu Bluetooth Araç Kiti ve Tüm Diğer Cep Telefonu Aksesuarları sahibinden.com'da - 202108524

3- Samsung Hs 3000 Siyah Renk - Bluetooth Kulaklık 30424250 - n11.com

Uzun süre nokia bh-214 kullandım.nokianın ve sizin yukarda bahsettiğiniz aletlerin en sıkıntılı yanı ,pilli olmaları.yani şarja da taksanız araca her bindiğinizde düğmesine basıp,açarak,eşleştirme yapmanız gerekiyor.bu da zamanla üşengeçlikten aleti kullanmamaya sebep oluyor.bunların pilsizi bulunabilir mi bilmem ama elektronikten anlayan biri ,pili by-pass edip direk kontaktan gelen elektriğe bağlarsa sorun çözülür.
    Bi de bunlarda ,telefon görüşmesi sırasında ,karşı tarafa ses gitmemesi sorunu olabiliyor,özellikle multijetin gürültülü olduğu hızlarda.harici mikrofon bağlanabilen aletler daha verimli olur(a sütünu yada dikiz aynası civarına konumlanabilen)
    Konu arenas tarafından (09/03/2015 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.

Buğra Kılıçarslan
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre nokia bh-214 kullandım.nokianın ve sizin yukarda bahsettiğiniz aletlerin en sıkıntılı yanı ,pilli olmaları.yani şarja da taksanız araca her bindiğinizde düğmesine basıp,açarak,eşleştirme yapmanız gerekiyor.bu da zamanla üşengeçlikten aleti kullanmamaya sebep oluyor.bunların pilsizi bulunabilir mi bilmem ama elektronikten anlayan biri ,pili by-pass edip direk kontaktan gelen elektriğe bağlarsa sorun çözülür.
    Bi de bunlarda ,telefon görüşmesi sırasında ,karşı tarafa ses gitmemesi sorunu olabiliyor,özellikle multijetin gürültülü olduğu hızlarda.harici mikrofon bağlanabilen aletler daha verimli olur(a sütünu yada dikiz aynası civarına konumlanabilen)

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Aslında benim için telefon konuşmaları çok önemli değil benim için asıl önemli olan müziği aktarması. Her seferinde eşleştirme ile uğraşmak sıkıntılı olabilir söylediğiniz gibi. Cihazı açtıktan sonra otomatik olarak eşleşmez mi acaba. Kablo kalabalığı olmaması açısından özellikle pilli ürünleri araştırmıştım aslında.

Bu ürünlere ek olarak ses bombası türünde bişeyler alsam pek farklı olmaz sanırım daha fazla yer kaplaması dışında.

Aslında bu üründe NFC varmış tek dokunuşla eşleme ama benim telefonda NFC özelliği yokmuş.

Sony Sbh20/b Siyah Stereo Bluetooth Kulaklık 29652441 - n11.com

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

2,5 senedir bu işe kafa patlatıyorum.önce digital cd changer alıp,aux tan bağladım,olmadı.nokia kulaklığı denedim olmadı..şimdi parrot araç kiti var,yine istediğim gibi değil.bence bizim araçlarda -eğer blue&me yoksa- en iyi ürün bu.

https://i.imgur.com/G26ZwY3.png

Yükselen kur nedeniyle bu da çok pahalıya geliyor artık,bu fiyata pioneer bt teypler var.
    Uygun fiyatlı çözümler için ,bahsettiğiniz ürünlerden birini deneyebilirsiniz ama dediğim gibi ,bi süre sonra sizi tatmin etmeyecek;bende olduğu gibi

Buğra Kılıçarslan
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047

Hocam aslında en güzeli bi multimedya sistemi alıp kökten kurtulmak. Benim bi önceki aracım clio 4 dü üzerinde LG'nin multimedya sistemi vardı çok memnundum aux usb bluetooth hepsi vardı. Punto için araştırdım 700-1000 TL aralığında ürünler var ama hep çin malı arayüzleri çok başarısız güven vermiyor bana, bu yüzden biraz daha düşük profilli olsun en azından canım bi müzik dinlemek istediğinde o anda dinleyebiliyim hoşuma gitmez ya da sıkılırsam bile verdiğim para çok yüksek olmasın amacındayım. Bi tanesine karar verip alıp denemek lazım gibi geliyor. Gittiği yere kadar kullanıp sonrasın a da o zaman bakarız artık napalım

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Hocam aslında en güzeli bi multimedya sistemi alıp kökten kurtulmak. Benim bi önceki aracım clio 4 dü üzerinde LG'nin multimedya sistemi vardı çok memnundum aux usb bluetooth hepsi vardı. Punto için araştırdım 700-1000 TL aralığında ürünler var ama hep çin malı arayüzleri çok başarısız güven vermiyor bana, bu yüzden biraz daha düşük profilli olsun en azından canım bi müzik dinlemek istediğinde o anda dinleyebiliyim hoşuma gitmez ya da sıkılırsam bile verdiğim para çok yüksek olmasın amacındayım. Bi tanesine karar verip alıp denemek lazım gibi geliyor. Gittiği yere kadar kullanıp sonrasın a da o zaman bakarız artık napalım

Evet multimedialara benim de güvenim yok henüz,taksam da çalarlar zaten,araba sokakta duruyo.
    O zaman 1 numara diyorum,en azından şarkı değiştirme butonu falan var,eğer uygun bulabilirseniz nokia bh-214 te öneririm,aynı işlevleri var onun da.aux kabloyu uzun tutun,en azından konuşma esnasında yakanıza falan iliştirirsiniz.

Buğra Kılıçarslan
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047

Evet multimedialara benim de güvenim yok henüz,taksam da çalarlar zaten,araba sokakta duruyo.
    O zaman 1 numara diyorum,en azından şarkı değiştirme butonu falan var,eğer uygun bulabilirseniz nokia bh-214 te öneririm,aynı işlevleri var onun da.aux kabloyu uzun tutun,en azından konuşma esnasında yakanıza falan iliştirirsiniz.
    Aslında 1. seçenekler nokia nın fiyatı aynı ama 1. seçenek bluetooth 3.0 destekliyo, bu açıdan daha iyi olur gibi. Gerçi markayı ilk kez duydum (logilink) ne kadar kalitelidir orası da tartışılır.
    Tüm bunları kenara atıp bi tane 2. el ipod touch alsam bide onu arabaya sabitlemek için mıknatıslı tutucu alsam telefonu hiç bu işlere bulaştırmasam diyorum, kafam baya karıştı açıkcası

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Amazonda satılıyo,1 kişinin yorumu var,2 yıldız vermiş.pek memnun kalmamış,düşük seste gürültü geldiğini ve kapatsa dahi şarjının çabuk bittiğini sölemiş

Bh-214 bi sitede 63 liraya var
    Konu arenas tarafından (09/03/2015 Saat 15:54 ) değiştirilmiştir.

Buğra Kılıçarslan
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047

Amazonda satılıyo,1 kişinin yorumu var,2 yıldız vermiş.pek memnun kalmamış,düşük seste gürültü geldiğini ve kapatsa dahi şarjının çabuk bittiğini sölemiş

Bh-214 bi sitede 63 liraya var
    Amazonda bi tane buldum baya bi olumlu yorum almış hatta birisi aux ve bluetooth olarak inceleme yapmış videolu ses seviyesinde baya bi fark var.

Amazon.com: [New Version] Mpow® Streambot Mini Wireless Bluetooth 4.0 Audio Music Streaming Receiver Adapter 3.5 mm Stereo Output and Hands Free Calling for Car: Cell Phones & Accessories

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Amazona çıkınca seçenekler çoğalıyo tabi.bunun ilk örneği Belkin markaydı.bi ara ona niyetlenmiştim nokiadan önce ama fiyatlıydı taa o zamanki kurla bile.gösterdiğiniz alet güzel yorumlar almış ama kargo falan derken coşar fiyatı

Buğra Kılıçarslan
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047

Aynen hocam belkin benimde dikkatimi çekti ama fiyatlar 250 den falan başlıyo. En güzeli görerek deneyerek almak o da mümkün olursa tabi. Yakın zamanda bu işe bi çözüm üretip izlenimlerimi yine paylaşırım hocam. İlginiz için teşekkür ederim.

Hakan BARAN
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar önce şu ürünü aldım;
    Multifunction Car Bluetooth Audio Receiver w/ TF / MP3 / FM / U Disk / AUX - Free Shipping - DealExtreme
    Ancak bağlantıyı yanlış yaptığımdan dolayı ürünü ancak 3 gün kullanabildim; yandı
    Ayrıca ses alma konusunda sıkıntı yaşadığımdan şu ürünü aldım (mikrofonsuz sadece müzik dinlemek için);
    Bluetooth V2.0+EDR USB Drive Audio Receiver w/ 3.5mm Audio Male to Male Cable - Black - Free Shipping - DealExtreme
    Bu ürünü de usb uzatıcı ile vitesin altındaki boşluğa çektim (koltuğun yanından çekerek); aux ile o noktada birleştirdim. Montajı dün yaptım şimdilik bir sıkıntı yok. Ses kalitesi olarak da iyi, tavsiye edebilirim.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

jabra sp700 kullanıyorum harika bir alet 95-100 tl ye satılıyor müzik desteği ile direk tel.deki müzikleri teyiptede dinleyebiliyorsunuz gerçekten iyi alet güneşliğe takılıyor tavsiye ederim.

Buğra Kılıçarslan
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047

Dünden beri araştırıyorum ama bluetooth olayı sanki çok tatmin etmeyecek gibi geliyor o yüzden araç içine telefonu sabitleyecek bir aparat araştırdım ve EXOMOUNT diye bir aparat buldum bu ürünün hem vantuzlusu hem de direk cd sürücüsüne sabitlenen seçenekleri var.

Exogear Marka Exomount 2 Orjinal Araç Tutacağı Beyaz / Siyah 12932144 - n11.com

Exogear Araç Telefon Tutacağı ExoMount Touch CD - Siyah Renk - PDATeknoloji

Bunlardan birini alıp direk aux kablosundan işi çözmenin daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Görüntü konusunda çirkin olur mu bilemiyorum ama daha kullanışlı olacağı konusunda eminim. Siz ne dersiniz?

Hatta bu konuyu bir seviye daha ileri taşıyıp direk bunların tablet tutucusunu ve bir tane de kulaklık girişi uzun kenarlardan birinde olan bir tablet alıp aracı multimedyalandırabilirim diye düşünmüyor değilim

Şu şekilde;

https://www.youtube.com/watch?v=_zmo4fyTNMs
    Konu bgr1907 tarafından (10/03/2015 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EKREM ALP
    Ekrem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 33

Dünden beri araştırıyorum ama bluetooth olayı sanki çok tatmin etmeyecek gibi geliyor o yüzden araç içine telefonu sabitleyecek bir aparat araştırdım ve EXOMOUNT diye bir aparat buldum bu ürünün hem vantuzlusu hem de direk cd sürücüsüne sabitlenen seçenekleri var.

Exogear Marka Exomount 2 Orjinal Araç Tutacağı Beyaz / Siyah 12932144 - n11.com

Exogear Araç Telefon Tutacağı ExoMount Touch CD - Siyah Renk - PDATeknoloji

Bunlardan birini alıp direk aux kablosundan işi çözmenin daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Görüntü konusunda çirkin olur mu bilemiyorum ama daha kullanışlı olacağı konusunda eminim. Siz ne dersiniz?

Hatta bu konuyu bir seviye daha ileri taşıyıp direk bunların tablet tutucusunu ve bir tane de kulaklık girişi uzun kenarlardan birinde olan bir tablet alıp aracı multimedyalandırabilirim diye düşünmüyor değilim

Şu şekilde;

https://www.youtube.com/watch?v=_zmo4fyTNMs

Hay Allah senden razı olsun kardeşim geçen ay orijinal teybime aux girişi taktırdım sonra o aux çıkışına samsung bluetooth kiti taktım iki cihaz aynı anda bağlantı yapabiliyor tableti ön konsolun oraya koyuyordum fakat malüm yollarda sarsıntıdan düşüyordu. Geçenlerde youtube da gördüm bu cdlikten tutan aleti ama bulamıyordum.. Şimdi görür görmez nasıl sevindim anlatamam hemen siparişi verdim. Çok sağol

Buğra Kılıçarslan
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Plaka
    38EC047

Alıntı Ekrem06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay Allah senden razı olsun kardeşim geçen ay orijinal teybime aux girişi taktırdım sonra o aux çıkışına samsung bluetooth kiti taktım iki cihaz aynı anda bağlantı yapabiliyor tableti ön konsolun oraya koyuyordum fakat malüm yollarda sarsıntıdan düşüyordu. Geçenlerde youtube da gördüm bu cdlikten tutan aleti ama bulamıyordum.. Şimdi görür görmez nasıl sevindim anlatamam hemen siparişi verdim. Çok sağol
    Kardeşim işine yaradıysa ne mutlu, bende geçenlerde bi yerde okudum fakat bulamamıştım google a ne yazdıysam çıkmamıştı en son marka ile aradım öyle buldum ürün geldikten sonra resimlerini çekip burada yayınlayabilir misin? Bize de fikir olsun.

Bluetooth kiti nasıl kullanışlı mı? Ses kalitesi nasıl, arabadan inip tekrar bindiğinde otomatik bağlanıyor mu?