Sinirliyim hem de çok sinirliyim. Şu tesisatçıyım diye takılan kablocu takımına çok sinirliyim. Öncelikle başlıktaki sorumu tekrarlamak istiyorum:

"Orijinal Teybin gövdeden gelen ISO kablosunu nereden bulup, kaça taktırabilirim Punto EVO 1.3 Mjet aracım için?"

Merak eden ve sabırlı arkadaşlar için hikayenin özeti:

Arkadaşlar aracımda 2000 TL'ye yakın ses sistemim var. 16 CM Vibe ve Kicker komponenetler (115-125 watt RMS)/ 30 CM cerwin vega sub (300 watt RMS) / Soundface Mono anfi (400 watt RMS) / Xecet 4 kanal anfi (4x90 watt RMS) / 2 farad kapasitör Macustic

En son bir multimedya Navix taktırdım araca bir arkadaşın aksesuar dükkanında. Ancak 5 dakika da takıldı ara kablolar, 3 ayrı çıkış istemiştim front/rear/sub olarak onu da çekmemişler eski deck çevirici sistemi için çekilen iki kablo kanalı üzerinden takmışlar ve verim alamadım 2 gün durmadı aracın üzerinde sinirlenip çıkardım. Eski teybi takmak istedim ustanın vakti yokmuş deck çevirici takmaya, eyvallah dedim aldım aracı çıktım dükkandan. Bugün işten dönerken iyi bir RCA çevirici alıp eski teybi taktırayım dedim. çünkü sesi zaten tatminkardı. Sonra ise...

Sağ olsunlar 20Hz Kartal'a uğradım geçerken ve RCA çeviri istediğim söyledim. Usta ilgiliydi ve cadence takmamı tavsiye etti. Buraya kadar ok. Teybi yerinden çıkardı ve bir baktı ki ilk olarak tesisatı taktırdığım yer olan Atakan Tuning başta olmak üzere sonradan arkadaşımın da Orijinal ISO soketine yan keski ile tecavüz ettiğini gördük. Tüm kablolar kesilmiş. Saçma yerlere takılmış. Aradan bantlamadan ekler yapılmış, o yüzden de multimedia ünitesi verimsiz çalışmış. Boşu boşuna takıp sökmüşüz onca para verip.

Bu ISO'nun orijinali nasıl temin edilir dedim. Usta bana ön gövdenin sökülmesi gerektiğini ve epey para olduğunu söyledi. Hem aracımın orijinalliği gitmiş, hem aracımı mahvetmişler hem de maddi zarara uğramış bulunmaktayım. Bu konu ile ilgli bilgi alabilirsem sevinirim. Ayrıca bir hususta şu:

20 Hz deki usta leğim meğim sokete birşeyler yaptı ancak o da bana tek deck çevirici takıp boşuna iki tane takıppara verme dedi. Şimdi aracın balance ayarından sesi sola getirince ses gidiyor, sağa getirince iki kanal birden çalıyor ancak ses stereo değil mono oldu Ulan gel de delirme. Kimseye öpücük ile iş yaptırmıyoruz ki. Ustanın ücretinde emek vardır deyip pazarlık dahi etmedim bugüne kadar.

Bu sorunumu çözecek arkadaşlar eğer kendileri de gerçek anlamda tesisatçılar ise e Anadolu yakasındalar ise tesisatı onlara baştan yaptırabilirim. Ancak bağışlayın artık HPF'yi sona getirip Sub'a da 80hz altı okutup, bir cıstak müzik ile ayar yapan; yok efendim 100 watt kolon en az 100 watt anfi ile çalışır diye bilen, bir anfinin çıkışı entegre mi yoksa STK mı dediğim de kendisine küfredermiş gibi suratıma bakan adamlardan sıtkım sıyrıldı. Lütfen bu işi biliyorsanız bana yardımcı olun.

Şimdiden minnet ve teşekkürlerim ile....

Saygılar