14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Kapı kolonları hakkında yardım lazım : )

cemil vatansvr
    bycene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 20

Soru Kapı kolonları hakkında yardım lazım : )

selam arkadaşlar sadece kapı kolonlarımı değiştiricemaracım punto evo nasıl bir kolon olmam lazım amfi felan bağlamıycam sadece kolonları değiştiricem sorularım sunlar

4 kapı kolonlarını değiştirdiğimde daha iyi bir ses alma imkanım varmı ?

hangi markayı almam gerekiyor ?

ve kapılarda twitter varmış gibi görünüyor fakat içi boş arka kapıların boş yerlere twitter taktırma imkanımız olurmu ?

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre İlgin
    emreilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 DT 3354
    Edilen teşekkür: 10

çok iyi bi konuya deyindiniz bende o kadar konuları inceledim ama kararsızım

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Ne alirsaniz alin orjinal kolondan iyi olacak zaten ama,pioneer tavsiye ederim cok klise ama hem ucuz hem de iyi hoparlorler. Onun disinda navitechin idare eder hoparlorleri hepsiburadada satiliyor.

Twitter takabilirsiniz ama arka taraftan gelecek tiz sesi sizi rahatsiz edebilir. Benim tavsiyem eski usul camin on tarafina saga bir sola bir iki adet takmaniz olur. Belki ufak iscilikle orjinal gibi yapilabilir.

LG-D802 cihazımdan gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre İlgin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 DT 3354

tavsiyeniz için teşekkür ederim bu akşam uygun fiyata alıp takmayı düşünüyorum dediğiniz gibi ama alırken hangi unsurlara dikkat etmeliyim sizce ? marka, desibel, hassasiyet, boyut, yada size göre en önemli unsur ne olur

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

hazır konu açılmışken 3 k gp de ön kapı kolonları ve arkadaki hapörlör ölçüleri nedir
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

SELİM KIRŞAN
    skirsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı emreilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiyeniz için teşekkür ederim bu akşam uygun fiyata alıp takmayı düşünüyorum dediğiniz gibi ama alırken hangi unsurlara dikkat etmeliyim sizce ? marka, desibel, hassasiyet, boyut, yada size göre en önemli unsur ne olur
    Ön kapılara 16 cm arka kapılara 13 cm almanız gerekiyor normalde, ve kabloları hoparlöre bağlamak için soket almanız gerekiyor çünkü kablo üzerindeki soket aracın orjinal hoparlörü için o da alacağınız hoparlöre uymuyor ayrıca akıllı vida da almanızı öneririm çünkü orijinal hoparlörler kapı sacına perçinli, vidalı değil. Ben 4 adet Pilippo 16 cm aldım ve taktım, ön arka 16 cm yaptım çokta memnunum amfi falanda bağlamadım, forum da bir iki arkadaşa da tavsiye ettim onlar da kullanmışlar memnunlar.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

savaş ölmez
    savagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 399

4 kapıya da pioneer 1614R taktım.sadece midbas olduğu için orjinal gibi oldu.tavsiye ederim.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

pioner,jbl gibi sistemler iyiler.eğer bose çıkması bulabilirseniz kesinlikle tavsiye ederim.stepne bass'ı ve kolonları mükemmel ses veriyor...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Daha öncesinde önlere 16" arkalara 13" hoparlör takılıydı yeterli sesi alamadık bu sefer arka kapı hoparlörünü iptal edip arka pandizota oval taktık. Yani Ön kapılara 16" pioneer arka pandizota da oval pioneer takın sesi dinleyin derim.. Bir de bunun için orjinal teyibi değiştirmek lazım
    Konu katip onur tarafından (06/06/2014 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: devrik cümle

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

Alıntı ermanadakale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazır konu açılmışken 3 k gp de ön kapı kolonları ve arkadaki hapörlör ölçüleri nedir
    Önler 16cm arkalar 13cm ama arkalarada istersen 16cm takabilirsin yeterli derinlik ve genişlik mevcut. Ancak tek kapılarda arkadaki hoparlörü sökmen için önce arka koltukları söküp ondan sonra döşemeyi komple çıkarman gerekiyor. Çok işçilik uğraş istiyor. 3 saatimi filan aldı arka kolonları değiştirmesi.

cemil vatansvr
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne alirsaniz alin orjinal kolondan iyi olacak zaten ama,pioneer tavsiye ederim cok klise ama hem ucuz hem de iyi hoparlorler. Onun disinda navitechin idare eder hoparlorleri hepsiburadada satiliyor.

Twitter takabilirsiniz ama arka taraftan gelecek tiz sesi sizi rahatsiz edebilir. Benim tavsiyem eski usul camin on tarafina saga bir sola bir iki adet takmaniz olur. Belki ufak iscilikle orjinal gibi yapilabilir.

LG-D802 cihazımdan gönderildi
    aslında pekte onemli değil twitter ler fakat kolonları değiştirmek istiyorum çunku sağlıklı ses almak için şuanda maksimum 24 seviyeye kadar acabiliyorum pekı boyutları ne olmalı bi fikrin vardır sanırım arkadaşım ??

cemil vatansvr
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34

Alıntı emreilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok iyi bi konuya deyindiniz bende o kadar konuları inceledim ama kararsızım
    al bendende okadar ben kararı değiştirmekten yana verdım fakat nerere ve nasıl yağcağıma halaa karar veremedım : )))

Emre İlgin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 DT 3354

fikirleriniz tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim kendi adıma
    dün akşam ALPİNE SPG-13C2 13 CM aldım media markt dan. ama gün içerisinde foruma girip yorumlarınızı okuma fırsatım olmadıgından bilgilerinizden uzak kaldım, keşke 16 cm lik alsaymışım dedim aslında çok konu okudum ama yine de 13 aldım artık gittigi yere kadar bu şekilde dinlerim ses ve akustik şuan da orjinalden çok daha iyi oldu şimdi ses seviyesini 30 dan aşağıya indirmeme gerek bile kalmıyo yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim

ali can yıldırım
    aalijann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    48 TN 663
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Kapı kolonları hakkında yardım lazım : )

Alıntı katip onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha öncesinde önlere 16" arkalara 13" hoparlör takılıydı yeterli sesi alamadık bu sefer arka kapı hoparlörünü iptal edip arka pandizota oval taktık. Yani Ön kapılara 16" pioneer arka pandizota da oval pioneer takın sesi dinleyin derim.. Bir de bunun için orjinal teyibi değiştirmek lazım
    Dostum benim sistem öyle ama önlerden yeterli sesi alamadım dertliyim arkalar süper ama
    2006 Grande Punto Dynamic sunroof-cam tavan-90 hp 6 ileri-çift yönlü dijital klima-cruse control