19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hoparlör tavsiyesi

Erman Çalışkan
    MachineGun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 4

Standart Hoparlör tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar;

Ön sağ hoparlörüm mefta oldu sanırım bass larda filan cızırtı yapıyor. Bu nedenle ön hoparlör takımını değiştirmek istiyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Ön takımlarını değiştiren ve şu markadan çok memnun kaldım diyen var mı?. Amfi kullanmak istemiyorum . Bütçem en fazla 130 - 140 Tl orjinal hoparlörden birazcık daha iyi bass ı olsa bana yeter.

Alpine 6"x9"(15x23cm), Koaksiyal 2 yollu 280W Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Alpine 6,1"/4", (16cm) Koaksiyal 2 yollu 220W Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Bunları buldum ama önerirmisiniz ? En kısa zamanda sipariş vermek istiyorum bu nedenle fikirlerinizi belirtin lütfen.

Erman Çalışkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar bugün yarın alıcam hoparlörü bu nedenle acil tavsiyenize ihtiyacım var ?

Mehmet Ali İNCE
    maince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

Bu konuyla ilgili konulara bakmanı tavsiye ederim senin sorunun daha önce açılmıştı ve ordaki bilgiler işini görcektir.

Erman Çalışkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı maince Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla ilgili konulara bakmanı tavsiye ederim senin sorunun daha önce açılmıştı ve ordaki bilgiler işini görcektir.
    Bu konuyla ilgili bütün konuları araştırdım zaten. Fakat benim belirttiğim kriterler çerçevesinde kullanıcı tavsiyelerine ihtiyacım var . Geçmiş konularun ucu açık kalmış bi sonuça bağlanmamış ki aynı konu defalarca açılmış.

Mehmet Ali İNCE
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

ben bi konuda ön kapılara 16 cm pioneer yada jbl konuldugunu okudum ve gayet güzel ses almışlar ama senın vermiş oldugun hoparlorlerden nasıl bir sonuç cıkar bilmiyorum malesef.

Erman Çalışkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

ben bi konuda ön kapılara 16 cm pioneer yada jbl konuldugunu okudum ve gayet güzel ses almışlar ama senın vermiş oldugun hoparlorlerden nasıl bir sonuç cıkar bilmiyorum malesef.
    Forumdan ''GURURGP'' Pm atmıştım . Kendisi Alpine almış fakat pek memnun kalmayarak aracın orjinal hi-fi sesitemine geri dönmüş.

JBL GTO 650 16cm Mid Bass Takımı16 Cm KomponentlerJBL

Bu ürüne tavsiye edilmiş daha öncelerdeki konularda acaba şuan kullanan var mı? Atakantuning de ürün 150 , hepsiburada da 190 Tl . Bu tür ses sitemleri gibi ürünlerin sahte olma olasagı var mı acaba neye dikkat etmeliyiz?
    Konu MachineGun tarafından (16/01/2014 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Önlere oval takma şansın yok kapı içine alacaksan mecburen 16 cm lik olanı alacaksın.Orjinal hoparlörlerin kalitesi vasat seviyede ne takarsan tak orjinalden iyi olacaktır Ben 2 ay kadar önce Pioneer aldım orjinale göre biraz daha net ve kaliteli sesi var muhtemelen senin baktığın Alpine Pioneer dan bi gömlek üstündür
    benim hoparlörler bundan:
    https://www.hepsiburada.com/liste/pi...fview%3dlister
    Konu kadir07 tarafından (16/01/2014 Saat 16:43 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali İNCE
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Sony XS-GTX1622S 16 cm 260 Watt 2 Yollu Hoparlör
    bunları bi araştır istersen bunlar tam senin istediğin gibi bass'ıda güzel verir
    hepsi burada .com da var bi incele

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı MachineGun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;

Ön sağ hoparlörüm mefta oldu sanırım bass larda filan cızırtı yapıyor. Bu nedenle ön hoparlör takımını değiştirmek istiyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Ön takımlarını değiştiren ve şu markadan çok memnun kaldım diyen var mı?. Amfi kullanmak istemiyorum . Bütçem en fazla 130 - 140 Tl orjinal hoparlörden birazcık daha iyi bass ı olsa bana yeter.

Alpine 6"x9"(15x23cm), Koaksiyal 2 yollu 280W Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Alpine 6,1"/4", (16cm) Koaksiyal 2 yollu 220W Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Bunları buldum ama önerirmisiniz ? En kısa zamanda sipariş vermek istiyorum bu nedenle fikirlerinizi belirtin lütfen.
    Aracın orjinal teyibini kullanıyorsanız orjinaliyle değiştirmeniz en uygunudur.Farklı bir hoparlör taktığınız zaman teyp çıkış olarak hoparlörünüzü yeteri kadar beslemiyecektir dolayısıyla hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.Beğendiğiniz Alpin 16cm hoparlör güzel bir hoparlör ama size tavsiyen kompenant'a geçiş yapın verdiğiniz rakama göre uyan size önerebileceğim hoparlörün link'ini ekliyorum.Kolay gelsin. Jbl Cs-6c 16.5 Cm Component 150Watt Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Erman Çalışkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önlere oval takma şansın yok kapı içine alacaksan mecburen 16 cm lik olanı alacaksın.Orjinal hoparlörlerin kalitesi vasat seviyede ne takarsan tak orjinalden iyi olacaktır Ben 2 ay kadar önce Pioneer aldım orjinale göre biraz daha net ve kaliteli sesi var muhtemelen senin baktığın Alpine Pioneer dan bi gömlek üstündür
    Pioneer TS-G1614R 16 cm 230 Watt 2 Yollu Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Sony XS-GTX1622S 16 cm 260 Watt 2 Yollu Hoparlör
    bunları bi araştır istersen bunlar tam senin istediğin gibi bass'ıda güzel verir
    hepsi burada .com da var bi incele
    Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın orjinal teyibini kullanıyorsanız orjinaliyle değiştirmeniz en uygunudur.Farklı bir hoparlör taktığınız zaman teyp çıkış olarak hoparlörünüzü yeteri kadar beslemiyecektir dolayısıyla hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.Beğendiğiniz Alpin 16cm hoparlör güzel bir hoparlör ama size tavsiyen kompenant'a geçiş yapın verdiğiniz rakama göre uyan size önerebileceğim hoparlörün link'ini ekliyorum.Kolay gelsin. Jbl Cs-6c 16.5 Cm Component 150Watt Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Açıkcası teyp değişmeden ve amfi olmadan iyi bir ses alamayacağımı biliyorum . Orjinal teyp ile bass lar ve sesin temizliği biraz daha iyi olsa bana yeterli olucaktır. O halde verim almada sıkıntı söz konusu olduğunu varsayarsak boşuna çok para vermeden Pioneer TS-G1614R 16 cm 230 Watt 2 Yollu Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Gibi bir ürün almak mı yoksa genede fark hissedilir derecede artar diyip Jbl Gto-6508c 16cm Companent Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

bu ürün mü yercih edilir. JBL yi Atakantuningden 150 Tl ye alabiliyorum?

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı MachineGun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası teyp değişmeden ve amfi olmadan iyi bir ses alamayacağımı biliyorum . Orjinal teyp ile bass lar ve sesin temizliği biraz daha iyi olsa bana yeterli olucaktır. O halde verim almada sıkıntı söz konusu olduğunu varsayarsak boşuna çok para vermeden Pioneer TS-G1614R 16 cm 230 Watt 2 Yollu Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Gibi bir ürün almak mı yoksa genede fark hissedilir derecede artar diyip Jbl Gto-6508c 16cm Companent Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

bu ürün mü yercih edilir. JBL yi Atakantuningden 150 Tl ye alabiliyorum?
    Aslında işin özü şu teyip çıkışının 4x18 watt RMS değeleri var.Sizin aldığınız hoparlörün RMS çıkışı 20 watt yada altında olmalı ki teyibin amfi katı hoparlörlerini doğru besleyerek birebir maksimum fayda sağlayabilin.İleride herhangi bir değişikliğe gitmeyecekseniz sizin teyp çıkışınız olan 18 watt RMS çıkış değerinize yakın ürünü alın boşuna fazla para vermeyin Kalite olarak piyasada 16,5 cm çap olarak Alpine,Pioneer,Sony,Jbl gibi oturmuş markalardan birinin herhangi bir modelini seçebilirsiniz.

SELİM KIRŞAN
    skirsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713
    Edilen teşekkür: 48

Merhabalar bende de aynı sorun vardı, aracın kendi orjinal teybini değiştirmeden hoparlörleri değiştirdim. Değişim olayını da kendiniz halledebilirsiniz elektrikçiye gitmeden, ben kendim söküp takmıştım. Ben ön kapılara bunlardan taktım

KORE MALI PİLİPPO 16 CM MİT TAKIMI ÜCRETSİZ KARGO 2 YIL GARANTİ - Komponent İlanları sahibinden.com'da - 138650235

Arka kapılara da bunların 13 cm olanından taktım ve son derece de çok memnunum.. İyi forumlar.

Erman Çalışkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı skirsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende de aynı sorun vardı, aracın kendi orjinal teybini değiştirmeden hoparlörleri değiştirdim. Değişim olayını da kendiniz halledebilirsiniz elektrikçiye gitmeden, ben kendim söküp takmıştım. Ben ön kapılara bunlardan taktım

KORE MALI PİLİPPO 16 CM MİT TAKIMI ÜCRETSİZ KARGO 2 YIL GARANTİ - Komponent İlanları sahibinden.com'da - 138650235

Arka kapılara da bunların 13 cm olanından taktım ve son derece de çok memnunum.. İyi forumlar.
    Bariz hissedilir bir fark oldu mu acaba ?

GURUR FİLİZ
    GURURGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 41

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pioneer TS-G1614R 16 cm 230 Watt 2 Yollu Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Öncelikle mrb.

"Orjinal hoparlörlerin kalitesi vasat seviyede ne takarsan tak orjinalden iyi olacaktır" demişsiniz.. Ancak eğer araçta orjinal fiat hi-fi ses sistemi varsa bu fikrinize katılmıyorum.. Çünkü orjinal hi-fi ses sisteminde çok tatminkar bir ses var.. Ben bas ve tiz e önem veren kaliteli sesten yana olan biri olarak denediğim şeyi söylüyorum.. Hi-fi ses sistemi olan araçların hoparlörü diğer standart teyp hoparlörlerine benzemiyor ve çok farklı.. O yüzden eğer arkadaşın hi-fi sistemi varsa ben orjinal hoparlörü almasından yanayım.. Alpine önermişlerdi bende 90 liraya almıştım kampanyalıydı fakat istediğim verimi alamadım malesef.. Orjinal hi-fi kolon serviste önler için tek olarak 64 tl.. Standart hoparlör 38 lira gibi bi rakamdı sorduğumda..

SELİM KIRŞAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713

Evet çok büyük bir fark oldu. İzmir de olsaydınız gelip bakabilirdiniz..

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Alıntı GURURGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle mrb.

"Orjinal hoparlörlerin kalitesi vasat seviyede ne takarsan tak orjinalden iyi olacaktır" demişsiniz.. Ancak eğer araçta orjinal fiat hi-fi ses sistemi varsa bu fikrinize katılmıyorum.. Çünkü orjinal hi-fi ses sisteminde çok tatminkar bir ses var.. Ben bas ve tiz e önem veren kaliteli sesten yana olan biri olarak denediğim şeyi söylüyorum.. Hi-fi ses sistemi olan araçların hoparlörü diğer standart teyp hoparlörlerine benzemiyor ve çok farklı.. O yüzden eğer arkadaşın hi-fi sistemi varsa ben orjinal hoparlörü almasından yanayım.. Alpine önermişlerdi bende 90 liraya almıştım kampanyalıydı fakat istediğim verimi alamadım malesef.. Orjinal hi-fi kolon serviste önler için tek olarak 64 tl.. Standart hoparlör 38 lira gibi bi rakamdı sorduğumda..
    Benim araçtada hi-fi sistem var geçenlerde arkalar patlayınca söküp baktık resmen karton gibi tamam normal hoparörlere göre daha iyi ama çokta iyi değiller maalesef.

Gökhan S
    kentsonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Dostum araca anfi bağlayacak mısın? Yoksa sadece teybe mi giriş yapacaksın?

Anfi bağlamayacaksan

Pioneer TS-G172CI 17 cm sana şiddetle tavsiye edilir. Dolgun ve temiz bass verir. Tizleri tatminkardır. Mid sesler ise sana yetecektir.

arkalara da Pioneer TS-G1721I 17 cm alırsan olay tamamdır.

Normalde arka kapıda tiz yuvası olduğu halde fabrika coaxial dediğimiz bütünleşik kolon kullanmış. Bir de arka kapılarda normalde 13 cm hoparlör var ancak 16-17-20 cm kolaylıkla uyar. Yer var ve geniş.

Bir de şu önemli!!!

Evo serisi bir aracın var ise evonun ön kapılarında cep kısmının arka kısmında boş bir oluk vardır. Bu kuvvetli bir hoparlör ön kapıya takılır ise hi end kule kolonlardaki gibi sesin fazlasının çıkması için konulmuş hava portu olarak tasarlanmış. Ön kapının içine yeni kolonlarını taktıktan sonra boşluk kısmına kanepecilerdeki pamuk gibi dolgu malzemesinden yerleştirisen alacağın bass inanılmaz yumuşar ve subwoofer gibi çalar. İşi bilen bir usta bunu kolaylıkla yapar. Ancak unutma epey bir dolgu malzemesi ile boşluk çok az kalacak şekilde dolduracaksın oraları. Bu aynı zamanda kapıda ses yalıtımı da yapar.

Hadi kolay gelsin. Beni 0505 691 98 38'den ara bir ihtiyacın olur ise

SELİM KIRŞAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713

Arkadaş hoparlör setini geçen hafta bağlattı, aracın şuan ki halinden de gayet memnunmuş

Evren İskent
    evren iskent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 43

Ben de hoparlorlerin sesi yukeldiginde ziriltili seslerinden rahatsiz oldugum icin dun 4 hoparloru magnat 16cm ile degistitdim. Ilk farkedilen arka kapilardan kulagima tiz sesleri daha cok geliyor. Teyp ayni kalinca ses kalitesinde köklü değişimler olmayacağını farkindaydim ancak evolarda kullanilan ana unitelerin, bas ve tiz ayararinin yaninda eq alternatifi sunmasi standart ses sistemlerine gore ortalamanin ustune cikmaya izin veriyor zaten. Amac bol bass yerine kaliteli ve seviyeli bas, duyulabilir tiz ise kapi hoparloru degisimi uygun maliyetli bir cozum.

Bu arada component onerilerine anfi olmadan ben cok sicak bakmiyorum. Component anfi yerine teyp ile beslendiginda sesler zayif kalir, hoparlorlerden duyulan ses ciliz ve tiz olur. Ikincisi de bu ciliz sesi sub doldurmazsa eksiklik hissedilir, bosuna masraf yapilmis olur. Ayrica komponentler, coaxiyellere gore(tizi ustune olan modeller) %50 pahali oldugundan hem masrafli olur hem de bu masrafin karsiligini vermekten cok uzak olur.

On kapilardaki tiz hoparlorleri degistirmeden one ve arkaya iki yollu coaxiel 16-17cm hoparlorler takarak kaliteli markalarla 180-250tl arasina iscilik dahil masrafla basit ve yararli bir degisim yapabilirsiniz.

Saygilarimla.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi