14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Aux kablosu mu?

sezgin hasdemir
    28041990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

Standart Aux kablosu mu?

Arkadaşlar elime bitane resimde görünen kablodan geçti tahminlerime göre aux kablosu bu kabloyu orjinal teybime takabilirmiyim.Başka bir aparat almama gerek varmıdır.Bu arada aracım 2012 model punto pop

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

hocam video kablosu bu. ses için değil görüntü için kullanılır. Ankara'daymışsınız, Kemal Oto'dan aracınıza direk takacağını Aux kablosunu temin edebilirsiniz.

3. Bu mesajı için 2 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

sezgin bu punto aux kablosu değil. bu bir tv nin aux çıkışı olupta hem gorüntü hem ses almak için aparattır. aux kablosu budur.

Blaupunkt Teyp Aux Kablosu Aux Çıkışı «Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning

5. Bu mesajı için 2 kişi femoli'ye teşekkür etti:

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam video kablosu bu. ses için değil görüntü için kullanılır. Ankara'daymışsınız, Kemal Oto'dan aracınıza direk takacağını Aux kablosunu temin edebilirsiniz.
    Yok kardeşim ses için de kullanılabilir bu kablo, çok eski model teyplerin hoparlör girişleri de bu şekilde olurdu ordan biliyorum. Keza ben de bu kablodan kullandım aux yaparken.

Şöyle ki, o 3'lü girişlerin hepsini kesiyorsunuz içlerinden 2şer tabe kablo çıkacak, birisi renkli yalıtımlı diğeri yalıtımsız şekilde. Yalıtımsız kabloları birbirine bağlayıp teypteki Aux çıkışının "Nötr" ucuna bağlıyorsunuz, yani ortadaki uç. Geriye 3 tane yalıtımlı kablo kalacak, bunların biri sağ diğeri sol hoparlör için. Onu da deneyerek bulacaksınız. Sonuç olarak şuan elinizdeki 3 çıkıştan 2 sini kullanacaksınız 1 tanesi boşta kalacak, onuda bantla sararsınız. Umarım anlatabilmişimdir, kolay gelsin

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok kardeşim ses için de kullanılabilir bu kablo, çok eski model teyplerin hoparlör girişleri de bu şekilde olurdu ordan biliyorum. Keza ben de bu kablodan kullandım aux yaparken.

Şöyle ki, o 3'lü girişlerin hepsini kesiyorsunuz içlerinden 2şer tabe kablo çıkacak, birisi renkli yalıtımlı diğeri yalıtımsız şekilde. Yalıtımsız kabloları birbirine bağlayıp teypteki Aux çıkışının "Nötr" ucuna bağlıyorsunuz, yani ortadaki uç. Geriye 3 tane yalıtımlı kablo kalacak, bunların biri sağ diğeri sol hoparlör için. Onu da deneyerek bulacaksınız. Sonuç olarak şuan elinizdeki 3 çıkıştan 2 sini kullanacaksınız 1 tanesi boşta kalacak, onuda bantla sararsınız. Umarım anlatabilmişimdir, kolay gelsin
    bu bağlantı kesinlikle çalışmayacaktır.eldeki üç çıkıştan ikisini kullandın eyvallah. Ama 1/4 Erkek Hoparlör jakına bakarsan,üç bant olduğunu görebilirsin rahatlıkla. Dolayısıyla,bu jakın girdiği cihaza karşılık gelmeyecektir o bantlar. Şöyle yapılır,o jak ta değişir 2 bant stereo erkek fiş ile,o zaman ses alınır. Ama bu şekilde yapılırsa,elektrik bilgisi olmayan bir abimiz bu işle cebelleşir durur.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bağlantı kesinlikle çalışmayacaktır.eldeki üç çıkıştan ikisini kullandın eyvallah. Ama 1/4 Erkek Hoparlör jakına bakarsan,üç bant olduğunu görebilirsin rahatlıkla. Dolayısıyla,bu jakın girdiği cihaza karşılık gelmeyecektir o bantlar. Şöyle yapılır,o jak ta değişir 2 bant stereo erkek fiş ile,o zaman ses alınır. Ama bu şekilde yapılırsa,elektrik bilgisi olmayan bir abimiz bu işle cebelleşir durur.
    Çalışır abicim ne demek çalışmayacaktır Aynı kabloyu al gel yapalım sana çalışanından

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

doğru diyor çalışır. 3 kablo var jack üstünde 3 diş var.2 kabloyu kullanır yaparsın ama temassızlık olur.çünkü 3lü erkek jack 1mm kadar daha uzundur.

C2105 cihazımdan gönderildi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

yahu biraaadeeer çalışmaz diyorum. alet seçer.

Baran sendeki jakın ucu iki banttır. üç bantsa dahi sadece iphone'lar ve televizyonlar destekler. Eminim senin arabada bendeki G2'yi denesek temassızlık yaratacaktır. Deneriz bi ara
    Konu cdogu tarafından (03/01/2014 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesajı için 2 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

sezgin hasdemir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim dayım elektrikci o sanırım dediklerinizi yapabilir.aux ile müzik dinlediğimde cd ile dinlediğimiz kadar kaliteli olmaz diye duydum.Kalitesiz ses dinleyeceğime cd çekerim her seferinde.Kaliteli müzik dinleyim diye aracımın ses sistemini değiştirdim simdi kaliteden vazgeçemem.

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı 28041990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim dayım elektrikci o sanırım dediklerinizi yapabilir.aux ile müzik dinlediğimde cd ile dinlediğimiz kadar kaliteli olmaz diye duydum.Kalitesiz ses dinleyeceğime cd çekerim her seferinde.Kaliteli müzik dinleyim diye aracımın ses sistemini değiştirdim simdi kaliteden vazgeçemem.
    Duyumunuz yanlış.Aux'un kalitesi kablonun kalitesine bakar. Bu yüzden,görüntü iletmek için yapılmış bir kabloyla ses dalgalarını kaliteli bir şekilde duyamayabilirsiniz. Yani sesin iyi olması için gereken iki etmen var. Biri kablo,diğeri de müziği çaldığınız aygıt,cep telefonu.

Mesela benim telefonum FLAC çalabiliyor,FLAC sıkıştırmasız,kayıpsız bir müzik formatıdır ve en kaliteli olan ses formatı. Arabamın teybi CD ile FLAC çalamıyor.Ama ben aux kablosuyla birlikte FLAC dinleyebiliyorum cayır cayır. Bu bakımdan avantajlı. İyi bir kablo ve çıkışı kaliteli olan bir mp3 çalar,telefon işinizi CD'den daha iyi görecektir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sezgin hasdemir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Anladım ozaman iyi bir aux kablosu ve iyi bir mp3 çalar yada telefonumdan dinlerim.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

sezgin hasdemir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Bu arada elimde bir proğram var bu sayede istediğim uzantıyı istediğim uzantıya çevirebiliyorum.Flac varmı diye merak edip baktım mp3 leri flac a çevirebiliyormuş hemen çevirdim.4mb şarkı 18 mb çıktı.Wmp çalıştırmadı onada eklenti indirdim şimdi bu uzantıyı en azından bilgisayarımda dinleyebiliyorum. Flac ı ıphone 4 çalarmı telefonum bu model çalarsa hepsini telefondan dinlemeyi planlıyorum

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı 28041990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada elimde bir proğram var bu sayede istediğim uzantıyı istediğim uzantıya çevirebiliyorum.Flac varmı diye merak edip baktım mp3 leri flac a çevirebiliyormuş hemen çevirdim.4mb şarkı 18 mb çıktı.Wmp çalıştırmadı onada eklenti indirdim şimdi bu uzantıyı en azından bilgisayarımda dinleyebiliyorum. Flac ı ıphone 4 çalarmı telefonum bu model çalarsa hepsini telefondan dinlemeyi planlıyorum
    Hocam flac mp3ten cevrilmez. Sarkilari orjinalden flac olarak indirmeniz lazim, mp3 sıkıştırıldığı için flaca donmesi mumkun degil.sadece boyut buyur kalite artmaz. Sarkilarinizi internetten flac olarak bulmaya calisin. Eger bulamazsaniz da,mp3 indirin ama 320kpbs kalitesinde olsun.

LG-D802 cihazımdan gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

sezgin hasdemir
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Hadi ya sevinmiştim.Öyle yapıyım ozaman.