13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Kapılardaki hoparlörlerin patlaması

Hızlı Puntocu
    ape - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 18

Standart Kapılardaki hoparlörlerin patlaması

Arka sağ ve sol kapıdaki hoparlörlerim ne yazik ki patladı.Ve basslı bir şarkı açtğımda sanki arka koltukta kavga varmiş gibi hissediyorum .

Merak ettiğim şey şu ; orjinal fabrika çıkışta kapılara takılan hoparlörlerin yerine daha güçlü hoparlör takan oldu mu ? Takan olduysa sonuç eskiye nazaran nedir ? Bu hafta sonu 4 kapıdaki hoparlörleri değiştirmeyi düşünüyorum ve sizin yorumlarınıza göre tercihte bulunucam.

-

yaşlanarak değil, yaşayarak öğrenilir...Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır...

Sercan Türen
    adrentos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 49

2-3 ay önce sol ön kapı patladı pionerla değiştirdim seste fark vardı biraz

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

ön kapılara 16.5 cm , arka kapılara 13 cm hoparlör alıp taktırabilirsiniz , 40-50 liralık bi hoparlör alırsanız orjinalden pek bi farkı olmaz amfi olmadan , amfi almadan 150-200 aralığında JBL,Alpine,Pionner sizi tatmin eder amfiyle desteklerseniz çok çok daha iyi olur
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Hızlı Puntocu
    ape - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön kapılara 16.5 cm , arka kapılara 13 cm hoparlör alıp taktırabilirsiniz , 40-50 liralık bi hoparlör alırsanız orjinalden pek bi farkı olmaz amfi olmadan , amfi almadan 150-200 aralığında JBL,Alpine,Pionner sizi tatmin eder amfiyle desteklerseniz çok çok daha iyi olur
    Ayrıntılı açıklama için teşekkürler öncelikle cm hesabıyla bilgim yoktu.

yaşlanarak değil, yaşayarak öğrenilir...Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Benimde geçenlerde orjinal hi-fi ses sistemindeki arka hoparlörler patladı.Ben 13cm olan orjinaller yerine 16cm Pioneer taktırdım(altına kasnak bırakarak) yüksek sesteki bozulmalar kayboldu biraz daha net ve temiz bir ses var orjinallere göre.(16cm Pioneer hoparlörleri hepsiburada.com dan 50tl ye aldım )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ape

Çağlar YILMAZ
    Security MrFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 MHP 54
    Edilen teşekkür: 52

Benim sağ arka kapıdaki hoparlör patladı. Değiştirmek istiyorum fakata ebatla hakkında pek bir bilgim mevcut değil. Az önce Koray ebatlar konusunda bilgi vermiş; önler 16.5 arkalar içinde 13cm demiş. Öncelik olarak arka kapıdakileri değiştirmeye karar verdim ve hepsiburadadan biraz araçtırdım ve bu ürünü buldum. Tavsiyeniz ne olur acaba?
    Component ürün baktım ileride belki anfi ile destekleyebilirim düşüncesi ile..

Kamosonic KS-5200 13CM-180W Component Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı MrFatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim sağ arka kapıdaki hoparlör patladı. Değiştirmek istiyorum fakata ebatla hakkında pek bir bilgim mevcut değil. Az önce Koray ebatlar konusunda bilgi vermiş; önler 16.5 arkalar içinde 13cm demiş. Öncelik olarak arka kapıdakileri değiştirmeye karar verdim ve hepsiburadadan biraz araçtırdım ve bu ürünü buldum. Tavsiyeniz ne olur acaba?
    Component ürün baktım ileride belki anfi ile destekleyebilirim düşüncesi ile..

Kamosonic KS-5200 13CM-180W Component Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    onun yerine alttakini tavsiye ederim o fiyatlara göre bakarsak

Sony XS-GT1338F 13cm 3 Yollu 230 Watt Oto Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

12. Bu mesajı için 2 kişi EvoKoray'ye teşekkür etti:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Kamasonic yerine Sony gibi Walkman'leriyle kendini kanıtlamış bir marka almak tabii ki daha mantıklı.

Bu arada boyuta fazla takılmayın. Her türlü montajı yapılır bir şekilde. Gerekirse hoparlörler bir saca sabitlenir. O sac ta arabanın orjinal hoparlör deliklerine montajlanır. Böylece oturtursunuz ama hoparlörün döşemedeki kalıbına nasıl oturur onu bilemeyiz.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

tek almayacaksın galiba yoksa ses dalgalı gelebilir aynı güçte alman lazım. Tavsiyem ön 2 arka 2 yada 4 ünü değiştirmen olacaktır. Fiyatlar genelde 60 tl civarı 250WATT sonny ler sonny almanı öneririm arkadaşımın opel astra aracına ön 2 tanesini sony 250 watt olması lazım değiştirmiştik gayette hoş yani sesi. Pionner weya JBL de alabilirsin diğer markaları hiç önermiyorum
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağlar YILMAZ
    Security MrFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 MHP 54
    Edilen teşekkür: 52

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onun yerine alttakini tavsiye ederim o fiyatlara göre bakarsak

Sony XS-GT1338F 13cm 3 Yollu 230 Watt Oto Hoparlör - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamasonic yerine Sony gibi Walkman'leriyle kendini kanıtlamış bir marka almak tabii ki daha mantıklı.

Bu arada boyuta fazla takılmayın. Her türlü montajı yapılır bir şekilde. Gerekirse hoparlörler bir saca sabitlenir. O sac ta arabanın orjinal hoparlör deliklerine montajlanır. Böylece oturtursunuz ama hoparlörün döşemedeki kalıbına nasıl oturur onu bilemeyiz.
    Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek almayacaksın galiba yoksa ses dalgalı gelebilir aynı güçte alman lazım. Tavsiyem ön 2 arka 2 yada 4 ünü değiştirmen olacaktır. Fiyatlar genelde 60 tl civarı 250WATT sonny ler sonny almanı öneririm arkadaşımın opel astra aracına ön 2 tanesini sony 250 watt olması lazım değiştirmiştik gayette hoş yani sesi. Pionner weya JBL de alabilirsin diğer markaları hiç önermiyorum

Görüşleriniz, fikirleriniz için teşekkür ederim.

Koray'ın önerdiği ürünü yarın sipariş geçeceğim.. Arka patlak hopörlörü biran önce halledelimde önler için yine bi iyileştirme daha sonra gerçekleştireceğim..

Caglar Gun
    erasday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 0

( Sony XS-GT1338F 13cm 3 Yollu 230 Watt Oto Hoparlör )Benim sadece sol arka kapıdaki patlak.1 adet alsam seste çok problem olur mu?önlerden de sadece biri patlak onun için de tavsiye edeceğiniz hoparlör ne olur?Antalya' da bunları sadece işçilik vererek taktırabileceğim düzgün bir servis önerir misiniz yoksa herhangi bir servis olur mu?

Eray Aydın
    leomar32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 R 6382
    Edilen teşekkür: 62

Elimde orjinal ön kapı hoparlörlerim var isteyen olursa bana pm atsın orta fiyat bulup gönderebilirim.

coşkun alkan
    StockPower coskun alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

Tek hoparlör satan bir yer olacağını zannetmiyorum servis dışında

LG-D802 cihazımdan gönderildi