16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Ses sistemi kurmak için acil yardım!

Faruk TUZLUOGLU
    faruktuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    26 PN 877
    Edilen teşekkür: 166

Bilgilendirme Konusu Ses sistemi kurmak için acil yardım!

arkadaşlar merak ettiğim bir konu: GP Active araç sahibiyim! oriinal cd çalarını güçlendirip bir ses sitemi kurulabilir mi! harici bir cd çalar takmak istemiyorum! orijinali bozulmadan yapılabilecek nasıl bir uygulama vardır acaba!

yardımlarınızı bekliyorum! şimdiden teşekkürler!

doĞuş kaRa
    ACTOROFTHEROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730
    Edilen teşekkür: 67

ewet bende araştırmıştım orıjınaLLe yapıLabiLiyormuş amfi takıp ayarLarını ordan yapabıLıyorsun die biLiorum ama tabiki harici cd çaLAr kadar OLmaz

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

harici cd çalardan ziyade aracınızın kendi teybini değiştirebilirsiniz. bizim gpler için üretilmiş olan teyp çerçeveleriyle sanki orjinalmiş gibi bi görüntü alablrsiniz. ses içinse kesinlikle teybin değiştirilmesi gereklidir. (tabiki iyi bi ses isteniyorsa). değişmedende olablr,genede güzel ses alınabilir, fakat teyp değişince alınacak ses kalitesi ve seviye bariz farklılık gösterir. sistem içinse amfi şart olmakla beraber kapı içlerindeki hoparlörlerinde değişmesi gerekir.

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

teyb çerçevesine teybin kendi çerçevesi tam oturmuyor biraz masıyor ben biraz önce teybi söktürdüm o yüzden orjinal teybi ço ii eğer çerçeve istersen ben sana satırm

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

hemen olaya parmak basıyorum şuan yyeni yapılan we tekrar değiştirmek sitediğimiz bi sistem war 48 H 7797 araç üzerinde 4 tane cadence compenat 30 luk bas 2 tane oval bide amfi war kendi cd çaları yeterli harici cd çalar 1 milyarlık acayip bi cd çalar abğlanıcaktı ama direksiyon üzerindeki tuşların iptal olmasını göze almak zorundaydık bi süre vazgeçmek zorunda kaldık araç şuandada drag için hazırlanıyo zaten şimdi harici cd çalar dediğim giib tuşlar iptal ama orjinal cd çalarıda istediğiniz sistemi kaldırıyo yeterki yaptırığınız elektronikçi bizimki gibi Türkiye 2. si olsun herşey olup gidiyo şuan site değişcek 2 tane 35 lik geliyo komple alpine ama yinede cd çalar değişmiycek gerekte yokk tmm çok güzel cd çalarlar warr amaa araç sahibi abi direksiyon üstünü kayebtmek istemiyo

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

bekir o direksiyon kumandasını yeniden kullanman için benim teybçi için airbagi söktür ben o teybin kendi kumandasının beynini oraya takarım kullanırsın dedi başka teypçilerde belki yapar bi sor

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

beyin airbag altındamı enteresann sonuçtaa cd çaların arkasındaki kablolar tuşlar için eksiik geldikten sonraaa anlayamadım valla nasıl olucakki bu işş zaten araç ses sistemine doğru yönelmiycek sanırım performans ve yarışa yöneliyo o nedenle ses sistemi bir adım gerice kalıcakk sanırım bülent abinin sistemde bilee iptalll olmuş tuşlar valla anlamadım

mehmet zengi
    mehmetzengi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı bysahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemen olaya parmak basıyorum şuan yyeni yapılan we tekrar değiştirmek sitediğimiz bi sistem war 48 H 7797 araç üzerinde 4 tane cadence compenat 30 luk bas 2 tane oval bide amfi war kendi cd çaları yeterli harici cd çalar 1 milyarlık acayip bi cd çalar abğlanıcaktı ama direksiyon üzerindeki tuşların iptal olmasını göze almak zorundaydık bi süre vazgeçmek zorunda kaldık araç şuandada drag için hazırlanıyo zaten şimdi harici cd çalar dediğim giib tuşlar iptal ama orjinal cd çalarıda istediğiniz sistemi kaldırıyo yeterki yaptırığınız elektronikçi bizimki gibi Türkiye 2. si olsun herşey olup gidiyo şuan site değişcek 2 tane 35 lik geliyo komple alpine ama yinede cd çalar değişmiycek gerekte yokk tmm çok güzel cd çalarlar warr amaa araç sahibi abi direksiyon üstünü kayebtmek istemiyo
    dostum bişey sorcam? tesisat en iyi montajcılardan birine yapıldı diyorsun?? bu kadar malzemeyi 1 amfide beslemek imkansız 4 takım comp var 2 oval var bu toplam 10 hoparlor yapar bide 2 tane bass var bunun neresi iyi sistem?

cevher çeken
    cewo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 CVR 49
    Edilen teşekkür: 11

bende teyp standart.. amfi çıkışı yok sanıyorm onun için bi aparat takıp hallediyolar bass 4 kanallı jbl le bi mid bide bass besliyorm daha fazlası da beslenmesi imkansız. bass ta iyi fakat sağlam bi ana ünite olmadığı için midler tam performans gösteremeyebilir.

mehmet zengi
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yok

Alıntı faruktuzlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merak ettiğim bir konu: GP Active araç sahibiyim! oriinal cd çalarını güçlendirip bir ses sitemi kurulabilir mi! harici bir cd çalar takmak istemiyorum! orijinali bozulmadan yapılabilecek nasıl bir uygulama vardır acaba!

yardımlarınızı bekliyorum! şimdiden teşekkürler!
    sorunca cvp vereyim dostm bnm opel comboda ilk yaptıgım sistemde kaset çalara bi çeviric yani teyp e takılan bi parçayla amfi çıkışı sağlanıyor bu uygulamayla uzun bi süre fazla verimli olmasada güzel ses almıştım ki senin araçta cd çalar var belki amfi çıkışı vardı gp leri bilmiyorum yoksa bile az bi parayla bi çevirici takarsın olay çözülmüş olur hemde ii ses alırsın

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı mehmetzengi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum bişey sorcam? tesisat en iyi montajcılardan birine yapıldı diyorsun?? bu kadar malzemeyi 1 amfide beslemek imkansız 4 takım comp var 2 oval var bu toplam 10 hoparlor yapar bide 2 tane bass var bunun neresi iyi sistem?
    bunun neresi iyi sistemmmi doğru aslındaaa bas amfisine ihtiyaç wardı ayrı olarakk amaa amfi üzerindeki yapılan ayarlarlaa ses gerçekten çok kalitellliii weee sistem bir puntoya giden sistem oldu abartıda olmadıı yani arabaya zarar wermeyenn bir sistemm olduu şuann değiştiricez komple for-x 2 38 lik felan düşünülüyoo amaaa bunun zararını görücezzz eminiz bundan .... hem 2 bas yok üstünde tek bas warrrr 2 basa çıkıcak o zaman tabikidee bir bas anfisi gelicek
    Konu Backer tarafından (19/09/2007 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir.

mehmet zengi
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yok

bi soru daha 4 takım comp ve coax ı bağladıgınız amfinin marka modeli ne acaba çok merak ettim ? şidmi bu sistem elbette çalar çalmaz die bişey yok ama hiçte ii çalmaz kalıbımı basarım eger gerçtekten bi sistem dinlediysen zaten bunu sistemden saymazsın mutlaka parçalar kalitelidir ii ses alına bilir ama bu tek amfiyle imkansız ! subların değerlernin en az 100 rms üstünü verecek bi mono amfi olmalı ve bu kadar hoparlörü tam anlamıyla beslediğinizi sanmıyorum daha ii sistemlere inş... saygılar..

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

amfi cadence di eski sistemmmde sadece pionerr ovaller zayıf tutuluyodu gerçek bi sistem dinledimmmiye gelirsek ıasca türkiye 1. dünya 3. sü murat abinin iş yeri ewimin önünde 156.7 db araç... sanırım iyi bi sistem dinlemişim

mehmet zengi
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yok

Alıntı bysahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amfi cadence di eski sistemmmde sadece pionerr ovaller zayıf tutuluyodu gerçek bi sistem dinledimmmiye gelirsek ıasca türkiye 1. dünya 3. sü murat abinin iş yeri ewimin önünde 156.7 db araç... sanırım iyi bi sistem dinlemişim
    bu aracı dinledikten sonra bu sistemin bu kadar güzel oldugunu nasıl sölüyorsun o zaman??

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

ewet nasıl söylüyorum ben baştada dedim punto için güzell 4 çelik 1 30 luk 2 oval bir ses amfisi amaaa ne oldu yetmedii sistem değişiyo 2 38 lik istiyoruz keşkee imkan olsada focusa yaptığımız gibi 2 5000 lik takılsaaa hayat orda başlasaa amaa b araç draga gidiyo süreki we sistem 2 de bir sökülüyo şuan bi yön wermek zorundayızz yaa dragcı olcak ya ses sitemcii amaa sanırım dragcı olamıycakkk 77 lik benzinli salak kalıyo birazz motor modifiyesi içinn kaldırmıyoo ses sistemine gidilcek yada araba değişcek drag aracı olucak arabaa benm olsaa hiç problem değil ama çok yakın bi abimin burda ses sistemi yapan 2 ıasca cı abimiz war biri 1. biri 2. oldu türkiyee katılmayan araçlarda war tabikii amaa tekrar diyorumm punto için tek 30 luk yeterlii yalıtımlaa malıtımla uğraşmak istemiyenlere

mehmet zengi
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yok

peki cnm kolay gelsin sana.....