Sonuçlar: Navigasyon için en iyi seçenek sizce hangisidir?

Katılımcı sayısı
21. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Akıllı telefon orjinal hali ile yeterlidir.

5 23.81%
  • Akıllı telefon uygun bir haritayla yeterlidir.

7 33.33%
  • Navigasyon cihazı almak gereklidir.

8 38.10%
  • Beni kararsızlığa iten durumlar var.

1 4.76%
Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Navigasyon

Türker Güveyi
    tguveyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Teknik Konu Navigasyon

Arkadaşlar merhaba,

Ben IPhone 4S kullanıyorum. Kullananlar bilir IOS 6 güncellemesi ile birlikte gelen haritada hiçbir yer bulunamıyor. Yani kullanışlı değil. Ücretsiz Yandex haritasını indirdim. Harita gerçekten çok güzel ama onda da sesli navigasyon yok. IPhone'unu navigasyon olarak kullanan arkadaşlar tercihen ücretsiz olmak üzere kullandıkları bir navigasyon programı varsa bana fikir verebilir mi?

Yoksa bu işin tek çıkar yolu gidip bir navigasyon aleti alıp kullanmak mıdır? Eğer kullanan varsa marka ve model önerisinde bulunabilirler mi?

Şimiden teşekkürler..

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Türker bey telefonunuzu jailbreak yapmayı düşündünüz mü? yapmak yasal değil biliyorum fakat yaptıktan sonra istediğiniz navigasyon programını yükleyebilirsiniz ki bende hem tomtom hemde igo yüklü.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Türker Güveyi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türker bey telefonunuzu jailbreak yapmayı düşündünüz mü? yapmak yasal değil biliyorum fakat yaptıktan sonra istediğiniz navigasyon programını yükleyebilirsiniz ki bende hem tomtom hemde igo yüklü.
    Ali Bey cevabınız için teşekkürler. İzin verirseniz birkaç soru sormak istiyorum.

1-) Iphone'uma jailbreak yapmamın yasal olmadığını biliyorum. Yurtdışından getirmiştim. Garantisi zaten olmadığından garanti ile ilgili bir sıkıntım zaten olmayacak. Ancak jailbreak yapmanın başka sakıncaları var mıdır?

2-)Jailbreak yapmaya karar verirsem bunu kendi kendime yapabilir miyim? Nasıl yapabilirim? Yoksa bir servise götürmem mi gerekecek?

3-)Jailbreak yaptıktan sonra söylediğiniz programları yüklemek ücretsiz mi olacak? Çünkü bu söylediğiniz programlar halihazırda ücretli olarak AppStore'da zaten var?

4-)Son olarak 3. sorum ile bağlantılı olarak jailbreak olayından sonra herhangi bir navigasyon cihazı almama gerek kalmayacak mı?

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Google Maps İphone uygulamasını JB yapmadan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz...
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Türker bey soru sormanızın tabikide bir sakıncası yok
    Size nacizane fikirlerimi ve ilk günden beri jailbreakli olarak kullandığım cihazımdaki izlenimlerimi anlatayım.

Benim telefonumda yurt dışından geldi ve garantisi yok diye düşünüyorum. Jailbreak yapmanın ben bu güne kadar sakıncasını görmedim. Hatta dediğim gibi ücretli programları ücretsiz olarak kullanabiliyorum. Yapmaya karar verirseniz şöyle bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Şu andaki cihazınızda yüklü sürüm 6.1.3 ise taaki yeni bir jailbreak aracı çıkana kadar bu gün itibari ile jailbreak yapmanız mümkün görünmüyor bunu baştan belirteyim. Çünkü jailbreak ios işletim sistemindeki açıklardan yararlanılarak yapılan bir şey. Tıpkı windowsu crackleyerek legal kullanmak gibi bir şey bu.

Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız ki buna 6.1.2 de dahil o halde untetherad jailbreakı yükleyebilirsiniz. Birde tetherad jailbreak var ki 6.1.3 yüklü cihazınıza bunu uygulayabilirsiniz fakat yanlışlıkla ya da şarjı bitip telefonunuz kapanırsa cihazınızı pc ye bağlamadan açamazsınız ki bu çok sinir bozucu bunu bir dönem mecburiyetten kullandım o dönemde yanımda netbook taşırdım

Eğer eski sürüm var ve jailbreak ypmaya karar verirseniz kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz bu işlemi ve o saatten sonra appstor da ücretli olan tüm uygulamaları cydia (appstore gibi bir dükkan) dan ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Buna navigasyon programı,,blacklist.... gibi tüm programlarda dahil.Yaptıktan sonra da navigasyon almanıza gerek kalmaz. Yapmaya karar verirseniz ve sürümünüz 6.1.2 ve daha aşağısı ise ben size bu konuda yardımcı olmaya çalışırım.
    Konu alixxx tarafından (04/05/2013 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Arkadaslar jailbreak yapmak illegal değildir. Sonuçta telefon sizin, mülkiyeti size ait. İsterseniz suya şokun, isterseniz mikrodalgada pişirin. İllegal olan ise jailbreak yaptıktan sonra aslında ücretli olan programları ucretsiz olarak kullanmaktir. Ben bu amaçla degil ama jailbreak'in sunduğu avantajları görebilmek icin (telefonun standart arayüzünü değiştirmek, kısayollar, widget'lar eklemek gibi) bir kez yaptım ve telefonun stabilitesi bozuldu. Restore ettim gitti. Neyse.. iOS 6 icin bence Google maps kullanın.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Türker Güveyi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Google Maps İphone uygulamasını JB yapmadan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz...
    Ali Bey'in anlattığı şekilde jailbreak yapmadan önce sizin söylediğinizi de değerlendirmek istiyorum. Ancak denediğimde google maps uygulaması Türkiye için geçerli değildir diye uyarı alıyorum. Siz appstore'dan nasıl indirdiniz? Anlatabilir misiniz?

Teşekkürler..

Türker Güveyi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Türker bey soru sormanızın tabikide bir sakıncası yok
    Size nacizane fikirlerimi ve ilk günden beri jailbreakli olarak kullandığım cihazımdaki izlenimlerimi anlatayım.

Benim telefonumda yurt dışından geldi ve garantisi yok diye düşünüyorum. Jailbreak yapmanın ben bu güne kadar sakıncasını görmedim. Hatta dediğim gibi ücretli programları ücretsiz olarak kullanabiliyorum. Yapmaya karar verirseniz şöyle bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Şu andaki cihazınızda yüklü sürüm 6.1.3 ise taaki yeni bir jailbreak aracı çıkana kadar bu gün itibari ile jailbreak yapmanız mümkün görünmüyor bunu baştan belirteyim. Çünkü jailbreak ios işletim sistemindeki açıklardan yararlanılarak yapılan bir şey. Tıpkı windowsu crackleyerek legal kullanmak gibi bir şey bu.

Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız ki buna 6.1.2 de dahil o halde untetherad jailbreakı yükleyebilirsiniz. Birde tetherad jailbreak var ki 6.1.3 yüklü cihazınıza bunu uygulayabilirsiniz fakat yanlışlıkla ya da şarjı bitip telefonunuz kapanırsa cihazınızı pc ye bağlamadan açamazsınız ki bu çok sinir bozucu bunu bir dönem mecburiyetten kullandım o dönemde yanımda netbook taşırdım

Eğer eski sürüm var ve jailbreak ypmaya karar verirseniz kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz bu işlemi ve o saatten sonra appstor da ücretli olan tüm uygulamaları cydia (appstore gibi bir dükkan) dan ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Buna navigasyon programı,,blacklist.... gibi tüm programlarda dahil.Yaptıktan sonra da navigasyon almanıza gerek kalmaz. Yapmaya karar verirseniz ve sürümünüz 6.1.2 ve daha aşağısı ise ben size bu konuda yardımcı olmaya çalışırım.
    Ali Bey uzun ve detaylı cevap için teşekkürler. Söylediklerinizi deneyeceğim ve size döneceğim. Ancak ondan önce bazı arkadaşlar jailberaksiz telefonu google maps yüklenebildiğini söylemişler. Nasıl olduğunu anlamadım?

Türker Güveyi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar jailbreak yapmak illegal değildir. Sonuçta telefon sizin, mülkiyeti size ait. İsterseniz suya şokun, isterseniz mikrodalgada pişirin. İllegal olan ise jailbreak yaptıktan sonra aslında ücretli olan programları ucretsiz olarak kullanmaktir. Ben bu amaçla degil ama jailbreak'in sunduğu avantajları görebilmek icin (telefonun standart arayüzünü değiştirmek, kısayollar, widget'lar eklemek gibi) bir kez yaptım ve telefonun stabilitesi bozuldu. Restore ettim gitti. Neyse.. iOS 6 icin bence Google maps kullanın.
    Google maps'i indiremiyorum. Siz nasıl yaptınız?

rafet yıldız
    rafetyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

benım bıldım ıphone yurtdısı ıse jaılbırek yapılnca kılıtlenıyor böle bır durum varmı aceba ?

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart Navigasyon

Alıntı rafetyildiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım bıldım ıphone yurtdısı ıse jaılbırek yapılnca kılıtlenıyor böle bır durum varmı aceba ?
    Telefonunuz sim kilitli ise kilitlenebilir fakat benimkide yurtdışından olduğu halde sim kilit olmadıgı için kilitlenme falan olmadı. Sim kilit için ise gavey olması gerekiyor sanırım.

Sent from my iPhone using

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart Navigasyon

Alıntı tguveyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Google maps'i indiremiyorum. Siz nasıl yaptınız?
    Türker bey google maps i hiç denemedim ben açıkcası nasıl birşey onuda araştırmadım. Fakat Google deyince aklıma internet geliyor eğer İnternet'e bağımlı ise zaten gerek yok bence jailbreak en mantiklisi çünkü biliyorsunuz home tuşu bir süre sonra bozuluyor. Jailbreak sayesinde yüklediğim program ile home tuşunun varlığını bile unuttum diyebilirim. Böyle güzel yanları yüzünden yapıyorum zaten

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Türker Güveyi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Türker bey google maps i hiç denemedim ben açıkcası nasıl birşey onuda araştırmadım. Fakat Google deyince aklıma internet geliyor eğer İnternet'e bağımlı ise zaten gerek yok bence jailbreak en mantiklisi çünkü biliyorsunuz home tuşu bir süre sonra bozuluyor. Jailbreak sayesinde yüklediğim program ile home tuşunun varlığını bile unuttum diyebilirim. Böyle güzel yanları yüzünden yapıyorum zaten

Zaten tekrar denedim ama google maps'i yükleyemedim. İstediğiniz uygulama Türkiye mağazasında bulunmuyor diye uyarı veriyor. Bu arada benim şu an ios 6.1.3 . Yani jailbreak yapamayacak mıyım?

Türker Güveyi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Google maps'i yükleyebilen arkadaşlar nasıl yükleyebildiklerini bizimle de paylaşabilirler mi?

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

https://itunes.apple.com/app/id585027354?mt=8

Yukarıdaki linkten Ios 6 cihazlar için Google Maps App'i indirebilirsiniz...
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

Türker Güveyi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://itunes.apple.com/app/id585027354?mt=8

Yukarıdaki linkten Ios 6 cihazlar için Google Maps App'i indirebilirsiniz...
    Muhammed Bey vermiş olduğunuz linkten yapamadım. Ekli resim dosyasındaki hatayı alıyorum. Türkiye mağazasında yok başka mağazaya geçeyim mi diyor. Tamam diyorum. Geçiyor ve buluyor. ancak indirmek istediğimde bu seferde kullanıcı adınız ve şifreniz Türkiye mağazası için geçerlidir diyor ve indirmiyor. Siz nasıl yaptınız?

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

İyi bir navigasyon cihazına aşağı yukarı 400-500 artık neyse verene kadar app store den tomtom a 100 lira verip indirin fazlasıyla yetecektir. İphone gibi bir nimet varken bundan faydalanmak gerekir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

lg optimus l7 kullanıyorum android 4.1 yüklü ve igo promo navigasyon var oldukça memnunum TR haritası en güncel haliyle mevcut en son yapılmış yolları bile sorunsuz gösteriyor.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Göker Köşkeroğlu
    gokerkosk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Benimde kendimce bir önerim olucak. bende sizin gibi iphone navigasyonunu kullanamıyordum. ancak artık uyumlu programlarla kullanmak çok basitleşmiş foursquare programında hemen hemen artık heryer etiketleniyor. gitmek istediğiniz yeri yazıp açılan kısımdaki burada check in yap yazısının altındaki haritaya bastığınızda yukarıda sağ kısımda 'get directions' yazar ona bastığınızda direk iphone un kendi navigasyonuna geçiyor ve cidden çok rahat bir gösterimi oluyor. bende normal navigasyonda var ancak bu telefondan sonra kullanma ihtiyacı duymuyorum.
    Konu gokerkosk tarafından (05/05/2013 Saat 10:29 ) değiştirilmiştir.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Türker beye mesaj atmıştım, ihtiyacı olan olabilir diye buraya da yazayım. Google Maps app'i Türkiye Appstore'da yok maalesef. Bir Amerikan hesabı yaratırsanız indirebiliyorsunuz. Google'da basit bir arama ile kredi kartı bilgisi vermeden nasıl Amerikan Appstore hesabı yaratılacağını bulabilirsiniz. Böylece Türkiye Appstore'da olmayan zibilyon tane programa da ulaşabilirsiniz. Hatta bizde ücretli olup Amerika'da bir süre ücretsiz olanlar da olabiliyor. Ben her iki ülkeyi de takip ediyorum.

Hatta Google'da sizin için aratayım

Let me google that for you

Sayfa 1/2 12 SonSon