7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Punto Evo Ses Sistemi Yardım

Aytuğ KAZ
    my-style - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Evo Ses Sistemi Yardım

Arkadaşlar aracıma ses sistemi yaptırmak istiyorum ancak olmuşken iyi bir şeyler olsun diyorum. Bütçe olarak 1000 -1500 tl gözden çıkardım. Ses sistemlerinden anlamadığım için sizden yardım rica ediyorum.

Aytuğ KAZ
    my-style - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Hiç bir fikri olan yok mu ?

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

pm attım hocam.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Kaan AYYILDIZ
    LorDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 UZ 5058
    Edilen teşekkür: 105

hocam bende hertz dsk 160 serisi mid kolonlar var önlü arkalı hertz he 4 anfi kapı içlerine ses izalosyonu yaptırdım yaklaşık bana maliyeti 1300 tl filan oldu bas koymadım beni verdiği baslar tatmin etti ama seni edermi bilemem

ilker çalışkan
    evodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 y 1795
    Edilen teşekkür: 4

jbl 4kanal amfi jbl 601.1 mono amfi 20cm jbl 1000watt 250watt rms iki takım infinity referance 6500cx.bass küçük gözükebilir ama etkisi gerçekten süper tonlaması filan harika.ses ve görüntü sisteminde her türlü yardımcı olabilirim

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Merbaha. Kendi aracıma yaptığım sistemi yazayım bence denemeye değer. Ben müthiş bir ses alıyorum. Tüm camlar kapalı halde iken bile son seste tüm kaldırımda yürüyenlerin gözleri aracımda..

Öncelikle tüm takımı infinity ile donattım.

Bagaja 1000 W bas
    İntinity 4 çıkış amfi modeli nedir bilmiyorum ama ücreti yaklaşık olarak 370-400 TL

bagajın üstündeki tentiye 2 adet hoperlor koydum ve ağırlıklı ses arkadan geliyor gerçekten keyif verici.

Ön kısmada 1 adet mit takımı koydum

birde 250 tl ye pionerr teyp taktım,62 kademeli ses ayarı var ve tam bir tesisat teybi.

Tüm maaliyet bana 1600 TL ' ye geldi.

Kadir AK
    Mr.SwaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 YB 6469
    Edilen teşekkür: 2

Tesisatınızı yaptırmışsınız dır belki ama geçte olsa bende birşeyler eklemek istedim.
    1500 tl ye kendinize yetecek bir sistem kurabilirsiniz ki ben kurdum ve gayet memnunum. Çok uğraş ve zahmetli olduğu için de sistem kuracaklara az da olsa yardımcı olabilmek isterim.

İlk önce kaynak gerçekten önemli. Ben kendi teybimi 1 gün dinledim sonrada gidip yeni bir teyp aldım kendime. Çokda iyi oldu. Tercihimi Kenwood kdc-U7046 btl den yana kullandım. Teybi sırf çerçevesi ve direksiyon kumandası yüzünden değiştirmek istemiyordum ama ses kalitesi bana daha baskın geldi. Görüntü olayını çözdüm ama direksiyon kumandası işi de bütçeye kaldı. Ara bir aparatla bu da çözülüyor. Gövde karbon görünümünde kaplı olduğu için teyp çerçevesini de ben kapladım ve gayet güzel durdu.

Amfi olarak elimde pioneer gm-x802 mono amfi vardı onu değerlendirdim birde hz audio ice 150.4 (4x125 rms 4 ohm) bir amfi aldım.

Önlere hertz dsk 165 koydum, fiyat performans açısından. Focal alacak param olunca bunları arkaya kaydırıcam focali de önlere takıcam. Benim araç 3 kapı ve akustik fena olmadı. Arka kolonlar yine yerinde kaldı sadece amfi den ayarçektirdim patlamayacak sekilde ve fena da olmadı açıkçası. Belki aranızda çalmaz diyenler olacak ama boş kalacağına akustiğe ayak uydursun yeter zihniyetiyle ayar yaptırdım ve çalıyorda. Zaten önden gelen ses de yetiyor nihayetinde.

En can alıcı nokta da burası işte. Bagaj panzilotu yapıp f tipi bir sub alayım eski tesisatlar gibi yapayım dedim ama içim elvermedi. Bagajım ölsün de istemediğim için sub konusun da çok karasız kaldım 30cm sub bana gereksiz ve büyük geldi, kontrolsüz güç sonuçta her bas da zıngır zıngır sallanacak heryer. Onu da çözersin ama izalasyon falan filan da işin içersine girecek. Bir ara gözümü karartıp pioneer ts-wx77a alacaktım neredeyse. Sonradan yine vazgeçtim hb arabalarda bağaj içeride olduğu için araba bir kabin haline geliyor zaten. Ses hep içeride, sedan araclarda ise sesi dışardan içeri sokmaya çalışıyorlar sonuçta diyerek 20cm bir sub almaya kararverdim. Araştırdığım sub ilk önce jbl gto 802 oldu ama herzt es200 alarak olayı noktaladım. Başka markalarda vardı gerçi ama ben o kadar takıntılıyım ki orjinalliğine emin olacağım bir kolon almaktansa bir digicom bayinden gidip bunu aldım ki iyiki de almışım. Şu anda piyasada 300 400 tl ye sistem kuran bir çok yer var ama takıntılarım yüzünden hiçbirisini tercih etmedim. Aldığım ürünlerin orjinal olması ve benim buna emin olmama çok önem gösterdim. Subwoofer kabinini çok araştırmalarım sonucu özenerek yaptım, tamamen fabrika verisine göre hacmi ve portunu ayarladım (değerlere minimum hassasiyet göstermeye çalıştım) ve anladım ki o satılan kolonların kabinlerinin hepsi şu andan sonra benim için çöp. Yanlış anlaşılmasın bu işi çok iyi bilmiyorum ama benim yaptığım kabin bile inanılmaz çaldı. Hazır kabinlisiyle yanyana denedim inanın ki ses farkını duymayı geçtim içimde hissetdim! Adamlar kabini 17 litre yapmışlar, saçma sapan bir port koymuşlar (30 luklarda da 20 liklerde de aynı port var dikkat ederseniz) Bildiğiniz tavsiyem bildiğiniz bir marangoz varsa kabinleri ona yaptırmanız. Ben mobilya firmasında çalıştığım için sıkıntısız hallettim işimi. Hatta araç beyaz olduğu için kabini de beyaz lake yaptım , kaymasın giye de altını komple ayakkabılarda ki cırtlardan yaptım. Şimdi bir tane de enişteme kabin yapıcam benimkinin sesini duyunca direk sattı bağajındaki 30 luk bası benimkinden aldı kabinlisini ama aldığı kolon yanına bile yaklaşamadı. Yani demek isterim ki kabin çok önemli arkadaşlar. Siz belkide büyük olduğu için vuruyor sanıyorsunuz o 30 lukların bence hiçbiri fabrika verisine sadık değildir. İllaki istisnalar var ama geneli bu şekilde. bu kolon 30luk tamam abi 60- 65 litre kabinde çalar o mantığıyla yapılmış kabinler. Neyse konuyu fazla uzatmayayım diyeyim ve bitireyim.

Yukarıda bahsettiğim sistemi uyguladım ve inanın çok keyifli oldu. Ama şu var keşke biraz daha bütçe ayırıp daha iyi bir mid alsaydım diyorum. Ama ileride kesinlikle bir değişim olacak. Kesinlikle ve kesinlikle gerekirse 200 lira fazla verin ama adam gibi birisine taktırın aldıklarınızı. Yoksa bir daha hem söktürme hemde taktırmaya birdaha para verirsiniz. Benim kolonları bağlayan ilk ***** diyorum ki habiden öyle hem çıtaları söküyor hemde gitmiş halının altına sokuyor kabloları, arabama zararvermesin diye yaptığın gibi kalsın düzeltme dedim ve gittim başka yere toplattım. Tüm kablolar aracın kendi kablo kanalından çekildi tekrar. Parmak izleri kaportada kaldı ve çıkmıyordu pasta ile çıkarttım hepsini. Ondan uyarayım dedim sizde bunlara dikkat edin bence. Tabiki daha iyisi de olabilir ama bu işin sonu yok. Ben benim gibi düşünen arkadaşlar için kendi yaptıklarımı paylaşmak istedim.
    İst- beylikdüzünde oturan arkadaşlara bizzat tecrübe ettirebilirim.

Herkese sevgiler saygılar.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler: