11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Garmin nuvi 40

OSMAN .
    ulusoy032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Standart Garmin nuvi 40

Arkadaşlar şok markette indirim vardı dün Garmin nuvi 40 navigasyon cihazı satın aldım.kafama takılan bi kaç nokta var.Dha önce ben nokia telefonun navigasyonunu kullanıyordum ve daha basitti.şimdi bu garmin navigasyonda gitmek istediğin yeri kapı numarasına kadar yazıyorsun yeri gayet iyi buluyor.örneğin sokak ismini dahi yazmazsan arama yapmıyo.mesela ben bu yaz yeni easy puntomla çanakkale gezisi yapmak istiyorum.navigasyona çanakkaleyi giriyorum benden cadde sokak bilgisi istiyo.yani bunun daha alternatifi yokmu direk çanakkale yazsam direk beni çanakkaleye götürse ilalki cadde sokak kapı numarasımı girmek gerekiyo.kusura bakmayın cümlelerim birbirine girmişte olabilir.inşallah beni anlamışınızdır.bu cihazı kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Nereye? sekmesinde "şehir/ilçe/köy" sekmesine girip "hecele" de çanakkale yaz. Sonuçlarda çanakkale merkeze tıkla

Biraz diğer navigasyonlardan farklıdır yazılımı. Garmin sadece navigasyon yapar.
    biz gp'yi çok sevdik

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

osman onu bende yaşadım artık şehir yazıyorum sonra sallama bir cadde zaten ah yazsan sıralıyor ahmet cd ,ahceciler cd, gibi sonra harita üzerinde canakkale imlecine tıkla nereye istersen götürsün

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Garmin nuvi 40
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Bazı yazılımlarda o sıkıntı var maalesef, Çanakkale'ye gitmek istiyorsunuz ancak Çanakkele de herhangi bir yer bilmiyorsunuz, doğrudan Çanakkale il merkezini seçtirmiyor. İllaha orada bir sokak, kapı numarası vs. istiyor.

Ancak bu durum yazılımdan yazılıma fark gösteriyor. Hepsi il merkezi seçtirmiyor. Bu tür durumlarda belki adres araması yerine POI araması yaptırılıp merkezde olabileceği düşünülen yerler seçilebilir. Kullandığım yazılım iGo Primo, adres aramada herhangi ili yazınca "Şehir Seç" diye bir kısım çıkıyor. Şehir merkezinde bir yerlere yönlendiriyor. Kullandığınız cihazda firmware güncellemesi tarzında yazılım güncelleme imkanınız var ise başka yazılımlar çözüm olabilir belki.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Abi benim dediğimi yapsanıza ya

adrese girmeyin menüde aşağı inip şehir/ilçe/köy'e girip mesela buca yazın. bulunca tıklayın gelin. bizim evde hemen sofrayı kurarız, ayıpsınız
    biz gp'yi çok sevdik

OSMAN .
    ulusoy032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nereye? sekmesinde "şehir/ilçe/köy" sekmesine girip "hecele" de çanakkale yaz. Sonuçlarda çanakkale merkeze tıkla

Biraz diğer navigasyonlardan farklıdır yazılımı. Garmin sadece navigasyon yapar.
    hecele diyorum çanakkale yazıyorum sonuç falan yazmıyor arkasından direk cadde sokak bılgıleri istiyordu yinede söylediğiniz gibi deniyim tekrar

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    osman onu bende yaşadım artık şehir yazıyorum sonra sallama bir cadde zaten ah yazsan sıralıyor ahmet cd ,ahceciler cd, gibi sonra harita üzerinde canakkale imlecine tıkla nereye istersen götürsün
    aslında en mantıklısıda bu, cadde sokak uğraşmaktansa harita üzerinden seç ve yola devam et

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı yazılımlarda o sıkıntı var maalesef, Çanakkale'ye gitmek istiyorsunuz ancak Çanakkele de herhangi bir yer bilmiyorsunuz, doğrudan Çanakkale il merkezini seçtirmiyor. İllaha orada bir sokak, kapı numarası vs. istiyor.

Ancak bu durum yazılımdan yazılıma fark gösteriyor. Hepsi il merkezi seçtirmiyor. Bu tür durumlarda belki adres araması yerine POI araması yaptırılıp merkezde olabileceği düşünülen yerler seçilebilir. Kullandığım yazılım iGo Primo, adres aramada herhangi ili yazınca "Şehir Seç" diye bir kısım çıkıyor. Şehir merkezinde bir yerlere yönlendiriyor. Kullandığınız cihazda firmware güncellemesi tarzında yazılım güncelleme imkanınız var ise başka yazılımlar çözüm olabilir belki.
    aynen söylediğiniz gibi oluyo kapı numarasına kadar istiyor.yazılımdan pek anlamam ama kutu üzerinde ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi diye yazıyor.yazılımla alakası varmı yokmu bılmıyorum

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Garmin nuvi 40
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı ulusoy032 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen söylediğiniz gibi oluyo kapı numarasına kadar istiyor.yazılımdan pek anlamam ama kutu üzerinde ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi diye yazıyor.yazılımla alakası varmı yokmu bılmıyorum
    Yok hocam o sadece harita güncellemesidir. Program güncellemesi ayrı oluyor. Sizdeki Garminin içine yüklenmiş harita programına bakmak lazım

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Abi benim dediğimi yapsanıza ya

adrese girmeyin menüde aşağı inip şehir/ilçe/köy'e girip mesela buca yazın. bulunca tıklayın gelin. bizim evde hemen sofrayı kurarız, ayıpsınız
    cihan bütün navigasyoncular sizde o zaman kur sofrayı geliyoz

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cihan bütün navigasyoncular sizde o zaman kur sofrayı geliyoz
    Hepiniz buyrun abi ne demek, mantı'dan feselli'ye Ardahan lezzetleri ile kurarız sofrayı
    biz gp'yi çok sevdik

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Hepiniz buyrun abi ne demek, mantı'dan feselli'ye Ardahan lezzetleri ile kurarız sofrayı
    cihan unutma bunu yazın gelecem kısmet olursa uğrarız izmir grubuyla beraber. Yanında gprs olmayanı oturtma masaya

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kardeş
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604

Tamamdır abim beklerim.
    biz gp'yi çok sevdik