10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Blaupunkt teyp arkasındaki aux çıkışından usb elde etmemiz mümkün mü?

Türkyılmaz D.
    twinslion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Standart Blaupunkt teyp arkasındaki aux çıkışından usb elde etmemiz mümkün mü?

Merhaba Arkadaşlar;

Cehaletimi maruz görün, teyp arkasından elde ettiğimiz aux çıkışından usb girişi elde edebilir miyiz? Amacım aux kablosu yerine usb flash diskimden mp3 dinlemek. Bende fotoğraftaki kablodan var. Bunun uygun fiyatlı bir aparatı var mıdır? Ne yapılabilir?

Teşekkürler.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

maalesef hocam..

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

USB Flash disk değil de, USB ye takılan MP3 çalarlardan kullanabilirsin, ben de öyle yapıyorum.

Ses kalitesi fena değil, 320 Kb lik MP3 ler oldukça iyi, zaten arabanın gürültüsü rahat bir müzik dinlemeyi engelliyor.

Tek sıkıntım, MP3 çaların pilinin bitmesi.

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Standart Ynt: Blaupunkt teyp arkasındaki aux çıkışından usb elde etmemiz mümkün mü?

Alıntı twinslion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;

Cehaletimi maruz görün, teyp arkasından elde ettiğimiz aux çıkışından usb girişi elde edebilir miyiz? Amacım aux kablosu yerine usb flash diskimden mp3 dinlemek. Bende fotoğraftaki kablodan var. Bunun uygun fiyatlı bir aparatı var mıdır? Ne yapılabilir?

Teşekkürler.
    Bir yol var ama baya bi teferruatli.onceki marea aracıma yapmıştım. Şarjı portatif usb okuyucuyu alıp ses çıkışını teybin aux girişine baglayacaksin. Elektriğini kontaktan alıp bi adaptör ile 5volta düşürüp usb okuyucuya baglayacaksin.direksiyon tuşlarından şarkı değiştirmekte istiyorum dersen teyp ile direksiyon tuşları arasındaki can (haberlesme) hattındaki ileri ve geri şarkı atlatma tuşlarının voltajlarini ölçüp bu voltajlari tanıyacak bir pic devresi yaptiracaksin. Pic devresinin kontaklarini usb okuyucunun ileri geri tuşlarının ayaklarına baglayacaksin hepsi bu kadar.

Bir YouTube videosu aldınız! https://www.youtube.com/watch?v=o7QbJYLUgiI

Diğer yol 120 tlye satılan aracının teybined uygun olan usb okuyucuyu alıp fişini takacaksin.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...11164799/detay

Cengiz Dinçsoy
    Konu dincsoy16 tarafından (12/02/2013 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    USB Flash disk değil de, USB ye takılan MP3 çalarlardan kullanabilirsin, ben de öyle yapıyorum.

Ses kalitesi fena değil, 320 Kb lik MP3 ler oldukça iyi, zaten arabanın gürültüsü rahat bir müzik dinlemeyi engelliyor.

Tek sıkıntım, MP3 çaların pilinin bitmesi.
    Ben o sıkıntıyı usb den şarj olan mp3 player almakla çözdüm Sony 3dk şarjla 1.5 saat şarkı çalabiliyor. araçta da Çakmaklıktan şarj ediyorum sıkıntı yok

Alıntı dincsoy16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yol var ama baya bi teferruatli.onceki marea aracıma yapmıştım. Şarjı portatif usb okuyucuyu alıp ses çıkışını teybin aux girişine baglayacaksin. Elektriğini kontaktan alıp bi adaptör ile 5volta düşürüp usb okuyucuya baglayacaksin.direksiyon tuşlarından şarkı değiştirmekte istiyorum dersen teyp ile direksiyon tuşları arasındaki can (haberlesme) hattındaki ileri ve geri şarkı atlatma tuşlarının voltajlarini ölçüp bu voltajlari tanıyacak bir pic devresi yaptiracaksin. Pic devresinin kontaklarini usb okuyucunun ileri geri tuşlarının ayaklarına baglayacaksin hepsi bu kadar.

Bir YouTube videosu aldınız! FIAT MAREA CONTROLLED STEERING WHEEL USB-SD Reader - YouTube

Diğer yol 120 tlye satılan aracının teybined uygun olan usb okuyucuyu alıp fişini takacaksin.

Audio System Fiat 2009 Sonrası Punto EVO Teybine Usb Aparatı - ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 111164799

Cengiz Dinçsoy

Hocam naaapmışsın sen Tanrım beni baştan yarat olmuş

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Standart Ynt: Blaupunkt teyp arkasındaki aux çıkışından usb elde etmemiz mümkün mü?

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o sıkıntıyı usb den şarj olan mp3 player almakla çözdüm Sony 3dk şarjla 1.5 saat şarkı çalabiliyor. araçta da Çakmaklıktan şarj ediyorum sıkıntı yok

Oda bir çözüm fakat direksiyondan şarkı değiştiremiyorsun vede kablo kirliliği oluşuyor mecburen:confused:

Hocam naaapmışsın sen Tanrım beni baştan yarat olmuş

Biraz zorunluluktan başarabildim çünkü Marea teyplerine uygun usb okuyucu yoktu. Cdli teybi bulmakta zordu vede bulsanda mp3 çalmiyordu. Bende kırdım kafayı ve teybe usb sd ve bluetooth entegre etmeyi başardım. Direksiyon tuşları çok uğraştırdi ama onuda hallettim.

Cengiz Dinçsoy

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla helal olsun

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

Teyplerin arkasındaki cd changer girişini kullanan usb sd playerlar var. konu ile ilgili topic var. oraya bakabilirsiniz.

https://forum.grandepuntotr.com/ses-...ve-montaj.html
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

Türkyılmaz D.
    twinslion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Cengiz hocam çok faydalı ve detaylı açıklama olmuş. Şu aralar pioneerin direksiyondan kumanda edebileceğim modelleriyle ilgileniyorum.

yasar palio 1.4 fire
    yasar01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Cevap: Blaupunkt teyp arkasındaki aux çıkışından usb elde etmemiz mümkün mü?

v