Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Orjinal teyp ile müzik sistemi kurma

Adil Uslu
    adiluslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart Orjinal teyp ile müzik sistemi kurma

Arkadaşlar selamlar herkeze;
    Sorum şudur puntomda orjinal teyp vardır ve set almayı düşnüyorum orjinal hoparlör üzerinde olacak ve orjinal teyp te takılı kalacak sadece anfi ve bas istiyorum (kutu bas olmayacak bagajı doldurmasın) gerekise bunlar için yer yaptırabilirim ve yanlarına 2 hoparlörde isteyecektir.
    Konulara baktım çoğu eski gibi geldi güncel olarak bana fiyat ve şu marka önerebilecek diyen var mıdır acaba 300 - 350 lira gibi rakamla bu işi bitire bilirmiyiz birde orjinal teyp'in anfi için uyumlu olmadığını öğrendim bu uyumunu sağlayan cihaz aracın elektrik sistemine zarar verir mi ?

herkese teşekkürler

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

valla tam ne istediğinizi pek anlayamadım orjinal hoparlörleri ellemeyeceksiniz yanına 2 tane hoparlör koyacaksınız. kutu bas olmayacak bas nerede olacak. bizim teypler için amfi-deck çevirici gerekiyor fiyatı 30-40 tl arasıdır genelde. nasıl bi şey istediğinizi tam söylerseniz yardımcı olmak isterim..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Aynı şeyi 1 haftadır benimde gündemimde.
    Bende orjinal haline dokunmadan sadece bagaja bir bas ve mono anfi yaptırmayı düşünüyorum. Sadece bunlar için 750 lira fiyat çıkardılar.
    Ürünlerde şu
    MA Audio mono anfi
    jbl 30 cm 1100wat yanlış hatırlamıyorsam orjinal kabininde bir bas
    Kablolar ve anfi dönüştürücü..
    350 lira ma audio mono anfi
    225 lira bas
    100 lira kablolar
    dönüştürücüye nekadardı hatırlamıyorum.
    Yani işçilik almadan 700 750 liraya takarım dedi kredi kartına 6 taksitede 850 liraya takarım dedi..
    Fiyat uçuk geldi bana siz nedersiniz birde işçilik olsa kaça patlayacak acaba. Özellikle anfinin fiyatına nediyorsunuz.Özelliklerinide hatırlamıyorum gerçi.
    Konu eexelanss tarafından (24/05/2012 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.
    BY Turbo SPORT 150 HP

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi 1 haftadır benimde gündemimde.
    Bende orjinal haline dokunmadan sadece bagaja bir bas ve mono anfi yaptırmayı düşünüyorum. Sadece bunlar için 750 lira fiyat çıkardılar.
    Ürünlerde şu
    MA Audio mono anfi
    jbl 30 cm 1100wat yanlış hatırlamıyorsam orjinal kabininde bir bas
    Kablolar ve anfi dönüştürücü..
    350 lira ma audio mono anfi
    225 lira bas
    100 lira kablolar
    dönüştürücüye nekadardı hatırlamıyorum.
    Yani işçilik almadan 700 750 liraya takarım dedi kredi kartına 6 taksitede 850 liraya takarım dedi..
    Fiyat uçuk geldi bana siz nedersiniz birde işçilik olsa kaça patlayacak acaba. Özellikle anfinin fiyatına nediyorsunuz.Özelliklerinide hatırlamıyorum gerçi.
    size verilen fiyatlar çok fazla hocam. en kaliteli ses kablosunun metresi 7 lira, en kaliteli power kablosunun metresi 10 lira. 5 er metre gitse, en kalitesini kullansa ki sanmam, 85 lira yapar. bassta 225 tl çok o ürüne aynısını kullanıyorum kabin dahil 175 liraya aldım. bir tane 30 cm bass çalacak mono amfide m acoustic vardı en son 180 lira civarıydı fiyatı...
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

arkadaşlar satılık bölümünde subwoofer amfi ve kablolarını satıyorum.İsterseniz inceleyin satmayı düşünüyorum

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    size verilen fiyatlar çok fazla hocam. en kaliteli ses kablosunun metresi 7 lira, en kaliteli power kablosunun metresi 10 lira. 5 er metre gitse, en kalitesini kullansa ki sanmam, 85 lira yapar. bassta 225 tl çok o ürüne aynısını kullanıyorum kabin dahil 175 liraya aldım. bir tane 30 cm bass çalacak mono amfide m acoustic vardı en son 180 lira civarıydı fiyatı...
    Can valla bunu söylediğin iyi oldu keza fiyat bana da çok uçuk geldi. Bas aksesuarlıydı önde koruması felan vardı orjinal ha belki o fiyat olarak normal olabilir ama ma audionun mono anfilerine bakıyorum internette hepsi 350 liradan aşağıda kablolarda 100 lira fazla gibi. O yüzden vazgeçtim ordan alıp taktırmaktan ayrı ayrı yerlerden alıp başka yerde montajlatacağım. Ama önce bu 1100 watlık yada 1000watlık jbli en iyi tam performans alabileceğim hangi mono anfi ile besleyeceğimi bulmalıyım. Bilginiz varsa yardımcı olun arkadaşlar..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

M Acoustic . MQA 300.1 UFAK MONO ANF? GittiGidiyor'da 54450310

JBL CS1214 30 CM 1000W KAB?NL? BASS SIFIR ÜRÜN GittiGidiyor'da 57571249
    veya
    JBL GT5 12 1100 WATT 275 RMS ÖZEL ??LEM? KAB?NL? GittiGidiyor'da 55187749

fiyatlara bak abi. tercihini yap. bence 700 liralara çıktıysan 4 kanallı amfi al bir takımda kompenant al önlere daha güzel olur. orjinal hoparlörler bass sesinin altında ezilecek çünkü sesi açınca..
    Muhammad Ali Clay

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Peki 1000lik ile 1100lük arasında hissedilir bir fark varmıdır cancım. Fiyatları yakın birbirine.
    İşin açığı orjinallerin basın altında ezileceğine eminim ama benim aradığım duymak istediğim asıl ses bass ve mono anfinin normal bir anfiden daha çok hakkını vereceğini düşünüyorum bas konusunda.. İlerde önlere ve arkalarada birer takım alıp birde dört kanallı anfi ile iyi şeyler ortaya çıkartabilirim gibi geliyor.
    BY Turbo SPORT 150 HP

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

valla 1100 olan çift bobinse baya bi fark var abi. bendeki çift bobin ama 4 kanallı amfiler çabuk ısınıp kesme yaptığından tek bobin olarak kullanıyorum ben. mono amfi alıyorsan aynı ürünün çift bobinini tercih etmeni öneririm. arabanın içini güzel titretir ama dışarı pek bi ses çıkmaz. daha sert bi bas istiyorsan kicker comp serisi daha iyi olur.
    Muhammad Ali Clay

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cüneyt demir
    Alayına PuNTo lazrailcd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    53KC141
    Edilen teşekkür: 6

Haber Bilgilendirme merhaba

merhaba arkadaşlar,
    bende sizin gibi orjinali bozmadan bi ses sistemi kurayım diyerek başladım işe önce gidip her ihtimale karşı sony 4 kanal bi anfi aldım daha sonra 1000watt jbl kutulu bas aldım. sonra baktım olmuyo yanına mid takımıda aldım bence ses sistemi kuracaksan ve bas özellikli istiyorsan kesinlikle mono anfi kullan tavsiye edebileceklerim;

Oto anfi sony xm-sd14x - Amfi ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 70008556 ben bu anfiyi kullanıyorum gayet memnunum anfinin en güzel özelliği ise anfiye 2 kanaldan giriş yaparak bir mid takımı ve köprülü bas bağlayıp kullanabiliyorsun.
    sana anfi olarak ;
    SONY XPLOD MONO ANFİ SIFIR 2 YIL GARANTİLİ KÜÇÜK ANFİYLE İŞ BİTR - Amfi ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 87045166 bunu tavsiye edebilirim hem ses olarak çok iyi hemde bass hissetmek istiyorsan dalaklarının titrediğini hissedebilirsin.

bas olarak;
    JBL XETEC 30 CM BAS VE PORTLU KUTU - Subwoofer ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 86346559 ilandaki bas işini görecektir. ama yok ben sadece ben duymuyacam dışardakileride titretecem diyorsan;
    PİONEER ÇİFT BOBİN "ORJİNAL" KUTULU BASS Ankara - Subwoofer ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 86854946 bu veya;
    PIONEER TS-W 308D4 1400W 30cm + KABİNLİ BASS SIFIR - Subwoofer ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 61768261 bunu kullanabilirsin.

kablo olarak hazır set almanı kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü; sen bunları bas için kullanacaksın hazır set kabloların genelde plastik kısmı kalın olsa dahi içindeki kablo ince olduğu için bir zaman sonra muhtemelen sıkıntı yaşayacaksındır.
    k€L!m€L€r!n y€Tm€d!ğ! kAdArıM,n€ kAdAr AnLaTıR$am AnLaTaYıM,AnLaDığIn kAdArImM ...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Peki bu çift bobin tek bobin olayı nedir birde onu öğrensem
    BY Turbo SPORT 150 HP

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

çift bobin çift sargılı tek bobin tek sargı. çift bobinin farkı %10 kadardır. güç olarak farkı yok desibel olarak %10 daha yüksek ses verir.
    Muhammad Ali Clay

19. Bu mesajı için 3 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

cüneyt demir
    Alayına PuNTo lazrailcd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    53KC141
    Edilen teşekkür: 6

Haber Bilgilendirme

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu çift bobin tek bobin olayı nedir birde onu öğrensem
    can gerekli teknik açıklamayı yapmış zaten.
    k€L!m€L€r!n y€Tm€d!ğ! kAdArıM,n€ kAdAr AnLaTıR$am AnLaTaYıM,AnLaDığIn kAdArImM ...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Alete baktığım zaman çift bobinmi tek bobinmi bunu anlamam mümkün mü?
    BY Turbo SPORT 150 HP

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

mümkündür abi. wooferın arka kısmında - + kablo dolama yerleri olur. 1 tane - + varsa tek, 2 tane - + varsa çift bobindir. genellikle model belirten rakamların arasındada D harfi olur. Örneğin GT-5 12D, 154DES gibi..
    Muhammad Ali Clay

24. Bu mesajı için 2 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Furkan ozcnr
    oz.frkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 71

500w bassları araştırın bence hem bagajda yer kaplama olayına uygun hem maliyete uygun. hemde arabanın orjinal ses sistemine göre yeterli ve orantılı. 600w lık anfi ile beslenirse ordandada maliyetten hacimden kâr kolay gelsin.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

KADİR ŞAHİN
    kdrrshnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 74

bende orjinal teybe bağladım anfi ve bas bir süre kullandım sonra lg teyp aldım birde çerceve ama kesinlikle tavsiyem tesisat için en önemli olan teyptir ayrıca orjinal teybi berbat bir ses veriyor orjinal teybine hiç yapma daha iyi

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mümkündür abi. wooferın arka kısmında - + kablo dolama yerleri olur. 1 tane - + varsa tek, 2 tane - + varsa çift bobindir. genellikle model belirten rakamların arasındada D harfi olur. Örneğin GT-5 12D, 154DES gibi..
    Can çok teşekkür ederim kardeşim çok faydalı bilgiler verdin bana sağolasın.

Alıntı oz.frkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500w bassları araştırın bence hem bagajda yer kaplama olayına uygun hem maliyete uygun. hemde arabanın orjinal ses sistemine göre yeterli ve orantılı. 600w lık anfi ile beslenirse ordandada maliyetten hacimden kâr kolay gelsin.
    Bagajda yer kaplama olayında benim için pek sıkıntı yok bagaj puntoya göre bir hayli geniş zaten bagaj çok lazım olduğunda söküp alabiliyorsun..
    Şayet 500w lık bir bass alacak olursam İlerde kompenentleri midleri takınca 500w lık bass yetmeyecek
    BY Turbo SPORT 150 HP

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

500W RMS olursa ona yetecek bi mono amfiyle beraber, geldiğini 1 km öteden duyarlar abi
    Muhammad Ali Clay

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon