Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Amfi ve Hoparlör Arıyorum !

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgilendirme Amfi ve Hoparlör Arıyorum !

Arkadaşlar merhaba,

Arabamdaki ses kalitesini biraz arttırmak istiyorum.Bunu yaparkende bi tane amfi alıp 4 kapıyada güzel birer hoparlör almak istiyorum.Bagajı kullandığım için subwoofer koymak istemiyorum bide bass dan kafam şişsin istemiyorum.Onun için sadece bi amfi ve güzel bi şekilde bass seside alabileceğim hoparlör takımı arıyorum.

Hangi markanın hangi modeli iyidir tavsiyelerinizi bekliyorum ve subwoofer koymadan sadece amfi ve kaliteli hoparlörlerle kaliteli bass ve tiz alabilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim..

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

ön kapılara mid 16 cm arka kapılara 13 cm coax. koyabilirsin ortalama güzel bir ses alırsın ama sub koy derim bagajın yine sana kalır 25 cm yumuşak tonlamalı sub güzel olur

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Evet müzik dinlemek istiyorsan bas şart. 20 ya da 25 cm derinliği az olan bas alıp küçük kutuyla kullanabilirsin. Bagajı da fazla etkilemez.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci037

Sub koymasam anfi ve takimlar ne kadar iyi olursa olsun bassta bogarmi yani sesi?

'ı kullanarak HTC HD 2'den gönderilmiştir.

Ege Şengün
    egesengun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

Eğer component alırsanız subwoofer şart, midler ve tizler alt frekansları tamamen bastırır. Ama ucuz yollu bir şey bakıyorsanız kaliteli coax'ları ampli ile besleyebilirsiniz. Kaliteli coax'ı ucuz component'a tercih ederim her zaman

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ege Şengün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu arada benim bagajda 1 ampli, 2 crossover, 1 tane de 25cm sub var. Bagaj zemini 3-4 cm yükseldi, gerisi bomboş

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

illaki bass almadan yapacağım diyorsanız,magnat classic serisini tavsiye ederim.ortalama bir amifyle beraber işinizi görür ama elbet çıkan ses kulağınıza az gelecek ve woofer takacaksınız

edit:
    bu takımdan bahsediyorum.
    https://www.eliftuning.com/MAGNAT-MA...T_10407.html#0
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

arkadaşın gösterdiği igib uygun maliyetli iş çıkart ama 25 lik küçük kabinli bas düşün derim

Ziyaretci037

Subwoofer istemememin sana nedeni bagajı doldurmak istememem çünkü ailemde kullanıyo bu arabayı.Peki Alpine'in 20 cm lik bası var mesela bu

Alpine SBG-844BR 20cm Subwoofer - eliftuning

Nasıldır bi bilginiz varmı işimi görürmü.Fazla bişey beklemiyorum sonuçta..

caner eminoğlu
    caner_ege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 165

slm bora yakupluda biraderin oto müzik sistemi yeri var gelip bi silim subwoofer ları incele derim bağajında 1 karış yer kaplıcak vede çok güzel bir ses almanı sağlicak ayrıca kafa şişirmeden ürünü alman değil bilgi alman açısından da gelebilirsin hemde tanışmış oluruz ne zmn istersen b.düzü yakupluda dükyan

Ege Şengün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

boris91, hiç bulaşma linkdeki ürüne ailen de kullanıyorsa arabayı. Benim gibi stepnenin içine gömebilirsin ya da caner_ege'nin dediği gibi slimlerden bakalbilirsin ki en mantıklısı bu olur. Hem eziyeti yok hem de yer kaybı yok.

Ziyaretci037

Alıntı caner_ege Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm bora yakupluda biraderin oto müzik sistemi yeri var gelip bi silim subwoofer ları incele derim bağajında 1 karış yer kaplıcak vede çok güzel bir ses almanı sağlicak ayrıca kafa şişirmeden ürünü alman değil bilgi alman açısından da gelebilirsin hemde tanışmış oluruz ne zmn istersen b.düzü yakupluda dükyan
    Bana çok uzak Beylikdüzü ve hiç bilmem o tarafları.Anadolu yakasında olsa düşünmeden atlar gelirdim teşekkürler genede..

Alıntı egesengun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boris91, hiç bulaşma linkdeki ürüne ailen de kullanıyorsa arabayı. Benim gibi stepnenin içine gömebilirsin ya da caner_ege'nin dediği gibi slimlerden bakalbilirsin ki en mantıklısı bu olur. Hem eziyeti yok hem de yer kaybı yok.
    Slim hiç bakmadım sadece çok pahalı olduklarını duymuştum bide performansı nasıl hiç bilmiyorum.Önerebileceğiniz marma falan varsa söylerseniz sevinirim onlarıda bi araştırayım..

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bora bence hepsini bir anda alma.Önce ön kapıları değiştir bir bak nasıl oldu yetermi yetmezmi.Sonra yetmezse işini görecek bi woofer alırsın.Nasılsa amfi alacaksın kompenant takmak için.Tesisat hallolduktan sonra woofer takmak 2 dklık iş zaten.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

Ziyaretci037

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bora bence hepsini bir anda alma.Önce ön kapıları değiştir bir bak nasıl oldu yetermi yetmezmi.Sonra yetmezse işini görecek bi woofer alırsın.Nasılsa amfi alacaksın kompenant takmak için.Tesisat hallolduktan sonra woofer takmak 2 dklık iş zaten.
    Doğru diyosunda zaten kapılar sökülücek edicek tesisat çekilicek falan onun için mademki olucak bi kerede olsun bitsin istiyorum.İki kere söküp takma işi olmasın istiyorum..

Bugün mediamarkttan Hertz 25cm subwoofer (kabini 1000 wattlık jbl'lerin yarısı kadar) + edison 4 kanallı bi amfi + kenwood 17cm mid takımı için 590 lira fiyat aldım 70 lirada kablolar ve işçilik.Bana iyi gibi geldi ama sizede soriyim ne dersiniz?

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru diyosunda zaten kapılar sökülücek edicek tesisat çekilicek falan onun için mademki olucak bi kerede olsun bitsin istiyorum.İki kere söküp takma işi olmasın istiyorum..

Bugün mediamarkttan Hertz 25cm subwoofer (kabini 1000 wattlık jbl'lerin yarısı kadar) + edison 4 kanallı bi amfi + kenwood 17cm mid takımı için 590 lira fiyat aldım 70 lirada kablolar ve işçilik.Bana iyi gibi geldi ama sizede soriyim ne dersiniz?
    bahsettiğin markalar kaliteli ama bu markaların hangi modelleri olduğu aklında mı?bir de tekrar söylüyorum kenwood değil magnat classic tavsiye ederim ısrarla kompenantlar için.
    Muhammad Ali Clay

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

media markt teki 4 kanal amfi siyah renkli ve 4 ohm da 80 RMS olması lazım kanal başına.. Sub da bi sıkıntın olmaz tek amfi kullanıcaksan fakat mid takımının 4 Ohm daki RMS değerine bak min 80 RMS olsun..Yada 100RMS lik hertz in içi kavuniçi olan 200W peak power lık takımı 289TL olması lazım..O nuda alabilirsin..
    This is not personel, just business..

Ziyaretci037

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin markalar kaliteli ama bu markaların hangi modelleri olduğu aklında mı?bir de tekrar söylüyorum kenwood değil magnat classic tavsiye ederim ısrarla kompenantlar için.
    Modellerinide yazmıştık ama almadım kağıdı,pek anlamıyorum çünkü,ilgilenen arkadaş bi tanıdık o senelerdir bu işin içinde zaten o önerdi bende maliyetide benim bütçeme göre diye tamam gibi dedim.Doğrudur Magnat daha iyidir bu kadar tavsiye ettiğine göre ama Kenwoodlarla arasında 100 lira civarı bi fark var o da bütçemi zorluyo açıkçası..

Ziyaretci037

Alıntı bvulgari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    media markt teki 4 kanal amfi siyah renkli ve 4 ohm da 80 RMS olması lazım kanal başına.. Sub da bi sıkıntın olmaz tek amfi kullanıcaksan fakat mid takımının 4 Ohm daki RMS değerine bak min 80 RMS olsun..Yada 100RMS lik hertz in içi kavuniçi olan 200W peak power lık takımı 289TL olması lazım..O nuda alabilirsin..
    Bu konularda pek bilgim olmadığı için karışmamıştım işte onun önerilerine.Onlara tekrar gidip bakiyim ozaman.

Bütün tuningciler nasıl para kazanırım derdinde onun içinde tuningçilerden ziyade mediamarkt tarzı biyerde yaptırmak istiyorum..

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

mediamarkt falan yapıyo mu montaj ya?

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mediamarkt falan yapıyo mu montaj ya?
    izmirdeki yapıyor aykut. bülent abi izmirdeki en iyi ve temiz çalışan montajcılardan biridir.mediamarktın otorparkında var oto ses görüntü montaj diye. ben montajın kendim beceremediğim kısımlarını ona yaptırırım hep. her gittiğimde uğrarım 10 numara muhabbeti vardır
    Muhammad Ali Clay

Sayfa 1/2 12 SonSon