Sayfa 7/20 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
389 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Puntolarda CD derdine son. İşte CAR AUDİO SYSTEM ve montaj

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

Alıntı emrgnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eksik bilgi vermiyim abi, usb deyken cd takınca cd ye geçiyor. sd kartı hiç denemedim
    peki dostum cd takılıyken media ya basınca tekrar cihaza yani usb ye dönüyormu sende? ben bugün orjinal cd ile denediğimde evet cd çalmaya başladı ama cd yi çıkarmadan alete geçemedim

çoklu alıntı yapabiliyordum aslında ama bir gariplik var 2. alıntıda karakterler bozuldu ondan 3 tane mesaj arka arkaya yazmak zorunda kaldım kusuruma bakmayın.
    Konu shellcininabisi tarafından (06/01/2012 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Emr Gnc
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. emrgnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 217

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki dostum cd takılıyken media ya basınca tekrar cihaza yani usb ye dönüyormu sende? ben bugün orjinal cd ile denediğimde evet cd çalmaya başladı ama cd yi çıkarmadan alete geçemedim.
    yok abi, onu denedim de usb ye geçmiyor, illa ki cd olmayacak içinde anca o zaman geçiyor

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

2012 evolarda deneyen vamrı? sipariş vericem nereden verilmeli saçma sapan birşey gelmez inşallah

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 evolarda deneyen vamrı? sipariş vericem nereden verilmeli saçma sapan birşey gelmez inşallah
    hocam teybi aynıdır sanırım evo 2011 ile 2012 bu yüzden çalışacağına inanıyorum.. valla sahibinden gittigidiyor gibi yerlerde mevcut araştır biraz kesene uygun , yorumları iyi olanı sipariş ver. ha yok güvenmem dersen hepsiburada da var ancak baya fiyat farkı var.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

hocam teybi aynıdır sanırım evo 2011 ile 2012 bu yüzden çalışacağına inanıyorum.. valla sahibinden gittigidiyor gibi yerlerde mevcut araştır biraz kesene uygun , yorumları iyi olanı sipariş ver. ha yok güvenmem dersen hepsiburada da var ancak baya fiyat farkı var.
    hepsi buradadan baya alışveriş yaptım güvenli ama 30 lira fark boşu boşuna vermeyeyim diyorum gittigidiyoru tercih edicem çünkü banka kartıyla verebilen tek site banka kartımla tek çekimlik şifre ile alıcam kredi akrtını sokmadan işin içine 140 lira daha önce gp ye aux kablosu taktımda buna nasıl takıcam bilmiyorum teybi gayet güzel sökerimde neresien takıcam onu bilemiyorum olmadı geldiğinde sizin telefonu ister sizi ararım

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

hepsi buradadan baya alışveriş yaptım güvenli ama 30 lira fark boşu boşuna vermeyeyim diyorum gittigidiyoru tercih edicem çünkü banka kartıyla verebilen tek site banka kartımla tek çekimlik şifre ile alıcam kredi akrtını sokmadan işin içine 140 lira daha önce gp ye aux kablosu taktımda buna nasıl takıcam bilmiyorum teybi gayet güzel sökerimde neresien takıcam onu bilemiyorum olmadı geldiğinde sizin telefonu ister sizi ararım
    (Not :not: 1. resim forumumuzun Aux girişi hakkında bilgi, ses kalitesi, kullanımı vs. (ilk mesajda detaylı anlatım) konusundan,

2. resim ise OLLA Namık Kemal Aydın isimli üyemizin bir konusundan alıntıdır. )

paket içerisinden böyle bir uç çıkıyor zaten teybin arkasında zaten baktığında girebileceği tek yer var ki onuda eski punto teyplerinde şöyle göstereyim (evo da da aynı yerde )

bu arada ben cihazı monte ederken baya fotoğraf çekmiştim ancak bir çok resimde bilgisayara attığımda UNKNOWN FORMAT diyerek açmadı. cihazı alıp montajını yapan bir arkadaşımız montaj resimlerini çekip paylaşabilirse konu adına baya faydalı olacak sanırım. eğer olmazsa bir ara müsait olduğumda ben inip söküp tekrar çekeceğim.
    Konu shellcininabisi tarafından (09/01/2012 Saat 19:23 ) değiştirilmiştir.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

paket içerisinden böyle bir uç çıkıyor zaten teybin arkasında zaten baktığında girebileceği tek yer var ki onuda eski teyplerde şöyle göstereyim (evo da da aynı yerde )

bu arada ben cihazı monte ederken baya fotoğraf çekmiştim ancak bir çok resimde bilgisayara attığımda UNKNOWN FORMAT diyerek açmadı. cihazı alıp montajını yapan bir arkadaşımız montaj resimlerini çekip paylaşabilirse konu adına baya faydalı olacak sanırım. eğer olmazsa bir ara müsait olduğumda ben inip söküp tekrar çekeceğim.
    bu bana yardımcı olacaktır teşekkür ederim, satan kişiye sordum 2012 lerdede kullanılabiliyormuş

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

ben de kendim takmıştım. zaten teybin arkasında oraya uygun bir tane yer var oraya rahatça oturuyor. sonra teybi açın. src ile source seçerken cd changer diye yeni bir source açılıyor
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

bende blue me var usb den dinliyorum ama emeğe saygı Halil Sezai orj cd de güzel

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

konuyu takip eden arkadaşlar için edit: arkadaşlar malum navigasyonu aux üzerinden bu cihaza bağladığımızda navigasyon şarja takılıyken baya bir gıcık ses çıkıyordu. bu gün bir işim dolayısıyla uğradığım bir elektronikçi abime sordum ve bana bir kablo verdi bununla dene diye. ne ses kaldı ne cırıltı. parasını vermeye gittim az önce şase teli olduğu için yapıyor falan dedi ama anlamadım pek. benim anladığım dilden konuşayım ben normal stereo jacklarde 2 çizgi varken bunda tek çizgi var. sanırım stereo görünümlü mono kablo bu. aşağıda bir resim buldum ve ekledim.
    Bende 7'' Navigasyon olayını yerine koydum ama bu kablodan bulamadım. Bu arada mala olayını nasıl yapacağım düşün düşün anlamadım

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 7'' Navigasyon olayını yerine koydum ama bu kablodan bulamadım. Bu arada mala olayını nasıl yapacağım düşün düşün anlamadım
    https://forum.grandepuntotr.com/ses-...tml#post627488
    Konu shellcininabisi tarafından (19/01/2012 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.

12. 18/01/2012, 09:46

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    edit

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Bugün geliyor benimki çok mutluyum

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Bu 2 tarafı jak fişi olan aux kablosunu nerelerde bulabilirim elektrikciye sordum dün bulamadım bitanesinde vardı ama çok kısa geldi bana en az 60 70 cm falan gerekli

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

Bu 2 tarafı jak fişi olan aux kablosunu nerelerde bulabilirim elektrikciye sordum dün bulamadım bitanesinde vardı ama çok kısa geldi bana en az 60 70 cm falan gerekli
    valla o konuda keşke yardımcı olabilselo bulma konusunda ama bulunduğum yerde hiç kablo satan yer yok. netten 3.5 mono erkek 3,5 mono erkek kablo şeklinde aratabilirsin.

bu arada 1ocak arkadaşımız bu sorunu çok başka bir şekilde çözmüş. ben yazayım şimdiden sorun aslında bizim ÇAKMAK GİRİŞLERİNDE ŞASE yok... ve alet şase yapamadığı için bütün sesi içeriye veriyor. 1 ocak arkadaşımız ise sorunu (tabiki o daha iyi anlatacaktır) çakmaklığa çevirici takmakta bulmuş.

bu arada @motordelisi sanırım montajı falan sorunsuzca yaptın bir sıkıntı yoktur tıkır tıkır çalışıyordur umarım

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

valla o konuda keşke yardımcı olabilselo bulma konusunda ama bulunduğum yerde hiç kablo satan yer yok. netten 3.5 mono erkek 3,5 mono erkek kablo şeklinde aratabilirsin.

bu arada 1ocak arkadaşımız bu sorunu çok başka bir şekilde çözmüş. ben yazayım şimdiden sorun aslında bizim ÇAKMAK GİRİŞLERİNDE ŞASE yok... ve alet şase yapamadığı için bütün sesi içeriye veriyor. 1 ocak arkadaşımız ise sorunu (tabiki o daha iyi anlatacaktır) çakmaklığa çevirici takmakta bulmuş.

bu arada @motordelisi sanırım montajı falan sorunsuzca yaptın bir sıkıntı yoktur tıkır tıkır çalışıyordur umarım
    valla yaptım biraz teybi sökmek uğraştırdı gerisi tık diye oturdu navigasyondan ve usb den sorunsuzca dinledim hafıza kartını denemedim çünkü hafıza kartım yok yanlız mesela usb de CD01 dosyası var 30 şarkı var diyelim 10 dasınız CD02 ye nasıl geçiyorum onu anlayamadım direksiyon tuşları çalışıyor süper bişey bu herkese tavsiye ederim ses kalitesi müthiş ama cihaz beklediğimden buyuk çıktı ve küllüğün solundaki boşluğa sığdıramadım tek sorunum bu oldu fakat yarın çift taraflı bant ile yapıştırıcam kabloyuda buldum elektrikciden aldım biraz uzun geldi ama katladım sıkıştırdım ve direksiyonun o arasındaki yere sığıdırdım kabloda göze batmıyor navigasyonumu yukarı koydum ohh miss 3 tl ye aldım kabloyu kalın ve kaliteli kendi içinden çıkan hem kısa hemde cızırtı yapıyordu kalitesiz içinden çıkan

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

valla yaptım biraz teybi sökmek uğraştırdı gerisi tık diye oturdu navigasyondan ve usb den sorunsuzca dinledim hafıza kartını denemedim çünkü hafıza kartım yok yanlız mesela usb de CD01 dosyası var 30 şarkı var diyelim 10 dasınız CD02 ye nasıl geçiyorum onu anlayamadım direksiyon tuşları çalışıyor süper bişey bu herkese tavsiye ederim ses kalitesi müthiş ama cihaz beklediğimden buyuk çıktı ve küllüğün solundaki boşluğa sığdıramadım tek sorunum bu oldu fakat yarın çift taraflı bant ile yapıştırıcam kabloyuda buldum elektrikciden aldım biraz uzun geldi ama katladım sıkıştırdım ve direksiyonun o arasındaki yere sığıdırdım kabloda göze batmıyor navigasyonumu yukarı koydum ohh miss 3 tl ye aldım kabloyu kalın ve kaliteli kendi içinden çıkan hem kısa hemde cızırtı yapıyordu kalitesiz içinden çıkan
    teybin üzerindeki sağ sol tuşlarla şarkı değişiyor ya hocam aynı tuş takımındaki YUKARI - AŞAĞI tuşlarıyla klasörler arası geçiş yapıyorsunuz. direksiyondan klasörler arası geçiş olmuyor sadece şarkı değişiyor. cihaz evet küllüğün oraya sığmıyor. ben sağ taraftan direkt TORPİDONUN içerisine yerleştirdim öyle de yapabilirsiniz.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Çok güzel bi şekilde montaj yaptım çok sabit duruyor artık dahada düz durabiliyor fakat ben altına telefonumu koyuyorum onuniçin biraz yer açtım

Dumtısdumtıs

Bu arada bi müjdem var bu yazı olayını çözmeye uğraşıyoruz büyük ihtimal çözüyoruz bosch yetkili servisine dedik cihazı ( fiat servisinde tanıdık var o yönlendirdi ) bu işi halledebileceğini söyledi bi ara kurcaladı track falan yazmadıda şarkı ismide yazmadı bu sefer ama yaparım ben dedi zaman istedi sadece eğer yaparsa buraya paylaşıcam, bu arada cihaz şahane bişey herkese öneririm hafıza kartı usb ve aux hepsi çalışıyor ses kalitesi mükemmel montajını bizzat kendimyaptım a dan z ye emrah beyinde yardımlarıyla işim çok kolay oldu

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

valla süper bir haber bu bir de şarkı ismi yazarsa tadından yenmez

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

arkadaşlar öncelikle kusuruma bakmayın yaz tatilinde fotoğraf makinamı yazlıkta unutmuştum bayram tatili vesilesiyle gidince tekrardan daha yeni paylaşma imkanım oldu. aslında baya çekmiştim ama şimdi bilgisayara attığımda UNKNOWN FORMAT diyerek açmadı özellikle de teybi söktüğüm fotoları neyse yine de anlatmaya çalışacağım.

ÜRÜNÜN MONTAJI : ilk resimdeki gibi yazlıkta bulduğum telleri pense yardımıyla düzeltip teybi sökmek için kullandım. ürün kutusundan cihaz, kullanım kılavuzu (ingilizce) ve 1 adet kablo çıkıyor.

teybi teller yardımıyla söktükten sonra bu kablonun mavi ucunu teybimizin arkasındaki cd changer soketine takıyoruz. diğer ucunu ise teybin arkasından aşağı sallıyoruz ve uygun bir yere cihazı monte ediyoruz. ben 2. resimde görüldüğü üzere torpido kapağını söküp kabloyu geçirip TORPİDONUN içine koydum cihazı. hiç bir şekilde kablo vs görülmüyor.

cihazımızın 3 tane girişi mevcut 1. si USB 2. si SD KART 3. sü ise AUX.

gelelim bundan sonrasına ister flash belleğe isterseniz SD KARTA

CD01 CD02 CD03 CD04... şeklinde klasörler açıyoruz ve içlerine en fazla 99 tane şarkı atıyoruz. (denedim 100. yü çalmıyor diğer klasöre geçiyor.)

3. ve 4. resimlerde görüldüğü gibi teybimizde otomatikman CD CHANGER menüsü çıkıyor. ve CD01 KALSÖRÜNDEN çalmaya başlıyor. kalsördeki şarkı bitince CD02 klasöründeki şarkıları çalmaya başlıyor.

aux tan bir şey bağladığınızda ise AUX menüsüne geçebilmeniz için FLASH BELLEK yada SD KART kullanıyorsanız bunu sökmeniz gerekiyor.

+ / - leri

+ ları

1. DİREKSİYON TUŞLARININ TÜMÜ (ŞARKI DEĞİŞTİRME SES AÇMA) ÇALIŞIYOR
    2.istediğin kadar şarkı atabiliyorsun (16 gb yi destekliyor denenmiştir.)
    3. sanki ses kalitesi bunun daha iyi gibi geldi bana orjinal bir cd taktım sanki bu chazın 10. düzeyi cd de15. düzey gibi
    4. CD ÇEKMEK YOOOOKKK
    5. CD KİRLİLİĞİ YOOOOKKK
    6. YOLDA GİDERKEN CD DEĞİŞTİRCEM DİYE UĞRAŞMAK YOKKK

- leri

1. sanırım garantisi yok
    2. ŞARKI İSİMLERİ GÖRÜLMÜYOR yani CD01 klasöründe 1. şarkı serdar ortaç bilmenene olsun bu çalarken şarkıyı CD01 TRACK1 olarak görüyor (altta resimde yer alıyor.)
    3. Aux menüsüne geçiş için Flash ya da sd kartı çıkarmanız gerekiyor.

fiyat : gittigidiyor , sahibinden gibi sayfalarda 3 - 4 kişi satmakta. araştırıp kişilerin yorumlarına bakarak alabilirsiniz. ben sanal pazardan aldım (taksit dolayısıyla)
    yazın 119 tlye almıştım şimdi 130 falan olmuş.

Oto Teyp Usb Sd Mp3 Aux Tüm Araç Teyplerine Giriş - SanalPazar ( 1-2 hafta önce bir arkadaşıma daha aldık. yorumumu mek13 kullanıcı adıyla görebilirsiniz)
    Fiat Punto Digital Music Orijinal Müzik Çaları ( USB & SD )li çalara çevirici modül - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Fiat Punto FiOrijinal Müzik Çaları Usb&Sd Çeviri GittiGidiyor.com'da #39098394
    Fiat 1999 – 2010 Punto Usb-sd-cevirici Audio Syste - SanalPazar
    Oto Cadence Tüm Orjinal Teybıneze Usb/sd/aux - SanalPazar

bunlar bazıları.

TAZE TAZE ÜRÜN VİDEOLARI :

bu videom da KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR MU ? ve ŞARKI / KLASÖR GEÇİŞ hızlarını izleyebilirsiniz.
    MOV09511 - YouTube

bazı arkadaşlar navigasyon cihazını aux ile bağlayabilirmiyiz diye sormuşlardı buyrun videom : önemli : ben bu videoda navigasyonun şarj aletini takmamıştım şarj aletini takınca çakmaklığa acayip bir cırıltı oluşuyor. 27/12/2011 tarihi edit: navigasyon şarjdayken cırıldama srununu aşağıya yeni eklediğim resimdeki kablo ile çözmüş bulunmaktayım ( kablonun özelliği ise normal stereo kablolarda ve cihazla gelende 2 çizgi varken bu tek çizgili)

MOV09510 - YouTube

her türlü soru sorunlarınızda buralardayım arkadaşlar.
    paylaşımın çok harika olmuş kardeşim eline sağlık . benim anlayamadığım tek bir konu var . şu AUX denen zanga zingoyu! benim araç evo değil, grand punto. forumda yazanları uyguladım ve aracın cd düğmesine bastım aux yazısı çıktı aniayamadığım noktalar şunlar :
    1) aux menüsü varsa aracımda bunu farklı bir şekilde mi bağlayacağım yoksa farklı bir apart mı takacağım yoksa araçta orijinalinde böyle bir çıkış var da buna ihtiyacım olmayacak mı . şu an benim araçta aux menüsü var bu dediğin aleti takınca bana aux menüsü olan bir arca taktığımda, aux olmayan arçla ne farkı var ?
    şimdiden cevabın için teşekürler kardeşim

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylaşımın çok harika olmuş kardeşim eline sağlık . benim anlayamadığım tek bir konu var . şu AUX denen zanga zingoyu! benim araç evo değil, grand punto. forumda yazanları uyguladım ve aracın cd düğmesine bastım aux yazısı çıktı aniayamadığım noktalar şunlar :
    1) aux menüsü varsa aracımda bunu farklı bir şekilde mi bağlayacağım yoksa farklı bir apart mı takacağım yoksa araçta orijinalinde böyle bir çıkış var da buna ihtiyacım olmayacak mı . şu an benim araçta aux menüsü var bu dediğin aleti takınca bana aux menüsü olan bir arca taktığımda, aux olmayan arçla ne farkı var ?
    şimdiden cevabın için teşekürler kardeşim
    hocam bu cihazın aux ile alakası yok ne menüsüyle ne takıldığı yerle.. bütün punto teyplerinde bulunan ve daha önce bir mesajımda resimle gösterdiğim 8 PİNLİ CD CHANGER girişine soketi takıyorsun. bundan sonra cihaza AUX da bağlasan, SD / USB de bağlasan teyp CD CHANGER olarak görüyor cihazı. yani extradan kablo, teypte aux menüsü vs olmasına gerek yok. umarım açıklayıcı olmuştur.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 7/20 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon