Sayfa 12/25 İlkİlk ... 8910111213141516 ... SonSon
491 sonuçtan 221 ile 240 arası

Konu: Aux girişi hakkında bilgi, ses kalitesi, kullanımı vs. (ilk mesajda detaylı anlatım)

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

aux çıkışı değil, girişi olucak. 2 yıldır başlık hatalı
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

barış gümüşsoy
    baris_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba,bu olayı bende Megane II aracıma uygulamak istiyorum çok yerde araştırdım ancak tam net bir bilgi bulamadım o mavi mini iso soketi aldım cd changer girişine takılacağı yazıyor internette oraya taktım gine o sitelerde 18-19-20 nolu girişlere takmak gerektiği yazıyor ama tüm bunları yapmama rağmen sonuç alamıyorum daha önce yapan olmasa olmuyor diyeceğim ama çalıştıranlar var çözemedim gitti. Benim cd çaların soketinin fotoğrafını ekleyeyim belki çözebilecek bir arkadaş bulunur

barış gümüşsoy
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yokmudur bi bilgisi olan

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

barıs bey...konunun ilk sayfasındaki gibi ayrıntılı fotograflar yüklerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz..
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı baris_60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,bu olayı bende Megane II aracıma uygulamak istiyorum çok yerde araştırdım ancak tam net bir bilgi bulamadım o mavi mini iso soketi aldım cd changer girişine takılacağı yazıyor internette oraya taktım gine o sitelerde 18-19-20 nolu girişlere takmak gerektiği yazıyor ama tüm bunları yapmama rağmen sonuç alamıyorum daha önce yapan olmasa olmuyor diyeceğim ama çalıştıranlar var çözemedim gitti. Benim cd çaların soketinin fotoğrafını ekleyeyim belki çözebilecek bir arkadaş bulunur
    18-19-20'inci pinlerden kasti teybin cikisi mi? yoksa aux kablosunun girisindeki pinler mi? tersten baglanti deneseydiniz bir de. eger teybinizin dogru cikisini kullandiginizi dusunuyorsaniz, 3 uc ve 6 farkli baglanti ve ihtimaliniz var, o da %16,66 ancak misal son iki baglanti seklinde de ayni sesi alirsiniz, sadece sag-sol farkeder, o nedenle sansiniz yukselip, sans oraniniz %33,33 oluyor : )

18-sase ortak uc
    19-sag cikis
    20-sol cikis

18-sase ortak uc
    19-sol cikis
    20-sag cikis

19-sase ortak uc
    18-sag cikis
    20-sol cikis

19-sase ortak uc
    18-sol cikis
    20-sag cikis

20-sase ortak uc
    18-sag cikis
    19-sol cikis

20-sase ortak uc
    18-sol cikis
    19- sag cikis

bu baglanti ihtimallerinden baska ihtimaliniz yok. bunun disinda calismiyorsa, teybinizin aux cikisinin, external volume gibi bir ayari var ise, onun acik olup olmadigini tespit edin derim. kolay gelsin.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

barış gümüşsoy
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar teşekkür ederim. Ancak uğraşlarımın boşa olduğunu gördüm. Benim teyp tuner list modeli idi ve tuner list de aux çıkışı yokmuş. Update list olan teyplerde varmış. Bu aux işinede kafayı taktım o yüzden teybimi update list olanı ile değiştirip öyle bağlayacağım

Mehmet Kocabas
    izmir Shellci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 PU 061
    Edilen teşekkür: 29

Standart 2007 grande punto aux kablosu montajı resimli anlatım

merhaba arkadaşlar.

kardeşimin resimdeki puntosuna haftasonu aux ile mp3 player bağladık bunu anlatmak istedim.

öncelikle 2 ucu stereo olan bir kablo alınır. ve bu kablo istediğiniz uzunlukta 2 ye bölünür. daha sonra bu kablo sıyrılır

burada dikkat !!! sıyırma işlemi esnasında kablonun üzerindeki siyah plastiğe zarar vermeden çıkarmaya çalışınız. çünkü sıyırdığımız bu siyah plastiği PİM yapacağız. sıyırdığımız kablo içinden 3 adet kablo (beyaz kırmızı ve sarı renkte ) çıkmakta. bunları da sıyırıyoruz.

ve bu sıyırdığımız renkli kabloların uçlarına ana kablodan sıyırdığımız kablodan pim yapıyoruz. ( eklerde 1 nolu resimde var araya ekleyemedim kusura bakmayın)

daha sonra çıkarmış olduğumuz teybimizin arkasında a. af ye beyaz , a.afl ve a.afr ye de sarı ve kırmızıları ince uçlu bir pense yada kargaburundu galba herneyse onla bu plastik pimli kablolarımıız skıca geçiriyoruz ve işte hazır. resimler ektedir.

sonuçta cd kalitesine çok yakın bir ses aldık. hmm biz burada kablodan pim yaptık ama sanırım bu hoparlörlere takılan hani 2 uç vardır ya biri geniş diğeri dar eğer 3 tane o dar olan plastik kaplı pimden bulabilirseniz daha sağlam olabilir. (teyibi sökmek için inanılması güç hatta komik ama 4 tane çöp şiş ve 2 kişi yeterli oldu )
    Konu Shellci tarafından (23/09/2009 Saat 14:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: edit
    Dostum bana izmir'i anlat, hüznüme biraz imbat kat.. Eski günlere geri dönelim, kederlerimi denizlere at..

9. Bu mesajı için 4 kişi Shellci'ye teşekkür etti:

Polat Alemdar
    canpolat21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

peki bu kablonun ucunu dışarıya nerden verdiniz?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı canpolat21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu kablonun ucunu dışarıya nerden verdiniz?
    vitesin önüdeki göz klimanın altından teype kadar uzanıyo kabloyu ordan dışarı alabilirsiniz. denemedim ancak torpidoyada alınabilir sanırım.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

HARUN ÖZBEY
    harunozbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

benim cd çaların cd çıkarma tuşu çalışmıyor. acaba cd çaları söksem, tuş takımı cd çalar ile birlikte tekmi? yoksa tuş takımı ayrılabiliyormu? nasıl halletmem gerekir?
    servis yapıcak bişey yok, bizde söküp teyipçiye göndericez dedi..

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

ben kabloyu geçen cuma hepucuzfiyat tan sipariş edip ödeme için havale yaptım. ama havale bildirim formunu doldurmadığım için çarşamba gününe kadar boşuna bekledim. çarşamba günü o formu da doldurdum, 1 ekimde kargoya verildi ve kablo dün elime ulaştı. bu siteden alacak arkadaşlar için uyarım olsun, mutlaka ödeme yaptıktan sonra www. hepucuzfiyat. com daki ödeme bildirim formunu hemen doldurunuz.
    Kabloyu aldıktan sonra bugün ilk önce kendi çabalarımla teybi çıkartmaya çalıştım, olmadı sonra bi oto müzik sistemcisine gittim, orada özel tellerle de çıkartamadılar. bana servis yolu göründü anlaşılan.

secosium x
    secosium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

merhabalar grande punto active 1.3 multijet araç sahibiyim. bahsedilen aux giriş-çıkış kablolama işlemlerini adana'da yaptırabileceğim işinin ehli bir oto müzik sistemcisi tavsiyesi rica ediyorum. ilginiz için teşekkürler

Coşkun Çömlekçi
    gadget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 46

arkadaşlar ben de yapmayı çok istiyodum kablodur uçtur , neyse ayarladım. dün akşam indim arabaya, tükenmez kalemlerini içlerini çıkarmıştım, anlatıldığı gibi deliklere soktum, ama çıkarmak hiç de kolay olmadı valla daha öncesinde hiç açılmadığından mı bilmem çok uğraştım bi ara elimde kalacak sandım, sonunda çıkardım, anten kablosunu arkadan söktüm ama diğer kablolar yandaki çentiğe basmama rağmen bi türlü çıkmadı, neyse onları çıkarmadan arabann üsütnde tavan lambası ışığında yapömaya çalıştım, gelen ses hiç temiz olmadı... siz siz olun akşam saatti falan uğraşmayın, gündüz vakti böle aceleniz yokken hava iyiyken yavaş yavaş yapın, neyse sonuç olarak haftasonuna bıraktım ama içimde de kalmadı deil hani yapınca deneyimlerimi paylaşırım...

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı gadget Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de yapmayı çok istiyodum kablodur uçtur , neyse ayarladım. dün akşam indim arabaya, tükenmez kalemlerini içlerini çıkarmıştım, anlatıldığı gibi deliklere soktum, ama çıkarmak hiç de kolay olmadı valla daha öncesinde hiç açılmadığından mı bilmem çok uğraştım bi ara elimde kalacak sandım, sonunda çıkardım, anten kablosunu arkadan söktüm ama diğer kablolar yandaki çentiğe basmama rağmen bi türlü çıkmadı, neyse onları çıkarmadan arabann üsütnde tavan lambası ışığında yapömaya çalıştım, gelen ses hiç temiz olmadı... siz siz olun akşam saatti falan uğraşmayın, gündüz vakti böle aceleniz yokken hava iyiyken yavaş yavaş yapın, neyse sonuç olarak haftasonuna bıraktım ama içimde de kalmadı deil hani yapınca deneyimlerimi paylaşırım...
    arkadaşım sen tükenmez kalem ucuyla iyi çıkartmışsın. benimkini teybci özel çıkartma aletiyle (hani uçları kancalı tel) kafası kıpkırmızı olmasına rağmen çıkartamadı.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Coşkun Çömlekçi
    gadget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 46

evet bugün evdeki ses sistemi için gittiğim yerde konuşurken adamlara söledim, "biz peugeot ve ford larda da blaupunkt var onlarada yapıyoruz" dedi, ancak onlarda da soket yokmuş, neese başta biraz çekindim ama adamlarda çıkartmak için metal parça var sökmesi 4 sn almamıştır heralde, sonra stereo giriş için kabloları lehimledi ve taktı , yaklaşık 1 buçuk - 2 dakka sürdü, kabloyu torpido gözüne çekecekti, ama ben klimanın arkasından aşşağı sallayıp(orda bi boşluk var elini atınca hissedersiniz) vites kolunun önündeki boşluktan çıkarttım. ses kalitesine gelince cd ye yakın ancak kablonun gürültüsü biniyor sesin üstüne o nedenle o hafif de olsa gelen "şşş" sesini azaltmak için bağladığınız kaynağın sesini açıp, ses sisteminin sesini kısık tutmanız gerekiyor ... bu arada işlem için 5 lira verdim

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Mutlu

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mp3 çalıcak olarak tanımlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama sonuç olarak siz arabada mp3 dinleyebilceksiniz.

mp3leri yine mp3 çalarınız çalıcak ancak ses kulaklıktan değil arabanın sisteminden çıkıcak. teybin ekrarında çalan müziğe dair hiç birşey olmucak sadece AUX yazıcak. teyp üzerinden sadece ses kontrol edilebilcek.

Bu da zaten yeterli bence üstadım )) Daha ne olsun )

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

yav benim arabada bagajda fabrika çıkı ses sisteminde subwoofer bile var ama yinede yetersiz ses bence 18 den sonra cızırtı yapıyo

İ. Y.
    prooffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 FY ..26

Standart İlk Başlık Doğrudur.

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlık doğrudur.

MP3, CD... benzeri cihazlardan araçtaki ses sisteminize aktarma yapacaksanız bunun adı AUX IN yani AUX Giriş'tir (Yardımcı Giriş). Eğer bunun tersini yapacaksanız AUX OUT yani AUX Çıkış'tır.
    Saygılarımla...

Uğur Teoman
    kaptan*67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    67 DN 372
    Edilen teşekkür: 8

Arkadaslar bu aux yöntemini uyguladıgımızda teyibi baska bir mp3 calara mı baglamıs oluyoruz..

Sayfa 12/25 İlkİlk ... 8910111213141516 ... SonSon