19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Evoya navigasyon ve aux montajı izmirde nerde yaptırabilirim

levent güngör
    lewoow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 25

Standart Evoya navigasyon ve aux montajı izmirde nerde yaptırabilirim

Yeni almış olduğum navigasyon cihazını ve aux kablo bağlantısını aşağıdaki linkteki gibi montajının yapılmasını sağlayacak İzmir'de bir yer tavsiye edebilirseniz çok sewinirim. Teşekkürler.

Evo navigasyon

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Bende navimi oraya koymak istiyorum ama daha nasıl yapıldıgını çözemedim ben bunu sahibinden.com da satışta olan bir araçta gormustum olmadı adama pm atcam nasıl yaptınız bunu die

levent güngör
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Engin_T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende navimi oraya koymak istiyorum ama daha nasıl yapıldıgını çözemedim ben bunu sahibinden.com da satışta olan bir araçta gormustum olmadı adama pm atcam nasıl yaptınız bunu die
    Kafaya koydum . Naviyi oraya monte ettireceğim. Şarj aleti olmadan direk kontaktan aldırtıp. Aux uda kablosuz navini olduğu yere getirtcem. Bugün sanayileri dolaşıyorum engin. Çözüm bulunursa paylaşırım.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

levent oranın orj ayağı var tomtom için yapılmış onun yerine telefon tutacaklarının ayağına bakaraktan oraya uygun bir telefonluk alıp naviyi oturtabilirsin aux da arka kısımdan kaloriferin yanından çıkartılabilir yani uğraşılırsa yapılır neden yapılmasın ..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

LEVENT OCAKLI
    levo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 BD 5240
    Edilen teşekkür: 2

selam arkadaşlar punto evo dinamıc almak istiyorum.lütfen çok acele görüşlerinize ihtiyacım var.

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

İyi haberlerini bekliorum levent

levent güngör
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    levent oranın orj ayağı var tomtom için yapılmış onun yerine telefon tutacaklarının ayağına bakaraktan oraya uygun bir telefonluk alıp naviyi oturtabilirsin aux da arka kısımdan kaloriferin yanından çıkartılabilir yani uğraşılırsa yapılır neden yapılmasın ..
    Hep forumlarda başkalarından iyi yorumlar okuyorum hakkınızda. Ankaraya yolum düşse size uğrayıp yardımcı olmanızı rica ederdim. Yönlendirmeniz için teşekkürler.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

bu konu daha öncede konuşulmuştu. ozmanda bu adamın oraya nasıl koyudugu anlaşılamamıştı. büyük ihtimal yapıştırdı denmişti.

levent güngör
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konu daha öncede konuşulmuştu. ozmanda bu adamın oraya nasıl koyudugu anlaşılamamıştı. büyük ihtimal yapıştırdı denmişti.
    Konu ile ilgili, uygulanmasına dair izmirde uzman kurum veya kuruluş aranmaktadır.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı lewoow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep forumlarda başkalarından iyi yorumlar okuyorum hakkınızda. Ankaraya yolum düşse size uğrayıp yardımcı olmanızı rica ederdim. Yönlendirmeniz için teşekkürler.
    rica ederim her zman beklerim ..

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

arkadaşlar bende tesisat var fakat nevi tomtom cihazı yok orjınaldeki gibi bir cihaz 1000 tl dediler warmıdır daha uygun olan biyer??

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

tamir ve bakımla ilgili olsa motor yürüyne aksam yardımcı olmak isterdim ama maalesef

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Aşağıdaki cihazlardan almak isterdim:

Alibaba Manufacturer Directory - Suppliers, Manufacturers, Exporters & Importers

Buradan alması biraz zor, ama getirilirse tutar heralde, geri vites kamerası desteği de var.

Belki getirip satan bir yer vardır

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Dostum sana PM'de attım ama en sağlıklısı parçaları alıp gelmen ve benim görmem, ondan sonra daha sağlıklı bir fikir üretebilirim. Bayramdan sonra İzmir'de olucam
    GP in mirror is faster than they appear !

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

levent güngör
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Genius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum sana PM'de attım ama en sağlıklısı parçaları alıp gelmen ve benim görmem, ondan sonra daha sağlıklı bir fikir üretebilirim. Bayramdan sonra İzmir'de olucam
    Teşekkürler.

Geçen cumartesi 3. sanayiden bir tanıdığımın oto elektrikçisine gösterdim. Yapılabileceğini uygun olduğunda gel navigasyonun ayağını istediğin gibi montajı ve bağlantısını yapalım dedi. İş yoğunluğundan bu c.tesi montaj için gidicem. Umarım usta istediğim gibi bağlantı ve montaj yapar. Olmaması halinde sizi rahatsız ederim. Hatta resimleri buraya yükler yorumlarınızı isterim.

levent güngör
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz

Arkadaşlar bayram öncesinde navigasyon cihazını evonun ön konsol üstündeki boş yere montajı, kontaktan elektrik alma ve aux işlemlerini hallettim. Sırasıyla özetlemek gerekirse;

1.Navigasyon Montajı:

Navigasyon cihazının orjinal ayagında sadece vakumlu kısım kesildi.2-3mm kalınlıktaki levhaya vidalandı. L şeklindeki ayak oturacağı yer önceden belirlendi sonrasında delme işlemleri gerçekleştirildi. Konsolda delindi sonrasında vidalandı.Plastik aparat deliği göstermiyor çıkartıldığında çok ince delindiğinden. Vidalar siyah olduğundan görüntü kirliliği bulunmamaktadır.

Uploaded ImageShack.us

2. Kontaktan elektrik alma:

Usta orjinal çakmaklıktan şarj eden cihazı kullandı. Ne yaptı bilmiyorum ama sanki evonun bu işlem sonunda çakmaklığa tutturulan kısmını hareketsiz sabitleyecek kısmıda var. Sanki bu işlem için açıkta öle duruyo En son cihaza girecek kablo için istediğiniz kadar pay bırakabilirsiniz.

Uploaded ImageShack.us

Uploaded ImageShack.us

Uploaded ImageShack.us

3.Aux :

Burası bomba teybimde aux çıkışı yok Teybi değiştirmek gerekecek. Boşuna kablo almışım.

Yapılan bu işlemler sonucunda edinilen izlenimler:

1. Levha çok ince gelmiş olacak ki çukurlarda ve tümseklerde cihazınız sabit kalmayabiliyor. Yani titreme yapıyor. Camda vakumlu iken bu kadar titreme yapmıyordu. Bunun için levha daha kalın tutulabilir.
    2. Sürücü görüş açısı değerlendirildiğinde yoldan bir nebze gözünüz konsola doğru kayıyor. Genel olarak sıkıntı oluşturmayabilir. Fakat uzun yolculuklarda dikkat dağılabiliyor istenmeyecek kazalar oluşabilir (Bayramda yaşadığım gibi). Dönel kavşakta sola doğru dönerken siz navigasyona (sağa) bakarsanız önünüzde kırmızı ışıkta duran aracı görmeyebilirsiniz. Ben ve önümdeki araç ufak çizikle atlattık ama daha sıkıntılı bir durum oluşturmaması açsından her zaman dikkat diyorum.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Alıntı lewoow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bayram öncesinde navigasyon cihazını evonun ön konsol üstündeki boş yere montajı, kontaktan elektrik alma ve aux işlemlerini hallettim. Sırasıyla özetlemek gerekirse;

1.Navigasyon Montajı:

Navigasyon cihazının orjinal ayagında sadece vakumlu kısım kesildi.2-3mm kalınlıktaki levhaya vidalandı. L şeklindeki ayak oturacağı yer önceden belirlendi sonrasında delme işlemleri gerçekleştirildi. Konsolda delindi sonrasında vidalandı.Plastik aparat deliği göstermiyor çıkartıldığında çok ince delindiğinden. Vidalar siyah olduğundan görüntü kirliliği bulunmamaktadır.

Uploaded ImageShack.us

2. Kontaktan elektrik alma:

Usta orjinal çakmaklıktan şarj eden cihazı kullandı. Ne yaptı bilmiyorum ama sanki evonun bu işlem sonunda çakmaklığa tutturulan kısmını hareketsiz sabitleyecek kısmıda var. Sanki bu işlem için açıkta öle duruyo En son cihaza girecek kablo için istediğiniz kadar pay bırakabilirsiniz.

Uploaded ImageShack.us

Uploaded ImageShack.us

Uploaded ImageShack.us

3.Aux :

Burası bomba teybimde aux çıkışı yok Teybi değiştirmek gerekecek. Boşuna kablo almışım.

Yapılan bu işlemler sonucunda edinilen izlenimler:

1. Levha çok ince gelmiş olacak ki çukurlarda ve tümseklerde cihazınız sabit kalmayabiliyor. Yani titreme yapıyor. Camda vakumlu iken bu kadar titreme yapmıyordu. Bunun için levha daha kalın tutulabilir.
    2. Sürücü görüş açısı değerlendirildiğinde yoldan bir nebze gözünüz konsola doğru kayıyor. Genel olarak sıkıntı oluşturmayabilir. Fakat uzun yolculuklarda dikkat dağılabiliyor istenmeyecek kazalar oluşabilir (Bayramda yaşadığım gibi). Dönel kavşakta sola doğru dönerken siz navigasyona (sağa) bakarsanız önünüzde kırmızı ışıkta duran aracı görmeyebilirsiniz. Ben ve önümdeki araç ufak çizikle atlattık ama daha sıkıntılı bir durum oluşturmaması açsından her zaman dikkat diyorum.
    tam 1 haftadır bu resimleri arıyordum.paylaşım için teşekkürler.aynı şekilde bende montaj yaptıracagım

Mehmet Y
    derby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

Grande Punto'ma Güzelyalı'da bir arkadaşıma taktırdım navigasyonu ve aux kablosunu, çok başarılı şekilde halletti.
    Konu GP COSKUN tarafından (08/04/2011 Saat 11:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: Reklam içerikleri için yönetimle görüşün.

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

İmageshack resimler neden küçük çıkıyor?