11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Anfi takmam gerekiyor mu?

Oğuz DEMİR
    majestyxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 9466
    Edilen teşekkür: 3

Standart Anfi takmam gerekiyor mu?

Selam arkadaşlar ben pioneer 5000 serisi ana ünite'ye ön ve arkaya olmak üzere 2 takım jbl 6508c Component taktıracağım gittiğim montajcıda anfi takmana gerek yok dediler teyp götürür problem çıkmaz dediler.sizce taktırmalımıyım yoksa gerek yokmu. veya taktırırsam seste değişim olurmu?

Mehmet Kocabas
    izmir Shellci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 PU 061
    Edilen teşekkür: 29

Pioneer 5000 serisinden kasıt nedir, tam model adı verseydiniz keşke. DEH5150 falan mı? Bu modeli baz alarak yanıt vereyim.

Teybin çıkış gücü 4X22W RMS <diye hatırlıyorum.>
    Mid takımınız ise 70W RMS

Çalışır çalışmaz değil, güzelde ses alırsınız amfisizde. GP'nin stok ses sisteminden sonra baya iyi gelir hatta.. Ama tabiki 4 kanallı bir amfi takarsanız ses kalitesi, gücü oldukça farkedecektir, amfi tavsiye ederim..
    Dostum bana izmir'i anlat, hüznüme biraz imbat kat.. Eski günlere geri dönelim, kederlerimi denizlere at..

Sercan Türköz
    bravo_sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 549

Çalışır çalışmaz değil, güzelde ses alırsınız amfisizde. GP'nin stok ses sisteminden sonra baya iyi gelir hatta.. Ama tabiki 4 kanallı bir amfi takarsanız ses kalitesi, gücü oldukça farkedecektir, amfi tavsiye ederim..
    +1

Dünya Kadar Malın olucağına Fındık Kadar Turbon olsun =)

Oğuz DEMİR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 9466

teyp 5150 modeli 4x50w.valla tavsiye edersen sevinirim hatta bana bu 5150 teyple kullanabileceğim bir Component takımı olabilir sadece hoparlör olabilir sistem tavsiyesi yaparsan sevirim artık bıktım valla araştırmaktan araştırdıkça kafa allak bullak oluyor teyp aldıktan sonra 1000 ila 1200 tl arasında bir bütçem kalıyor bununla ne yapabilirim?

Sercan Türköz
    bravo_sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 549

Alıntı majesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teyp 5150 modeli 4x50w.valla tavsiye edersen sevinirim hatta bana bu 5150 teyple kullanabileceğim bir Component takımı olabilir sadece hoparlör olabilir sistem tavsiyesi yaparsan sevirim artık bıktım valla araştırmaktan araştırdıkça kafa allak bullak oluyor teyp aldıktan sonra 1000 ila 1200 tl arasında bir bütçem kalıyor bununla ne yapabilirim?
    1 çift mid takımı
    4 kanallı amfi
    1 bass
    ----&
    2 çift mid takımı
    5 kanallı amfi.
    1 bass
    ---- &
    yada.
    2çift mid takımı
    4 kanallı amfi.

Dünya Kadar Malın olucağına Fındık Kadar Turbon olsun =)

Oğuz DEMİR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 9466

arkadaşlar şöyle bir sistem düşündüm

Ana ünite= pioneer 5150 4x50
    Anfi= JBL GT0-5355E 5KANAL
    subwoofer= HERTZ ES 300D SUBWOOFER 30 CM ÇİFT BOBİN
    Arka kapı Component= HERTZ ESK 165 COMPONENT SİSTEM 16,5 CM
    Ön kapı Component= JBL GTO-650 16CM COMPONENT

sizce nasıl? eğer olursa ben bunu kurcam.

Tolga Budak
    GPtuning GünahsizSeytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206
    Edilen teşekkür: 404

Bu ekipmandan güzel ses cıkar bass olarakta "HERTZ ES 300D SUBWOOFER 30 CM ÇİFT BOBİN" sese yetebilir kanımca

Alıntı majesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şöyle bir sistem düşündüm

Ana ünite= pioneer 5150 4x50
    Anfi= JBL GT0-5355E 5KANAL
    subwoofer= HERTZ ES 300D SUBWOOFER 30 CM ÇİFT BOBİN
    Arka kapı Component= HERTZ ESK 165 COMPONENT SİSTEM 16,5 CM
    Ön kapı Component= JBL GTO-650 16CM COMPONENT

sizce nasıl? eğer olursa ben bunu kurcam.

Oğuz DEMİR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 9466

arkadaşlar yardımınız için teşekkürler bunu kurmaya karar verdim inşallah iyi olur haftaya taktırmış olurum

Mehmet Kocabas
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 PU 061

Teyp 4X50 Watt max gücü. önemli olan RMS değeri. Yani teyibiniz 4X22 Watt RMS'dir. Ana ünite olarak seçiminiz güzel. Comp için amfi takmam gerekiyo mu diye düşünürken sub'lı falan bir giriş sistemine yönelmişsiniz malesef bu işlerin sonu yok..

Benim size önerilerim:

Amfi: Soundmagus H500 5 kanal amfi
    260 TL civarı.
    4 ohm : 4* 90+300 watt RMS Güç üretiyor, sisteminizi rahat besleyecektir.

Mid takımı:
    2çift alacaksanız, her iki takımı da aynı marka model almanızı öneririm. sesin çorba olmaması açısından.. Tesisatçınız ile birlikte akustik ayarı birlikte yaparsınız zevkinize göre birinin tizi kısılır birinin bassı açılır vs. vs.
    HERTZ ESK serisi güzel bir seçim.
    alternatif olarak; Kicker KS serisi olabilir..

Subwoofer olarak öneride bulunmam için genellikle ne tarz müzik dinleyeceksiniz? bu önemli.. ne bulursam dinlerim ben diyorsanız JBL GT5 öneririm.
    Dostum bana izmir'i anlat, hüznüme biraz imbat kat.. Eski günlere geri dönelim, kederlerimi denizlere at..

Oğuz DEMİR
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 9466

Alıntı Shellci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teyp 4X50 Watt max gücü. önemli olan RMS değeri. Yani teyibiniz 4X22 Watt RMS'dir. Ana ünite olarak seçiminiz güzel. Comp için amfi takmam gerekiyo mu diye düşünürken sub'lı falan bir giriş sistemine yönelmişsiniz malesef bu işlerin sonu yok..

Benim size önerilerim:

Amfi: Soundmagus H500 5 kanal amfi
    260 TL civarı.
    4 ohm : 4* 90+300 watt RMS Güç üretiyor, sisteminizi rahat besleyecektir.

Mid takımı:
    2çift alacaksanız, her iki takımı da aynı marka model almanızı öneririm. sesin çorba olmaması açısından.. Tesisatçınız ile birlikte akustik ayarı birlikte yaparsınız zevkinize göre birinin tizi kısılır birinin bassı açılır vs. vs.
    HERTZ ESK serisi güzel bir seçim.
    alternatif olarak; Kicker KS serisi olabilir..

Subwoofer olarak öneride bulunmam için genellikle ne tarz müzik dinleyeceksiniz? bu önemli.. ne bulursam dinlerim ben diyorsanız JBL GT5 öneririm.

mehmet önerin için teşekkürler gerçektende dediğin gibi sonu yok bu işlerin benim amacım güzel temiz bir ses almak güçlü bir ses tabi bu güçlü bas anlamında değil. bas lı bir sisteme yönelişim kararsız kaldığımdan dolayı.müzik seçimime gelirsek daha çok hareketli parçalar dinliyorum.bu bağlamda teyp 5150 ,anfi Soundmagus H500 5 kanal ,2 takım hertz esk 165 tatmin edici olurmu sence sub almadan.birde hertz'in hsk 165 serisi var bu seri gp kapı içlerine derinlik olarak otururmu.

Mehmet Kocabas
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 PU 061

2 takım esk 165'in tatmin edici olacağını düşünüyorum, güçlü bass istemiyorsanız yani camlar titresin araba sallansın istemiyorsanız; zaten 2 mid takımı tatmin edecek kadar bas verecektir .. amfiden ayar çekilir önlerin bası biraz kısılır arkalarınki biraz açıllırsa çokta güzel akustik olur arabanın içinde, sub olduğu zannedilir. HSK 165 oturur diye tahmin ediyorum ama bi bilgim yok o konuda bir tesisatçıya yada gittigidiyordan falan HSK165 satan birine danışmanızı tavsiye ederim.. Tabi sub'dan vazgeçerseniz 5kanal amfiye gerek yok 4 kanal bi amfi almanız yeterli olacaktır. bunun içinde soundmagus c90, Sony XMZ-R604, Xetec Vector V 200.4 4, JBL GT5-604E seçeneklerini tavsiye edebilirim, bütçenize göre seçim sizin..

Sonradan ya bu bas beni kesmedi bi sub takayım derseniz, -ki araba sallansın hoplasın zıplasın istemiyosanız demezsiniz- bir mono amfi alır subwooferinizi ona bağlarsınız. zaten mono amfi de çok daha güzel bi verim alırsınız..

Hertz HSK serisi alacak olursanız amfi olarak, JBL PX 300.4 600 W 4 Kanal tarzında güçlü bir amfi almalısınız, yukarıda saydıklarım tam besleyemezler.