Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Birmot'dan büyük hata

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Konu Birmot'dan büyük hata

bu sabah başıma gelen olayı aşşağıda tofaş-fiat a yazdığım şikayet mailinde açıkladım (yolladığım mail in aynısı)

yolladığım şikayet maili:
    Birmota olan hırs ve sinirimle ne geldiyse yazdım düzen imla kural falan aramayın sinirden ne yadım bilmiyom

bir ay önce samsun birmotta baskı balata değiştirdim aracım 54 binde şuan...
    ve o günden beri aracın içinde sürekli bir gıcırtı sesi mevcuttu.. bunu serviste tekrar başka bir sorun için gittiğimde dile getirdim.. herneyse bu gün sabah aracım seyir halindeyken bir kütürtü ile aracımı durdurmak zorunda kaldım ve aracın altından yağ aktığını farkettim .. aracı hiç kımıldatmadan en yakın fiat servisini çağırdım (yetkili olup olmadını bilmiyorum) aracı çekici ile (samsun) çarşamba ilçesinde fiat servisi olarak hizmet veren bir tamirciye götürdük..
    bu arada samsun birmot aracın bulunduğu yere uzak olması ve cekici masrafının fazla masraflı olacağından ve araca hemen ihtiyacım olduğundan en yakın servis olarak buradaki servise götürmek mantıklı geldi.
    motor ustası aracın motorunu şasiye bağlıyan bir somun civatasının kırıldığını ve diğerininde düşmek üzere olduğunu söyledi ve gösterdi, motor nerdeyse yere değmek üzereydi arac tamir edildi.. ustaya bunun "neden" olabileceğini sorduğumda usta baskı balatanın değiştirildiğini dahi bilmiyordu, ve bana aracın bu vidalarının çok sıkılmadan veya yeterince sıkılmayısından kaynaklanmış olcağından bahsedince baskı balata için motorun söküldüğünü söyledim ve o zaman , usta vidaların kırılma sebebinin servisin bunu iyi yerine sıkıştırmadığından olabilecegını anlattı. zaten vidalaraın kırılmasına sebep olabilecek bir durum da baskı balata değişimi sırasında olabilecek bir kusur dışında herhangi bir sebep yoktu, yani araca ne yapmalıydıkki ve ne olabilrdiki, en önemli parçalarını bir arada (motorun şasi ile bağlantısı)tutan somunları kırabilsin... Şimdi burada 1 ay evvel yenilenmiş bir parça ve parça takılırken yapılan bir ihmal sonucu hareket halinde aracın motorunun yerinden oynaması sonucu oluşabilecek maddi ve hayati önem taşıyan bir kazaya sebebiyet vermesini kim veya ne ye bağlayabiliriz bu kusurun araca verdiği zarar kullanıcı hatası olmadığı açık ortada iken servisten kaynaklanan bu ihmalin, hatanın. sonucunda ne olabilir ve bundan sonra ne yapılabilr?
    benim maddi zararım dışında hayati önem taşıyan bir konuda servislerin bir somunu sıkmaktan aciz elemanlara emanet edilmesi ne kadar doğrudur?
    şimdi böyle önemli bir kuruluştan bir cevap bekliyorum.

özetle: (aracın değişen parçası yerine iyi takılmadığından dolayı daha büyük bir soruna sebebiyet verecekken erken farketme sonucu tamir ediliyor edilen masraflar , çekilen sıkıntı da cabası)

siz ne dersiniz böyle bu durum karşısında neyapılabilir, ne yapardınız?

yazmayı unutmuşum, aracın içerisindeki gıcırtı sesi meğerse bu somunların geşemesinden dolayı cıkan sesmiş... tamirden sonra ses kesildi!

birde ustanın son sözü
    "aracın büyük bir masraftan hatta büyük bir kazadan kurtulmuş" erken farketmesem motor yerlerde sürünecek (bu arada motor yerinden kımradığı için borular falan zarar gördü aks a giden bir yerde körüklerden biri patladı yağ fışkırtı falan daha neler..) yağ bitcek motor alev alcak... yuh abarttın dedim ustaya ama gerçektende öle imiş ...
    Konu erdiyilmaz tarafından (22/06/2008 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj birLeştirme

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Birmot'un istediğide o zaten..
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ferruh biner
    ferruh25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    25FR***
    Edilen teşekkür: 13

Geçmiş Olsun Kardeş

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Çok geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

vahap türkkal
    buzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

geçmiş olsun kardeş.birmotun bu soruya ne cevap vereceğini çok merak ettim eğer cevap verirse bizimle paylaşırsan seviniriz...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Çok geçmiş olsun

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

öncelikle çok gecmiş olsun allah daha beterinden saklasın.
    bir şey dikkatimi cekti
    bir ay önce baskı balata değişmiş yetkili kılınan servislerde değişen parca ve işçilik bir yıl garantisi var tabiki kullanım hatası olmadığı sürece.(servisi arayıp görüştünüz mü madur olduğunuzu anlattınızmı)?
    madem böyle üzücü bu olayı yaşadınız aracınızı gelişi güzel bir tamirciye cektireceğinize niye servisle görüşüp gerekli işlemleri yaptırmadınız en azından ikinci bir masraf etmezdiniz.sadece hatırlatmak istedim
    ikinci durum ise baskı balata değişiminden sonra gıcırtı sesi ilgili servise gitmişsiniz servis bu konu ile ne gibi bir işlem yaptı ve size nasıl bir acıklama yapıldı bunu beriltmemişsiniz merak ettim
    tekrar gecmiş olsun
    Konu Yalın tarafından (20/06/2008 Saat 04:53 ) değiştirilmiştir.

nghn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 87

Sevgili arkadaşım,
    konuya geçmeden önce bilmeyenlerinde aklında bulunsun diye yazmak istediğim bir şey var..Aracınız arıza verdiyse ve yolda kaldıysanız bu arızanın nedeni servis kaynaklı bir işlem ya da garanti kapsamında olacak bir işlem ise FIAT acil yol yardım aracı geldiği mesafeye ücret alamaz.şayet bu kapsamın dısında kaldınız özel kaskolarınızdan yararlanın size cekici hizmeti ücretsiz vermek zorundalar..

Konunun detaylarına inmek gerekince burada şayet sıkılmayan bir vida kaynaklı sorun yasanmıs (keza bunun tesbitinide yetkili servis dısında bir usta yapıyor..bu tespitin servis teknik uzmanı tarafından yapılması gerekirdi) ise bunun sorumlusu kalite kontrol uzmanıdır.Orada yasanan durumu yapılan işlemleri tam bilmediğimiz için net yorum yapmak istemeyip ucu acık cümleler kullanıyorum.

Sizin şikayet mailinize en geç 48 saat içinde dönülecektir.Bu sabah itibariylede Birmot müşteri ilişkileri sorumlusu nun ekranına da düşmüştür aynı mail.Yalnız keske aracınızı yetkili bir servise götürseydiniz çünkü bu durumda sizin haklılık oranınız oldukça artacaktır.

Diliyorum problemin çözümü sizi tatmin edecek derecede olacaktır.

Saygılar..
    Konu nghn tarafından (20/06/2008 Saat 09:10 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesajı için 4 kişi nghn'ye teşekkür etti:

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

karahan çok geçmiş olsun .

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Nagihana aynı şekilde katılıyorum en yakın yetkili servise uzak olduğum için masraf felan yazmışsın ama hiç bir kasko yada fiat müsteri hizmetleri çekici ücreti almıyorlar ..

Birde madem böyle bir sorunun var keşke yetkili bir servise götürseydin şimdi haklıda olsa bunu ispatlaman zorlaşacaktır ikici bir yetkili olmayan şahsın elinin değmesi haklılık oranını düşürecektir .

Umarım problemine en kısa zamanda çözüm getirirler. Çok geçmiş olsun diliyorum

18. Bu mesajı için 2 kişi femoli'ye teşekkür etti:

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

çok geçmiş olsun karahan kardeşim...gerçekten çok zor,üzücü bir durum...

nagihan siz bu işlerden baya anlıyorsunuz,size bir sorum olucak
    Aracınız arıza verdiyse ve yolda kaldıysanız bu arızanın nedeni servis kaynaklı bir işlem ya da garanti kapsamında olacak bir işlem ise FIAT acil yol yardım aracı geldiği mesafeye ücret alamaz.şayet bu kapsamın dısında kaldınız özel kaskolarınızdan yararlanın size cekici hizmeti ücretsiz vermek zorundalar..
    araçtaki arızanın nedenini servis kaynaklı bi işlem yada garanti kapsamında olacak bir işlem oldugunu nasıl anlayabiliriz???
    Konu OzzY tarafından (20/06/2008 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: alıntı

20. Bu mesajı için 2 kişi tolgaank88'ye teşekkür etti:

Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

servise gittiğinizde anlayabilirsiniz ancak çünkü çok ince detaylar olabilir..ama örneğin henüz 10.000 km desiniz ve turbodan ses geldi arac durdu calısmadı sonrasında bu kesin turbo kaynaklıdır ve garantiden değişir bu kesindir..ya da acil yol yardımını arıyorsunuz ya orada servis teknik uzmanıyla konusturuyorlar sizi az çok problem anlasılıyor..bunun size %100 garanti kapsamındadır demesi dısında işinizi sağlama almak ve yol yardım parası ödememek için kaskonuzun cekicisinden yararlanmanızı öneririm.

ama yol yardımda çok uçuk bir ücret talep etmez..20 ytlyle acar.. km basına da 550 lira yazar.. örneğin 50 km uzaktasınız..gidiş dönüş 100 km bunun hesabı :20 ytl + (100*550) +KDV = 88.5

Ayrıca Bazı işlemler servise getirilmeden orada da halledilebilir..gelen ekibin yanında gerekli malzemeleri oluyor çünkü yol yardım aracının içindede ekipmanlar mevcut..örneğin akü bitmiş şarj ederler..böylece 50 km dönüş masrafından da kurtarırsınız bu durumda..
    Konu nghn tarafından (20/06/2008 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesajı için 4 kişi nghn'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

cok buyuk gecmıs olsun.bırden dusundumde ne kadar hızlı gıttıgını bılmıyorum ama eger yuksek hızlarda bole bır sorun olmus olsaydı??? Allah korusun...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

nagihan hanım serviste çalışıyor da ondan galiba. Cümleler ele veriyor kendisini sevgili Tolga.

Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nagihan hanım serviste çalışıyor da ondan galiba. Cümleler ele veriyor kendisini sevgili Tolga.
    daha önce bunun acıklamasını yapmıştım
    Konu nghn tarafından (21/06/2008 Saat 08:27 ) değiştirilmiştir.

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Nitelikli işci sıkıntısı, servislerde nispeten diğer yerlere göre daha nitelikli insanlar çalıştırılıyor ama genede böyle sorunlar ortaya çıkıyor kalite kontrol eksikliği zor bir birimdir. Geçmiş olsun

28. Bu mesajı için 2 kişi ms777'ye teşekkür etti:

Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı ms777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nitelikli işci sıkıntısı, servislerde nispeten diğer yerlere göre daha nitelikli insanlar çalıştırılıyor ama genede böyle sorunlar ortaya çıkıyor kalite kontrol eksikliği zor bir birimdir. Geçmiş olsun
    bence ön yargılı olmamalıyız..belkide serviste işlem tam anlamıyla yapılmıştır ve sonrasında baska bir problem aksetmiştir.yapılan işlem gidişatını bilmeden insanlarında işlerine yorum yapmamalıyız bence.FIAT calışanları çok yetenekli insanlardan oluşuyor hepsi işinde profesyonel insanlar.Keza sonucta insan bu hata da yapmış olabilir (olmaması gerekirken)..

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Ben makina mühendisiyim sadece otomobil değil bir çok makina sınıfına giren ürünün servisinin nasıl yapıldığını gördüm ve bu işin nasıl yapıldığını biliyorum, serviscilik çok zordur, iyi bir serviscide iyi maaşlar alır. Çocukluğumdan beri sanayiyle iç içeyim. Bu ön yargı değil gözlemdir. Sadece fiat servisyle ilgili değil bu nitelikli eleman sayısıyla alakalı bir şey. Sanayi devrimi tam anlamıyla bile gerçekleşmemiş bir ülkede de bu tür sorunların olması normaldir ama gün geçtikce bu tip hizmetlerin kalitesi artıyor.

31. Bu mesajı için 3 kişi ms777'ye teşekkür etti:

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

çok geçmiş olsun....

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

pazarda yerinizin iyi olmasını istiyorsanız ve ayakta kalmak şart oldugundan farklı ve kaliteli olmanız şarttır..Hizmet kalitesi en önemli unsur..Ne kadar farklı ve kaliteli olursanız pastadan o kadar pay alırsınız..Müşteri bilinçli ve tercih şansı cok..Buna göre hareket etmek zorunda şirketler.
    Konu nghn tarafından (20/06/2008 Saat 17:02 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/3 123 SonSon