18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Araç Çalışmama sorunu 2009 1.3 multijet 90 hp punto otomatik

ömer özdemir
    nopain61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 lfr 74
    Edilen teşekkür: 7

Standart Araç Çalışmama sorunu 2009 1.3 multijet 90 hp punto otomatik

Merhaba ,

ilk olarak 5 yıldır punto kullanıcısıyım çok istediğim fakat bir türlü üye olmadığım siteye sonunda yaşadığım sorun paranoyasıyla nihayet oldum.

Yaşadığım sorun hikaye şeklinde siz değerli bilgili arkadaşlarıma anlaacağım önceki aracım punto 1.4 benzin 8v manuel malum aile üyeleri için araştırdık bir
    triptonik punto dizel aldık neyseki ikinci ayda korktugum sorun cereyan etti aracı geçen pazar günü garaja çektim çok fazla aracı kullanmıyorum dün cuma aksamı spora gidecektim araca bindim araç gösterge panelinde 3 numaralı gösterge yandı otomatik vites arıza lambası araca mars basamıyorum kafayı yedim arabayı çalıştıramadım en son mars açık konumda kutup başı sokup taktım araba çalıştı tabi otomatik vites arıza lambası yanıp sonuyo ama viteslerde sorrun yok otomatiktede triptonıktede normal sıkıntı yok neyse ordan salona gittim salon çıkışı yine çalıştırııcam aynı vites arızası yine aynı şekilde kontak açıkken kutup başı sök tak yaptım çalıştı ama bu sefer de vites arızası ile birlikte .Aracın koruma sistemi arızası lambasıda yandı onemsemedim neyse 1 km gittikten sonra ana caddeye çıktım tam döndüm 100 200 metre gittim Direksiyon sistemi arızası labası yandı direksiyon bir sertleşti abi kafayı yedim neyse Allahtan hızlanmamıştım saga çektim stop ettim çalıştırıcam yine vites arıza lambası yanıyo digerleri söndü ama çalışmıyo aynı şekilde kutup başı soktum o sekılde çalıştı eve gittim akşam da işe gitcem park ettim işe gideceğimde yine aynı kutup başı sok tak neyse öle 10 km mesafedeki iş yerine geldim tabi vites arıza ışığı yanıp sonuyodu neyse arabayı park ettim denedim aynı sorun var çalışmıyo gece vardiyası oldugundan sabah çalıştırayım dedim abi kontagı açtım bütün gösterge lambaları yanıp sonuyo tık tık tık tık aptal bir ses gelio motordan araba çalışmıyo videoya çektim
    bu nasıl bir şaçmalık kafayı yicem

Mustafa yıldırım
    KG777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 179

Standart Cevap: Araç Çalışmama sorunu 2009 1.3 multijet 90 hp punto otomatik

akünüz bitmiş.

ömer özdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 lfr 74

abi yine aynı problem araç evin önünde dun n ormal park ettim bugun araç koruma sistemi lambası yanıyo otomatik vites lambası yanıyo çalışmıyor aküyü değiştirsemmi şimdi

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Günaydın Ömer Bey, forumumuza hoşgeldiniz ve geçmiş olsun. Akünüzün üzerindeki doluluk göstergesinin rengi nedir? Yeşil ise sorun aküden değil, beyaz ise başka bir aküyü geçici süreliğine takıp deneyin ya da değiştirin. Siyah ise zaten akü bitiktir 5 yıllık bir aracın akü bitirmesi normaldir, kontrolden sonra bizleri de bilgilendirebilirseniz harika olur. Sağlıcakla..

EMRAH BULUK
    enemca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Akü büyük ihtimal. Birde bu sorunla karsilastiginiz yer soğuk bir memleket mi yada kış aylarimi?

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Arkadaşlar konu açıpta devamında bu şekilde, foruma uğramadan gidenlere ceza olarak, bu türden konuyu gören tüm arkadaşlar konu sahibine uyarı veya hatırlatma niteliğinde birer özel mesaj atalım. Ne dersiniz?

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Ömer beye teşekkür ederim. Sağ olsun özelden kendisine attığım mesajı cevapladı. Aracının sorunu serviste çözüme kavuşmuş;

" En son fiatin bir servisine gittim kartalda bagladı kendi programıyla fiatin sıfırladı hataları dahada sorun yasamadım ama arabaya aleti bağladıgında 84 arıza var gösteriodu 3 aydır tık yok allaha sukur alet baglatmak lazımmış bitek trabzona gittim şiddetli yagmur yagdı bu puntoların beynını sarmak lazım ufak bi su kafayı yiyo hemen neyse motor arıza lambası yaktı sora söndu "

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

zafer abi bu konuda sonuna kadar katılıyorum aynı arıza bi başkasının başına geldiğinde buradan yardım alan başka insanlarıda düşünmek gerekir ki bi çok sorunumu bu forumdan eski konular ile çözmüşümdür bu şekilde konuyu sonuçsuz bırakmak anlamsız bi hareket kanaatimce
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

11. Bu mesajı için 2 kişi SinanTR'ye teşekkür etti:

Burak B.
    Burakbyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 15

Katılmamak elde değil. Sorunu belirtip yardım isteyeceğiz ama sorun çmzüme kavuşturulduğunda bilgi vermek hoş bir inceliktir. Gözden kaçabilir ama sayfa yönetimi bu konuda önlem almalıdır

ömer özdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 lfr 74

abilerim selamun aleykum ben aynı sorunu 1 yıl sonra tekrar yaşıyorum cumartesi akşam arabayı park ettim hiçbir sorun yok geçen sene ben (akuyu değiştirdim bilginize aku 1 yıllık) anca olmuştur neyse pzar sabah marş bascam taktım immobilizer araba kilit sembolu geldi geçen sen bu kartaldakı şenol usta bana yedek anahtar yaptırtmıştı demişti
    eger anahtarı tanımazsa immo arızalıdır diye ama zate nbu yaptıdıgım yedeğide çogu zaman araba tanımoyordu neyse biraz ugrastım aku kutup soktum takıtım anahtara bastım
    filan immo lambası sondu 1 kere mars bastım çalıştı stop ettim tekrar çalıştırcam yine ımmo girdi yedek anahtar orji anahtar çalıştırmadı neyse bıraktım oyle deli ediyor bu araba benı herkesin puntosuda böylemi yoksa bu otomatiklerin kronık saçmalıgımıdır
    akşam kontrol ettigimde yıne lambalar tık tık tık yanı akuyu bitirmiş arkadaşı aradım geldi takviye yaparkende immo girdi biraz aç kapa filan yapa yapa bi marş batık çalıştı sonra stop ettik immo lambasıda yanmadı bu sefer marş basmadı sımdi kontagı açtıgımda otomatık vites lambası ve immo devrede ole kaldı
    bu nasıl bir saçmalıktır nefret ettim bu triptonık olayından bu arada bu forum konularında acemıym geriş dönüş konusunda dıkkatlı olacagım

ömer özdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 lfr 74

abilerim selamun aleykum ben aynı sorunu 1 yıl sonra tekrar yaşıyorum cumartesi akşam arabayı park ettim hiçbir sorun yok geçen sene ben (akuyu değiştirdim bilginize aku 1 yıllık) anca olmuştur neyse pzar sabah marş bascam taktım immobilizer araba kilit sembolu geldi geçen sen bu kartaldakı şenol usta bana yedek anahtar yaptırtmıştı demişti

eger anahtarı tanımazsa immo arızalıdır diye ama zate nbu yaptıdıgım yedeğide çogu zaman araba tanımoyordu neyse biraz ugrastım aku kutup soktum takıtım anahtara bastım

filan immo lambası sondu 1 kere mars bastım çalıştı stop ettim tekrar çalıştırcam yine ımmo girdi yedek anahtar orji anahtar çalıştırmadı neyse bıraktım oyle deli ediyor bu araba benı herkesin puntosuda böylemi yoksa bu otomatiklerin kronık saçmalıgımıdır

akşam kontrol ettigimde yıne lambalar tık tık tık yanı akuyu bitirmiş arkadaşı aradım geldi takviye yaparkende immo girdi biraz aç kapa filan yapa yapa bi marş batık çalıştı sonra stop ettik immo lambasıda yanmadı bu sefer marş basmadı sımdi kontagı açtıgımda otomatık vites lambası ve immo devrede ole kaldı

bu nasıl bir saçmalıktır nefret ettim bu triptonık olayından bu arada bu forum konularında acemıym geriş dönüş konusunda dıkkatlı olacagım

ömer özdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 lfr 74

evet abilerim sorunuma kımse çare bulamadı özel servis bir kez daha beni hakkıl çıkardı bu sorunumu kendisine anlatıım bana araba burada kalacak bakacagız şeklindeydi sora işte ben internette arastırdım dedım sigorta kutusu arızalı ise 2500 tl filan dedi bende araştırdım fiatın sitesinden araç modelımın sigorta kutusu parca kodunu buldum FIAT ePER sonrasında nette arastırma yaptım ve ürünün maximum 100 euro oldugunu buldum bu nasıl bir fırsatcılık Allah düşürmesin neyse sonrasında sigorta kutumu sokup bakacam dedım o soketleri çıkardıgımda kuçuk soketın içinden nasıl su çıktı birde oksitlenmiş neyse bende elektronık MasterCare Elektronik Devre Kart Temizleyici Yağsız Kontak Fiyatı oksit spreyini sıktım sildim taktım su alamyacak sekılde kutuyu koydum one egimli sekilde bu fiatın sigorta kutusu tasarımı iyi yerde olsa bile kablolama çok yanlış bence çunku soketler lastıklı olmasına ragmen su almış sonrasında marş bastım tık yok sorunumu kendim çözdüm arabada tesisatımıda bu yuzden sokmuştum uzulmuştum guzel guzel tesisatıda baglıcam artık bence bu tip olaylar oldugunda ister akraba arkadaş tamırcın olsun bence yetkili servise gidip araca arıza tespiti yapılmalıdır ben ilk arkadaş dosta soyledim adamlarda paraya düşmüş neyse fotoları ekledim
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-img_0129.jpg   -img_0130.jpg   -img_0131.jpg  

16. Bu mesajı için 3 kişi nopain61'ye teşekkür etti:

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Bu durumu açıp göremeyen, servisin, ustanın, usta yardımcısının hepsini dondurma tezgahının başına dikecen. Bu tarz saçma sapan arıza gösteren araçlar artık bu noktaya dikkat ederler. Elinize emeğinize sağlık, Allah razı olsun. En iyi usta Şuan siz siniz.
    Ömer bey ayrıca sigorta kutusu yalıtımı noktasında belki faydası olur; plastidip siyah boya ile şirketler takılı halde boyasanız bir neyi izolasyon yapılmış olur su değil toz bile giremez. Hareketli ve basınçlı su ile temasıda mümkün olmayan bi yerde olduğu için plastidip de uzun süre dayanır. Zaten istenildiği zaman rahatlıkla sökülebiliyor.
    Konu Ezeldenberi tarafından (11/06/2017 Saat 20:03 ) değiştirilmiştir.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bende linea var, sis fari icin soketi actigimda.. ust temiz gorunse de alt felaktet kirli idi... bu arada sigorta role kismina baktiniz mi?

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Aslında oluşan oksitlenmeyi tamamen sökücü bir spreyle temizleyip ardından kontak spreyle bitirmek daha etkili olurdu diye düşünüyorum.

21. 13/06/2017, 02:17

ömer özdemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 lfr 74

baktım pek bir sorun yoktu onlarıda sıkıp temızledim birde şunu eklemek istiyorum arabam fren lamba arızam olmasına ragmen bunu soylemiyordu bu olaydan sonra üçgen ışık yakıp stop lamblarınızı kontro ledin diye uyarı vermeye başladı yani demek istedigim bu yuzden araba neler çekiyomuş dediğiniz olayı uygulayacagım çok teşekkürler

23. Bu mesajı için 2 kişi nopain61'ye teşekkür etti:

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Desenize sağır-dilsiz araç dile geldi 👍

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

geri dönüş için teşekkürler maalesef fiatın yetkili servisleri böyle zafer abinin dediği gibi en iyi usta yine kendinizsiniz

umarım bundan sonra aracınıza keyif alarak binersiniz
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic