4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Torpido çatlağı ve sinyal sorunu (korna basmama airbag arızası) hakkında

hasan acar
    gshero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Torpido çatlağı ve sinyal sorunu (korna basmama airbag arızası) hakkında

Merhabalar az önce beylikdüzü birmottan geldim. Çatlak sorunum ve sinyal arızası şikayetimi ilettim. Yine bu siteden arkadaşım mart ayında grande puntosunu aynı sorunlar özelinde ücretsiz değişimini sağladı. Oradaki görevli arkadaşa bunu söyledim. Bana torpido çatlağı kronik fakat sinyal arızası darbeye ve direksiyon içimdeki tellerin kopmadına bağlı olduğunu, torpido için tofaş ile görüşüp yarın dönüş sağlayacağını ama yaklaşık bir aydır tofaşın bu tarz durumları reddettiğini söyledi dözde malzeme girişi bile yaptırmıyorlarmış. Çıkarken sinyal arızası kronik değil masrafı 1600 tl dedi. Bende arkadaşımın plaka şase no elimde aynı durumu kösi daha yüksek olmasına rağmen ücretsiz hallettiğini söyledim. Bilmiş bir şekilde imkansız dedi. Sistemden dönüp baktığında da kendi kendini yalanlamış oldu. Ben bunu söylemesem tofaşa sinyal sorunumu bile bildirmeyecekdi. Dikkatli olun ben bu işin peşindeyim. Parça gelmeme falanda yalan. 3 gün önce değiştiren biliyorum.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Standart Cevap: Torpido çatlağı ve sinyal sorunu (korna basmama airbag arızası) hakkında

Bende linea var, gecenlerde kalorifer panelinin lambasini degistirdikten sonra montaj sonrasi airbag hatasi ve korna calismadi... Koldaki diger her sey calisiyordu.. gun ici bir sure boyle kullandim, sargi vs sandim .. aksam orta konsolu geri sokup baglantilari kontrol ettim..o bolgedeki soket bir sekilde az cikmis.. kilit acilmis..takinca duzeldi.. emin olmak icin soketin kilidlini acinca airbag hatasi ve korna calismadi.. airbag ve korna bir hatti direksiyonda ortak kullaniyor anlasilan...

hakan okuducu
    hakan3457 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Torpido çatlağı ve sinyal sorunu (korna basmama airbag arızası) hakkında

Alıntı gshero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar az önce beylikdüzü birmottan geldim. Çatlak sorunum ve sinyal arızası şikayetimi ilettim. Yine bu siteden arkadaşım mart ayında grande puntosunu aynı sorunlar özelinde ücretsiz değişimini sağladı. Oradaki görevli arkadaşa bunu söyledim. Bana torpido çatlağı kronik fakat sinyal arızası darbeye ve direksiyon içimdeki tellerin kopmadına bağlı olduğunu, torpido için tofaş ile görüşüp yarın dönüş sağlayacağını ama yaklaşık bir aydır tofaşın bu tarz durumları reddettiğini söyledi dözde malzeme girişi bile yaptırmıyorlarmış. Çıkarken sinyal arızası kronik değil masrafı 1600 tl dedi. Bende arkadaşımın plaka şase no elimde aynı durumu kösi daha yüksek olmasına rağmen ücretsiz hallettiğini söyledim. Bilmiş bir şekilde imkansız dedi. Sistemden dönüp baktığında da kendi kendini yalanlamış oldu. Ben bunu söylemesem tofaşa sinyal sorunumu bile bildirmeyecekdi. Dikkatli olun ben bu işin peşindeyim. Parça gelmeme falanda yalan. 3 gün önce değiştiren biliyorum.

merhaba hocam ben 4 gün önce punto aldım 1.3 mltjct 2009 model dün evin önünden çıktım 10 dk sürdüm park ettim baktım yolda korna calışmadı sonra airbak arızası yazıyor klavuza bakın ama sinyallerim direksiyon üstündeki tuşlar çalışıyor bişeyi fark ettim arabayı çalıştırıyorum direksiyonu tamm sağ yapıyorum kornaya basarak dıt dıt çalıyor bi noktada sağ yolcu kısmının önündeki airback şişik bende deiştirebilirmiyim garantiden ? bendede var airback olay nedir hocam deyiştirebilirmiyiz. bende aranıza yeni katıldım yeni arabam..
    Konu hakan3457 tarafından (26/06/2017 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı hakan3457 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba hocam ben 4 gün önce punto aldım 1.3 mltjct 2009 model dün evin önünden çıktım 10 dk sürdüm park ettim baktım yolda korna calışmadı sonra airbak arızası yazıyor klavuza bakın ama sinyallerim direksiyon üstündeki tuşlar çalışıyor bişeyi fark ettim arabayı çalıştırıyorum direksiyonu tamm sağ yapıyorum kornaya basarak dıt dıt çalıyor bi noktada sağ yolcu kısmının önündeki airback şişik bende deiştirebilirmiyim garantiden ? bendede var airback olay nedir hocam deyiştirebilirmiyiz. bende aranıza yeni katıldım yeni arabam..
    kardeşim bunlarla uğraş vermen lazım. 10 yılı doldurmamışsa mutlaka değişmeleri gerekiyor ama nerdee. arkadaşımızın da söylediği gibi 3 gün önce değişim yapılabiliyorken 1 ay önce değişim onayı alamayan arkadaşımız oldu.
    olaki yaptıramadınız ve canınıza tak etti ve ümüdide tükettiniz. konyaya yolu düşen için çatlaklığı tamir eden bir yer var. bbenimki patlamış ve çok kötü yapılmış yerdeki izleri kaybetti. inşallah servis yapar sizinkileri, olmazsa bana mesaj atın bilgilerini vereyim.