9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Kayseridekiler Dikkat ! Yeni Fiat Servis Hakkında !

Atıf Özdemir
    atifcanozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41
    Edilen teşekkür: 46

Konu Kayseridekiler Dikkat ! Yeni Fiat Servis Hakkında !

Arkadaşlar aracımın triger bakımı gelmişti aynı zamanda tablalarım ve rot başları ömrünü tamamlamış ve bende Kayseri Yeni Fiat Servis 'e gittim fiyat almak için. Bana 1618 TL fiyat çektiler, sonra ben çıkarttıkları listede yağ , yağ filtresi mazot , mazot filtresi vs. olduğunu gördüm, çıkartmalarını istedim. Buna karşılık Veli denen adamın ukala tavırlarına saygısız konuşmalarına maruz kaldım neyse bunları çıkarttıktan sonra 1300 TL fiyat çektiler içinde devirdaim pompası ve yağ pompası da olan bir kalem. Yav dedim bunlar çalışıyor ne yağlamada problemim var ne de hararet yapıyor aracım değiştirmeyin. Öyle olunca 400 TL düş ozaman dediler. Neyse işçilik ne kadar dedim 200 TL dediler. Peki dedim ben istediğim yedek parçaları alayım sizde değiştirin internetten 446 TL ye Delphi Sağ Sol salıncak, TRW rot başı , Magneti Marelli Triger ve 2 takım Magneti Marelli balata aldım. Vardım dükkanlarına aracımi verdim lifte kaldırdılar vay efendim tablalar dahil degildi de bilmem ne de diye diye 300 TL dediler ufak bir polemik yaşadık orada Fatih adında çalışan da şahit ilk geldiğimde 200 dediklerine neyse lanet olsun dedim tamam 300 TL ödeyeyim işçiliğe arabayı kaldırdılar lifte, trigeri degistirdiler arabayı toplarken muhasebeye çağrıldım 395 TL ! Ne yaptınız siz dedim ya kullandıkları Wurth temizlik spreyini 20 -25 TL den kullandıkları silikon contayı 15-20 TL den bilmem ne bilmem ne eklemişler bana 95 TL daha bindirmisler. Yav ben bu kadar çirkef bir patron ( Veli ) , bu kadar dolandırıcı bu kadar iş ahlakı olmayan bir firma , kullandıkları üç kuruş silikon contanın bile fiyatını arayan bir yer görmedim. Sakın ha gidip de sizde benim gibi 195 TL kazık yemeyin... Sakın arabanız yolda kalsın kapısını kitleyip gidin yine de bunların oraya varmayın. Bunlar ölücü, ahlaksız terbiyesiz insanlar, iş ahlakı denen birsey yok. Öyle bir tavır gösterdiler ki lanet olsun dedim çıkarken de dedim bu işin peşini bırakmayacağım sizi heryerde ifşa edeceğim diye inanın onu bile umursayacak sıfatları yok. Ben bunları tüketici hakem heyetine bimere maliyeye vs. Şikayet edeceğim benden kaziladiklari parayı alamasam da başkasını kazıklatmayacagim onlara. Ahlaksız esnaf , iş ahlakı olmayan esnafa bir lokma ekmek çok fazla ekmeksiz kalsın. Sizin bir tavsiyeniz var mı ?

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Kayseridekiler Dikkat ! Yeni Fiat Servis Hakkında !

Atıf geçmiş olsun, tanıdık tavsiyesi ile sanayide bir usta bulsaydın bu kadar sıkıntı yaşamazdın. Formdan bi Kayseri'li arkadaş çıkarsa inşallah yardımcı olur. Koca kayseride Fiat 'tın kendi servisi yok mu? Hiç olmasa yetkili serviste yaptırmış olurdun.Tekrardan geçmiş olsun , yanlarına bırak ma!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

geçmiş olsun servisler böyle maalesef bende bikaç saçma olaya şahit oldum piyasaya güvenemeyeceğim arıza olmazsa gitmem servis dese gel ucuz yapıcaz yinede dışarda yaptırırım
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Atıf Özdemir
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atıf geçmiş olsun, tanıdık tavsiyesi ile sanayide bir usta bulsaydın bu kadar sıkıntı yaşamazdın. Formdan bi Kayseri'li arkadaş çıkarsa inşallah yardımcı olur. Koca kayseride Fiat 'tın kendi servisi yok mu? Hiç olmasa yetkili serviste yaptırmış olurdun.Tekrardan geçmiş olsun , yanlarına bırak ma!
    Zafer abi kayseri hep böyle 6 senedir Kayserideyim, ben kayserili değilim tanıdık falan da pek yok yolum düşmedi Allah'da burda bir daha düşürmesin. İnciroğlu yetkili servis var Fiat'ın kendinin yahu oranın yorumları daha beter oraya gidip de memnun kalan görmedim bir kaç kez aradım aramaz olaydım diksiyon sıfır hadi onu geçtim mesimiyorlar üstelik fiyatları ankara kavaklıdere fiat ile neredeyse iki kat oynuyor

Atıf Özdemir
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun servisler böyle maalesef bende bikaç saçma olaya şahit oldum piyasaya güvenemeyeceğim arıza olmazsa gitmem servis dese gel ucuz yapıcaz yinede dışarda yaptırırım
    Sinan bey, yetkili servis değil adına servis diyen kendini servis gibi lanse eden üç dört tane lifti olan bir dükkan adını da YFS koymuş yani Yeni Fiat Servis diye gören Fiat'ın kendi servisi sanıyor

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

pardon öyle söyleyince ben yetkili servis sandım

usta milletinin dürüstünü bulmak altın bulmak gibi zor bişey özellikle önceki lpg li arabamda sövmediğim ne mekanikçi nede lpg ci kaldı o yüzden durum vahim geçmiş olsun ne diyebilirim ki
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Atıf Özdemir
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41

Esnaflık saygıyla edeple yapılır. Bunlar ahlaksızın önde gideniymiş onu gördüm. Bana şeffaf olsalar yine birşey demeyeceğim arkadaşım kalem kalem şunlar kullanılacak fiyatı da bu deseler yine sıkıntı yapmayacağım. Aracı liftten indirip de 100 TL daha eklemeleri ahlaksızlığın ta kendisiydi. Umarım Kayserideki arkadaşlar okur da başlarına gelecekleri görür.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Geçmiş olsun . Şu an aracımı satıyorum. Geniş bir araç alıcam. Sırf Kavaklıdere FIAT servisi nedeni ile aracımı satıp satmama konusunda kararsızım. Param olsa EGEA alır tekrardan fıat ve kavaklıdere ile devam ederim. Müslüm abi ve çalışanları On numara insanlar. Her sorunuma deva oluyorlar. Kendilerini ilgilendirmeyen dışarda yapılacak arıza için bile yönlendirme ve gerekli irtibatları sağlıyorlar. İnş böyle servisler çoğalır.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Geçmiş olsun öncelikle. Sana kendimden örnek vereyim. Aracımı 2013 yılında 0 Km olarak satın aldım. Şuan 4 Yaşında ve garantisi geçen sene bitti. 1 kere dahi servise girmedim. Yağ değişimi dahil dışarıda kendi ustama yaptırdım ve başında bekledim. Şuan aracım 48.000 Km de. Kısacası yağ değişimi için dahi servise girmek zorunda değilsin. Sadece motor yağından kaynaklı arızalara garanti kapsamında tamir etmezler. Elektronik aksam eğer garanti süresi içerisindeyse kuzu kuzu bakmak zorunda. Dolayısıyla başta servise gitmen hata olmuş. Bu saatten sonra yapacak birşey yok. En baştan yazılı teklif alarak girseydin servise, servis çıkışında o parayı senden kimse alamazdı zaten. Burada hata sende.
    Saygılarımla.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler: