11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Anadolu Yakası Servis Önerim.

İbrahim AKIN
    taka8604 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Dikkat Anadolu Yakası Servis Önerim.

Arkadaşlar merhaba,

Bu forum ve arkadaşımın tavsiyesi üzerine Bostancıda bulunan RESE otomotive periyodik bakım için gittim.

Aracım GP 1.3 mjet. İki arkadaş işletiyor. İşlerinde usta ve ilgililer. Çayınızı içerken araçta yapılanları izleyip sorular sorabiliyorsunuz. Gitmeden önce randevu almanızı öneririm lakin bugün gittiğimde 3 araç vardı ve 3 ününde şanzımanını indirdiler. İki lift var. Bayağı bir beklemek zorunda kaldım.

Fiyatları pek abartı değil.

Yapılanlar;

Yağ değişimi ( Yağ ücreti bana ait. Dışardan ben aldım getirdim. Mobil1 0-40w 4 litre 108 lira )

Yağ filtresi - 20 TL
    Hava filtresi - 20 TL
    Polen filtresi - 20 TL
    Antifriz - 30 TL
    Mazot filtresi - 75 TL
    Fren hidroliği - 15 TL
    Akü Saf suyu - 5 TL
    Cam silecek suyu - 5 TL
    Hava filtresinin bulunduğu kutunun altında bulunan lastik conta - 55 TL
    Hava filtresinin bulunduğu kutunun altında bulunan civatalar - 30 TL
    Şanzıman yağı - 50 TL

Toplam Malzeme fiyatı - 325 TL ( 4 Litre yağ hariç )

Bunların haricinde ;

Map ve Hava akış sensörü sökülerek temizlendi.
    Arka kampanalar sökülerek temizlendi.
    Sağ çamurluk davlumbazının alt tarafında bulunan davlumbaz vidalarla yerine sabitlendi.
    El freni ayarı yapıldı.
    Şanzuman kulağı kontrolü ve diğer alt takım kontrolleri yapıldı.

Toplam alınan işçilik - 150 TL

Genel Toplam = 150 TL (işçilik) + 325 TL (malzeme) + 108 TL (Yağ) = 583 TL

Triger zincirinden ses geliyormuş. Miladi dolmuş. Şimdi birde bu çıktı başımıza. Aralık ayı gibi onuda değiştirirsem bir sıkıntım kalmayacak.

Neyse gidecek arkadaşlar fiyatlar bu şekildedir.

Kendilerine burdan teşekkür ederim.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Cevap: Anadolu Yakası Servis Önerim.

Rese otoyu ben de bu forumdan öğrendim.Garanti bittiğinden beri ,3 yıldır ordayım.Arkadaşların araçlarını da götürüyoruz hatta.İşlerini çok iyi yapan ustalar,nokta atışı çözümleri var.Fiyatları da insaflı.Taksicilerden (linealardan) sıra gelirse puntolarımıza da bakıyorlar

Sent from my iPhone using

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

İbrahim bey, yapılan işlemlere göre işçilik ücreti çok uygun. Yalnız aldığınız yağı geçen sene Euro5 dizelde kullandım 3bin km sonra yağ arıza ışığı yakmış ve tekrardan değişim yapmıştım. Bakım öncesi ve sonrası 0w40 yağın hem motora hem yakıt tüketimine olan etkisini ilerleyen kmlerde paylaşabilir misiniz.

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Rese otoyu forumdan tavsiye ile gittim tanistim soracaklarim vardi. Islem yaptiramadim aracim garantili diye ama garanti yoksa gidilecek ilk yerlerden. Ibrahime de onerdim oda memnun kalmis. Sanirim oradan memnun kalmayan yok. Olmazda inşallah. Boyle esnaflari severiz

İbrahim AKIN
    taka8604 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Bakım öncesi ve sonrası yapamayacağım. Neden derseniz son 3 bakımdır 0-40 kullanıyorum. Aradaki farkı şu şekilde özetleyebilirim. Rolantide ki sesi farklı. Daha güzel bir mırıldama geliyor. Bana göre motor daha rahat çalışıyor gibi. Yakıt tasarrufu var mı bilmiyorum çünkü ben çok sıkıştırarak kullanıyorum. Şehir içi 600-700 km yapıyorum bir depo ile. RESE otodaki aracıma bakım yapan Recai usta ile konuşmamda bu araçlara ne yağ konulduğunu sordum. Biz PO 5-30 kullanıyoruz dedi. Ben aracıma PO koymam 3 bakımdır mobil1 kullanıyorum dedim. Mobil 1 çok iyi yağdır tartışılmaz dedi usta. 3 bakımdır da 0-40 kullandığımı söyledim. Direk sorusu şu şekilde oldu; "çok mu devirli kullanıyorsun" . Bende evet dedim. Neyle başladıysan öyle devam et dedi. Devirli kullanıyorsan 0-40 uygun dedi. Yağ eksiltme olayı da çok olmaz dedi.

Benim Motor euro4. Sizinki 5 imiş. Ne tür bir fark yaratır bilmiyorum ama bence arıza ışığı yakmaması gerekir diye düşünüyorum. Bu zamana kadar hiç yağ arıza ışığı yanmadı bende. İsterseniz bir baktırın sordurun.

Ustaya bir başka sorum ise aynı motor hacminin 90 bg lik olanı. Kullanılan turbodan tutunda ekzantiriğine kadar herşey aynıymış. Yazılım farkı var dedi. Buda demek oluyorki bizim 75 bg lik puntocuklar yazılım yada box ı çok kolay kaldırabileceği. Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmam dedi. Ama ne gereği var dedi. Aşırıya kaçmamak şartı ile uygulanabilir düşüncesindeyim.

Tek istediğim alt devirler canlı olsun , 90-95 arası bg alabilmek. Aşağıdaki 499 euro luk ürünü düşünüyorum. 98 Bg e kadar alınabildiği yazmış. Performans ayarıda mevcut.

Grande Punto 1.3 JTD 16V Multijet [ 1248cm³ / 55kW (75PS) / 190Nm ]

Firma ile mailleştim. Araç değişimlerinde aldığınız araca göre tekrardan uygun yazılım ücretsiz olarak box'a atılıyor dedi. Soket tipi uymazsa şayet 50, 100, 150 TL gibi bir fiyat ödersiniz sadece dedi. Beyine yazılım atmaktan daha mantıklı.

Saygılar.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Standart Anadolu Yakası Servis Önerim.

Alıntı taka8604 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakım öncesi ve sonrası yapamayacağım. Neden derseniz son 3 bakımdır 0-40 kullanıyorum. Aradaki farkı şu şekilde özetleyebilirim. Rolantide ki sesi farklı. Daha güzel bir mırıldama geliyor. Bana göre motor daha rahat çalışıyor gibi. Yakıt tasarrufu var mı bilmiyorum çünkü ben çok sıkıştırarak kullanıyorum. Şehir içi 600-700 km yapıyorum bir depo ile. RESE otodaki aracıma bakım yapan Recai usta ile konuşmamda bu araçlara ne yağ konulduğunu sordum. Biz PO 5-30 kullanıyoruz dedi. Ben aracıma PO koymam 3 bakımdır mobil1 kullanıyorum dedim. Mobil 1 çok iyi yağdır tartışılmaz dedi usta. 3 bakımdır da 0-40 kullandığımı söyledim. Direk sorusu şu şekilde oldu; "çok mu devirli kullanıyorsun" . Bende evet dedim. Neyle başladıysan öyle devam et dedi. Devirli kullanıyorsan 0-40 uygun dedi. Yağ eksiltme olayı da çok olmaz dedi.

Benim Motor euro4. Sizinki 5 imiş. Ne tür bir fark yaratır bilmiyorum ama bence arıza ışığı yakmaması gerekir diye düşünüyorum. Bu zamana kadar hiç yağ arıza ışığı yanmadı bende. İsterseniz bir baktırın sordurun.

Ustaya bir başka sorum ise aynı motor hacminin 90 bg lik olanı. Kullanılan turbodan tutunda ekzantiriğine kadar herşey aynıymış. Yazılım farkı var dedi. Buda demek oluyorki bizim 75 bg lik puntocuklar yazılım yada box ı çok kolay kaldırabileceği. Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmam dedi. Ama ne gereği var dedi. Aşırıya kaçmamak şartı ile uygulanabilir düşüncesindeyim.

Tek istediğim alt devirler canlı olsun , 90-95 arası bg alabilmek. Aşağıdaki 499 euro luk ürünü düşünüyorum. 98 Bg e kadar alınabildiği yazmış. Performans ayarıda mevcut.

Grande Punto 1.3 JTD 16V Multijet [ 1248cm³ / 55kW (75PS) / 190Nm ]

Firma ile mailleştim. Araç değişimlerinde aldığınız araca göre tekrardan uygun yazılım ücretsiz olarak box'a atılıyor dedi. Soket tipi uymazsa şayet 50, 100, 150 TL gibi bir fiyat ödersiniz sadece dedi. Beyine yazılım atmaktan daha mantıklı.

Saygılar.
    Yanlış bilgi. 90 bgilk turbosu değişken geometrilidir.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

aynen yanlış bi bilgilendirme olmuş onla alakalı sanırım 90 hp olan makinelerde bikaç değişik parça daha var diye tahmin ediyorum ama turbosunun farklı olduğunu net bende söyleyebilirim
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

kadir s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Rese otoda ege manifold temizligi yaptiran oldumu?

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

ben yapmadım ama forumdan yaptıran biri olmuştu bulamadım konusunu
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

kadir s
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Forumda biri egr temizligi yaptim diye konu acmistida rese otodamiydi ?degildi diye hatirliyorum. Ben rese otoya yakinim oyuzden orada yaptiran varsa fikir almak isterim. Belki yapmiyordur adam

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Rese oto yapıyor.Ben geçen yaz fiyat almıştım recai ustadan,ancak yaptırmadım.250₺ gibi bi fiyattı yanlış hatırlamıyosam.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler: