Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Servis Servis Servis...

Mehmet Taner Kadak
    mTk's Grande mTk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34AU0915
    Edilen teşekkür: 12

Standart Servis Servis Servis...

Şu arabayı aldım alalı servisten çıkamadım. Son değişen parçada city motoru. Bunu daha önce siteye eklemiştim. Şimdiki konu ise yapılamayan rot ayarını yaptık diye geçiştirmeleri.
    City motoru değişmesi için arabayı teslim ettim, teslim ederken oradaki yetkiliye rot ayarıda yapacaksınız dimi dedim. Hayır dedi , bu çok basit bi işlem rot ayarına gerek yok dedi. Siz daha iyi bilirsiniz arabamın ayarını bozmayında neyaparsanız yapn dedim. Ertesi gün arabayı teslim aldım, yine sordum rot ayarı yapıldımı. Yok dendi, gerekte yok dendi. Arabayı aldım eve geldim. Ertesi gün uzun yola çıktım. Arabayı sabitleyemiyorum, sürekli direksiyonla oynamam gerek. Araba sürekli çizgiden çıkıyor.
    Dünde servisten aradılar city motorunuz değiştik nasıl memnunmusunuz diye. Anlattım herşeyi. Bugun de o yetkili usta aradı beni arabnızın rot ayarı yapıldı. Ben yapılmadı biliyordum oyuzden oyle söyledim dedi. Peki ozaman bu araba niye sağa sola kaçıyor dedim. Rot ayarı bozuktur dedi. Hasbinallaaahh. Yahu bende sana onu söylüyorum işte rot ayarını bozmuşsunuz ve yapmamamışsınız dedim. Bu sefer belki yol bozuktur size öyle gelmiştir dedi. Herzaman gittiğim yol 20000km dir kullandığım araba bunu sezemiyeceksem artık sürmiyim ben bu arabyı dedim.
    Sonuç fiyasko. Gelde soğuma arabadan.
    Konu mTk tarafından (30/01/2007 Saat 18:05 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

geçmiş olsun. şanssızlık birazda.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Hangi servis hocam. Burada iyi servisleri de kötülerini de yazalım ki birbirimize faydamız dokunsun.

ercan h
    searchandrescue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 az 8796
    Edilen teşekkür: 11

geçmiş olsun
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Ali TOPAL
    yamtar00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    06BB3716
    Edilen teşekkür: 0

geçmiş olsun
    Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
    yamtar00@hotmail.com
    yamtar00@grandepuntotr.com

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

Gülen Yüz

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi servis hocam. Burada iyi servisleri de kötülerini de yazalım ki birbirimize faydamız dokunsun.
    mtk geçmiş olsun...

ben daha önce de belirtmiştim Ankara kartaş ın servisinden memnun değilim ben...

İbrahim Kıvanç CİHAN
    Emekli Moderator İbrahimKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1537

vAlla bu sorun gerçekten can sıkıcı. Hafta sonu karlı havada Denizliden gelirken, çok stres oldum. Direksiyona sıkı sıkı yapışıp oynamasın diye baya efor sarfettim. Şöyle düz yolda direksiyonun alt kısmında hafifce tutup keyifli bir yolculuk yapamdım daha. Hep bir tarafa düşme egilimde direksiyon. Bende ortada tutatam diye savas veriyorum.

Arabam su anda eskişehir de ve ankaradayım. Haftaya aldığımda tekrar KArtaş'a bırakacam (bu 3. sefer olacak). Ama bu sefer Mustafa usta, kesinlikle her türlü sorunu çözmek için elimizden geleni yapacaz merak etmeyin dedi. Bakalım görecez ne kadar dosgru söylüyor....
    Birçok şey bilirim ama en iyi bildiğim şey Haddimdir...

8. 30/01/2007, 17:07

Sebep
    postlarınızn hakaret içermemesine dikkat edin !

htuncelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 AS 0***
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı mTk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu arabayı aldım alalı servisten çıkamadım. Son değişen parçada city motoru. Bunu daha önce siteye eklemiştim. Şimdiki konu ise yapılamayan rot ayarını yaptık diye geçiştirmeleri.
    City motoru değişmesi için arabayı teslim ettim, teslim ederken oradaki yetkiliye rot ayarıda yapacaksınız dimi dedi. Hayır dedi , bu çok basit bi işlem rot ayarına gerek yok dedi. Siz daha iyi bilirsiniz arabamın ayarını bozmayında neyaparsanız yapn dedim. Ertesi gün arabayı teslim aldım, yine sordum rot ayarı yapıldımı. Yok dendi, gerekte yok dendi. Arabayı aldım eve geldim. Ertesi gün uzun yola çıktım. Arabayı sabitleyemiyorum, sürekli direksiyonla oynamam gerek. Araba sürekli çizgiden çıkıyor.
    Dünde servisten aradılar city motorunuz değiştik nasıl memnunmusunuz diye. Anlattım herşeyi. Bugun de o yetkili usta aradı beni arabnızın rot ayarı yapıldı. Ben yapılmadı biliyordum oyuzden oyle söyledim dedi. Peki ozaman bu araba niye sağa sola kaçıyor dedim. Rot ayarı bozuktur dedi. Hasbinallaaahh. Yahu bende sana onu söylüyorum işte rot ayarını bozmuşsunuz ve yapmamaışsınızdır dedim. Bu sefer belki yol bozuktur size öyle gelmiştir dedi. Herzaman gittiğim yol 20000km dir kullandığım araba bunu sezemiyeceksem artık sürmiyim ben bu arabyı dedim.
    Merhaba mTk,

Öncelikle geçmiş olsun, umarım biran önce bu problemden kurtulursun...
    Aracının tam olarak nesi vardı ? Neden city motorunu değiştirdiler ? Şundan dolayı soruyorum: Benim araçta da stabil gitme problemi var...Araçla 90-100 km de giderken, sabit düz bir çizgide ilerlemek neredeyse imkansız; sürekli olarak direksiyona düzeltme hareketleri vermek gerekiyor...Özellikle uzun yolda son derece yorucu, sinir bozucu ve zevksiz oluyor...Ancak, direksiyondan veya rottan gelen herhangi bir ses yok...Ama, arabayı bir türlü güvenli şekilde kullanamıyorum...Acaba, sorun direksiyonda mı yoksa rotta mı diye düşünüyorum...Bu sebeple sordum senin şikayetlerin neydi diye?
    Çok sağol şimdiden...

Şahin Koban
    barraquda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 26

geçmiş olsun arkadaşım...

Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 AS 0***

Alıntı mTk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City motoru değişmesi için arabayı teslim ettim, teslim ederken oradaki yetkiliye rot ayarıda yapacaksınız dimi dedi. Hayır dedi , bu çok basit bi işlem rot ayarına gerek yok dedi. Siz daha iyi bilirsiniz arabamın ayarını bozmayında neyaparsanız yapn dedim. Ertesi gün arabayı teslim aldım, yine sordum rot ayarı yapıldımı. Yok dendi, gerekte yok dendi. Arabayı aldım eve geldim. Ertesi gün uzun yola çıktım. Arabayı sabitleyemiyorum, sürekli direksiyonla oynamam gerek. Araba sürekli çizgiden çıkıyor.
    Dünde servisten aradılar city motorunuz değiştik nasıl memnunmusunuz diye. Anlattım herşeyi. Bugun de o yetkili usta aradı beni arabnızın rot ayarı yapıldı. Ben yapılmadı biliyordum oyuzden oyle söyledim dedi. Peki ozaman bu araba niye sağa sola kaçıyor dedim. Rot ayarı bozuktur dedi. Hasbinallaaahh. Yahu bende sana onu söylüyorum işte rot ayarını bozmuşsunuz ve yapmamaışsınızdır dedim. Bu sefer belki yol bozuktur size öyle gelmiştir dedi. Herzaman gittiğim yol 20000km dir kullandığım araba bunu sezemiyeceksem artık sürmiyim ben bu arabyı dedim.
    Merhaba mTk,

Öncelikle geçmiş olsun, umarım biran önce bu problemden kurtulursun...
    Aracının tam olarak nesi vardı ? Neden city motorunu değiştirdiler ? Şundan dolayı soruyorum: Benim araçta da stabil gitme problemi var...Araçla 90-100 km de giderken, sabit düz bir çizgide ilerlemek neredeyse imkansız; sürekli olarak direksiyona düzeltme hareketleri vermek gerekiyor...Özellikle uzun yolda son derece yorucu, sinir bozucu ve zevksiz oluyor...Ancak, direksiyondan veya rottan gelen herhangi bir ses yok...Ama, arabayı bir türlü güvenli şekilde kullanamıyorum...Acaba, sorun direksiyonda mı yoksa rotta mı diye düşünüyorum...Bu sebeple sordum senin şikayetlerin neydi diye?
    Çok sağol şimdiden...

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Arkadaşlar rot ayarına baktırmak yada yaptırmak pahalı bir şey değil.
    gidin bir rotçuya baktırın ayar gerekiyorsada yaptırın.
    Servisle uğraşmayın.
    Ben bu hafta sonu bayağı bastım hiç bir problem yok direksiyonla ilgili.
    Pek tabi bir arızada olabilir ama bana rot ayarı gibi geliyor.

Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 AS 0***

Alıntı ikcihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vAlla bu sorun gerçekten can sıkıcı. Hafta sonu karlı havada Denizliden gelirken, çok stres oldum. Direksiyona sıkı sıkı yapışıp oynamasın diye baya efor sarfettim. Şöyle düz yolda direksiyonun alt kısmında hafifce tutup keyifli bir yolculuk yapamdım daha. Hep bir tarafa düşme egilimde direksiyon. Bende ortada tutatam diye savas veriyorum.

Arabam su anda eskişehir de ve ankaradayım. Haftaya aldığımda tekrar KArtaş'a bırakacam (bu 3. sefer olacak). Ama bu sefer Mustafa usta, kesinlikle her türlü sorunu çözmek için elimizden geleni yapacaz merak etmeyin dedi. Bakalım görecez ne kadar dosgru söylüyor....
    Vallahi bende de aynı sorun kafayı yiyeceğim...

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

arkadaslar problem yasadıgınız yada memnun olmadıgınız servıse 2. kez gıtmeyın tanımasanızda baska servıs deneyın yada ıslemı hangı servıs yaparsa yapsın genede baska servıs deneyın ben bursa ve ıstanbulda gıtmedıgım servıs kalmadı ama sımdı ıcım rahat...

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

mehmet, kardeş durumuna üzüldüm. ama bu seni arabandan soğutmamalı. böyle bi kaç problmi doğal karşılamak lazım, bende hiç bu tip sorun olmadı, bazılarında olabiliyor. serwisini değiştirmen moralini yerine getirebilir.

kartaştan ben memnunum, hem de çok. oradaki herkes beni çok iyi tanıdığından mıdır nedir bilmiyorum ama ben gayet memnunum.

@ikcihan, arkadaşım kartaşta sedat beyle aranı iyi tutmaya bak. çok iyi bi insandır çok ilgili,bilgilidir. sorunlarını ona anlatırsan ,başkası halletse de bile bizzat ilgilenecektir aracınla

SERKAN S
    KARŞIYAKA'LI KeOpS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 S* 35*
    Edilen teşekkür: 4

selam,ben en son 2 gun once gıttım ve suana kadar hıcbır sorun yasamadım servısımle ılgılı..
    cumartesı arabayı yıkatıyım dedım cagırdım cocugu geldı aldı aracı ve farkettıgı bıseyı gosterdı bana benzın kapagının tam kenarları kavıslı bolumu yanı cok kucuk ama boya yememıs gıbymıs bende yenı farkettım dıkkatle bakılmadan anlasılması nerdeyse ımkansız
    tabı ben durumuyum hıc dogru servıse anlkattım gosterdım onlar zaten benı gorunce anlıyolarkı serkan abının yıne aklına bısey takılmıs yada kucuk seyler yuzunden geldı yıne dıyolar
    neyse sıkınıtımı gosterdım dırek dedıklerı sey su;
    senı hıc bekletmıyım sıfır aracınmkını sokup senınkıne takıyım dedı ve gozumun onunda taktı ıcımde rahatladı ama dızel aracın benzın kapagı taktık o vardı o anda sımdı arac daha az yakıcak euheuheu
    sorun yok yanı benım servısten hersey harıka ılgılı ve anlayıslılar yada benı sevıyolar
    Konu microab tarafından (27/02/2007 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: olması gerektiği yere taşındı--alıntı gereksiz olduğu için silindi

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

@keops
    Benzinli aracına "Diesel" yazan depo kapağı almışsın anladığım kadarı ile.
    Küçük bir dikkatsizlikde depona eurodiesel i basmasınlar dikkat et...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

bu arada devir sayacına dikkat et motoru yakmayasın.

SERDAR ŞEKER
    SERDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 APK 76
    Edilen teşekkür: 43

arkadaşlar ben servisi tanıdığım için küçük şeylere para bile vermiyorum. ama size pek faydası dokunmaz çünkü başka bir şehirde. ben sık gittiğim için prb varsa bile acil değilse oraya saklıyorum. çok da temiz yapıyorlar. ama bazı şeyler benim de canımı sıktı. bikaç farklı yere de yazdım bunu forumda. boyasız, plastik sade bi tampon 650 lira. boyaması montajı falan ayrı tabi. o öndeki siyah parçalar varya tapondaki. 100lira. neymiş efendim, ithalmiş. yazık ya. paraları nelere veriyoruz! kasko ödedi ama insana koyuyor yine de. memleketin parası nihayetinde!

Mehmet Taner Kadak
    mTk's Grande mTk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34AU0915
    Edilen teşekkür: 12

Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim olayı bugun sonuçlandırdım.
    Rot ayarını servis, dışarıda biryerde yaptırıyormuş. Arabayı tekrar rot ayarına soktuk ve ön tekerler resmen V çiziyormuş. Gelelim hesaplaşmaya. Rot ayarındaki ustalara bu arabayı sizmi böyle yaptınız diye sordum. Size gelmiş bu araba sizde böylemi rot ayarı yapıyosunuz dedim. Yok biz böyle yapmayız bu araba bize gelmiş olamaz dedi. Üstelemedim çıktım geldim. Şuan problem yok yokuş aşşağı 185km/h gayet stabil.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun hallettiğine sevindim. ama anlattıkların bana tıkırtı burcu gibimsi geldi.

Sayfa 1/2 12 SonSon