10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Motor kullagini degisirsem.titreşim gecermi

PUNTO MANİA
    flexflex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Standart Motor kullagini degisirsem.titreşim gecermi

Merhaba siteyi yeni keşfettim daha dh den başımızı cikardik sonuna da.cevap yok oralarda.

Sorunum su arkadaslar
    Punto aracim var
    Biraz titreşim li calisiyor
    30 bin km.de daha neyse
    Servis e sordum gecen usta baktı
    Motor kullagi değişmesi gerek dedi bana
    Bende sonra ugrarim dedim param yok diyerek

Gerçekten sorun ondanmidir?
    Bugun dikkat ettim
    Arac 1.3 multi jet bakimlari yeni yapildi daha
    Ama titriyor asiri arac rölantide iken direksiyon tirriyor oturdugum koltuk bile titretiyor hatta baktim bugün sag ayna bile titriyor rölantide .
    Arac sakin kul
    lanildi keyfe keder vs
    Sorun su bu aracta kac tane motor kullagi vardir ?
    Anladigim birden fazla galiba.
    Degismesi sorunu cozermi dersiniz .

PUNTO MANİA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Standart Cevap: Motor kullagini degisirsem.titreşim gecermi

Hatta baska arkadasimda 1.3 multijet loung ust modeli var ona bindim .baktim benimki yaninda traktör gibi kaldi resmen long la easy arasında yalıtım farki varmi bendeki easy. Kafama takildi epey sessiz geldi mesela

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Serkan bey öncelikle hoşgeldiniz, hem kendiniz hem aracınız hakkında biraz daha detay verirseniz(tanışma bölümünden), modeli, km,garantisi varmı, daha önce büyük bir kaza geçirdi mi?..gibi. Aracınız garantiye giriyorsa garantiden yaptırmaya çalışınız. Bu km'de bu araçta durduk yere olacak bir sorun değil diye düşünüyorum.
    Bu konuyla alakalı daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Yine de site içinde araştırma yapabilirsiniz, konu ile alakalı çözümler mutlaka bulunur.

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...e-yapiyor.html
    Konu Ezeldenberi tarafından (02/05/2016 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.

PUNTO MANİA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkan bey öncelikle hoşgeldiniz, hem kendiniz hem aracınız hakkında biraz daha detay verirseniz(tanışma bölümünden), modeli, km,garantisi varmı, daha önce büyük bir kaza geçirdi mi?..gibi. Aracınız garantiye giriyorsa garantiden yaptırmaya çalışınız. Bu km'de bu araçta durduk yere olacak bir sorun değil diye düşünüyorum.
    Bu konuyla alakalı daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Yine de site içinde araştırma yapabilirsiniz, konu ile alakalı çözümler mutlaka bulunur.

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...e-yapiyor.html
    hoş bulduk hocam . punto easy garantisi bitti malesef hocam . hayır kaza geçirmedi çok şükür zaten aşırı kullanmadık diyebilrim aile aracı

peki loung la easy modelinin arasında ses yalıtımı farkı varmı yoksa aynımı ?

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Ses yalıtımında opsiyonlu model seçeneği olduğunu pek zannetmiyorum.Lastikleriniz eski ise ilk yumuşaklığını kaybetmiştir ve şuan size konforlu bir yol tutuş sağlamaz. Tavsiyem öncelikle yumuşak hamurlu bir lastiğe geçiş yapmanızdır. Arkadaşınız serviste aracına ses yalıtımı yaptırmış olabilir. Veya bir arayıp sorun lastikleri yeni mi değiştirmişler.
    Asıl sorununuz için yukarıda paylaştığım linkte çözümler mevcuttur. Saygılar

yusuf ağca
    yusufagcatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Şuan puntom olmasa da bir önceki punto evo aracımda bu sorunu yaşamıştım.Hatta aracı alma esnasında notere giderken bile arac sahibine "bu arac titriyo birşeymi var"diye bahsettim normal demişti ama ben satın aldıktan sonra peşini bırakmayarak sorunu küçükyalı birmot servisinde motor kulağını komple değiştirilerek sorun çözüldü.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Normalden fazla titriyorsa motor kulaklari degisince gecer maliyetide azdir. Serviste yaptirmanizada gerek yok yari fiyatina sanayide yapilir. Kulaklarin iclerindeki sert lastik zamanla ozelligini kaybedip yumsuyor. Yaginizida mobil yada castrol ile degistirirseniz titresim minimuma iner. Lounge ile easy arasindaki yalitimi bakmadan birsey diyemeyiz. Fiatin ne yapcagi belli olmuyor. Bu arada yalitim motor, yol, lastik sesini minimuma indirir. Aracin bilgilerini soruldugu halde acikca belirtmemissiniz. Model yili, km, en son ne zmn bakim yapildi, hangi yag konuldu. Biraz klavyeyi konustur da.
    Konu halilimo tarafından (03/05/2016 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.

PUNTO MANİA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalden fazla titriyorsa motor kulaklari degisince gecer maliyetide azdir. Serviste yaptirmanizada gerek yok yari fiyatina sanayide yapilir. Kulaklarin iclerindeki sert lastik zamanla ozelligini kaybedip yumsuyor. Yaginizida mobil yada castrol ile degistirirseniz titresim minimuma iner. Lounge ile easy arasindaki yalitimi bakmadan birsey diyemeyiz. Fiatin ne yapcagi belli olmuyor. Bu arada yalitim motor, yol, lastik sesini minimuma indirir. Aracin bilgilerini soruldugu halde acikca belirtmemissiniz. Model yili, km, en son ne zmn bakim yapildi, hangi yag konuldu. Biraz klavyeyi konustur da.

hocam suan bilgi vermek istemiyorum araç hakkında pek servise afişe olmak istemiyorum servis ve tofasla ugrasıyoruım . kısa bir süre sonra bilgi veririm.klavyeyi dans ettirecem yakında
    bugun avm de bir punto cuyu yakaladım rica ettim dizel di onunda grandepunto modeliydi onun eski olanı paketi düşük dedi bana hatta neyse ben oturdum direksiyona çalışıtrdım ..ve sonuç yag gibi sessiz bir araç sordum .. benim durumumu oda baktı benim arabama sagolsun hak verdi bana .araç baya rahattı tireşim yok gibi bişeydi . benimkine geçtik ve traktor tırın tırın tırın .adam dedi ihmal etmeyin diye .
    şunu anladım iş yalıtım farkından değilmiş bunu gördüm içim rahatladı . lastiklerim yeni sayılır micelehin energy modeli . bakımı yeni yapıldı castrol motor yağı kullanıldı / hava filitresi / yakıt filitresi / motor yıkması vs de yapıldı serviste. vites halatlarıda yağlandı galiba servisin dediğine göre

yalnız şunu soracam servis buğu yapan stop lara hiç bir şey yapmıyor temizliyor temizliyor veriyor resim vs çekmiştim onlarıda gönderdim.. buğu sorununun çözümü yokmu servis çok doğal diyor araba çalışıca kurur diyor ya çamaşırmı bu şaka gibi .
    bu şeyide sordum yerli üretim stoplar lar yapıyormuş diye buğuyu sadece bana dediikleri bütün stoplarımız ithal dir öyle birşey asla yok dedi hatta mako markasınıda bilmedikllerini söyledi tofastan görüştüğüm yetkili ..

bunlar biliyor ama görmedim duymadım felsefesini uyguluyorlar resmen.forum da da herkes yalan yazıyor itibar etmeyin diyip sıyrılıyorlar

PUNTO MANİA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

motor kullağını dışarda kaç paraya değiştiririz işçilik ne kadar alırlar ...
    birde orjinal parçayı nereden alabilirim ?

ibrahim dastan
    sekerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34ND8045
    Edilen teşekkür: 0

Dizel araçlar her zaman vibrasyonlu çalışır. Bunun önüne geçemezsin. özellikle uzun vadede sarsıntılı çalışması sebebi ile sesler artacaktır. benzin candır. fakat fiyatı perişanlıklır