Sayfa 1/8 12345 ... SonSon
160 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İdeal Yağ Değişimi Km ve İdeal Yağ

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Standart İdeal Yağ Değişimi Km ve İdeal Yağ

Araçlarımızı sizce kaç kmde bakıma sokmalıyız ve kullandığınız tavsiye ettiğiniz yağ nedir?

Ben 7,500 de bir Mobil 1 esp 5w- 30

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: İdeal Yağ Değişimi Km ve İdeal Yağ

Kullandığınız yağ iyi bir yağ ancak aracınzıda yağ eksiltme yoksa 10000 km bir değiştirin. 7500 km de yağ değiştirmek sağlam bir motor için gereksiz bence.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan TAŞ
    KaanTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 32

10.000 km de bir yağına baktırmak daha iyi , sağlıklı olur aracın pek sorun çıkarmaz..

#tanıdığımbirustamıntavsiyesi

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

kısa mesafe kullanılan araçlar için yağını biraz erken değiştirmek iyidir diye okumuştum.

7. Bu mesajı için 2 kişi punto1414'ye teşekkür etti:

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

5-40 sentetik yağ koyuyorum ve genelde uzun yolda kullanıyorum..20.000 km olunca değiştiririm..kitapçık da 20.000 diyordu yanılmıyorsam..

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Arkadaşlar motorumuzun canı olan yağdır.Ben 7000 demeden değiştiriyorum.İlk değişimde Selenia 5w-40 kattım.Daha sonra Castrolun CASTROL EDGE 5W-30 dpf li serisini 2 kez.mağneyec start stop MAGNATEC 5W-40 C3 de iki defa.Sonra mobil1 esp 0-40 kullandım.Mobil1 i 3bin km sonra araç yağ arızası verdi.Değiştirmek zorunda kaldım. Ve artık mağnetec 5w-40 tan başka yağ kesinlikle kullanmam..Çekişte ve performansta çok çok memnun kaldım.Saygılar.
    Araç 1.3 multijet ss

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumuzun canı olan yağdır.Ben 7000 demeden değiştiriyorum.İlk değişimde Selenia 5w-40 kattım.Daha sonra Castrolun CASTROL EDGE 5W-30 dpf li serisini 2 kez.mağneyec start stop MAGNATEC 5W-40 C3 de iki defa.Sonra mobil1 esp 0-40 kullandım.Mobil1 i 3bin km sonra araç yağ arızası verdi.Değiştirmek zorunda kaldım. Ve artık mağnetec 5w-40 tan başka yağ kesinlikle kullanmam..Çekişte ve performansta çok çok memnun kaldım.Saygılar.
    Araç 1.3 multijet ss
    çok karıştırmışsın hocam benim bildiğim tek marka kullanıp devam edin derler hep

magnatec en iyisi benim aracada serviste selenia kullanmışlar yıllarca castrole döndüm bende
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Benimkinide selenia koymuslardi 7 bin km de yarim litre azaltmis birde yag su gibi olmustu. Mobil 1 esp 5 30 la degistirdim. Ses azaldi 4 bin kmde oldu gram azalma yok. 8-9 bin arasinda degisim yapiyorum. 5 binde birde filtre degisimi yapiyorum.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

1.4 fire 10.000'de bir edge 5w-40 koyarım. Bizim fire için 20.000 km'nin çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

bizim araçlarda Avrupa 30.000 km de bir yağ değişimi yapıyorlar. Avrupa bizden daha sıkı kurallara sahip bu yüzden sanmıyorum motora zararı olacağını.ama Türkiye'de 10.000 km de bir değişim diyorlar 7 bin veya 8 bin düşük km bence daha önce bir yağ üreticisinin mühendisiyle tanışmıştım 12.000 km ye kadar yağın sorun çıkarmacayı söylemişti.10.000 km ye kadar rahat rahat kullan demişti. Ben her zaman yetkili serviste standart hep 10.000 km de yağ değişimini yaptırırım.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Araç 1.3 multijet ss
    Aracınıza Mobilin yanlış numaralı yağını koymuşsunuz. Mobil1 ESP 5-30 formula koysaydınız aradaki farkı görürdünüz.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

bende castrol mağnetec 5w-40 kullanmak istiyorum, ancak servis kabul etmiyor garantisi var diyor.

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Volkan bey anlaşılır gibi değildi sadece değim gibi 3binde araç motor yağını kontrol ettin uyarısıyla yağ lambası yaktı.Bizim araçlar dili olsa doktata götürün diyecek��.Bundan sonra kesinlikle magnetec 5w40 start stop C3 ten başka yağ koymam.Aracın resmen çekişi ilk günkü gibi oldu.Herkese kesinlikle tavsiyemdir.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende castrol mağnetec 5w-40 kullanmak istiyorum, ancak servis kabul etmiyor garantisi var diyor.
    aracınıza 5-30 yağ koymalısınız. 5-40 koyarsanız aracınız sesli ve daha sarsıntılı çalışır. Ayrıca magnatech yerine EDGE olanını tercih edin.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim araçlarda Avrupa 30.000 km de bir yağ değişimi yapıyorlar. Avrupa bizden daha sıkı kurallara sahip bu yüzden sanmıyorum motora zararı olacağını.ama Türkiye'de 10.000 km de bir değişim diyorlar 7 bin veya 8 bin düşük km bence daha önce bir yağ üreticisinin mühendisiyle tanışmıştım 12.000 km ye kadar yağın sorun çıkarmacayı söylemişti.10.000 km ye kadar rahat rahat kullan demişti. Ben her zaman yetkili serviste standart hep 10.000 km de yağ değişimini yaptırırım.
    Fiat italyada 40 bin km oldu yağ bakım periyodları.Bizim ülkemizin yolları ve iklimi baya kötü heralde

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Castrol edge dpf 5w30 iki defe kullandım ondanda memnun kalmıştım ancak bu magnetec çok farklı vastrolun kendi sitesinden bi incelemenizi tavsiye ederim.
    Castrol MAGNATEC | Castrol MAGNATEC Brand | Araba Motor Yağları | Otomobil Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Ürünler | Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Castrol Türkiye

CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 ARACIM İÇİN UYGUN MUDUR?

Castrol MAGNATEC 5W-40 C3, araç üreticilerinin ACEA A3/B4, A3/B3, C3, API SN/CF ve daha öncesindeki 5W-40 performans seviyelerini önerdiği tüm benzinli ve dizel araçlarda kullanıma uygundur. Castrol MAGNATEC 5W-40 C3'ün GM/Opel dexos2 performans seviyesinin ve GM LL-A-025 or GM LL-B-025 spesifikasyonlarının istendiği motorlarda kullanımı da uygundur. Castrol MAGNATEC 5W-40 C3, dizel partikül filtreli (DPF) ve 3 yollu katalizör gibi ikincil işlemli yeni nesil motorlarda üstün koruma sağlamak üzere özel olarak geliştirilmiştir.

Castrol MAGNATEC 5W-40 C3’ün sahip olduğu onaylar ve spesifikasyonlar:

•ACEA C3
    •API SN/CF
    •VW 502 00 / 505 00
    •MB-Approval 229.31
    •Renault RN 0700 / RN 0710
    •Fiat 9.55535-S2 spesifikasyonunu karşılar
    •dexos2*

*GM dexos2 onayı isteyen ve GM-LL-A-025/GM-LL-B-025 onaylarının arandığı araçlarda kullanıma uygundur

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Castrol edge dpf 5w30 iki defe kullandım ondanda memnun kalmıştım ancak bu magnetec çok farklı vastrolun kendi sitesinden bi incelemenizi tavsiye ederim.
    Castrol MAGNATEC | Castrol MAGNATEC Brand | Araba Motor Yağları | Otomobil Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Ürünler | Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Castrol Türkiye

CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 ARACIM İÇİN UYGUN MUDUR?

Castrol MAGNATEC 5W-40 C3, araç üreticilerinin ACEA A3/B4, A3/B3, C3, API SN/CF ve daha öncesindeki 5W-40 performans seviyelerini önerdiği tüm benzinli ve dizel araçlarda kullanıma uygundur. Castrol MAGNATEC 5W-40 C3'ün GM/Opel dexos2 performans seviyesinin ve GM LL-A-025 or GM LL-B-025 spesifikasyonlarının istendiği motorlarda kullanımı da uygundur. Castrol MAGNATEC 5W-40 C3, dizel partikül filtreli (DPF) ve 3 yollu katalizör gibi ikincil işlemli yeni nesil motorlarda üstün koruma sağlamak üzere özel olarak geliştirilmiştir.

Castrol MAGNATEC 5W-40 C3’ün sahip olduğu onaylar ve spesifikasyonlar:

•ACEA C3
    •API SN/CF
    •VW 502 00 / 505 00
    •MB-Approval 229.31
    •Renault RN 0700 / RN 0710
    •Fiat 9.55535-S2 spesifikasyonunu karşılar
    •dexos2*

*GM dexos2 onayı isteyen ve GM-LL-A-025/GM-LL-B-025 onaylarının arandığı araçlarda kullanıma uygundur
    Ben de şimdi inceledim ama aracım için Castrol MAGNATEC 5W-30 C2 (Stop-Start) çıkıyor. C2 veya C3 olmasının avantajı yada dezavantajı nedir?

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Avrupa'da yağ değişim periyodu çok yüksek tutuluyor. Bunda yol ve iklim şartları elbette belirleyici. Bununla birlikte Avrupa'da araçların bizdeki gibi uzun yıllar kullanılmadığını da eklememiz gerekiyor. Avrupalı 10 yaşındaki aracı eskidiği için yaygın olarak tercih etmiyor. Bizde ise yağ ve sair bakımları titizlikle takip edilen 10 yıllık araçlar saat gibi tıkır tıkır çalışıyor piyasada rağbet buluyor alınıp satılıyor. Ben aracımı uzun yıllar kullanma niyetinde olduğum için 10.000 km.de bir değiştirme taraftarıyım. Eskiden yağ değişim periyotları çok daha kısaydı (3.000-5.000 km. gibi). Şimdi ise sentetik yağlarla birlikte yağ kalitesi arttı ömrü uzadı. Yağ üreticileri gelecekte şimdikinden daha kaliteli ve uzun ömürlü yağları piyasaya çıkarana kadar 10.000 km.de bir Castrol Edge 5w-40'a devam edeceğim.

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

5W-30 mu yoksa 5W-40 mı? 30 veya 40 olması hava sıcaklık değeri değil miydi?

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5W-30 mu yoksa 5W-40 mı? 30 veya 40 olması hava sıcaklık değeri değil miydi?
    Dört mevsimlik bir yağda ilk sayının ardından normalde kış anlamına gelen W gelir. İlk sayı, yağın kış mevsiminde nasıl akacağının bir göstergesi olarak, düşük sıcaklıklar altındaki yağ viskozitesini temsil eder. İlk sayı ne kadar düşükse, yağ düşük sıcaklıklarda o kadar incedir.

W'den sonra gelen ikinci sayı ise, yüksek sıcaklıklar altındaki yağ viskozitesini temsil eder. Sayı ne kadar yüksekse, yüksek sıcaklıklarda yağ o kadar kalın olacaktır.

He ikiside uygundur. Benim 2007 model e kilavuzda 5w.40 gosteriliyor. 2009 un kilavuzunda 5w.30 gosteriliyor. Ben yuksek sicaklikta daha ince olmasindan dolayi 5.30 kullaniyorum.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/8 12345 ... SonSon