Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat Bravo t-jet 120 beygir

togi tg
    crywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Fırtına Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart Fiat Bravo t-jet 120 beygir

arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce 64binde fiat bravo t-jet aldım ilk 7bin km herhangi bir sorunla karşılaşmadım devamlı tüpte kullandım. bir gün rampa yukarıda biraz arabayı zorlayınca yağ kontrol dedi hemen yağına baktım arabada yağ kalmamış neyse ekleme yaptım 2.5lt yağ tamamlandı daha sonra 2bin km yağ gene bitti gibi kople yağını değiştirteyim dedim mobil önermişlerdi 5 / 30 yağ koydular yağdan önce işte motoru temizlemesi için birşey döktüler 10dakika çalıştırdık yağı sonra değiştirdiler arabayı kullanmaya başladım. arabayı hergün kullanan biri değilim 600km sonra 2 gün çalışmamıştı bindim arabayı çalıştırdım çok yoğun bir şekilde beyaz duman çıkmaya başladı arabadan ama acayip yyoğun yani geriyi sis kaplamış gibi az buz değil sıçakta soğukta fark etmiyor o günden sonra arabayı bi gün kullanmayıp kullanmaya başladığımda aynı şeyle karşılasıyorum ve bu duman inanılmaz kötü yanmış yağ gibi koku yapıyor ama gün için de artık bu olay olmuyor ve arabayı hareket ettirdiğim anda artık duman kalmıyor bu durumla karşılaşan varsa yönlendirme bekliyorum. diğer konumda araba düz yolda giderken bir gün arabadan kedi cıyaklaması gibi bir ses çıkmaya başladı gazı köklediğimde ses çoğalmaya gazı bıraktığımda kesti. daha sonra devamlı olmamakla birlikte bu sesi ara ara yapmaya devam ediyor. servise götürdüm tüplü olduğundan bir tane fiat servis kapılarını açıyor test sürüsü yaptık tabi sesi yakalayamadık son 1 haftadır ses daha sık olmaya başladı arabanın soğuk olması veya sıcak olması fark etmiyor bayır düz yol fark etmiyor yanlız benzinde hiç yaşamadım hep araba tüpteyken yaşadım tüpü konrtrol ettirdim herhangi sorunu yok. kafama acayip takılıyor az para vermedik şimdi uğralıyoruz yardımcı olacak arkadaşların desteklerini bekliyorum teşekkürler.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Aracınızda aşırı yağ eksiltmesi var, lpgli araçlarda her zaman normale göre biraz fazla eksiltir ancak sizinki anormal seviyelerde......... Contadan kaçırıyor olabilir......

togi tg
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Fırtına Gri

Alıntı Castell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızda aşırı yağ eksiltmesi var, lpgli araçlarda her zaman normale göre biraz fazla eksiltir ancak sizinki anormal seviyelerde......... Contadan kaçırıyor olabilir......
    teşekkürler cevabınız için t-jet eksiltir diyor serviste 10binde 2 3 litre fakat benim yeni değiştiğim dediğim yağı 69binde değiştim 72 de yağ çubuğunun ucuna deyiyordu 2 lt yağ koyduk gene. servis pahalı kaçacağını düşündüğümden özel servis arıyorum.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Servis tjet eksiltir mi diyor? Gecistirmis hocam. Burada pek cok tjet kullanicisi var nadir duydum bunu. Contaya bakmaniz lazim acilen.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

togi tg
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Fırtına Gri

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis tjet eksiltir mi diyor? Gecistirmis hocam. Burada pek cok tjet kullanicisi var nadir duydum bunu. Contaya bakmaniz lazim acilen.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.
    evet servis direk 10binde 2 3 lt eksiltir dedi. dediğim gibi istanbul anadolu yakasında tek bir servis bakıyormuş lpg li arabaya o yüzden özel servis soruşturuyorum.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı crywolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet servis direk 10binde 2 3 lt eksiltir dedi. dediğim gibi istanbul anadolu yakasında tek bir servis bakıyormuş lpg li arabaya o yüzden özel servis soruşturuyorum.
    10binde eksiltir canim. Ben o kadar eksiltmesini normal gordu sandim.

2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

serrko serrko
    serrko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 93

Gecmis olsun aracin buyuk ihtimalle turbosu arizali en acil sekilde baktir yoksa motor yatak sarar bilgin olsun

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

10binde arabada turbo bozmaz yahu ...

Sony Xperia L cihazımdan ile gönderildi.Olası Yazım Hatalarım İçin Özür Dilerim.

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Ben de turbo sorunu olabileceğini düşündüm, bir an önce test cihazına bağlatıp arızayı tespit ettirmelisiniz.

togi tg
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Fırtına Gri

Alıntı serrko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun aracin buyuk ihtimalle turbosu arizali en acil sekilde baktir yoksa motor yatak sarar bilgin olsun

hocam turbo deme pahalı bir durum ama turbo bozulsa arabanın çekişinde düşme ataklığında eksilme olmaz mı???

birde iyi bir özel servis (usta) bilen var mı bu bravo çok fazla yaygın olmadığından bilen biri bulmak zor. istanbul anadolu olmadı avrupa yada giderim

serrko serrko
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi

Valla kardes ben yetkili serviste calisiyorum dedigin belirtiler turboya isaret ediyor turbo yagi emdigi icin aracin yagi bitiyor dumanda yag yaktigi icin olur ayrica inleme tarzinda ses yapar iyice bozulunca motordaki yagi komple emerse arac yatak sarar araci stop bile edemezsin

bravocu multiair sport
    bravocu F500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 89

Evet turbo gibi görünüyor acaba daha önceki sahibi chip tuning uygulamışmı?

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Turbosunu bilmem ama 10 bin kmde 3 litre yağ eksiltmesi bana çok a geldi ki arkadaşın aracı 3 bin kmde 2.5 lt yağ eklemesi çok çok fazla. Korkutmak değil ama anlattıklarınıza göre aracınız atmosferik olsa segman derdim ama turbo araçta böyle yağ eksiltmesi duman atması da anormal turbonun bundaki fonksiyonu nedir ustalarımız cevap veriyorlar. takip.

okan atak
    okan atak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 RUD 78
    Edilen teşekkür: 183

2008 punto t_jetim var gram bile yag eksiltmez

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

togi tg
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Fırtına Gri

Valla kardes ben yetkili serviste calisiyorum dedigin belirtiler turboya isaret ediyor turbo yagi emdigi icin aracin yagi bitiyor dumanda yag yaktigi icin olur ayrica inleme tarzinda ses yapar iyice bozulunca motordaki yagi komple emerse arac yatak sarar araci stop bile edemezsin

hocam söyledikleriniz gibi bir işleyiş var ama söyle söyleyeyim turbo da sıkıntı olsa test sürüsüne çıktığımız zaman usta arkadaş bunu fark etmez mi? turbo sesi anormal düzeyde değil daha önceden de araçla oynamamış arkadaş. birde özel servis kullanan yok mu?? herkes resmi servis mi kullanıyor düzgün bir usta bilen yok mu

serrko serrko
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı crywolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam söyledikleriniz gibi bir işleyiş var ama söyle söyleyeyim turbo da sıkıntı olsa test sürüsüne çıktığımız zaman usta arkadaş bunu fark etmez mi? turbo sesi anormal düzeyde değil daha önceden de araçla oynamamış arkadaş. birde özel servis kullanan yok mu?? herkes resmi servis mi kullanıyor düzgün bir usta bilen yok mu
    Ses neye benziyor ıslık sesi gibimi birde araci gazladiniz 3000 devir gibi bu aradami geliyor ses ve duman

togi tg
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Fırtına Gri

Ses neye benziyor ıslık sesi gibimi birde araci gazladiniz 3000 devir gibi bu aradami geliyor ses ve duman

hayır kesinlikle dediğiniiz gibi bir ıslık sesi değil. araç sabah ilk çalıştırdığımda bir dakika bekliyourum o bir dakikada çok ciddi şekilde bir duman çıkıyor yani aşırı duman. arabayı hareket ettirdikten sonra bunu kesiyor. devirliyken ses hiç gelmedi. araba düz yolda giderken böyle ayağımı gazdan çekip sonra hafifçe dokunduğumda yakalıyorsa ses çıkıyor ama ıslık gibi bir ses değil daha farklı ve içerden çok ciddi şeklide duyulan bir ses hafif frene basıp tekrar gaza basınca genelde kesiliyor.

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Turbo milinin yataklarında aşınma olduğu zaman, yağ, turbo egzoz türbininin housing (pervane pallerinin içerisinde bulunduğu odacık) kısmına geçer ve sıcak egzoz gazı ile yanarak duman şeklinde egzozdan dışarı atılır, işte bu durumda arabanın yağı sürekli eksilir ve de egzozdan duman olarak dışarı atılmakta olduğu gözle görülebilir. Araç yürürken gelen ses de muhtemelen bozuk mil yatağından kaynaklanır ve de eğer gerçekte durum bu ise, mil kesme-kilitleme veya pervane-pal kırma sorunları her an ortaya çıkabilecek demektir. Bu sorun, her zaman kullanma ile anlaşılamayabilir, kesin tespit, test cihazı ile yapılır.
    Konu OAGP1960 tarafından (20/03/2014 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

serrko serrko
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi

Umarim turbo degildir siz yinede saglam bir ustaya baktir yag eksiltmesi hic normal degil acaba kacak falanmi var altina falan damlama oldumu dikkatini cektimi

togi tg
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Fırtına Gri

yok damlama falan yok yağ değiştirdiğimde de herhangi bir kaçak olmadığını söylemişti değişen yer.

Sayfa 1/2 12 SonSon