Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yön Otomotiv Fiat Servisin yediği naneler

SERKAN BOZDEMİR
    seralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917
    Edilen teşekkür: 22

Standart Yön Otomotiv Fiat Servisin yediği naneler

08.02.2014 tarihinde kaza yapmıştık, o zaman konu açıp tüm resimleri koymuştum. Aracım 10.02.2014 tarihinde tamir işlemlerine başlandı 21.02.2014 de servisten çıktı. Aracıma yapılan işlemler, sağ arka çamurluğun ucu doğrultma boyama, araka dingil değişmi, sağ arka amosör değişimi, sağ arka bölgedeki porya vb parçalar ve darbe alan sağ arka jant değişti. Sol arka amosör sağlam diye değiştirmemişler. Yapılan işlemlerin ayrıntısı aşağıdaki faturada mevcut.

Neyse dün yeni lastik aldım onları değiştirtirken lastikçiye kazadan ve yapılan işlemlerden bahsetmiştim. Lastikçi, jant değişmemiş, bijonun biri bozulmuş tutumuyor ve sol arka amosöründe patlak dedi. Bende haliyle kızdım ve bu sabah doğru servise gittim.

Servis şefi benim köylüm az çok muhabbetimiz var o yüzden fazla üzerine gitmek istemedim bağırıp çağırmadım. Jant bijon ve sol arka amosörü söyledim, o da araçla ilgilenen elemanı çağırdı aracı kaldırdık. Baktılar amosör patlak exper kabul etmedi darbe sağdan olduğundan falan ddediler ee dedim sağlam dediniz burdan çıkarken birşey diyemediler. Bijonu taktılar, sıra janta geldi, eleman aldı eline bezi jantı sildi bak tertemiz yeni dedi ben hayır eski dedikçe yeni diye iddaa etti bende jant kapağını asılarak kenarlarındaki darbe alan yerleri gösterdim yeni jant böylemi oluyor dedim birşey diyemedi tamam hemen yenisiyle değiştirelim dedi. Bırak dedim kalsın indirin arabayı, 4000 tl para alıyorsunuz bari hakkını verin yarın sabah geleceğim jantı da amosörüde hazır edin ikiside değişecek dedim çıktım geldim.

Biz aracımızı adam gibi yapılsın sağlam güvenilir bir yer olsun diye yetkili servise bırakıyoruz ama onlarda yalanın biri bin para. Ayırca orada geçirdiğim yaklaşık 1 saat süre içersinde sürekli benden kaçtılar ilgi alaka sıfır, biliyorlar çünkü hatalarını kaçacak delik arıyorlar.

Yarın sabah gideceğim bakalım jant ve amosörü ne yapacaklar? Ama yapsınlar yada yapmasınlar hem servis müdürünün yanına çıkacağım (bugün çıkacaktım ama arkadaş g.te gitmesin diye çıkmadım) hemde fiat merkezi arayıp şikayet edeceğim. Yazık günah bee 4.000 tl fatura çıkarıyorsun ama aldığın parayı haketmiyorsun yalan dolan palavra sıkıyorsun. Sanayide bi ustaya götüsem 2000 tl'den fazla çıkmazdı hemde tramerde 4.000 tl gibi büyük bi rakam olmazdı.

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

servisi özenle seçmek gerekiyor geçmiş olsun, birazda şans meselesi ben sırf servisten memnuniyetim sebebiyle fiat harici başka bir markaya yönelmeme eğilimindeyim
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Servisi seçme şansım yok çünkü burada bir tane fiat servisi var. Birde üstüne servis şefi tanıdık çıkınca ohh dedik aracımız dört dörtlük yapılır artık ama nerdee, o da üç kağıtçı çıktı.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisi seçme şansım yok çünkü burada bir tane fiat servisi var. Birde üstüne servis şefi tanıdık çıkınca ohh dedik aracımız dört dörtlük yapılır artık ama nerdee, o da üç kağıtçı çıktı.
    abicim geçmiş olsun umarım gereğini yerine getirirler, ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu düşünebiliyorum, sizde gerekeni yapın ve gerekli mercilerle konuyu paylaşın işini düzgün yapmayan servis cezasını çeksin, fiat markası satış sonrası müşteri memnuniyetine cidden özen gösteren bir marka bazı servisler kendi çaplarında yalan yanlış şeyler yapabiliyor maalesef umarım herşey düzelir

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Ara Tofaş 'ı servisi şikayet et. Servisler malesef böyle. Benim de arababamın tesisatını incelerken arka döşemeyi kırmışlardı. Sonra kabullenmemişlerdi. O yüzden insanlar sanayiyi tercih ediyor. Geçmiş olsun. Kabullendirebilmeniz iyi olmuş.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim geçmiş olsun umarım gereğini yerine getirirler, ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu düşünebiliyorum, sizde gerekeni yapın ve gerekli mercilerle konuyu paylaşın işini düzgün yapmayan servis cezasını çeksin, fiat markası satış sonrası müşteri memnuniyetine cidden özen gösteren bir marka bazı servisler kendi çaplarında yalan yanlış şeyler yapabiliyor maalesef umarım herşey düzelir
    Teşekkürler kardeşim, yarın bakalım ne olacak. Jantı değiştirirler onda sorun çıkmazda amosör için pek ümidim yok yine eveleyip geveleyecekler kaçacaklar. Ama bende burunlarından fitil fitil getireceğim ne gerekiyorsa yapacağım.

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler kardeşim, yarın bakalım ne olacak. Jantı değiştirirler onda sorun çıkmazda amosör için pek ümidim yok yine eveleyip geveleyecekler kaçacaklar. Ama bende burunlarından fitil fitil getireceğim ne gerekiyorsa yapacağım.
    eveleme geveleme yok abi bastıracaksın yapacaklar öyle bir şansları yok, dava açsan kazanırsın yani sen kendi canını ailenin canını taşıyosun o arabayla ve o servis seni kusurlu arabaya bindiriyor öyle yada böyle, mecbur telafi edecekler bu durumu 4000 lira almak kolay değil öyle

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eveleme geveleme yok abi bastıracaksın yapacaklar öyle bir şansları yok, dava açsan kazanırsın yani sen kendi canını ailenin canını taşıyosun o arabayla ve o servis seni kusurlu arabaya bindiriyor öyle yada böyle, mecbur telafi edecekler bu durumu 4000 lira almak kolay değil öyle
    valla kardeşim aslında yapacak çok şey var afedersin ben onların ağızlarına dımda işte arada tanıdık var, bu işlerin sorumlusu o. İnsanlık bizde kalsın belki hatalarını düzeltirler çocuğa bişey olmasın diye bugünlük pek bişey demedim. Sonuçta ben müdürede çıksam merkeze şikayet de etsem olan bu bu çocuğa olacak bi ton fırça yiyecek. Ama her harikulade merkeze şikayetimi yapacağım.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Arkadaşım o senin, ailenin, sevdiklerinin canını düşünmüyor da sen onumu düşüneceksin gerçekten arkadaş ve iyi niyetli olsa benim aracıma gösterdiği ilginin 5 mislini senin araca gösterirdi!
    s.et kim g.te gidecekse gitsin.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım o senin, ailenin, sevdiklerinin canını düşünmüyor da sen onumu düşüneceksin gerçekten arkadaş ve iyi niyetli olsa benim aracıma gösterdiği ilginin 5 mislini senin araca gösterirdi!
    s.et kim g.te gidecekse gitsin.
    Haklısınız ben biraz fazla iyi niyetliyim herşey güzellikle hallolsun istedim ama bugünlük yarın sonuç ne olursa olsun gereğini yapacağım. Bir dahada gitmem zaten oraya.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

geçmiş olsun hocam inşallah yakın zamanda sorununuz çözülür..

Serhat T.
    Seronet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 132

Geçmiş olsun, hakkınızı sonuna kadar aramanız lazım kimseyi düşünmeyin.

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Fiat denizli servisi yön otomotiv hakkında daha önceleri olumlu şeyler duyuyordum, kayınpederin işyerinde doblo fiorino gibi birkaç fiat aracı vardı ve servis müdürüyle araları çok iyiydi tüm araçları kısa süre içinde sorunsuzca yapılırdı. Fakat sonra servis müdürü işten ayrılmış kendisine kaporta boya üzerine işyeri açmış, sonrada serviste pek çok servis elemanları değişmiş yeniler hep çoluk çocuk. Bizde tam punto aldık fiatçı olduk bize denk geldi bu yeni elemanlar.

Ocak da 80 bin bakımı için gitmiştim 654 tl fiyat çıkardıklarında yaptırmadım, sanayide 200 tl ye yaptırdım bir dahada servise gitmem demiştim ancak kaza olunca sağlam bir yerde olsun orjinal parçalar takılsın dedim servise götürdüm götürmez olaydım.

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

bende gittim ocak ayında, aracım bakımdan yeni çıktığı için pek birşey yapamadı ama aracın başında en az 4 tur attı, boyasında kaportasında plastiğinde elektiriğinde herhangi bir sıkıntı varmı kontrol etti. Artı bakımda değişen parçalar doğrumu takılmış yanlışmı, orjinal mi yan sanayimi hepsine tek tek baktı sağolsun. İzmire sık sık yolum düşüyor gittikçe araçta sıkıntılarım olursa ona gideceğim

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Arkadaşlar az önce fiat genel müdürlükten aradılar, nasıl olduysa bu açtığım konu onların kulağına gitmiş Sanırım bunda forum yöneticilerimizin etkisi vardır onlarada ayrıca tşk ediyorum.

Öncelikle arayan arkadaş çok ılımlı anlayışlı birisi, bu konumu okumuş hemen denizli fiat servisi aramış gerekli ikazları yapmış. Bana vaktiniz varsa sıkıntılarınızı ayrıntılı bir şekilde anlatırmısınız sizi dinlemek isterim dedi bende anlattım uzun uzun tüm sıkıntılarımı araçtaki sorunlarımı anlattım. Yarın servisin beni beklediğini ve sorunlarımı çözeceğini söyledi kaçta gideceğimi sordu bende sabah 8 9 arası dedim, öğleyin tekrar arayacağını ve sorunlarım çözülüp çözülmediği hakkında tekrar görüşeceğimizi söyledi.

Konunun başında demiştim ya insanlık bizde kalsın diye bugünlük şikayet etmedim diye, şu açtığım konuyu bile şikayet olarak nitelendirip hızlı bir şekilde gereğini yapmışlar o yüzden fiat genel müdürlüğü tebrik ederim.

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

İster kasko ister trafik poliçesinden yapılacak hasarlarda yapılacak işlemlerin onayını sigorta eksperi verir. Eğer bahsettiğiniz parçaların (faturaya göre değişmemiş) hasarla ilgisi olduğunu düşünüyorsanız , sigorta ile görüşüp değişimini istemelisiniz.
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İster kasko ister trafik poliçesinden yapılacak hasarlarda yapılacak işlemlerin onayını sigorta eksperi verir. Eğer bahsettiğiniz parçaların (faturaya göre değişmemiş) hasarla ilgisi olduğunu düşünüyorsanız , sigorta ile görüşüp değişimini istemelisiniz.
    Sigortadan önce bence bunun sorumlusu servis. Servis bana deseydi ki amosörler patlak jant eğrilmiş yamulmuş ama exper kabul etmiyor değişimine o zaman servise bir lafım olmazdı ve ben sorunumu sigorta ile çözmeye çalışırdım. Ancak aracı ilk bıraktığım günden itibaren servis bana amosörlerin ve jantın hasar gördüğünü ve hepsinin değişeceğini söyledi zaten arka dingil set olarak gelecek amosörler dahil hepsi değieşcek dediler. Kısaca sen merak etme biz ne gerekiyorsa yapacağız jant da amosörlerde değişecek diye beni göndermesini biliyorlardı. Fakat aracı almaya gittiğimde ise sol arka amosör sağlammış değiştirmedik dediler bende bişe demedim, jantı ise kesin ve net olarak değişti dediler.

Bugün gittiğimde ise amosöre experin onay vermediğini söylüyorlar. Hani sağlamdı o yüzden değiştirmemişlerdi ! Jant konusu zaten ayrı bi olay, gelen eleman (muhtemelen 17 18 yaşlarında) amosörü kendisini değiştirdiğini hatta sökmek için ben kırdım ama diğeri sağlam dedi. Diğer amorsörü gösterincede ee patlak bu diyo exper onay vermedi diyo. Janta da ben eski dedikçe iddaa ediyor yeni diye. Hatta o jantı siliyo parlatıyo bak diyo bu yeni diğerlinin rengi soluk onlar eski diyo. Ben janttaki eğrilikleri darbeleri gösterincede belki yeni jant diğer tarafa takılmıştır diyo. Hani diğer jantlar eskiydi ne olduda birden döndün. O yüzden ben sigortaya hiç birşey diyemem suç tamamen bunlarda.

Zaten sabah ilk gittiğimde faturayı istedim faturada amosörde jant da yazmıyordu. Zaten onlar faturada olsaydı bu tam bir dolandırıcılığa girerdi kimse kurtaramazdı onları.

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Arkadaşlar Fiat servislerinde bence işi bilen ve deneyimli personel bulmak zor, ne yazık ki genç çocuklara araçlarımızı deneme tahtası olarak kullandırıyorlar tamam işin özü bu ......

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Şerefsizler işte sahtekarlar.Boğazınızda kalsın o paralar. Sizin gibi servisler yüzünden geçen sene dünya zam geldi sigortalara....

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

çok geçmiş olsun. yön otomotive gitmeyi bırakalı uzun süre oldu. sağlam arabayı bozuyorlar hissine kapıldıktan sonra ayağımı kestim o servisten. Büyük konuşmayayım ama Ben denizlide hiçbir işimi yapmayı düşünmüyorum..güvenemiyorum adamlara... İzmir ı tek geçerim.

Sayfa 1/2 12 SonSon