öncelikle herkese merhaba...2009 model tjetim de 2. vitese zor geçmesi şeklinde bi sıkıntı yaşıyordum tavsiyeler üzerine kavaklıdere fiat servisine işimden gücümden vakit ayırıp gittim serviste gittiğimde vaktimin kısıtlı olduğunu aracın sıkıntısı hakkında bilgilendirilmemi eğer uzun sürmeyecek bi işlemse hemen yaplımasını istedim...araçta coilover olduğu için kriko ile yükseltilmeden lifte kaldırılması mümkün olmuyor bunu dile getirdim konuştuğum arkadaş zahmet edip kriko kullanmadı onun yerine bi başkasını çağrıp şanzumana bir şey temas edio mu bir bak dedi serviste bulunduğum süre içinde ısrarla sölememe rağmen kaputu dahi açmadılar ama dişhekimi olduğumu söylediğimde ağızlarındaki problemleri güzelce bana göstermeye üşenmediler...aracın altını vurduğumu şanzumanın kasıntıda kalmasıyla sorunun vites halatlarından kaynaklanabileceğini söylediğimde bunun mümkün olmadığını aracın altını vurarak böyle bir sorun yaşanmayacağını söyledi ama hala kaputu açıp halatları kontrol etmedi...daha sonra arabayla tecrübeye çıktık gözüm gibi baktığım arabamın vitesini en az 10 kez caaart caart 2ye geçirmeye çalıştı...daha sonra bunun şanzumanın içinden belkide senkromeç dişlisinden olacağını kesinlikle şanzuman kulağından yada halatlardan olmayacağını söyledi en az 600 tl masraf olacağını söyledi ben kendisine 2 de bazende geride sıkıntı oluyor iki vites aynı halatla kontrol ediliyorsa ondan olabileceğini anlatmaya çalıştım ama kendisi kabul etmedi...arabayı 2 belkide 3 gün serviste bırakmam gerektiğini söyledi bırakayım dediğimde ama şimdi olmaz dedi hafta içi çalışıyorum dediğimde yapacak bişeyi olmadığını söyleyip bunun zaten çok büyük bi problem yaratmayacağını söyledi ve bni gönderdi....daha sonrasında hizmetlerinden hep mutlu olduğum her türlü aracıma sonuna kadar yardımcı olan nevşehir kaynar oto servisini aradım hafta sonu gel hallederiz dediler afyondan kalktım hiç üşenmeden gittim iyi ki de gitmişim sadece 1 saat gibi bir sürede ustam üşenmeden her seferinde halatlara milim milim ayar yaparak sorunumu halletti....Yetkili servis olduğu halde sorunumu çözmeyen bi krikoyu arabanın altına sokmayan kaputu dahi açmayan kavaklıdere fiat servisine burdan kocaman bir TEŞEKKÜR ediyorum iyi ki öyle yapmışlarda arabamla oynamamışlar ....NEVŞEHİR KAYNAR OTOYA murat abiye burak kardeşime ise esaslı bir teşekkürü borç bilirim iyiki varlar...