5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: [Birmot]~[İZMİR]- Faciası.

Melih Yorulmaz
    nigra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

Dikkat [Birmot]~[İZMİR]- Faciası.

Arkadaşlar bayadır bu olayı paylaşacağım yeni fırsat buldum. Aracımı Ankaradan alıp 06 plakası ile İzmire geldim. Kendim İzmirliyim ve sonunda kendi memleketime tayin aldım. Aracın testinde Ankarada bir sorun olarak sadece ön takım bakımı gerekli dediler. Lakalarda langırdama yapıyordu. Bu şekilde aldım aracı götürdüm İzmir Birmota. Orada varken ne işin var birmotta diyen arkadaşlar o zaman ın varlığından haberim yoktu. Neyse asıl şikayetim bu süreç içerisinde aracın teklemesi oldu. Nedendir bilmiyorum 40-60 km arası araç tekleme yapıyordu. Daha sonra birmota durumu anlatıp elemanlarından birisiyle test sürüşüne çıkıcaktık. Elimde bir kere stop etmeyen araç adamın elinde marşa basar basmaz 3 kere stop etti. Ayağını debriyaja basar basmaz bu arabanın acilen debriyajının değişmesi lazım dedi. bu aralıkta servisin daha içindeydik ve 800 TL ile açılış yaptı. Arabayı benzine alıp city modu açıp yola koyulduk. Tekleme benzindede yapınca bu tekleme buji teklemesi değil silindir kapağını açıcaz dedi yolda. açılış 1500 TL dedi. sonra bunu açtığımız için filtreler değişecek vs derken 2800 TL ye açılış fiyatı verdiler bana.Silindir kapağını açıp bakacaklarmış ve ondan sonra aracın durumuna göre bana yeni bir fiyat vereceklermiş. Herneyse ben orada raporun hazırlanmasını beklerken benden sonra gelen bir müşteri ile geri döndü aynı test şoförü. Müşteride linea vardı ve şikayeti uzun yolda ses yapması. birşey duyamamış test elemanı. müşteride;ben size uzun yol dedim siz 1 km yol yapıp bana bişi yok diyorsunuz. aracı yapmak istemiyorsunuz verin anahtarı diyip posta koyup arabasına bindi. ve o an o facia cümle. test şoförü danışmadaki elemana dönüp bunu kayıt et bir kenara ben o bir daha geldiğinde neler çıkaracağımı biliyorum dedi. ben şok olmuş bir vaziyette raporu alıp arabamla beraber resmen oradan kaçtım

benim karşılaştığım bu trajik olaydan sonra hala ı bilmediğim için 3. sanayi sitesinde afşar oto diye bir yere götürdüm arabayı. 450 TL ye rulmanından kampanasından cırcırına kadar değiştirip üzerine sadece 150 TL işçilik aldı.

teklemeye gelecek olursak bir önceki sahibinin araca 1.5 lt fazla yağ koymasından dolayı oluşan bir bujinin bozulmasından kaynaklıymış. araç bir daha çok şükür sorun çıkarmadı. şimdi artık var onu keşfettim sonunda

diyeceğim şuki bu birmot adliyenin oradaki lütfen uzak durun. bunların yatacak yeri yok.

kalın sağlıcakla...

2. Bu mesajı için 2 kişi nigra'ye teşekkür etti:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı nigra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bayadır bu olayı paylaşacağım yeni fırsat buldum. Aracımı Ankaradan alıp 06 plakası ile İzmire geldim. Kendim İzmirliyim ve sonunda kendi memleketime tayin aldım. Aracın testinde Ankarada bir sorun olarak sadece ön takım bakımı gerekli dediler. Lakalarda langırdama yapıyordu. Bu şekilde aldım aracı götürdüm İzmir Birmota. Orada varken ne işin var birmotta diyen arkadaşlar o zaman ın varlığından haberim yoktu. Neyse asıl şikayetim bu süreç içerisinde aracın teklemesi oldu. Nedendir bilmiyorum 40-60 km arası araç tekleme yapıyordu. Daha sonra birmota durumu anlatıp elemanlarından birisiyle test sürüşüne çıkıcaktık. Elimde bir kere stop etmeyen araç adamın elinde marşa basar basmaz 3 kere stop etti. Ayağını debriyaja basar basmaz bu arabanın acilen debriyajının değişmesi lazım dedi. bu aralıkta servisin daha içindeydik ve 800 TL ile açılış yaptı. Arabayı benzine alıp city modu açıp yola koyulduk. Tekleme benzindede yapınca bu tekleme buji teklemesi değil silindir kapağını açıcaz dedi yolda. açılış 1500 TL dedi. sonra bunu açtığımız için filtreler değişecek vs derken 2800 TL ye açılış fiyatı verdiler bana.Silindir kapağını açıp bakacaklarmış ve ondan sonra aracın durumuna göre bana yeni bir fiyat vereceklermiş. Herneyse ben orada raporun hazırlanmasını beklerken benden sonra gelen bir müşteri ile geri döndü aynı test şoförü. Müşteride linea vardı ve şikayeti uzun yolda ses yapması. birşey duyamamış test elemanı. müşteride;ben size uzun yol dedim siz 1 km yol yapıp bana bişi yok diyorsunuz. aracı yapmak istemiyorsunuz verin anahtarı diyip posta koyup arabasına bindi. ve o an o facia cümle. test şoförü danışmadaki elemana dönüp bunu kayıt et bir kenara ben o bir daha geldiğinde neler çıkaracağımı biliyorum dedi. ben şok olmuş bir vaziyette raporu alıp arabamla beraber resmen oradan kaçtım

benim karşılaştığım bu trajik olaydan sonra hala ı bilmediğim için 3. sanayi sitesinde afşar oto diye bir yere götürdüm arabayı. 450 TL ye rulmanından kampanasından cırcırına kadar değiştirip üzerine sadece 150 TL işçilik aldı.

teklemeye gelecek olursak bir önceki sahibinin araca 1.5 lt fazla yağ koymasından dolayı oluşan bir bujinin bozulmasından kaynaklıymış. araç bir daha çok şükür sorun çıkarmadı. şimdi artık var onu keşfettim sonunda

diyeceğim şuki bu birmot adliyenin oradaki lütfen uzak durun. bunların yatacak yeri yok.

kalın sağlıcakla...

Ben zorunlu cok cok zorunlu olmadıkca aracımı asla yetkili servise götürmüyorum. Garantisi bittikten sonra hiç gitmedim yetkili servise bakı mveya arıza için
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Standart [Birmot]~[İZMİR]- Faciası.

Akli olan hic kimse birmota gitmesin arkadaslar bildimiz kasap bunlar tamirden bile anlamayan vasıfaiz insanlar

Sent from my iPhone using - now Free

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Maalesef böyle kansızlar çıkabiliyor. Ben olsaydım direk oradaki müdüre, yetkiliye vb. şikayet ederdim. Keşke siz de öyle yapsaymışsınız.

Gelişmiş ülkelerde böyle bir şey olmaz ya, hadi oldu diyelim, bunu söyleyen kişiyi işten çıkarmaktan beter ederler.

Melih Yorulmaz
    nigra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

evet ama orada benim direk yetkili ile görüşme imkanım olmadı malesef. ama bunun mailini birmota atabilirim bari en azından bunu yapayım. Birde şu oldu koymuşlar oraya bir hatun. Aracıma en son mayısta boya koruma yapıldı. ford servisinde. gelmiş bana acil boya koruma yaptırmanız lazım bilmem ne diye dil döküyor. ben şuna anlam veremedim. Aldığım araç 2009 dan sonra tüm bakımları fiat yetkili serviste yapılmış. elime 10 sayfa servis dökümü verdi. dedim abi bu kadar masraf çıkarıyorsunuz bu araba daha mayısta muayneden geçmeden bakıma girmiş bunu Ankaradaki servis nasıl atlamış? diyorum demek orası pek iyi yapamamış diyor. Kıza diyorum ford serviste boya koruma yapılmıştı mayıs 2013 te demek diyor güzel yapamamış. YUH dedim ben..