Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İlk kazam yardım

ömer ömer
    omer14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart İlk kazam yardım

-son.jpg

15 yıllık sürücü hayatımda ilk kez kazaya karıştım..

arkadan çarptı biri punto aracıma.. suç full bende dedi adam zaten.. kızı ile uğraşırken duramadı ara sokakta üstelik

arka tamponum düşmedi ama kırıldı plaka altından.. sislerin olduğu noktada full göçtü tabi..

resim çektim ama adam misafirliğe geldim dedi kartını verdi.. tutanak yarın burada buluşalım dedi..

hadi onlar halledilir ama tek hatam ehliyet ruhsat fotosunu çekmemek oldu sanırım şimdi eve geldim

şirket aracı sigortası var dedi aracın ..benim sigortam bozulmadan karşı taraf üstünden yapılması gerek yani suçunu da kabul etti

izlemem gereken yollar neler olur bundan sonra.. özel kaporta ustada yaptırırız filan dedi.. ben orijinalliği bozulsun istemiyorum satarken

direk tutanakla fiat servise mi gideyim ne yapayım beyler yardım edin yol gösterin bana lütfen

Kemal Hacı
    Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Standart Cevap: ilk kazam yardım

Öncelikle geçmiş olsun. Önemli olan bir yara almadan bu kazayı atlatmış olmanız. Kontağı her çevirdiğimizde bu ihtimaller hepimiz için geçerli.

Ben de buna benzer bir kaza yaşadım. Karşı tarafın ehliyet ruhsat ve trafik sigortası poliçesinin fotokopileri ile tutanağı karşılıklı olarak doldurup bir fiat servisine başvurun. Oradaki çalışanlar zaten size yardımcı olacaktır. Hata onda olduğuna göre de onun sigortası karşılar. Tabi hatanın kimde olduğunu tramer belirler. Daha sonra da duruma göre aracınız onarılır. Zaten onun sigortası karşılayacak gibi duruyor. Bence kesinlikle öyle kaportacıya falan gitmeyin.

Kemal Hacı
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Buarada kazanın fotoğraflarını plakalar görülecek şekilde çektiyseniz hiç kaçarı yok. Çarpıp kaçmak ayrıca bir suçtur. Kaza tutanağını ve üzerinde bulunan kaza krokisini düzgünce çizin. arka tamponun bu masrafı 1300 lira gibi birşey.

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı Evoque Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buarada kazanın fotoğraflarını plakalar görülecek şekilde çektiyseniz hiç kaçarı yok. Çarpıp kaçmak ayrıca bir suçtur. Kaza tutanağını ve üzerinde bulunan kaza krokisini düzgünce çizin. arka tamponun bu masrafı 1300 lira gibi birşey.
    cevabıniz için teşekkürler öncelikle

karşı taraf iyi niyetli olunca yakın mahallerde oturduğumuz için gunduz gozu ile yazalım dedi .. onun çocuk benim de araçtakiler aşırı korktu

kaçmadı yani telefonunu kartını filan verdi..

ben ara sokaktan sinyali yaktım dönmek isterken karşıdan aracın geçmesini bekledim.. bu kızınla oynarken duramamış.. ekstra hızla vurdu.. tutanaka resmi çizip altına aynen bu şekilde mi yazalım yarın

tramer kaç gun içinde bildirecek bize araç fiat serviste yatacak mı bu sure zarfında..

hiç bilgim yok bu konu hakkında

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Çok geçmiş olsun. Allah hepimizi daha kötüsünden saklasın.

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Allah hepimizi daha kötüsünden saklasın.
    amin cümlemizi

bu kadar az hızla ara sokakta bu kaza bile nasıl korkuttu araçta deprem gibi

takla atmalı yaralanmalı kazaları düşenemiyorum bile

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Fotoğrafları çektiyseniz en yakın yetkili fiat servisine gidin. Orada tespit tutanağının doldurulması ve krokinin çizilmesi konusunda size yardımcı olurlar. Altta olayın merydana geliş biçiminin anlatıldığı kısımda size çarpan kişinin kazaya kendi dikkatsizliğinin sebebiyet verdiğini belirtir ifadesini yazdırıp imzalatın hiçbir sorun olmaz. Kaskonuz varsa kendi kaskonızdan aracınızı orijinal parça ile onartın karşı taraf kusurlu bulunduğunda maliyet onun sigortasından tahsil edilir. Bu sayede onarım süresini kısaltmış olursunuz.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Bu arada çok geçmiş olsun.

Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Kemal Hacı
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı omer14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevabıniz için teşekkürler öncelikle

karşı taraf iyi niyetli olunca yakın mahallerde oturduğumuz için gunduz gozu ile yazalım dedi .. onun çocuk benim de araçtakiler aşırı korktu

kaçmadı yani telefonunu kartını filan verdi..

ben ara sokaktan sinyali yaktım dönmek isterken karşıdan aracın geçmesini bekledim.. bu kızınla oynarken duramamış.. ekstra hızla vurdu.. tutanaka resmi çizip altına aynen bu şekilde mi yazalım yarın

tramer kaç gun içinde bildirecek bize araç fiat serviste yatacak mı bu sure zarfında..

hiç bilgim yok bu konu hakkında
    Siz servise başvurursanız parça siparişi falan verilir bu süreyi beklememiş olursunuz. Benim işlemim bir haftayı bulmuştu. Zaten araç tedarik ederler isterseniz.

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Siz servise başvurursanız parça siparişi falan verilir bu süreyi beklememiş olursunuz. Benim işlemim bir haftayı bulmuştu. Zaten araç tedarik ederler isterseniz.
    sizinde arka tampon komple mi gitmişti.. iyi bagaj kapağının sadece alt kısmında sorun var rutuşluk.. yoksa bagaj da girse masraf buyurdu.. bende suç bulunmaz değil mi.. karşı tarafın ön tarafını da benim sigortamdan mı yaptıracaklar acaba.. burası da muamma..benim suçum yokken hem aracın değeri düşmüş oluyor hem de seneye sigorta yaparken indirim filna ne varsa gidecek olur bu sefer

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Sizlik bir durum yok. Sizin sigortaniz ellenmicek karsi taraf kendi basi caresine bakicak onarim icin. Yalniz bagaj havuzuda ezilmis olabilir tampon sokulunce ortaya cikar. Siz biran once tutanagi halledin kendinizi saglama alin. Musayit oluncada yetkili servise birakirsiniz

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizlik bir durum yok. Sizin sigortaniz ellenmicek karsi taraf kendi basi caresine bakicak onarim icin. Yalniz bagaj havuzuda ezilmis olabilir tampon sokulunce ortaya cikar. Siz biran once tutanagi halledin kendinizi saglama alin. Musayit oluncada yetkili servise birakirsiniz
    karşı taraf benim de ehliyet ve sigorta fotokopi istiyor bu durumda vereyim mi.. 1 saat sonra bulusacağız

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Verin bir problem olmaz. Zaten tutanaga sizin bilgilerinizde yaziliyor. Kusuru exper belirliyor. Siz kazayi dogru duzgun cizip anlatin yeterli. Arkadan vurdugu icin %100 kusurlu cikacak

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verin bir problem olmaz. Zaten tutanaga sizin bilgilerinizde yaziliyor. Kusuru exper belirliyor. Siz kazayi dogru duzgun cizip anlatin yeterli. Arkadan vurdugu icin %100 kusurlu cikacak
    a ve b aracı yazdım

ben b karşı taraf a

benim gorusum bu.. normal seyir halinde arkamdan gelen a aracı kızının dikkatini dağıtması sebebi ile yeterli fren mesafesini ayarlayamamasından dolayı aracımın arkasına hızlıca çarptı ve tamponumda hasar meydana geldi

iyi mi sizce

karşı taraf da dikkatsizliğim sonucu hızımı azaltamadığım için arkadan çarptım yazacak

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

30 dk sonra buluşacağız kaza yaptığım kişi ile ..fotokopilerden başka tutanak imza vs den hariç başka öneriniz olur mu

evden çıkmadan aklımda olsun

Kemal Hacı
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

ömer bey genel olarak bunlar yeterli. Endişelenecek bir durum yok. Oraya ne yazdığınız önemli tabi ancak kazanın krokisinden hatayı belirlerler. Siz bu şekilde götürün evraklarınızı.

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

ömer bey genel olarak bunlar yeterli. Endişelenecek bir durum yok. Oraya ne yazdığınız önemli tabi ancak kazanın krokisinden hatayı belirlerler. Siz bu şekilde götürün evraklarınızı.
    kroki zaten ismi bile olmayan sokak gibi yerde meydana geldi

duz giderken arkadan çarptı.. ben deprem oldu zannettim.. kaza ihtimali sıfırdı yani benim gözümde

olaya alengir bile katamayacağımız basitlikte bir kaza oldu

ömer ömer
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

tutanak 2 nüsha ama alta geçmedi yazılar..ikisini de aynı şekilde doldurdum bende

fotokopi çekmek işi bozar belki

karşılıklı ehliyet ruhsat ve sigorta fotokopileri verdik

o suçlu olduğu için benim sigortadan onun aracın onde ki hasarı benim sigortadan yapmazlar gibi geldiği için sorun çıkarmaım bende vermekte

bana karşı tarafın dediği servisler 1 olan şeye 2 çıkartır dedi.. bence sanayide iyi bir ustaya ver evrakları dedi.. onlar her sigorta ile anlaşmalı olur genelde dedi

sizce onarımı nasıl yapmalıyım.. tramerde 3-5 bin gibi facia rakamlara razı olup fiat serviste mi.. yoksa güvenilir bir sanayi ustası atölyesinde mi

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

arkadaslar oncelıkle kaza yapan arkadasımıza gecmıs olsun
    sonrasında ıse bır tecrubemı anlatayım
    gecen yaz sanayıye gıtmıstım kaporta boya dukkanı onundeydım ıkı adam kavga edıyor du
    oradakı ustaya sordum ne oldu dıye ? adam bır araca carpıyor suclu yaptıracam dıyor sanayıye gıdıyorlar
    sonra masraf fazla cıkınca vuran kişi cayıyor ben sana vs vurmadım dıyor kavga edıyorlardı boyle durumlarda direk foto vs cekıp tutanak hazırlayın
    karsı taraf masrafınızı karsılarsa tutnakı ıptal edersiniz buda bi anımdır

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı omer14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tutanak 2 nüsha ama alta geçmedi yazılar..ikisini de aynı şekilde doldurdum bende

fotokopi çekmek işi bozar belki

karşılıklı ehliyet ruhsat ve sigorta fotokopileri verdik

o suçlu olduğu için benim sigortadan onun aracın onde ki hasarı benim sigortadan yapmazlar gibi geldiği için sorun çıkarmaım bende vermekte

bana karşı tarafın dediği servisler 1 olan şeye 2 çıkartır dedi.. bence sanayide iyi bir ustaya ver evrakları dedi.. onlar her sigorta ile anlaşmalı olur genelde dedi

sizce onarımı nasıl yapmalıyım.. tramerde 3-5 bin gibi facia rakamlara razı olup fiat serviste mi.. yoksa güvenilir bir sanayi ustası atölyesinde mi
    Ben olsam servisi tercih ederdim. En azından yapılan işin garantisi ve problem çıkarsa muhatabınız olur. Sadece tampon değişiminden 3-5 bin kayıt çıkmaz. Kaldıki tamponun değişmiş olması ciddiye alınacak bir durum değil. Eksperler tampona bakmıyorlar bile.

Sayfa 1/2 12 SonSon